FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Linki do ważnych akcji polityczno-społecznych
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2018-12-07, 14:55   

10000 osób które podpisały nie zrobi wrażenia Adrianie
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2018-12-07, 16:44   

Cintryjko, masz rację, nie doprecyzowałam. Kwota, którą podałam, dotyczy zasiłku za sprawowanie opieki nad niesamodzielną osobą dorosłą.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-03, 23:19   

Ktoś rozważa Biedronia w ramach głosowania?
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-02-04, 17:00   

Całkiem serio myślałam. Widziałam konwencję w telewizorze. Podobała się, bo brak fałszu i czuć zapał. Biedroń mówi to, co ja chciałabym, w sensie idei. Bo chciałabym, żebyśmy odsunęli i PiS, i PO, bo ich wieczny konflikt niczemu nie służy (w nosie mam, kto ma rację), żebyśmy w końcu opodatkowali Kościół, żebyśmy religię wywalili ze szkół i przestali finansować katechetów, bo religia to nie nauka, żebyśmy odeszli od węgla, żebyśmy zlikwidowali klauzulę sumienia, itd. ALE. Nie podoba mię się deklaracja Biedronia, że jak dostanie mandat do PE, to go nie przyjmie. Nie wiem, skąd kasę zamierza wziąć na te wszystkie projekty. Niepokoi mnie trochę fakt, że on chce osobno, a nie w koalicji, choć akurat w tej kwestii, przynajmniej w przypadku wyborów do PE, dobre uzasadnienie podaje. Jakoś to wszystko takie teoretyczne i na poziomie pobożnych życzeń. Ale może ludzie pójdą za ideą? //mysli
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-02-04, 17:21   

Beata napisał/a:
... Biedroń mówi to, co ja chciałabym, w sensie idei. Bo chciałabym, żebyśmy odsunęli i PiS, i PO, bo ich wieczny konflikt niczemu nie służy (w nosie mam, kto ma rację), żebyśmy w końcu opodatkowali Kościół, żebyśmy religię wywalili ze szkół i przestali finansować katechetów, bo religia to nie nauka, żebyśmy odeszli od węgla, żebyśmy zlikwidowali klauzulę sumienia, itd. ...

+ pisiont
dodałbym jeszcze:
- żeby przestali bawić się w sztuczki prawne i walenie nawzajem w siebie dziurami w prawie, które sami ustalają
- żeby był rząd fachowców, a nie polityków, którym trzeba "podziękować" stanowiskami, na które zresztą się nie nadają - Biedroń zdaje się wspominał o odpolitycznieniu różnych służb ...


PIS jest dla mnie kompletnie niewybieralny, ale PO wcale jakoś dużo bardziej nie lepsze. (na gruncie centralnym)
Bardzo mocno się zastanawiam, czy jakby PO wygrało wybory, to czy byśmy nie usłyszeli, że "nie można tak od razu odwołać tych wszystkich przepisów, które wprowadziło PIS, bo to trzeba zgodnie z prawem, trzeba czasu, trzeba ... ble, ble, ble". A w tym czasie sami by robili to co PIS w tej chwili.
Poza tym, w kwestiach światopoglądowych PO się też jakoś mocno od PIS nie różni.
I to, że PIS jednak w wielu przypadkach robi to samo co PO, tylko bardziej bezczelnie, też ma znaczenie. Bo mnie nie interesuje "mniej" tylko "wcale".

Więc ja cały czas (od iluś lat) jestem wyborcą partii NMNKG (Nie Mam Na Kogo Głosować).
Na ostatnich kilku wyborach wybierałem "mniejsze zło", ale jakoś nie widzę, żeby to działało ...
Więc może trzeba dać szansę komuś innemu.

Wiem, że w tym co opowiadał sporo brakowało. Ale inni już mieli okazję się wykazać i niewiele z tego wyszło.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
marjarkasz

Posty: 202
Wysłany: 2019-02-04, 18:13   

Beata napisał/a:
Całkiem serio myślałam......


W uzupełnieniu poglądy Roberta Gwiazdowskiego ( ponoć także szykuje partię ):
https://www.youtube.com/watch?v=xxdyUUzOAPE

Może trzeba połączyć obu Robertów :mrgreen: ?
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-02-04, 19:17   

Obejrzałam w telewizorze wypowiedzi polityków o Biedroniu. Uderzyły mnie zarzuty, że mierzy za wysoko (otwarcie stwierdził, że chce być i będzie premierem na jesieni) i że brak pokory pokazał. No qurczę, zupełnie tego nie rozumiem. Skoro w brydża w każdym rozdaniu rozgrywam szlema, to dlaczego niby on miałby mniej poważnie podchodzić?

