FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kościół Katolicki a molestowanie nieletnich
Autor Wiadomość
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-05-13, 16:10   

Dworkinie :arrow: ano, nikt.

Sabetha napisał/a:
Myślałam, że mnie szlag trafi na miejscu.

Ja tak miałam, gdy wysłuchałam tekstu przysięgi, której wymagają przy składaniu zawiadomienia. Paczpan, jak się zabezpieczają, spryciaki! Aby tylko nikt się nie dowiedział.
I drugi raz się wściekłam, gdy się okazało, że osoba składająca zawiadomienie, nie jest potem stroną postępowania. Co to, kurde, za procedura jest, do stu tysięcy fur beczek!
I na koniec, wypowiedź ichniego "rzecznika" prasowego. Że Watykan podjął decyzję, ale jaką, to on już nie powie, bo nie jest upoważniony. //mur Aby tylko pod dywan zamieść.

P.S. Pan ksiądz Cybula uczył mnie religii. I to właśnie w dużej mierze dzięki niemu, KK ma o jedną wierną mniej. //evil
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-13, 16:54   

Ja tam ogólnie mam dość pozytywne wspomnienia jeżeli chodzi o katechetów, była jedna menda taka z metra cięta ale....potem zniknął (lo), potem natomiast jak już zdeklarowalem że nie zamierzam uczęszczać na religie, to nawet pojawił się całkiem rozsądny i do pogadania ksiądz że nawet zdarzyła misię wpaść na lekcję (o ile byłem w szkole )
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-13, 17:06   

Trojan napisał/a:
Sekielski prawi że może udostępnić (nieodpłatnie) film Netflixowi.

Po co? Stan sprzed chwili: 8,2 miliona odsłon. Ciekawe, kiedy przestaną te odsłony przyrastać w takim tempie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
  
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-05-13, 17:08   

Ksiądz Boniecki dopowiada co nieco o kustoszu z Lichenia.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-05-13, 18:02   

Dopiero dziś obejrzałem.
Słów mi brakuje, nic, tylko zaorać całe to skurwysyńskie środowisko.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-05-13, 18:58   

Każda kolejna informacja o tym, czy tamtym księdzu, "że coś było z nim nie tak" tylko mocniej pogrąża i instytucję kościoła i lokalne środowiska. Skoro było wiadomo, dlaczego nikt nie reagował? Mam nadzieję, że runie też mit dobrego papy, co to nic nie wiedział.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-05-13, 19:16   

toto napisał/a:
Mam nadzieję, że runie też mit dobrego papy, co to nic nie wiedział.


Coś Ty, już ruszyła narracja, że to prowokacja przedwyborcza (a ja, głupia, mniemałam, że Jezus nie jest zainteresowany sprawami Unii Europejskiej), atak na kościółek i "a inni to wincy molestujo i nikt o nich filmów nie kręci". A beton kościołowy jest tak zabetonowany, że nie zarysowałaby go nawet wieść, że papa sam kogoś molestował. Na zmiany trzeba chyba poczekać, aż wymrze pokolenie moheru, a do głosu dojdą ludzie w wieku mojej córki i młodsi. Aż miło patrzeć, jak religia w szkołach odpycha ich od praktyk religijnych.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-05-13, 19:30   

U mnie w biurze było od groma rozmów o filmie Sekielskiego. Aż się zdziwiłem.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-05-14, 09:10   

