FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polska fantastyka
Autor Wiadomość
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-25, 12:14   

Spotkanie, w którym miałam wątpliwą przyjemność uczestniczyć wyglądało mniej więcej tak, że na pytanie zadane czterem autorom zawsze w pierwszej kolejności odpowiadał Pilipiuk, w dodatku zazwyczaj totalnie nie na temat, w myśl zasady, że każdy pretekst jest dobry, by pochwalić się swoimi genialnymi pomysłami na kolejne opowiadania. Nie obyło się oczywiście bez obowiązkowego żartu o spłacaniu kredytu, powtórzonego chyba ze trzy razy. No i wymownych uwag typu 'wiadomo przecież, jaki światopogląd jest najlepszy' oraz stwierdzeń, jakoby wszyscy ludzie o lewicowych poglądach byli komunistami, a z takimi to wiadomo, co się robi (pozwolę sobie posłużyć się cytatem: 'warstwa ziemi, warstwa komunistów').
Zwątpienie w oczach Ani Kańtoch oraz wytknięcie bucowi totalnej ignorancji i braków w elementarnej wiedzy przez Grzędowicza - bezcenne :mrgreen:
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-06-25, 13:01   

bo to burek wsiowy jest
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-06-28, 08:48   

Fidel-F2 napisał/a:
bo to burek wsiowy jest

Trafne. Niestety nie wyczerpuje tematu. Co nie znaczy, ze w ogóle warto się tematem AP zajmować
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-07-02, 08:50   

Nidzica towarzysko bez zarzutu, przesympatycznie i swobodnie.

Nidzica merytorycznie, nie najgorzej ale bez szału. Prelekcje raczej trzymały poziom acz szaleństw nie było. Po prostu było OK. Poza jednym przykrym wyjątkiem. Prelekcja Lecha Jęczmyka była dla mnie jednym, wielkim rozczarowaniem. Znam człowieka z dawnych felietonów w Fantastyce, były to rzeczy przedstawiające spostrzeżenia błyskotliwego umysłu, który potrafi zajrzeć głębiej i rozumować precyzyjniej niż większość rozumnych. I gdzieś ten umysł zginął. Nie wiem czy Jęczmyk nieodwołalnie starzeje się i umysł fizycznie zaczyna mu szwankować czy może czując potrzebę coraz głębszego demaskowania rzeczywistości sam siebie wkręca w spiralę idąc za coraz bardziej fantasmagorycznymi pseudo-logicznymi procesami. Jego widzenie świata, a przynajmniej to co można wywnioskować z jego prezentacji, jest bliskie postrzeganiu rzeczywistości przez Macierewicza. Światem rządzi spisek będący z definicji diabłem przeciwstawiającym się katolickiemu bogu i porządkowi. Świat był doskonały do czasu gdy Europą w pełni zawiadował katolicyzm czyli do czasów Renesansu, wtedy było uczciwie, sprawiedliwie i po bożemu. Wolnomyślicielskie odbijanie od linii rzymskiej w kolejnych wiekach zaskutkowało narastaniem tendencji totalitarnych a światem rządzą organizacje masońskie i siedmiu schludnych i higienicznych staruszków, którzy co pół roku spotykają się w luksusowych warunkach na jakiejś prywatnej wyspie, wyspie o dziewiczej przyrodzie, i tam ustalają plan dla świata. Plan który najbardziej perfekcyjnie pozwoli im dalej być schludnymi i higienicznymi staruszkami zarządzającymi wszystkim. Mógłbym się dalej znęcać ale zaprzestanę, wydaje się, że chyba wystarczająco wyraziłem swój pogląd. Na koniec jeszcze jedno. Najbardziej żałosna jest grupa akolitów, którzy bezmyślnie i bezkrytycznie zachwycają się wszystkim co wypadnie z Jęczmykowych ust. Niestety król staje się coraz bardziej nagi, a głupi dwór rozdanych ról, coraz mocniej zachwyca się kunsztem krawców.