A pana Gwiazdowskiego partii, jak już powstanie, na pewno się uważnie przyjrzę. Łotewer happens, robi się ciekawie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-04, 19:25   

Najwyższą wartością jest wyebanie obecnych polityków. Trzeba skończyć z układem POPIS (PSL i inne przekąski )
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2019-02-04, 19:29   

A ja, szczerze powiedziawszy, czuję się troche rozczarowany. Pobieżnie przejrzałem info o programie politycznym Biedronia na onecie i zrobił na mnie wrażenie z jednej strony populistycznego, z drugiej pozoranckiego:

- zamknięcie kopalń do 2035r - podobno obecnie eksploatowane pokłady akurat do tego czasu i tak się wyczerpią :P I zreszta co to nam da, gazy cieplarniane i różne inne emituja nie kopalnie tylko elektrownie, samochody i piece; zabraknie polskiego węgla to się będzie sprowadzać węgiel skąd inąd (np. z Rosji, co juz ma miejsce), ewentualnie zamiast węgla będzie to gaz (tez z Rosji, jak w Niemczech); moi proatomoi znajomi są tym punktem mocno rozczarowani

- powołanie Rzecznika Praw Przyrody :shock: - ale po co? czy nie lepiej przywrócić dawne kompetencje Państwowej Radzie Ochrony Przyrody? I to na początek, bo kwesti związanych z ochroną przyrody (i szerzej srodowiska) jest multum. Można by znieść prawo veta dla samorzadów przy tworzeniu parków narodowych i krajobrazowych, wzmocnienie funkcji parków krajobrazowych (i innych, słabszych form op), urgulowanie polityki przestrzennej, wzmocnienie roli Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska i ich odpolitycznienie, weryfikacja wykonanych już ocen oddziaływania na środowisko i poważne traktowanie przyszłych, itd., itp.

- minimalna emerytura - ładnie brzmi, ale przecież jeszcze niedawno było mówione, że w przyszłosci będziemy mieć emerytury niemal groszowe; teraz, dzięki Ukraińcom, jest podobno lepiej; ok, nie znam się, może pieniądze się znajdą (ale skad, komu będzie zabrane?), choc zdecydowanie wolałbym je przeznaczyć na tranformację energetyczną, by po 35tym nie trzeba było sprowadzać surowców ze Wschodu;

- rozdział Państwa od Kościoła - no niby tak, ale co ja zrobię, że te hasło wydaje mi sie tez szalenie populistyczne, że Biedroń obiecał to, czego jego wyborcy oczekują; a zamiana lekcji religii na dodatkowy angielski to byłoby dobre tak 20 lat temu; teraz chętniej widziałbym jakieś dodatkowe godziny przedmiotów ścisłych, jakiegoś drugiego języka (choćby rosyjskiego) lub nawet wf; angielskiego to sie obecnie wszyscy uczą;

Być może zagłosuję na Biedronia, ale chyba głównie by nie oddać głosu na PO-PiS. Fajnie, jakby za jego sprawą polityka stała sie uczciwsza i bardziej przejrzysta. Jednak w cuda nie wierzę, gościu nie wygra, a jakby nawet wygrał, to obecne partie, ich media i ich wyborcy się nie rozpłyną, wojenka polsko-polska będzie trwać w najlepsze.
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-02-04, 20:04   

dziki napisał/a:
Pobieżnie przejrzałem info o programie politycznym Biedronia na onecie i zrobił na mnie wrażenie z jednej strony populistycznego (...)

Mówił, że spotykał się z ludźmi i po tych spotkaniach program powstał. Znaczy, słucha ludzi. Akurat to nie jest dla mnie najlepszą rekomendacją, prawdaż. //evil

Czyli wciąż czekam na polityka, który będzie umiał pociągnąć ludzi za swoimi ideami. Sprawić, żeby mu uwierzyli i poszli za nim. Może się doczekam.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-04, 20:53   

Demokracja polega( przede wszystkim ) na populiźmie. Niestety.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-02-04, 21:01   