Najpewniej będzie kontynuacja "Tylko nie mów nikomu", i to możliwe że nie jedna, a więcej. Bo już zgłaszają się kolejne ofiary księży-pedofilów chcące mówić. Coraz więcej ofiar przestaje się bać. Mam nadzieję, że w końcu uda się ustalić dokładną skalę tej patologii w KK i jej tuszowania i chronienia. Że powstanie mieszana kościelno-świecka komisja z udziałem niezależnych ekspertów, a archiwa otwarte dla ofiar.
Najlepiej byłoby urządzić przed siedzibami biskupów: bydgoskiego, wrocławskiego i gdańskiego, pikiety pod hasłem "Tyrawa/Kupny/Głódź do dymisji!".
W sumie ciekaw jestem, co na te wszystkie informacje o pedofilii w polskim KK papież Franciszek. Czy już się dowiedział, a jeśli nie, to co zrobi, gdy się dowie, jak wygląda sytuacja w polskim KK. Czy zrobi podobną rzecz jak odnośnie chilijskich biskupów.
Sabetha napisał/a:
Sukinsyn z wyrokiem pozbawiającym prawa do nauczania dzieci spokojnie prowadzi sobie rekolekcje dla dzieci, a inne katabasy chronią go albo udają głupich.

Za pedofilię powinno być zawsze bezwzględne więzienie (i do tego odszkodowanie wypłacane ofiarom przez sprawcę lub jego protektorów, np. diecezję), a oskarżeni nie powinni odpowiadać z wolnej stopy, tylko zawsze być zakuwani w kajdanki i osadzani w areszcie.
Tylko, ile dotąd w Polsce było przypadków, że ksiądz oskarżony o pedofilię został powalony na podłogę i skuty jak pospolity bandyta i orzeczono wobec niego areszt? Był choć jeden?
toto napisał/a:
Mam nadzieję, że runie też mit dobrego papy, co to nic nie wiedział.

Też mam taką nadzieję.
Choć w sumie w wielkomiejskich środowiskach ten mit już się kruszy. Pytanie, kiedy ta tendencja trafi też na prowincję.
Coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że księża wcale nie są mądrymi ani dobrymi ludźmi, tylko typami chcącymi wyłącznie kasy, władzy, wpływów, posłuchu, komplementów i widoku ludzi klęczących przed nimi.
Pod koniec lat 60. kanadyjska prowincja Quebec uległa wyjątkowo szybkiej laicyzacji. Oby w Polsce stało się podobnie.
Kościół Głódzia, Michalika, Jędraszewskiego, Tyrawy, Kupnego i im podobnych musi odejść.
Patrząc na skalę tuszowania pedofilii i chronienia sprawców z jednoczesnym narażaniem kolejnych dzieci, to tym bardziej razi zażyłość czołowych przedstawicieli władzy państwowej z hierarchami, którzy przenosili pedofilów z jednej parafii do drugiej, i obecność księży na wszystkich możliwych uroczystościach.
Mam nadzieję, że polski Kościół (rozumiany jako hierarchia) pójdzie na dno, i że przy okazji pociągnie za sobą pisowców, którzy są z nim tak mocno związani. Wtedy byłoby świetnie.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-14, 12:03   

BG napisał/a:
Za pedofilię powinno być zawsze bezwzględne więzienie (i do tego odszkodowanie wypłacane ofiarom przez sprawcę lub jego protektorów, np. diecezję), a oskarżeni nie powinni odpowiadać z wolnej stopy, tylko zawsze być zakuwani w kajdanki i osadzani w areszcie.

Prawackie myślenie, które na nieudolność państwa w egzekwowaniu prawa ma zawsze jedną odpowiedź: Podnieść kary! No i obecny rząd podnosi, także za pedofilię. Nie, żeby poprawiło to realną skuteczność państwowych służb, ale prostaczki się cieszą.

Jak sama cywilizowana idea prawa wskazuje - nie każdy przypadek pedofilii zasługuje na bezwzględne więzienie. Jak w każdym przestępstwie, jej intensywność waha się w szerokiej skali, a odpowiednio zdywersyfikowane ustawodawstwo ma te różnice chwytać. Natomiast w Polsce problemem jest uczciwe tego prawa egzekwowanie. Wyrok przynajmniej w zawieszeniu (także za krycie), wpis do rejestru pedofilów, zakaz pracy z dziećmi, wysokie odszkodowanie to byłoby naprawdę dużo, gdyby następowało po każdym dowiedzionym przypadku pedofilii w Kościele.

