FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
GRA O TRON
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-03-06, 14:44   

Premierę każdego odcinka. :-) Pewnie około 3 nad ranem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-07, 12:40   

tak se oglądam GOT - mniej wincej jak leci na hbo
aktorsko ten obraz jest wielki
nie mam na myśli głównych macherów
ale postaci półtorejplanowe, drugoplanowe itd
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-03-07, 12:53   

Ma przebłyski. Z resztą skoro za udział wzięły takie tuzy jak Ciaran Hinds czy Charles Dance to można stawiać wymagania.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-07, 13:17   

Tywin L. jest wybitny
Olenna T.
MałaPała
Joffrey - kurła, genialny
czy Brienne z T.
Boltonbastrad

i dużo, dużo innych

pewnie że może łatwiej zagrać rolę która ma kilka-kilkanaście minut w serii, i nie bawi wachlarzem min - ale mimo wszystko.

najsłabiej wypadają tu główne postaci - zwłaszcza siwa (ale ma bonus za wygląd)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-11, 12:54   

robię se powtórkę (przed opus magnum) - a nawet zapoznanie. 4 i 5 sezon teoretycznie są mi nieznane.

skończyliśmy wczoraj 4 sezon - czyli śmierć Tywina na tronie.
i tak - Tywin, najlepsza postać w o ogóle.
scenki rodzajowe Ogara z Arią - wyśmienite. mogliby zrobić takie 3minutówki z rozmów.
Oberyn"żeby życie miało smaczek"Martell - najlepsza postać krótkowątkowa.

najsłabsze - od samego początku, wątki i postać Denny.

i jeszcze jedno - zatrzymałem się w czytelnictwie na dwóch pierwszych tomach - gdzieś na koniec '90, ale wydało mi się za zapamiętałem Tyriona (High Elves!!!) jako demonicznego karła. Znaczy się, intryganta wagi ciężkiej, a w filmie to taka początkowa dobroduszna pierdoła. ?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-03-11, 13:21   

Owszem, w serialu zrobili z Tyriona bohatera na wskroś pozytywnego zgodnie z polityczną poprawnością, niestety. Littlefingera też zj.bali.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-11, 13:26   

Littlefinger - zjbali ? tzn ? jak pisałem - czytałem dawno (choć przez pierwszym sezonem przeczytałem ponownie 1 tom), ale Baelisha wydaje mi się że w miarę nieźle oddali
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-03-11, 13:34   

Książkowy Littlefinger jest mistrzem finezji/mastermindem, natomiast w serialu razi "łopatologicznym wywalaniem kawy na ławę".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-11, 14:11   

a no tak, to się zgadza,
ale jednocześnie - w serialu z taką mnogością postaci/wydarzeń, raczej nie mogli sobie pozwolić na poświęcenie tak dużej ilości czasu na zbudowanie aż takiej postaci.
Poszli na skróty (niejednokrotnie) ale mimo to oddali charakter postaci - nawet króla zakulisowej gry

także przesadzasz z tą łopatologią
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-03-11, 15:16   

Nie ma w tym ani krzty przesady, przynajmniej z mojej strony :-P
Samo to, że np. serialowy Littlefinger uzewnętrznia się w towarzystwie damy lekkich obyczajów i "kłapie dziobem" ponad miarę wyklucza go jako wiarygodnego mistrza intrygi. Innymi słowy, nie dorasta do pięt książkowemu, który imponuje intelektem. Przyczajony tygrys, ukryty smok ;) Serialowy razi gadulstwem, a na domiar złego sztucznością. Nieraz czuć, że nawija dla widza, co by się połapał. A to poważna wada.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-03-11, 18:53   

Mimo tych mankamentów, z którymi się zgadzam myślę, że książkowy Littlefinger skończy w taki sam lub podobny sposób jak serialowy.

A Tyrion wcale nie różni się od tego książkowego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-11, 19:48   

Problem z Littlefingerem jest taki że żeby pokazać zawiłe, wielopoziomowe intrygi potrzeba by dużego całkiem osobnego wątku, czy serialu w który byłby głównym. Książka pozwala na wincej i już, serial musi iść na skróty.

