Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
toto 
Washington Irving


Posty: 7205
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2019-05-01, 10:01   

A wiecie, że według najnowszych informacji, to Kaczyńscy (głównie Jarosław) wprowadzili nas do UE? Nie wiedzieliście? To teraz już wiecie. Nie ma za co.To jest fascynujące, jak jedna z bardziej antyeuropejskich partii przy okazji wyborów do europarlamentu próbuje się lansować, że to jej członkowie/założyciele byli głównym motorem prointegracyjnym. Brak mi słów, najgorsze, że wiele osób kupi tę narrację.
_________________
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3332
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-01, 11:51   

Ogólnie to mocna ekipa się szykuje: Szydło 27:1, Jurgiel błogo spał w sejmie, Karczewski specjalista od Meleksa :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 19275
Wysłany: 2019-05-03, 18:03   

Andrzej Duda ociepla wizerunek swój i swojej partii. W ciekawy sposób. Otóż, według niego, fajnie by było, gdyby UE i NATO wpisać do Konstytucji.

Jaki z niego Europejczyk. Pełną gębą.

W 1976 r. PRL wpisała już do swojej konstytucji sojusz z ZSRR. I nie porównuję ZSSR z UE. Wręcz przeciwnie. Tylko wpisywanie tego do Konstytucji to głupota. Wystarczy przestrzegać umów i standardów. Czyli czegoś czego ten, rosyjski z ducha rząd i partia, nie rozumieją.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Washington Irving


Posty: 7205
Skąd: Kirinyaga
Wysłany: 2019-05-03, 18:22   

Gadać to se morze, przed parlamentarnymi znowu będzie mówił o urojonej wspólnocie, a ludzie z jego środowiska o euroszmacie.
_________________
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 545
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-21, 12:05   

... jeśli Cię złapią za rękę, krzycz, że to nie Twoja ręka ...

Dzisiaj
Beata Szydło napisał/a:

Napisałam na Twitterze, w odpowiedzi do polityków Platformy Obywatelskiej, że jeżeli będą rozpowszechniać takie kłamstwo, to w trybie wyborczym będą mnie musieli przeprosić. Dlatego, że flagi europejskie cały czas są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i również były w moim gabinecie. Nikt flag europejskich nie wyprowadzał - zapewniła Beata Szydło.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/beata-szydlo-czy-pozbyla-sie-unijnych-flag-z-gabinetu-premiera/kl9r5eq


Wcześniej
Beata Szydło napisał/a:

Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, i tak to będzie realizowane, że posiedzenie polskiego rządu, wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będziemy realizować na najpiękniejszych, moim zdaniem, biało-czerwonych flagach - powiedziała premier.

https://wiadomosci.wp.pl/na-konferencjach-rzadu-nie-bedzie-flag-unii-europejskiej-beata-szydlo-wyjasnia-zmiane-6027714837942913a

Łgaliśy, łżemy i łgać będziemy ...
w zależności od punktu siedzenia ...

no chyba, że to ma być taki "prawniczy myk" ... "te flagi w gabinecie cały czas są, tylko ich nie widać ..." ... np. zostały pieczołowicie schowane, żeby się nie kurzyły ... o tak dbamy o tą całą UE ... ;->
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 545
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-31, 12:21   

W sumie to nie wiem gdzie i komu zadać to pytanie ...

Czy ktoś może się orientuje - jaka jest data oficjalnego zakończenia roku szkolnego?
Dla uproszczenia dodam - dla większości uczniów, czyli bez brania pod uwagę 8mioklasistów i po ostatniej klasie gimnazjum.

Bo w ustawie było i chyba dalej jest - piątek po bożym ciele.
Ale Pan MM (co najmniej jak Jego Ekscelencja w Seksmisji) powiedział w międzyczasie, że zakończenie będzie wcześniej i "piątek będzie dniem wolnym". I dokładnie jak w Seksmisji, poza "powiedzeniem" wygląda, że nic innego nie zostało zrobione. A chyba nie jesteśmy w filmie?
W związku z czym chyba panuje lekki dysonans poznawczy ... w szkołach chyba też.

Jest to dla mnie o tyle kluczowe, że zaplanowaliśmy sobie wyjazd z dzieciakami, na tydzień przed rozdaniem świadectw. Dokładniej planowaliśmy wrócić w czwartek, żeby w piątek dzieciaki odebrały świadectwa. W szkołach i tak nic się w tym czasie nie dzieje.
Ale teraz za cholerę nie wiemy, czy trzeba będzie wrócić we wtorek? Czy coś się zmieniło? Ewentualnie - kiedy ktoś coś ustali ostatecznego?