I w opozycji do największego rozczarowania, najbardziej pozytywne emocje. W tej kategorii zdecydowanym faworytem jest spotkanie z Kasią Kosik. Żadna inna osoba nie zrobiła na mnie tak sympatycznego wrażenia ( no może odrobinę niejaki baranek, ale to zupełnie inna historia) swoją osobowością (chociaż nie oszukujmy się, poznaliśmy się głównie na płaszczyźnie kto stawia a kto pali cudzesy :P ;) )
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2013-07-02, 09:28   

Czytałem ostatnią książkę Jęczmyka i po jej lekturze miałem podobne wrażenia. Przykre to było, bo pamiętając jego wcześniejsze teksty liczyłem na coś więcej niż takie... dziwactwa. Aczkolwiek toto miałby frajdę - bo to takie ślachetniejsze gawędy o jaszczurach :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2013-07-02, 09:32   

Fidel-F2 napisał/a:
światem rządzą organizacje masońskie i siedmiu schludnych i higienicznych staruszków, którzy co pół roku spotykają się w luksusowych warunkach na jakiejś prywatnej wyspie, wyspie o dziewiczej przyrodzie, i tam ustalają plan dla świata. Plan który najbardziej perfekcyjnie pozwoli im dalej być schludnymi i higienicznymi staruszkami zarządzającymi wszystkim.
Ale jest łucznik na horyzoncie! Co prawda nie tak wysoki jak wikiński wyrzutek, no i bez żony, ale za to z kotem i pochodnią Prawdy!
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-07-02, 10:38   

Jęczmyk (zresztą sporo innych autorów ze "starej gwardii" też) ma odpały w tym kierunku od dobrych kilku lat. Nie da się ich słuchać. A że fanów mają? Się nie dziwię, przecież ponoć 40% rodaków wierzy w sztuczne mgły i ruchome brzozy.
_________________
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-07-02, 12:29   

Romulus napisał/a:
Czytałem ostatnią książkę Jęczmyka i po jej lekturze miałem podobne wrażenia. Przykre to było, bo pamiętając jego wcześniejsze teksty liczyłem na coś więcej niż takie... dziwactwa. Aczkolwiek toto miałby frajdę - bo to takie ślachetniejsze gawędy o jaszczurach
Moment, w którym świadomie zaczniesz płacić za czytanie wariatów, oznacza, że zostałeś jednym z nich.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-07-09, 11:20   

A tymczasem Powergraph wznawia Requiem dla lalek Zbierzchowskiego. Nowa edycja ma zawierać trzy dodatkowe opowiadania (dwa z antologii i jedno niepublikowane). Radować się i kupować.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2013-07-10, 02:22   

Ale tylko jako e-book. Do kitu.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-07-10, 08:06   

Idą z duchem czasu. I dobrze.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2013-07-10, 11:10   

Cena bardzo postępowa:)
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Gorombas 

Posty: 38
Wysłany: 2013-07-16, 17:24   

Właśnie, mam nadzieję, że będzie więcej ebooków = niższa cena. Kupowanie ebooków w cenie zwykłych książek nie jest takie zabawne :/
_________________
Sci-Fi
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2019-03-27, 15:43   

https://www.wsqn.pl/ksiazki/openminder-tom-1-koty/

Dziś (27.03 ) ma miejsce premiera "Openminder" Powieści Magdaleny Świerczek. Ukaże się nakładem Wydawnictwo SQN, w serii Fantastycznie nieobliczalni.

2076 rok. Polska – zniszczona w wyniku wojny, a następnie odbudowana – zostaje przyłączona do bloku zachodniego. Obywatele Zachodu nie wyznają żadnej religii, są stale podpięci do sieci i szczepieni przeciwko złu. Wschód uważają za miejsce przerażające, a jego mieszkańców za godnych współczucia i oczekujących wyzwolenia. Zadaniem Nikodema, który szkoli się na openmindera – wojownika umysłu – nie jest walka ze Wschodniakami, ale ich nawracanie. Chłopak zostaje pilotem mecha, bierze udział w szalonych wirtualnych starciach i eksploruje skażone obszary dawnego Krakowa.