Co do książkowej przyszłości Baelisha, to na pewno będzie zgodna z linią serialową. ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-18, 11:23   

seria piąta za nami
w sumie wyrwa w czasoprzestrzeni zaklejona

ponownie - wątek Danki najsłabszy. historie z izby wytrzeźwień. Jak to w książce się skleja ??

Wściekła suka z Dorn może gnić w lochu - a znalazło by się jeszcze miejsce dla czerwonej.

Wontek mighty wróbla także nieco przegięty - choć ew. można się doszukiwać jakiś analogii.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-03-18, 13:08   

Trojan napisał/a:


ponownie - wątek Danki najsłabszy. historie z izby wytrzeźwień. Jak to w książce się skleja ??

Wontek mighty wróbla także nieco przegięty - choć ew. można się doszukiwać jakiś analogii.


1. Czytnij Pan "ksiunżki". Tam się wszystko skleja o niebo lepiej.

2. Tyż ptok :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-18, 13:28   

Chyba mi się nie chce
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-03-18, 13:33   

Pierwowzór literacki jest o wiele lepszy. Nie ma w nim idiotyzmów, przegięć i naciagania, którymi serial jest naszpikowany niczym ser szwajcarski dziurami.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-18, 14:10   

w sumie zgadza się to z moimi wspomnieniami z czasów kiedy to czytałem.

pewnie w końcu przeczytam - jak już GRRM to skończy ( o ile) - czyli z letka 10 lat jeszcze poczeka.






co do aktorstwa - z dużych postaci (takich półtorejplanowych), kurcze pomijałem, ale imho - najlepszy jest Theon/Allen/Fetor
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-03-18, 15:46   

Wcale nie jest najlepszy, tylko dostał rolę która pozwoliła mu na większe wykazanie się. Poza tym ma facjatę "cienkiego Bolka" co podkreśla totalnego "leszcza".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-21, 11:04   

tak swoją drogą - kończymy już 6 serię / 7 zostawimy na tydzień przed.

i taka refleksja mię naszła.
całość problemów Westeros kryje się między nogami obu pci.
Za bardzo ich swędzi.

Targaryenów nawet już nie liczę...

i jeszcze w sprawie Paluszka...
jak rozumiem w książce jeszcze go nie skasowali ? (choć nie widzę opcji na to żeby GRRM zboczył w timeline'u HBO)
jak się nad tym zastanowić - całkowicie niesłusznie, na wyrost
tak naprawdę Petr B. tylko płynął z falą, starając się zawsze być a górze.... ale tylko tyle.

posługując się tylko materiałem filmowym, można się nawet pokusić o stwierdzenie że ostatecznie wincej zrobił na + niż na - .... w ostatecznym rozrachunku to on uratował (rencyma Doliny) Starków w bitwie bękartów, które to wydarzenie było punktem granicznym dla całej historii

skasowanie Arryna na wskutek czego rozpoczęła się cała GRA było tylko nacięciem nabrzmiałego wrzodu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-26, 10:47   

mieliśmy małą przerwę (nie wiem - zmęczenie materialu?) i dopiero wczoraj skończyliśmy 6 sezon - teraz czekamy z 7 na 15.04.
Może zrobimy sobie jeszcze repetę z drugiego s.
ale do rzeczy

Bitwa Bękartów
mimo to
odcinek należy do Sansy Stark
kilka dobrych scen, kilka dialogów, ujęć
i skradła widowisko.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-04-09, 09:38   

HBO rozpoczęło puszczanie serii w ciągu - no i wczoraj leciała 1 seria, w sumie z nutką niechęci przysiadłem do tego bo M. nalegała (bo nie pamięta) - ja to widziałem ze 3 razy i jakoś mi się nie chciało.
Mimo to - wsiąkłem.
Inaczej się patrzy teraz z perspektywy lat... :)
i można wyłapać kilka smaczków - np. scenę w której Ned wysyła Berricka Dondarriona za Górą, czy jak Jaimie gada przy drzwiach z tym porucznikiem Starków właśnie o Berricku z czasów wojny z Targaryenami..
albo że początkowo Pająk chce zabić Denerys...
albo - to już w ogóle ciekawe - w scenie z trupami w kwaterze Lorda-Commandera, Snow ciska w undeada latarnią i się przy okazji "nią poparzył"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-04-15, 05:50   

