FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-01-20, 10:38   

@Romulus
Tak szczerze to obejrzałem 2-3 odcinki tego serialu i oprócz Penn'a i tej kobiety która zdaję się jest wzorowana na Muska, to ten serial nie był niczym specjalnym. Być może gdyby nie retrospekcje (ostatnio mnie strasznie drażnią, każdy serial aspirujący do bycia czymś więcej niż jest z tego korzysta) które to nie prowadzą równoczesnej narracji krok po kroku odkrywając jakąś tajemnicę, a zwykłą relację dnia poprzedniego gdzie znamy "wynik" jest męczące nic przy tej pozycji nie przyciągało uwagi na dłużęj, myślę że decyzja o cancelu nie wynikała tylko z algorytmów i tego że serial się nie wpisał w gusta szerokiej publiczności tylko że podobnie jak u mnie mało kto go zmęczył do końca. Przecież nikt tą pozycją nie chciał wykroić kawałka tortu na miarę GoT czy Sopranos, ale zdobyć jakąś publiczność która byłaby w niego zaangażowana stanowiąca bazę do wzrostu i raczej tego nie osiągnęli.

I tak na marginesie w hulu chyba teraz większościowym udziałowcem jest disney po przejęciu fox'a. Zasadniczo rynek idzie w dobrym kierunku bo takie starz np niby ma swoją platformę w US ale i tak przede wszystkim jest producentem contentu, przy czterech gigantach konkurencja będzie zażarta i ten kto będzie miał lepszy content będzie królem chociaż imo to kwestią czasu będzie opłata zbiorcza za wszystko (podobnie jak dzisiaj kablówka)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-19, 11:04   

Stranger Things


https://www.amazon.com/Ha.../dp/B07G5X6N5P/
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-02-22, 16:12   

The Umbrella Academy to zamknięta całość?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-02-22, 18:33   

Niby tak. Ale jednak nie. :) Biorac pod uwagę fabułę i kwestie związane z podróżami w czasie, na bank będzie sezon drugi. Zwłaszcza że serial jest powszechnie chwalony.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2019-02-22, 18:43   

Można potraktować jako zamkniętą i z tego, co czytałam na Wiki, jest to w zasadzie ekranizacja pierwszej serii komiksu.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-02-22, 18:45   

Hm....no to obejrzę. Thx.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-02-23, 08:54   

Tak zamknięta całość że kończy się cliffhangerem, także można się poczuć oszukanym. Z drugiej strony chyba tak było w komiksie i chcą być temu wierni więc może i zastosowanie go miało sens. Jak dla mnie takie zakończenie sezonu jest obecnie średnio akceptowane, było ok te 10 lat temu teraz jest irytujące.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-02-23, 14:10   

Cały ten sezon, mimo zachwytów zewsząd, przyjąłem letnio. Nie rozumiem zachwytów nad rolą Roberta Sheehana (grał Klausa). Postać zagrana manierycznie, zachwyt sztucznie podsycany, może z powodu dżendera. Za to Aidan Gallagher jako Piąty - świetny, żywy, wpadał na scenę i kradł show innym. Ellen Page, jak to Ellen Page, chyba za bardzo się zachwycałem tą aktorką. A dużo do zaoferowania nie ma. Dałem 8/10, bo to naprawdę porządna robota i przyjemnie się ogląda. Stylistycznie to taki serial, który jest nieco lajtowy w stosunku do "Legionu".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-02-28, 18:23   

Marcowe premiery na HBO GO zapowiadają się ciekawie. Filmy pomijam, ważniejsze są seriale. Przede wszystkim cieszę się, choć należało się tego spodziewać, kontynuacji trzech moich ulubionych tytułów: "The Good Fight", "Billions" i "Gomorra". W przypadku tej ostatniej, w końcu nie trzeba będzie czekać kilku miesięcy na polską premierę. Czwarty sezon od razu po oficjalnej premierze.