Próbuję znaleźć jakąś odpowiedź na to pytanie, ale ni cholery ...
Wszyscy piszą, że:
- jest ustawa, która mówi o piątku
- i jest rzucona wypowiedź MM, który mówi "przed czwartkiem"
co jest ważniejsze? ;-p ;-)
Może ktoś coś znalazł "oficjalniejszego"?


Na marginesie, chociaż bardzo tu pasuje - podoba mi się sytuacja z "krowa+".
Obiecali? Obiecali.
A złożyli do tej obietnicy jakikolwiek papier do UE? nie ... (tak przynajmniej ćwierkają wróbelki)
To będzie ta "krowa+"? ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Fidel-F2 


Posty: 8947
Wysłany: 2019-05-31, 12:29   

Chyba w środę ale nie najsensowniej by było zapytać w szkole?
_________________
Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines
 
 
Trojan 


Posty: 5261
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-31, 12:30   

Rozdadzą po litrze wyborowej i będzie krowa+
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 7725
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-05-31, 12:38   

Znaczy, każdy dostanie krowę? Bo ja ze względu na warunki lokalowe wolałbym ewkiwalent //panda
_________________
There once was a lady named Jill
Who tried a dynamite stick for a thrill
They found her vagina
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil
 
 
dworkin 


Posty: 3683
Wysłany: 2019-05-31, 12:43   

Moja mam jest nauczycielka i zakończenie ma w środę.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4373
Wysłany: 2019-05-31, 20:14   

Ja również w środę. W tym celu musieliśmy przesunąć termin rady klasyfikacyjnej i w ogóle malusi burdel z procedurami nam się zrobił. Ale oj tam, oj tam, pan na folwarku kazał, czeladź robi. Życie.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 568
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-06-20, 10:55   

Jakże aktualny cytat znalazłem w ostatnim tomie Pottera :mrgreen:
Cytat:
– Dlaczego Voldemort sam nie ogłosił się ministrem magii? – zapytał Ron.
Lupin roześmiał się.
– Ron, przecież nie musiał! Praktycznie i tak już rządzi, więc po co miałby siedzieć za biurkiem ministra? Jego marionetka, Thicknesse, zajmuje się codziennymi sprawami, a Voldemort może swobodnie planować działania zmierzające do zapanowania nad całym światem. Oczywiście wielu ludzi szybko się domyśliło, co naprawdę się stało. W ciągu paru ostatnich dni polityka ministerstwa radykalnie się zmieniła i krążą pogłoski, że za tym wszystkim stoi Voldemort. Ale to są tylko szeptem powtarzane plotki. Nikt już nie wie, komu można ufać, wszyscy boją się coś powiedzieć głośno, w obawie, że jeśli ich domysły są słuszne, pogrążą siebie i swoje rodziny. Tak, Voldemort bardzo sprytnie rozgrywa tę partię. Gdyby ogłosił się ministrem, mogłoby dojść do masowej rebelii, a pozostając w cieniu, wywołuje zamieszanie, niepewność i strach.
 
 
dworkin 


Posty: 3683
Wysłany: 2019-07-04, 09:15   

https://www.wirtualnemedi...norm-ustawowych

Cytat:
Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu zajmowała się sprawozdaniem Rady Języka Polskiego, w którym przeanalizowano 306 pasków informacyjnych w "Wiadomościach" TVP i które uznano za manipulację. Posłowie zdecydowali, że sprawozdanie nie spełnia ustawowych wymogów takiego dokumentu i zagłosowali za jego odrzuceniem (...)

Ponad 150-stronnicowe opracowanie przygotowali dr hab. Katarzyna Kłosińska z Uniwersytetu Warszawskiego, dr hab. Rafał Zimny z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i dr hab. Przemysław Żukiewicz z Uniwersytetu Wrocławskiego, a streszczenie napisał prof. dr hab. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego.

Według analizy tylko 25 proc. "pasków" stanowiło informację w sensie ścisłym, celowo pozbawioną elementów oceniających. "Wskaźnik ten należy uznać za bardzo niski, a zatem należy stwierdzić, że Wiadomości TVP nie przekazują obywatelom obiektywnej informacji, lecz własną wizję omawianych wydarzeń" - napisał prof. Markowski w przedmowie do omawianego sprawozdania.

Dodał, że "praktyka językowa i komunikacyjna w paskach Wiadomości ma często charakter manipulacyjny - stosowane tu oddziaływania perswazyjne nadawcy na odbiorcę są bowiem ukryte i realizują partykularne cele nadawcy, bez uwzględnienia - szeroko rozumianej i inkluzywnej w swej istocie - kategorii dobra wspólnego" - uzasadniał we wstępie dokumentu profesor.