BG napisał/a:
Tylko, ile dotąd w Polsce było przypadków, że ksiądz oskarżony o pedofilię został powalony na podłogę i skuty jak pospolity bandyta i orzeczono wobec niego areszt? Był choć jeden?

Znowu prawackie myślenie. Dlaczego ktoś, kto nie stawia oporu i poddaje się aresztowaniu, miałby być powalany na glębę? Co tyczy się pewnie znakomitej większości księży.

toto napisał/a:
Mam nadzieję, że runie też mit dobrego papy, co to nic nie wiedział.

Wg części publicystyki na ten temat - Papaj wiedział, ale nie przyjmował tego do wiadomości. Jak większość kleru, traktował to zagadnienie infantylnie, nie umiejąc spojrzeć prawdzie w oczy. Łatwo jest walczyć z zewnętrznym smokiem, ale uznać smoka u siebie i to jeszcze wobec tych najbardziej niewinnych, czyli podlegających działaniom samego rdzenia filozofii praktycznej Kościoła? To dla nich zbyt wiele. I dlatego też Papaj szufladkował każdy zgłoszony przypadek pedofilii w Kościele jako po pierwsze - coś umiarkowanie ciężkiego, po drugie - aberrację będącą oznaką ogólnego zepsucia cywilizacji.

Spójrzmy zresztą na polską prawicę w osobie prezydenta Andrzeja Dudy - https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1127942541863804928 - podchodzi do tego podobnie. Nie umie na to spojrzeć jak na problem Kościoła, tylko fałszywie generalizuje do problemu pedofilii w ogóle. Oto fuckup sporej częsci konserwatystów w Polsce - Kościół dobry, pedofilia zła, co robic?! I jest to jeden z lżejszych tweetów w tym guście.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-05-14, 12:08   

Nie wyświetla mi tweetów
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-05-14, 12:10   

Andrzej Duda napisał/a:
Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie. Wszędzie tam, gdzie osoba dorosła może w ohydny sposób skrzywdzić dziecko. Szkoła, kolonie, harcerstwo, oaza, inne organizacje. Zero tolerancji! Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!

Kościoła nawet nie wymienił --_-
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2019-05-14, 12:16   

Romulus napisał/a:
Ciekawe, kiedy przestaną te odsłony przyrastać w takim tempie.

Już zmierza do 12 milionów.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-14, 12:28   

dworkin napisał/a:
Andrzej Duda napisał/a:
Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie. Wszędzie tam, gdzie osoba dorosła może w ohydny sposób skrzywdzić dziecko. Szkoła, kolonie, harcerstwo, oaza, inne organizacje. Zero tolerancji! Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!

Kościoła nawet nie wymienił --_-

No ale czego oczekujesz?
Kaczyński po prostu idzie w parze z KK, bo uważa, że to mu się opłaca.
Z Dudą jest inaczej, on jest uwarunkowany praktycznie jak z Akademii Suk w Diunie (tak się zachowuje).
Możliwe, że Baron K. mógłby to uwarunkowanie złamać, ale nie wiem czy uzna to za potrzebne do czegokolwiek.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-05-14, 12:38   

Tomasz napisał/a:
Romulus napisał/a:
Ciekawe, kiedy przestaną te odsłony przyrastać w takim tempie.

Już zmierza do 12 milionów.


No to trzymam kciuki żeby nie znalazł się dywan dość duży na zamiecenie tego w całości. Na razie mamy najbardziej spektakularną erupcję szamba we współczesnych dziejach polskiego krk, ale mam nadzieję że to początek, a nie apogeum.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-05-14, 12:56   

Ja przyznam musiałam oglądać ten film na raty, bo za jednym zamachem nie dałabym rady. Mam wielki szacunek dla ofiar, które zdecydowały się wystąpić w tym filmie, niektóre pod własnym nazwiskiem, pokazując twarz. Byłam pod wielkim wrażeniem ich spokoju i odwagi w momencie konfrontacji z oprawcami. I pomyślałam sobie, że tylko łut szczęścia sprawił, że nie jestem na miejscu tych ofiar. Były w końcu lekcje religii, jakieś rekolekcje czy wyjazdy.