Cieszy mnie nawet powrót "Templariuszy". Padaka, jakich mało w telewizji. Dlatego być może skuszę się na drugi sezon przygód Latryny (a może Prania?) i jego koleżków templariuszy. Zwłaszcza że do obsady dołączył Mark Hamill. Ciekawe, czy poziom scenariusza im się poprawi, czy nadal będzie beka. Liczę na bekę.
https://naekranie.pl/aktualnosci/hbo-go-nowosci-na-marzec-2019-pelna-lista-filmow-i-seriali-4013421
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-03-01, 10:12   

Romulus napisał/a:
Przede wszystkim cieszę się, choć należało się tego spodziewać, kontynuacji trzech moich ulubionych tytułów: "The Good Fight", "Billions" i "Gomorra".

Cieszy mnie nawet powrót "Templariuszy". Padaka, jakich mało w telewizji. Dlatego być może skuszę się na drugi sezon przygód Latryny (a może Prania?) i jego koleżków templariuszy.



1. Z tego co pamiętam swego czasu coś tam Pan marudziłeś na temat: "Billions" i "Gomorry" podnosząc mi ciśnienie, a teraz już ulubione? //pacnij

2. Proszę pamiętać, że oglądając gówniane produkcje w tv (czy filmy w kinie) przyczyniasz się Pan do ich kontynuacji bądź powstawania historyjek bazujących na podobnych schematach.
Vide: wskaźniki oglądalności/wpływy.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-03-01, 17:36   

Co do "Gomorry" to nie przekonałem się do niej od razu, ponieważ liczyłem na coś o skali fabularnej książki. A nie o mikro-mafii w skali jednej dzielnicy Neapolu. Ale kiedy już to przetrawiłem to rozczarowanie, to było git. Jeśli chodzi o "Billions" to drugi sezon mnie trochę rozczarował. Trzeci przywrócił wiarę. Ale spodziewam się, że czwarty będzie ostatnim. Ale zobaczymy. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2019-03-02, 11:52   

Dzisiaj na kanale Epic drama startuje serial Maltese, twórców Gomorry. Tym razem też o mafii, ale o walce z nią i w realiach sprzed lat. Dziełko chyba sprzed Gomorry, ale i tam jestem ciekaw.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-03-03, 15:21   

"Gomorra" wystartowała w 2014 roku, a "Maltese" jest z 2017.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-03-28, 14:17   

Jest prawdą iż dwa pierwsze sezony Narcos to zamknięta fabularnie całość?
Podobno trzeci sezon też warto obejrzeć i też jest zamknięty?
A Narcos:Meksyk to już zupełnie co innego?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-03-28, 14:28   

Si
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
gorbash 
gorbash


Posty: 64
Wysłany: 2019-03-28, 14:29   

trzeci się trochę łączy z pierwszymi dwoma.
Meksyk to osobna sprawa, chociaż można spotkać starych znajomych.
_________________
W dzień komunii własnego syna całej rodzinie wypiłeś wódkę?!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-28, 14:34   

nie oceniam serialu zupełnie bom nie widział

ale już na etapie "o czym jest ten serial" jestem znudzony

kolejny narkotykach...
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-03-28, 14:38   

Dzięki, zabieram się za oglądanie.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-03-28, 14:49   

Romulus napisał/a:
Cieszy mnie nawet powrót "Templariuszy".
:shock:

Zniosłam onegdaj dwa odcinki i mnie przerosło, a jestem w stanie naprawdę wiele wytrzymać. Nawet "Dynastię" dociągnęłam do piątego :badgrin:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-03-28, 14:57   

Tomasz napisał/a:
Dzisiaj na kanale Epic drama startuje serial Maltese, twórców Gomorry.


Warto. Ma potencjał. Motyw muzyczny z czołówki bardzo przyjemny :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-03-28, 17:56   

m_m napisał/a:
Dzięki, zabieram się za oglądanie.