Z analizy wynikało też, że w wielu paskach były też stosowane "nieetyczne zabiegi językowe" takie jak "etykietowanie, stygmatyzacja, stereotypizacja, korzystne dla nadawcy operacje na znaczeniu słów, ich nacechowaniu lub na ich kształcie modalnym".

Proste? Proste.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 568
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-07-04, 10:43   

Nie przypadkowo się mówi ,,jestes gupi jak pasek TVP Info''
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 7725
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-07-04, 10:44   

Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie //orc
_________________
There once was a lady named Jill
Who tried a dynamite stick for a thrill
They found her vagina
In North Carolina
And bits of her tits in Brazil
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 19275
Wysłany: 2019-07-09, 16:58   

Oj, śmieję ci się ja, śmieję. https://www.polsatnews.pl...IFPuJNuIPPJ-_CA
Z drugiej strony, coś w tym jest. Firmę niech założą. A do tego rząd ich z PIT zwolni. I na jaką cholerę im studia? Klimat to katastrofa i w zasadzie nie ma co wierzyć w ratunek. Zanim skończą studia, to i tak "ekonomia" je*bnie. Chyba że nagle imigrantów przybędzie. :)

Anyway, weźcie się do roboty małolaty, a nie o studiach czy liceach wam się marzy. Roszczeniowe milenialsy!
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 5261
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-09, 17:06   

Może wywieźć ministra za granicę? Taka myśl mi do głowy...
 
 
Trojan 


Posty: 5261
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-09, 18:01   

czytam i w sumie nie wierzę że można takie brednie godoć.

Cytat:
W rozmowie w radiowej Jedynce Piotr Naimski zapewnił, że Polska chce utrzymać produkcję energii z węgla i nazwał zamysły rządu programem "Węgiel plus". Ten plus ma oznaczać inne źródła energii, np. elektrownie jądrowe. Stawiając reaktory i wiatraki na morzu, rząd chce równoważyć emisję dwutlenku węgla w Polsce.


Węgiel+
a Węgiel- oznacza rezygnacje z wiatraków, fotowoltaiki, atomu

http://next.gazeta.pl/nex...=145&s=BoxBizMT
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5035
Wysłany: 2019-07-09, 18:05   

Trojan napisał/a:
Może wywieźć ministra za granicę? Taka myśl mi do głowy...

A tych, co go będą pilnowali, żeby nie wrócił, zwolnijmy z podatków? //mysli
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 5261
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-09, 18:09   

Jest dymisja wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Andrzeja Stanisławka - dowiedział się RMF FM. Poszło o jego wypowiedź dla "Kuriera Lubelskiego". Wiceminister stwierdził, że "może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą".Nie powiem - podoba mi się szybka reakcja, co znaczy że był kompletnym pionem. Ale choć przez chwilę mogę się poczuć jak w normalnym kraju.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 545
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-07-09, 19:29   

Gdyby głupota miała skrzydła ... same gołębice normalnie ...
Ale w sumie to dajcie im dalej gadać - w ten sposób jest szansa, że sami się wykończą. ;-)

Przy okazji - to też jest fajne. Oni serio myślą, że ludzie są idiotami i takich rzeczy nie wyłapią ...
https://pikio.pl/wybory-0807192-ustawka-pis/
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 19275
Wysłany: 2019-07-10, 17:24   

Oj tam, kogo obchodzą jacyś tam uczniowie. Dzieci elity, bo się chcą kształcić w liceach, zamiast na mszy. :)

Jestem natomiast oszołomiony sukcesami rządu na niwie europejskiej. Po utrąceniu kandydatury Timmermansa, które było małostkowym aktem zemsty, zaczęło się płacenie rachunków. :) Zatem PiS nie dostał poparcia na wiceprzewodniczącego europarlamentu. A dziś Syntezator Mowy Beata przegrał głosowanie na szefową jakiejś komisji. Aha, i za Timmermansa nic nie dostaliśmy. A kandydatka, którą w zamian za to poparł pan Morawiecki, cóż, popiera procedurę dotyczącą naruszania praworządności przeciwko Polsce.