Jeśli chodzi o Biedronia, to bawi mnie to, jak go "ujeżdżają" tzw. liberalni publicyści. Co do "prawicowych" zero zdziwienia. Po to im PiS płaci, aby go gnoili. Ale te liberały, panie, oj żal dupska im ściska, że ktoś im świętą koalicję anty-PiS rozbija. Zero programu, o konkretach pogadamy później, tj. jak odsuniemy PiS od władzy, czyli nic się nie zmieni, będzie tylko trochę sympatyczniejszy katotaliban, jak za Tuska bywało. A tu przychodzi Biedroń i mówi, że chce być alternatywą, do tego uderza w niepopularne tony dotyczące świeckości państwa, aborcji, praw mniejszości, praw socjalnych. I już się liberałom nie podoba, bo przecież nie po to są liberałami, aby jakichś gejów popierać, walczyć z kościołem, czy gadać o emeryturach.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-02-04, 21:25   

Z tego, co tutaj napisano wynika, że Biedroń odbiera elektorat SLD i Razem. Na razie w socialmediach. Czekam na sondaże. //evil

Dziwię się liberałom. Zamiast myśleć, jak zachęcić Biedronia do koalicji, dyskredytują. Zupełnie jak by nie wiedzieli, że najłatwiejsze opcje słabo procentują.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2019-02-04, 21:59   

No, na samym elektoracie SLD i Razem to Biedroń daleko nie zajdzie. Jeśli nie przekona do siebie tych, co to "nie mają na kogo glosować" i "głosują na mniejsze zło" to się jeszcze długo nic tu nie zmieni.
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-04, 22:11   

Dokładnie. Trzeba ruszyć elektorat nieglosujàcy.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-02-05, 08:39   

Rozczulająca jest ta wiara że głosy tych co nie chodzą do wyborów by coś zmieniły. Przecież one się rozłożą tak jak ludzie deklarują w sondażach.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-05, 08:48   

fdv napisał/a:
Rozczulająca jest ta wiara że głosy tych co nie chodzą do wyborów by coś zmieniły.


PiS ma o wiele bardziej stały elektorat (nie licząc "betonu"), więc im lepsza frekwencja wyborcza, tym gorzej na tym wyjdzie.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-02-05, 09:12   

ASX76 napisał/a:
fdv napisał/a:
Rozczulająca jest ta wiara że głosy tych co nie chodzą do wyborów by coś zmieniły.


PiS ma o wiele bardziej stały elektorat (nie licząc "betonu"), więc im lepsza frekwencja wyborcza, tym gorzej na tym wyjdzie.


No ok ale skąd wiara że ten nieżelazny elektorat zagłosuje inaczej niż deklaruje w sondażach ?
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-02-05, 09:40   

Do wyborów jeszcze sporo czasu i zapewne PiS rzuci dużo realnej "kiełbasy wyborczej", czym może przekonać do siebie niezdecydowanych, lub przekabacić na swoją stronę osobników, którzy w sondażu deklarowali co innego.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-02-05, 09:56   

OK bo chyba o czym innym mówimy. Jest dzień wyborów rozkład głosów jest taki jak w tygodniu wcześniej w sondażach, a frekwencja 50%. Skąd wiara w to że gdyby była 70% czy więcej zagłosowaliby inaczej niż deklarowali tydzień wcześniej w wyborach ? Te extra 20% może tylko lepiej legitymizować zwycięzcę, ale w to że zagłosują drastycznie inaczej nie wierzę.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2019-02-05, 10:00   

Romulus napisał/a:
czyli nic się nie zmieni, będzie tylko trochę sympatyczniejszy katotaliban, jak za Tuska bywało.


Wczoraj jak robiłam kolację, to rodzice oglądali jakąś dyskusję, była pani dziennikarka, pani z PO i chyba pani z Wiosny. I pani z PO mówiła że oczywiście są za prawami kobiet, ale postulaty Biedronia są nie do przyjęcia. I jak to Kościół ma się utrzymywać z podatku od wiernych, i po co wycofanie religii ze szkół, niby dlaczego, przecież to jest tak że jeśli dziecko nie chce, to nie chodzi, bo przecież religia powinna być na ostatniej lekcji. Zaśmiałam się smutno i poszłam jeść do pracowni. Kurde, nie chcę znów głosować na PO.

BTW rozmawiałam z kimś ostatnio o polityce - czy może mi ktoś powiedzieć w trzech punktach jakie są różnice programowe/poglądowe między N a PO, bez guglania? Ktoś mi powiedział że Nowoczesna ma jakieś zerowe poparcie i się zaczęłam nad tym zastanawiać.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
  
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-05, 10:03   

nie ma różnic - "kraść biednym i oddawać bogatym!"

