FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ekonomia
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-15, 11:51   

ma kilka klasycznych elementów charakterystycznych dla organizacji przestępczych
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-01-15, 12:00   

Takie elementy mają w zasadzie wszyscy od administracji państwowej zaczynając, przez różne pezetpeeny, kościoły, związki zawodowe, itp a na zrzeszeniach działkowców kończąc.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-15, 12:11   

ZAiKSowi trzeba płacić za coś czego faktycznie nie wykonuje :)

klasyczna "ochrona" :)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-15, 13:40   

aha - wynagrodzenie zespołu 11 000 wynagrodzenie DJ 3 000 wynagrodzenie ZAiKSu 8 500
kurła :)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-02-26, 21:03   

https://finance.yahoo.com/news/amazon-taxes-zero-180337770.html?fbclid=IwAR3xNgPiN77xk5pdemEWoR68dTNAmKauqhgx0N6WYCPJYGrMpha1UPY3Cyo&guccounter=1

W skrócie - w 2018 Amazon wykazał 11 mld USD dochodu, ale zapłacił 0 USD podatku federalnego. Stało się tak za sprawą różnorakich technik optymalizacji podatkowej, ulg i zwolnień na jakie pozwala prawo USA. Głownie dzięki najnowszym cieciom podatkowym od Trumpa, bo choć Amazon nigdy nie płacił dużo, to teraz jego dochody wręcz poszybowały w górę (w 2017 wykazał dochód dwa razy mniejszy), zaś zobowiązania spikowały w dół. America is great again!

  
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-02-27, 00:26   

W skrócie - skoro prawo na to pozwala, to tylko głupiec by nie skorzystał. Nie rozumiem oburzenia.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-27, 10:32   

tu nie chodzi o to że nie korzystać

problem w tym że prawo na to pozwala
oraz w tym
że prawo jest "robione" pod dyktando grubasów
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-02-27, 10:33   

Było kiedyś inaczej?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-27, 10:38   

w USA - nie, nigdy.

Europa się stara - różnie jej to wychodzi.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-02-27, 12:22   

Co najbardziej zabawne, Amazon jednocześnie (razem z Walmartem i McDonaldem) przoduje w liczbie pracowników, jacy otrzymują od rządu zapomogę żywieniową (tzw. food stamps, czyli kupony na produkty żywnościowe). Szacuje się, że 10% wszystkich pracowników Amazona jedzie na tym państwowym beneficie. Ot, kolejna subwencja publiczna, tym razem do wynagrodzeń.

Tyle, jeśli chodzi o przypływ niosący też małe łodzie, bowiem nie bardzo ta Trumpowa obniżka skapnęła też maluczkim.

https://www.businessinsid...mps-2018-8?IR=T
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-04-11, 17:05   

Ach, podatki. Coroczna trauma. Dopłata, jak co roku. W drugi próg wpadam już we wrześniu. Ale ok. Cena "dobrobytu". Ale dopłata za karę, że zarabiam więcej - z tym się nie pogodzę. :) Mimo wszystko, w naszym kraju opłaca się być albo biednym albo bogatym. Nic po środku nie wchodzi w grę - stajesz się owcą do strzyżenia. Frajerem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-04-11, 17:31   

Dlaczego doplata? Twoj pracodawca nie oblicza co miesiac zaliczki wg zasad progresywnych?

Pomijajac, ze nasz system podatkowy jak na UE jest dosyc plaski (zwlaszcza dzieki liniowemu), na zachodzie kilka progow podatkowych i klasa srednia lapiaca sie na te powyzej minimalnego to standard.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-04-11, 18:42   

Ojej, też płaciłem drugi próg, nie płakałem z tego powodu.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-04-11, 18:46   

Zamiast przejsc na liniowke? Frajer! :DD
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-04-12, 06:19   

dworkin napisał/a:
Dlaczego doplata? Twoj pracodawca nie oblicza co miesiac zaliczki wg zasad progresywnych?

Pomijajac, ze nasz system podatkowy jak na UE jest dosyc plaski (zwlaszcza dzieki liniowemu), na zachodzie kilka progow podatkowych i klasa srednia lapiaca sie na te powyzej minimalnego to standard.

Nie mam pojęcia. Słowo.

No ja też nie płaczę, że wpadam w drugi próg. Choć boli. Płaczę, że co roku za karę muszę ekstra dopłacać do tego, że wpadam w drugi próg. Zaczynam rozumieć tych, którzy wolą sobie działalność zarejestrować w jakimś Luksemburgu a w Polsce uchodzić za bezrobotnych. :) Żałuję, że nie mogę być jak rodzeństwo Kulczyków. :) Słowo daję, zrobiłbym tak samo jak oni. W Polsce nie posiadałbym niczego. A podatki płacił w jakimś raju.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-04-12, 06:57   

Romulus, ale wszyscy dopłacają. Skąd pomysł, że jesteś wyjątkowy?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-04-12, 07:05   

Bo Romulus musi osobiście wysłać przelew z dopłatą :P
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-04-12, 07:41   

Taa, wszyscy. Zacząłem dopłacać po wejściu w drugi próg. Sprawdziłem PIT-y z poprzednich lat. I żadnych dopłat.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-04-12, 07:55   