Umówmy się, że spoilerowanie fabuły bieżącego odcinka odbywać się będzie od poniedziałku od godziny 21.00. Wtedy kończy się najnowszy odcinek na normalnym HBO. Tak, aby każdy kto ma możliwości - mógł obejrzeć w spokoju. :)

Teraz napiszę tylko, że gdyby HBO puściło cały sezon od razu, to pewnie od 3 rano siedziałbym i oglądał jednym ciągiem. 8x01 jest klimatyczny, doskonale wprowadza w finałowy sezon i daje sporo radości. Zaczynam mieć pewność, że może nie być oczywistych zakończeń.

BTW, ponoć były problemy z HBO GO. Trochę obciach, przecież zwiększonego zainteresowania należało się spodziewać. Było aż tak duże?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-04-15, 12:52   

E, no dobra. Kto nie oglądał, to niech nie czyta tematu. Spoilerujemy. :)

Miód na moje serce - spojrzenie smoka. :) Do tego krótkie zdania Daenerys. :) Głównie o smokach. :)

Ale wciąż nic nie wiadomo. Dopiero drugi odcinek i połowa trzeciego mają przynieść bitwę o Winterfell. Kto wie, czy nie rozstrzygnie ona losów wojny z armią Białego Króla. A kolejne odcinki to wojna na zgliszczach?

Tekst Brana - "Czekam na starego przyjaciela". Świetny.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-04-15, 15:36   

Nie ma bata, jeden z mieczy, które się w tym odcinku zaprezentowały, to Ten Miecz. Samwell Tarly zostanie Azor Ahai i będzie musiał poświęcić Goździk. Ale by wszystkim kopary opadły :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2019-04-15, 17:42   

A w ogóle i w szczególe warto wspomnieć o nowej czołówce: https://www.youtube.com/watch?v=TZE9gVF1QbA
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-04-15, 17:46   

Kurwa, nawet czołówki nie dooglądałem
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4626
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2019-04-15, 21:15   

Świetny pierwszy odcinek. Masa smaczków, tekstów, odwołań szczególnie do 1 odcinka 1 sezonu.
Rewelacyjne zgaszenie Tyriona przez Sansę. Świetne rozegranie nowego spojrzenia na Dany przez Sama w rozmowie z Jonem. A tekst Brana i potem przyjazd "starego przyjaciela" to dla mnie najlepszy punkt odcinka.
Kiełkuje mi masa teorii, mam nadzieję że chociaż część się ziści. A wszystko będzie się rozwiązywać całkiem inaczej niż by można było się spodziewać.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
bimali1 


Posty: 751
Wysłany: 2019-04-16, 09:14   

Owszem, odcinek niezły, ale jak na 1,5 roku jarania się...
No, ale skoro nawet ja, który oglądam sezon zazwyczaj wtedy, jak się już skończy, skusiłem się, wygląda na to, że GOT w sobie moc jednak ma.
_________________
no i jestem
widzisz jestem
nie miałem nadziei
ale jestem
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-04-16, 09:40   

GOT to już zjawisko szerokiej popkultury

1 odcinek jest wstępniakiem - zbierają wszystkich do jednego kotła w Minas Tirith

Sab - jaki znowu miecz ?
a tak przy okazji - co się stało z wilkorem Snowa ? padł w którymś momentum ? Bo wydaje się że ostały się własnie tylko Duch i Nymeria (zdziczała)

aha - oczekuje odsieczy wilków ;)
Orły, Orły lecą !!
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-04-16, 13:53   

Jak to jaki? Taki, którego nie trzeba moczyć w smole, żeby otrzymać ładny, nie bardzo kopcący płomień. Z tego, co jeszcze pamiętam z lektury, Beric ma chińską podróbę, a oryginał (miał jakieś imię, ale nie pamiętam i nie chce mi się googlać) zaginął w pomroce dziejów. Odkąd Sam zapieprzył oręż a conto spadku po przodkach, forsuję teorię, że to ten, chociaż byłby to zwrot akcji rodem z brazylijskiej telenoweli :badgrin:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13