N. to są byli/pociotki PO - i doskonale wiem co mówię.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-02-05, 10:31   

martva napisał/a:

Kurde, nie chcę znów głosować na PO.

PO nie ma już w sobie nikogo z nurtu prawicowego, wszystkich już wywalili, po prostu wiedzą że w tej chwili walka z kościołem to dla nich pocałunek śmierci jednak po wyborach....
Myślę że bardzo realny jest gwałtowny zwrot na lewo.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-02-05, 10:34   

Jako amorficzna partia władzy zrobią wszystko co wskażą im sondaże.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-02-05, 20:16   

Stary Ork napisał/a:
Jako amorficzna partia władzy zrobią wszystko co wskażą im sondaże.

No więc właśnie. Pozwalają się kopać w dowolnym kierunku, byle tylko utrzymać pozory, że są liderami. Chyba już sami uwierzyli, że to strategia. Tymczasem nie oferują niczego, poza trwaniem. Pod tym względem Biedroń ma nad nimi przewagę, bo jakieś cele wskazał, mniej lub bardziej realistyczne, ale jakieś. A Schetyna nic - on tylko chciałby wygrać. Pff.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-02-05, 21:20   

Ale Biedroń jest durny ekonomicznie. Szkoda na niego czasu. Światopoglądowo niech miesza.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-02-13, 12:05   

https://strajk.eu/wiosna-zamierzala-wchlonac-razem-przed-wyborami-do-pe-biedron-jak-jaroslaw-kaczynski/

Cytat:
Partia Wiosna złożyła partii Razem „korzystną” ofertę wspólnego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego – mówią Portalowi Strajk działacze karminowej lewicy. Anonimowo opowiadają: Razem miało otrzymać jedną „jedynkę” na liście wyborczej w zamian za wpłatę miliona złotych na kampanię, przy rezygnacji z własnej symboliki i szyldu. Wśród aktywistów partii taki efekt negocjacji z formacją Roberta Biedronia wzbudził prawdziwy gniew (...)

– W Zarządzie Krajowym Razem tylko dwie osoby były gotowe uznać takie porozumienie za sensowne – mówi nam działacz jednego z okręgów partii w południowej Polsce. – W Radzie Krajowej była już minimalna większość, 18 osób, za takim rozwiązaniem. Ale gdy przedstawiono je ogółowi partii, co nastąpiło 12 lutego, wybuchł bunt – dodaje (...)

– Robert Biedroń niestety zaprezentował metody prowadzenia polityki w starym stylu. Okazuje się więc, że jest nie tylko produktem marketingowym, ale też cwaniaczkiem w sprawach finansowych. Przypomina to trochę Jarosława Kaczyńskiego z ostatnio ujawnionych taśm – mówi nam jeden z rozmówców. Zaznacza, że po takiej reakcji partyjnych dołów przyjęcie propozycji należy uznać za niewyobrażalne.

Teraz to mnie zaimponował. Miałem Biedronia za zbyt słabego wolą, by móc ścierać się z takimi politykami jak Kaczyński, Tusk czy Miller. Nawet Schetyna. Dalej sądzę, że rozrzucą jego popioły na wietrze.

Ładnie tu jednak widać, co zmienia się po dojściu do władzy lub w ogóle wielkiej polityki. Póki Biedroń był bliżej nieokreślonym projektem, mógł rozmawiać z Zandbergiem przy sojowym latte o wspólnej koncepcji lewicowej przyszłości. Lecz kiedy stanęła za nim siła, tak też zaczął traktować słabsze podmioty... z buta. I jest to racjonalne, jeśli chce utrzymać zwarty i udolny front.

Co ciekawe, z artykułu wynika, że wierchuszka partyjna Razem byłaby nawet gotowa się zgodzić. Jednak doły już nie, chyba zbyt połechtane przez tę samą wierchuszkę wstawkami o demokratycznym podejmowaniu decyzji i egalitarno-aktywistycznym charakterze ugrupowania.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-02-13, 13:16   

Co ciekawe ta jedynka też warunkowa. Każdy tylko nie Zandberg //spell
Panowie żywią do siebie jakąś urazę?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-13, 13:20   

Razem z kolei dopóki nie wykona właśnie takiego autorytarnego ruchu dopóty będzie niepoważna partią kanapową rozwydrzonej młodzieży.

być może Biedroń rozerwie Razem na Osobno ;) i zabierze grupę bardziej racjonalną.


Spellu - a Zandberg jest gejem ?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-02-13, 13:21   

Nie wiem, zapytaj go przy okazji.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13