Sprawdziłeś pity mówisz. A całkowitą sumę podatku sprawdziłeś? Wiele się różni?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-04-12, 08:23   

Ogólnie nie dziwię się, że pracownicy, którzy nie mogą uciec od rozliczania progresywnego, psioczą. Kiedy zaraz obok tak łatwo można przejść na liniówkę? Zrzucam togę, idę do kancelarii jako jednoosobowa działalność (adwokaci nawet nie mogą inaczej) i już płacę tylko 19% przez cały rok. To demoralizujące. Nie można jednak mieć pretensji do pojedynczego człowieka, że korzysta z obowiązujących przepisów, by legalnie zarabiać więcej pieniędzy. To ta systemowa możliwość jest abominacją. Nie powinna istnieć. Uszczupla budżet i jakość usług publicznych, wzmaga nierówności i dzieli społeczeństwo, wprowadzając w praktyce podatkową regresję. Bleah...
  
 
 
gorbash 
gorbash


Posty: 64
Wysłany: 2019-04-12, 08:30   

Romulus napisał/a:
Zacząłem dopłacać po wejściu w drugi próg

a na 'autorską' ulgę się nie załapujesz? Produkujesz chyba tonę twórczości...
_________________
W dzień komunii własnego syna całej rodzinie wypiłeś wódkę?!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-04-12, 09:00   

dziwne jest to że państwo(ministerstwo) które cię rozlicza nie potrafi od razu potrącić właściwego podatku.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-12, 16:32   

Mnie to akurat nie dziwi.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-04-12, 16:33   

Dzięki wielkie za łagodzenie ciosu. Wolałbym być biedniejszy niż być rąbany w tył w taki sposób przez własne państwo. Szczerze pisząc, to naprawdę nie będę miał już pretensji do pisiorów pokroju senatora Biereckiego, którzy wolą patriotyczny hajs zajumany ze SKOKów trzymać w raju podatkowym. ;) Ani do Kulczyków, z których komornik nie jest w stanie ściągnąć kilku tysięcy złotych.

I nie mam pretensji o drugi próg. Tylko o dopłaty za karę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-12, 16:36   

Ty się ciesz, że wchodzisz we wrześniu w ten drugi próg. Pomyśl, co by było gdybyś wchodził w grudniu - a miałem taki przypadek w rodzinie.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-04-12, 17:22   

Romulus napisał/a:
Dzięki wielkie za łagodzenie ciosu. Wolałbym być biedniejszy niż być rąbany w tył w taki sposób przez własne państwo
Nie rozumiesz jak działa podatek progresywny. Smutne, ale można z tym żyć.

Inna sprawa, że polski system podatkowy jest strasznie płaski i niesprawiedliwy - pozwala ludziom zarabiającym najwięcej płacenie podatków najniższych.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-04-12, 17:34   

Romulus, jakie, kurwa, dopłaty za karę?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-04-12, 18:09   

Jak pisałem, nie mam problemu z płaceniem drugiej stawki. Takie życie. Tylko wolałbym ją po prostu zapłacić. A nie przy rozliczeniu rocznym dowiadywać się, że muszę jeszcze dopłacić. Ponad to, co mi już zabrało państwo. Dla mnie to jest kara. Jeśli przyzwyczailiście się do jej płacenia, to wasz problem. Ja ją płacę od kilku lat i przyzwyczaić się nie potrafię.

I przyzwyczajać się nie zamierzam. Walę to, że ten system tak działa. Efektem jego działania jest to, że zazdroszczę tym, których stać na to, żeby płacić podatki w raju podatkowym. I nie ma to nic wspólnego z brakiem solidarności. Chętnie będę płacił podatki nawet w trzeciej stawce. Dawać ją. :) Ale bez dopłaty przy zeznaniu rocznym.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-04-12, 18:29   

Romek, ale jeśli masz jakieś duże dopłaty przy rozliczeniu, to znaczy, że miałeś również dochody z innego źródła i z jakiegoś powodu nie były odprowadzone zaliczki z tego tytułu albo księgowość dała ciała. Nie wyobrażam sobie, żebyś w normalnej sytuacji miał dopłacić jakieś duże pieniądze przy korekcie. Może zajdź do kadr/księgowości (nie wiem jak to u was zorganizowane) i spytaj jaki jest tego powód, może będą w stanie ci to wyjaśnić.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-04-12, 18:37   

Romulus napisał/a:
Jak pisałem, nie mam problemu z płaceniem drugiej stawki. Takie życie. Tylko wolałbym ją po prostu zapłacić. A nie przy rozliczeniu rocznym dowiadywać się, że muszę jeszcze dopłacić. Ponad to, co mi już zabrało państwo. Dla mnie to jest kara. Jeśli przyzwyczailiście się do jej płacenia, to wasz problem. Ja ją płacę od kilku lat i przyzwyczaić się nie potrafię.

No ale to wygląda jakbyś nie płacił albo prawie nie płacił drugiej stawki, tylko cały czas albo prawie cały czas pierwszą. W takim wypadku nie można by mówić, że płaciłeś drugą stawkę, a państwo jeszcze zabiera, bo tak naprawdę płaciłbyś ją po raz pierwszy w zeznaniu rocznym.

I też pomyślałem o dochodach z innego źródła, ale o tym byś raczej napisał referując taki problem.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13