Pod koniec filmu pada też takie stwierdzenie, że Kościół jest taką instytucją, gdzie wszyscy wiedzą wszystko o innych. I stąd jest brak reakcji na ten czyny z obawy przed ujawnieniem niewygodnych faktów ze swojego życiorysu. Bardzo mi się to układa w całość z niedawno przeczytaną "Sodomą" Martela. Gdzie autor wskazuje, że ze względu na ukryty homoseksualizm dużej części duchownych, takie "siedzenie w szafie", brak stanowczej reakcji na czyny pedofilskie - bo można zostać szybko "wyoutowanym".

Z reakcji duchownych po tym filmie, dzisiaj o. Paweł Gużyński w Tokfm stwierdził, że polscy biskupi powinni się podać do dymisji. To teraz tylko czekam kiedy dostanie zakaz wypowiadania się w mediach :P
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-14, 16:35   

Metzli napisał/a:
Ja przyznam musiałam oglądać ten film na raty, bo za jednym zamachem nie dałabym rady. Mam wielki szacunek dla ofiar, które zdecydowały się wystąpić w tym filmie, niektóre pod własnym nazwiskiem, pokazując twarz. Byłam pod wielkim wrażeniem ich spokoju i odwagi w momencie konfrontacji z oprawcami. I pomyślałam sobie, że tylko łut szczęścia sprawił, że nie jestem na miejscu tych ofiar. Były w końcu lekcje religii, jakieś rekolekcje czy wyjazdy.

To chyba częsta reakcja. Sam oglądałem w dwóch turach. Nie lubię tego typu filmów, ale się przemogłem, choć wiedziałem, że będzie trudno. Koleżanka powiedziała, że jej mąż obejrzał. Tak się wkur.ił, że powiedział, że jeszcze w tym roku dzieciakowi siary nie będzie robił i do komunii świętej go pośle. Ale od nowego roku żadnych lekcji religii. :) Ale obawiam się, że raczej będzie w mniejszości.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-05-14, 17:29   

Romulus napisał/a:
Tak się wkur.ił, że powiedział, że jeszcze w tym roku dzieciakowi siary nie będzie robił i do komunii świętej go pośle


Znam ten tok myślenia, sama posłałam córkę do komunii, żeby nie było jej przykro, że odstaje od reszty. Ogarnęła się sama po szóstej klasie i odmówiła dalszego chodzenia na religię. Chociaż była chyba jedynym dzieckiem w szkole nieuczęszczającym na święte zajęcia, nie przeszkadzało jej to zupełnie. Co dowodzi, że jest mądrzejsza ode mnie.
Swoją drogą to przerażające, jak mamy wpojone pewne nawyki i jak ciężko z nich zrezygnować. A panowie w sukienkach skwapliwie z tego korzystają.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-05-14, 18:05   

Cytat:
Ogarnęła się sama po szóstej klasie i odmówiła dalszego chodzenia na religię.

Szacun dla Młodej. Mi to zajęło więcej czasu, bo dopiero w ogólniaku będąc, definitywnie zamknęłam ten rozdział. I jeszcze potrzebowałam impulsu wyzwalającego, którego dostarczył właśnie pan ksiądz Cybula. Mianowicie nazwał mnie publicznie "głupią", na co wstałam, powiedziałam, że może jestem głupia, ale za to dobrze wychowana i demonstracyjnie się oddaliłam. :mrgreen:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-14, 18:14   

Sabetha napisał/a:
Romulus napisał/a:
Tak się wkur.ił, że powiedział, że jeszcze w tym roku dzieciakowi siary nie będzie robił i do komunii świętej go pośle


Znam ten tok myślenia, sama posłałam córkę do komunii, żeby nie było jej przykro, że odstaje od reszty. Ogarnęła się sama po szóstej klasie i odmówiła dalszego chodzenia na religię. Chociaż była chyba jedynym dzieckiem w szkole nieuczęszczającym na święte zajęcia, nie przeszkadzało jej to zupełnie. Co dowodzi, że jest mądrzejsza ode mnie.
Swoją drogą to przerażające, jak mamy wpojone pewne nawyki i jak ciężko z nich zrezygnować. A panowie w sukienkach skwapliwie z tego korzystają.