Powieść łączy kilka gatunków, w tym postapokalipsę, cyberpunk i społeczne science fiction. Bogactwo nawiązań i odniesień jest potęgą Openmindera, dzięki czemu fani Lema będą tak samo zadowoleni, jak miłośnicy anime czy Obcego
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-03-27, 15:47   

Toudisław napisał/a:
fani Lema będą (...) zadowoleni

Odważne stwierdzenie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-27, 15:48   

Obcy animowany LEM
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2019-03-27, 15:49   

Beata, No odważne ale imo prawdziwe. Klimat zdecydowanie zachowany.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-03-27, 15:52   

Się zobaczy. A jak by co, to będzie Twoja wina. //evil
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-03-27, 15:55   

ja bym powiedział że brzmi dość słabo - ale nie znam siem.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-03-27, 18:08   

Z opisu to ma z Lemem bardzo niewiele wspólnego. Może z jakimś Gamedekiem prędzej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-03-27, 18:39   

SQN śmiało wydaje polską fantastykę. Do tego bardzo starannie. Aż się zastanawiałem nad papierem. Ale, póki co, czeka na zakup (ebooka) "Harda Horda" i "Reguła Zakonu". Tę pewnie też kupię przy następnym "rzucie". Na razie się wstrzymuję, ponieważ muszę rozładować kolejkę na czytniku. Za dużo tego mam, a dorzucę nowe i będzie oczopląs za co "chwycić". Ale w kwietniu powinienem się zaopatrzyć w zestaw ebooków z SQN. Chyba że nie będzie. Ale antologia już jest w ebooku, więc jestem dobrej myśli.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-10-12, 21:52   

W sumie nie wiem gdzie to umieścić. .. 
Parowski nie doczekał się własnego wątku? 

W każdym bądź razie - wydawnictwo SQN wydało leksykon Parowskiego 
Wasz cyrk, moje małpy Chronologiczny spis moich autorów . 2 tomy (pierwszy to chyba tylko pióra MP drugi to chyba tribute to) 
Coś jak Alfabet Urbana  
Dziwne że jeszcze nikt nie wspomniał o tej pozycji. 
Na szybko przeglądałem w Ę - wydaje się że dla Fundomu (zwłaszcza tego starszego - pozycja obowiązkowa). 
O ludziach, o fanatstyce wg Parowskiego, o środowisku. 
+Zdjęcia
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-10-12, 22:02   

Ty chyba za dużo pijesz
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-10-12, 22:21   

Trojan napisał/a:


W sumie nie wiem gdzie to umieścić. .. 
Parowski nie doczekał się własnego wątku? 

W każdym bądź razie - wydawnictwo SQN wydało leksykon Parowskiego 
Dziwne że jeszcze nikt nie wspomniał o tej pozycji. 

Na szybko przeglądałem w Ę - wydaje się że dla Fundomu (zwłaszcza tego starszego - pozycja obowiązkowa). 
(..)


1. Nigdy nie napisał nic takiego, co uzasadniałoby wydzielenie mu wątku.

2. Nikt nie wspomniał, ponieważ najwidoczniej nikogo to nie interesuje. Ostatnimi czasu cuś dużo się Pan dziwujesz.

3. E tam, szkoda czasu na takie lektury. Także dla Kondomu :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2019-10-12, 22:40   

Asix, ktoś cię musi wyprostować.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-10-13, 08:42   

Najwygodniej się kimś wyręczyć, hę? :-P
Zapodaj Pan choćby tylko jeden tytuł dobrej powieści Parowskiego :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-10-13, 10:44   

hej, ale on napisał wszystkiego dwie, zresztą, nie macie innych zajęć?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-10-13, 12:10   

ASX76 napisał/a:
(...) choćby tylko jeden tytuł dobrej powieści Parowskiego :-P

IMHO Burza. Ucieczka z Warszawy'40.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-10-13, 13:12   

To niezwykle kontrowersyjna opinia, choć oczywiście wszystko i tak sprowadza się do gustu ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-10-13, 13:22   

Beata, ale to tak w skrócie, bo jednak masz zastrzeżenia? :P

mam to w planach, stoi na półce w kategorii "w kolejce", ale jakoś tak od dłuuuuższego czasu przepuszcza uprzejmie inne pozycje, i szczerze mówiąc, ma coraz mniejsze szanse na lekturę
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14