Mała rada. Drugi sezon obejrzyj na przyspieszeniu. Nie dałem rady inaczej i do dziś żałuję, że od razu nie przeskoczyłem do finałowych odcinków. Rozwleczone i nudne.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-03-29, 17:00   

Trojan napisał/a:
nie oceniam serialu zupełnie bom nie widział

ale już na etapie "o czym jest ten serial" jestem znudzony

kolejny narkotykach...


Bo nie zażywasz.Inną byś miał zapewne perspektywę jak byś wspomógł od czasu do czasu kolumbijskich i peruwiańskich chłopów uprawiających kokę ;)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-16, 10:02   

W sklepie widziałem kartę Netflix za 60 zeta - ktoś wie jak to się je?
Kupuje i co?
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-05-16, 10:13   

https://www.spidersweb.pl...-jak-to-dziala/
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-16, 12:27   

no i wszystko jasne. dzienks
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-17, 16:46   

Skończył się - wreszcie! - "The Bing Bang Theory". Dwanaście sezonów. O dobrych sześć za dużo. W zasadzie tych dwóch ostatnich nie dałem rady oglądać. A może trzech. Serial przestał być zabawny, od kiedy scenarzyści postanowili, że bohaterowie muszą "dorosnąć". Skończyły się nawiązania do popkultury, a zaczęły nudne "związkowe" wątki. W zasadzie to powinno zabić ten serial już wtedy. A mimo to oglądalność była spora i to ona pchała ten serial do przodu, a scenarzyści nie przejmowali się, że nie jest zabawnie. Skoro widownia kupowała te zmiany, aktorom to nie przeszkadzało, to po co się wysilać. I doszło do tego, że serial zamienił się w swoją marną kopię, telewizyjnego żywego trupa. Porzuciłem go a sporadycznie oglądanie pojedynczych odcinków tylko utwierdzało mnie w przekonaniu, że nic już z tego nie będzie.

I trwałoby to nadal, ale Jim Parsons powiedział dosyć i nie chciał już grać po raz trzynasty Sheldona. Bez niego nie było sensu ciągnąć serialu. Choć wszyscy inni chcieli.

Mimo upadku ten serial i tak pozostanie klasykiem. Z powodu wcześniejszych sezonów, które były powiewem świeżości i zapowiedzią czegoś nowego, nigdy wcześniej coś co jest nazywane kulturą geekowską nie uzyskało swojego własnego głosu, tak mocnego i wpływowego. Ponieważ przez pierwsze sezony serial był niesamowicie zabawny. Kiedy Comedy Central powtarza go (a czyni to non stop), to właśnie na tych wcześniejszych sezonach lubię się skupiać. O tych od momentu, kiedy Sheldon uciekł, wolę nie pamiętać. Miewał potem lepsze momenty, ale widać było jakościową zmianę na gorsze. Zamieniał się w żałosną kalkę "Przyjaciół".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-05-17, 16:50   

Tru.
Oprocz CC można gdzieś obejrzeć sezon dwunasty?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-17, 17:04   

Chyba nie. Serial jest dostępny na HBO GO, ale tylko 11 sezonów. Z 12 widziałem ze dwa odcinki. Smętne to i trudno uwierzyć, że ma tak wysoką oglądalność. Pewnie obejrzę ostatni, tylko muszę nie zapomnieć go nagrać. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-17, 18:32   

Oj tam oj tam. Zdarzają się jeszcze fajne odcinki z późniejszego okresu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-17, 18:38   

Może kiedyś obejrzę. Ale to będzie trudne, ponieważ przebrnięcie przez niektóre odcinki wymaga wytrwałości. Być może byłoby łatwiej, gdyby przestali podkładać śmiech, ponieważ naprawdę nie ma czego się śmiać i z tym podkładanym śmiechem serial przypomina bardziej polskie sitcomy(!), które były żenujące aż do bólu i wypłynięcia gałek ocznych. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13