Tyle sukcesów w tydzień. Kurczę, muszę przeprosić się z PiS. Naprawdę są mega skuteczni i odwołuję moją szyderę powyższą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 5261
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-10, 21:13   

Jak dzieci, jak dzieci. Oczywiście trzeba mieć na uwadze że za wieloma akcjami stoi Donald. Mimo wszystko, słabość intelektualna zbiera swe owoce.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5035
Wysłany: 2019-07-12, 17:02   

Ja pierdziu! Według pana Kacpra Płażyńskiego w Gdańsku za brak miejsc w liceach odpowiada kto? - nie, nie Donald Tusk. Nie tym razem. :P Otóż winowajcą tym jest śp. Paweł Adamowicz:
Cytat:
To, że w liceach nie ma tyle miejsc, ile powinno być, jakkolwiek, tak jak mówię, nie jest to wina Prawa i Sprawiedliwości, ale polityki samorządu gdańskiego. Prezydenta Adamowicza, który przez 20 lat niemalże piastował urząd.

//facepalm
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
ASX76 
twój stary


Posty: 12961
Skąd: kurna chata
Wysłany: 2019-07-21, 15:03   

m_m napisał/a:
Nie przypadkowo się mówi ,,jestes gupi jak pasek TVP Info''


A później nadchodzą wybory i PiS jak zwykle wygrywa :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 545
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-07-26, 07:00   

Czas żałoby po Adamowiczu się skończył - można dalej napierdalać w Gdańsk (bo tam prezydent z PO) ...
ciąg dalszy po "zabraniu Westerplatte"?

https://twitter.com/WiadomosciTVP/status/1154090715674238979
Polityka neofaszystowska Gdańska według nich polega na tym, że w Gdańsku jeździ zabytkowy tramwaj z nazwą "Danzig".
to są "wiadomości TVP" - publiczna podobno telewizja do kurwy nędzy! Niech ktoś to zaorze raz na zawsze.
I to by było na tyle ze zmianą PISu na "politykę miłości i rozmów" ... jeśli ktokolwiek w to wierzył ...Swoją drogą, w Bytomiu jeździ linia 38, ma ponad 100lat (od 1913 roku) ;-) i też jeździ na niej stary, drewniany jeszcze tramwaj. Po części jest traktowana jako "atrakcja turystyczna". Jest szansa, że do nas też kiedyś się przyczepią, chociaż Bytom to nie Gdańsk ... ale może w ramach "niech PIS wygra na Śląsku" ... ?


Edit:
tutaj cały kawałek z wiadomości TVP
https://www.tvp.info/4364...u-w-bialymstoku
zaczyna się od burd w Białymstoku, które nie wiadomo skąd się zaczęły i nie wiadomo kto za nimi stał, nie wiadomo kto kogo bił, ale Policja (pod wodzą PISu oczywiście) już aresztowała zadymiarzy.
Za to opozycja atakuje kościół, który przecież (co powtarza w filmie z 10 osób) głosi miłość do bliźnich itp.
Ale i tak kwintesecją kurestwa jest grubymi literami zaraz pod filmem
"Atak na Kościół po zajściu w Białymstoku" - ten podpis IMHO bardzo łączy się z filmikiem na którym rzucają butelkami i ogólnie sprawia wrażenie, jakby to był fizyczny atak na jakiś kościół w Białymstoku.
I zaraz potem przejście do propagowania nazizmu w aktualnym Gdańsku. Znowu zresztą z powtarzaniem, że kościół zawsze był nękany, przez faszyzm również (w domyśle i przez faszystowską opozycję też ...)
No ja kurwa pierdolę.

Nie oglądam TVP - trafiłem przypadkiem.
I widzę, że dobrze robię, bo by mnie szlag trafił.
Ale po prostu szczyty zakłamania, kurestwa i manipulacji.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1930
Wysłany: 2019-07-26, 08:00   

Beata napisał/a:
Według pana Kacpra Płażyńskiego w Gdańsku za brak miejsc w liceach odpowiada kto?


W ogóle chyba jest takie stanowisko, że samorządy odpowiadają - w Krakowie też, bo przygotowano za mało miejsc w szkołach. 16 pierwszych klas jest standardem, nauka będzie do 19:00, ale nie to nie przez reformę.

BTW czytam w dyskusjach na fb głosy ludzi którzy nie są pisowskimi trollami ale szokująco nic nie wiedzą. I mówią że jak ich dziecko zdawało w zeszłym roku to się dostało bez problemu :shock: Standardowo się też przewija że jak się ktoś nie dostał do LO to przecież nie tragedia, bo brakuje dobrych hydraulików (w kontekście dzieciaków ze średnią 5.5).
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
  
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5035
Wysłany: 2019-07-26, 17:14   

Oczywiście, że wszystko można zwalić na samorządy. Pewnie. Nawet głuchotę rządu. W zasadzie tego się spodziewałam. Ale obsmarowywać nieżyjącego człowieka? To jest po prostu żenada taka, że brak mi słów.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
dworkin 


Posty: 3683
Wysłany: 2019-07-31, 09:22   

https://www.rp.pl/Prawo-i...anstwo-PiS.html

Cytat:
O tym, że m.in. z wojskowego gulfstreama G550 na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysiadały czasem same dzieci marszałka, mówią dziennikarzom oburzeni pracownicy, którzy obsługiwali te loty. Choć Centrum Informacyjne Sejmu temu oficjalnie zaprzecza („żadnym z lotów służbowych samolotami rządowymi, zamówionych na potrzeby Marszałka Sejmu, nie miała miejsca sytuacja, w której członkowie rodziny Marszałka Sejmu podróżowali bez drugiej osoby w państwie" (...)

Na prywatę marszałka Sejmu, który nadużywa swojej pozycji, trzeba spojrzeć jeszcze z innej strony. Groźne z punktu dobra państwa jest okłamywanie mediów, a więc opinii publicznej, w kwestiach niewygodnych dla rządzących, których mamy nie tylko prawo, ale i obowiązek kontrolować. Dopóki Mariusz Gierszewski z Radia Zet nie pokazał dowodów na fakty, o których mówiono od dawna, Kancelaria Sejmu zaprzeczała, a jedną z redakcji zapewniała nawet, że „w podróżach samolotami służbowymi nie towarzyszyli Marszałkowi Sejmu członkowie jego rodziny". Dzisiejsze dziecinne i niekompetentne tłumaczenie dyrektora Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzeja Grzegrzółki: „taką wiedzę wtedy mieliśmy", należy uznać za dyskwalifikujące. Patrząc na całość – łącznie z faktem, że pan Grzegrzółka nadal jak gdyby nigdy nic jest dyrektorem CIS, należy mieć obawy, czy inne niewygodne pytania, które zadali i zadają dziennikarze, doczekały się rzetelnych odpowiedzi.

Historia ta pokazuje, jak drastycznie rząd PiS obniżył standardy dotyczące kontroli społecznej polityków – warto przypomnieć o niespotykanym zachowaniu w historii wolnej RP – nieodpowiadania na interpelacje poselskie ministrów czy pytania dziennikarzy (królem tego procederu był minister obrony Antoni Macierewicz). To fatalna wiadomość dla nas wszystkich.

Cóż znaczą więc kolejne słowa padające z ust partii rządzącej? Dyrektor CIS dziś znowu zaprzeczył, jutro przyzna, że taką wczoraj miał wiedzę.

I bonus:
Cytat:
Kiedy Bogdan Klich, minister obrony rządu PO-PSL, latał wojskową CASĄ (...) do domu w Krakowie, omal nie stracił stanowiska. Opozycja (PiS) chciała ukrzyżować premiera Donalda Tuska, że rządowym embraerem podróżował do rodzinnego Gdańska na weekendy, generując ogromne koszty. Tusk przesiadł się więc do rejsowych samolotów.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie wyniósł z tego żadnego morału dla siebie (...) Przyciśnięta do muru KPRM podała, że w ciągu dwóch lat sprawowania urzędu Szydło skorzystała z CASY na loty do domu aż 77 razy. Godzina lotu CASĄ kosztowała w 2016 r. ok. 21 tys. zł.
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 545
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-07-31, 09:38   

"Im się to należy", Dworkin.
Hasłem PISu nie powinno być TKM, tylko "nam się to wszystko należy" ...
I Szydło mówiąca to z mównicy sejmowej powinna być w każdym spocie opozycji i przy każdej takiej sprawie.

To jest "systemowe maniewdupie prawa" od początku praktycznie, nie wiadomo tylko do jakiego końca.
Przecież takie olewanie prawa w ostatnich 4 latach już liczy się pewnie na setki sytuacji, albo i więcej. Co chwilę coś nowego wyskakuje. I wszystko jest zbywane jakimiś durnymi komentarzami, po czym zamiatane pod dywan, ewentualnie dorabia się przepisy, żeby pasowały do faktów (patrz np. słynne skasowanie wymogu wykształcenia, żeby zasiadać w zarządach spółek państwowych ... bo misiu nie miał ...).

Daleko zresztą nie szukając - kolejna kpina z prawa ...
https://www.rp.pl/Sedziow...gi-do-UODO.html
Sędzia do KRS sam siebie poparł jako kandydata do tego KRS, po czym sam napisał skargę do UODO, żeby chronić swoje dane osobowe (czyli nie ujawniać, że sam siebie poparł jako kandydata). Przecież takiej kpiny z ludzi nawet Bareja by nie wymyślił ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 13