Bo ciężko dziecku zabierać to wydarzenie po którym dostaje jakieś odwalone prezenty. :-)
A do tego się to często sprowadza. :-)
A jeśli się z dzieckiem rozmawia, to takie dziecko samo sobie wybierze później co chce dalej robić.
Moja córka też po 6tej zrezygnowała z religii. Bierzmowanie ma "w głębokim poważaniu".
Mój syn też to planuje, bo nijak go to nie bawi, ani interesuje.
Ja sam, w dawnych czasach dotrwałem do bierzmowania tylko myśląc "jakby moja przyszła żona bardzo chciała ślub kościelny, to żebym nie musiał przez jakieś bzdury przechodzić". Dla mnie księża odwalali szopki, więc ja do momentu bierzmowania również udawałem na całego. :-)
A księża sami mi otworzyli oczy, chociaż na szczęście bez tego o czym w filmie:
- jak miałem jakieś 11 lat - zmarł mój opa, który chodził ze mną do kościoła co niedzielę i środę i jeszcze w różne święta. I okazało się, że gnój - proboszcz stwierdził, że on nigdy w kościele mojego opy nie widział, więc go nie pochowa, ... przypomniał sobie jak dostał kopertę ...
- jak miałem lat 15, okazało się, że ksiądz pobił mojego brata na religii. Następnie okazało się, że nie tylko jego, bo leje dzieciaki wszystkie jak popadnie i to nie ręką, ale kijem, albo pękiem kluczy na łańcuchu. W klasie mojego brata byli rodzice dzieciaków normalni - jak się dowiedzieli, to niewiele brakowało, a doszłoby do linczu. Księdza musiała zasłaniać dyrektorka, a i tak uciekł. Ale i tak skończyło się tylko na tym, że ten ksiądz dalej uczył w tej szkole, tylko nie uczył już tej jednej klasy z której rodzice się postawili.

Osobiście uważam, że:
- sama religia wielu ludziom na pewno pomaga - jest im łatwiej w niektórych momentach życiowych
- ludzie, jeśli trzymają się zasad tej religii to z zasady działa to dobrze - taki był mój opa, który wierzył w religię, a nie w kościół i trzymał się zasady "pomagania bliźnim" nawet swoim kosztem w pewnym momencie. Chociaż bez religii też można "czynić dobro" (qwa, głupio się czuję, bo akurat dzisiaj "zrobiłem dobry uczynek" :-) ).
To kler jest problemem i pewnie też nie cały. Zdarzają się księża, którzy rzeczywiście działają zgodnie z przykazaniami tej religii, a nie jak niektórzy biskupi ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-14, 18:48   

goldsun napisał/a:
Ja sam, w dawnych czasach dotrwałem do bierzmowania tylko myśląc "jakby moja przyszła żona bardzo chciała ślub kościelny, to żebym nie musiał przez jakieś bzdury przechodzić"

Witam w klubie. U mnie jeszcze doszła do tego prośba matki, wtedy wierzącej i praktykującej.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-05-14, 18:53   

Kto to opa? Dziadek?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-14, 19:10   

Fidel-F2 napisał/a:
Kto to opa? Dziadek?

Tak. Opa = dziadek.
W Niemczech, albo na Śląsku.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-05-14, 19:59   

Beato, to musiało być coś :mrgreen:

Mnie było łatwo wypiąć się na dogmaty, wyrosłam w domu, gdzie wszyscy na to gwizdali. Do bierzmowania wprawdzie przystąpiłam, bo mnie babcia przekupiła (siostry nie dała rady, widać mam słaby kręgosłup moralny), ale już w liceum nie chodziłam na religię i wychowawczyni myślała, że przystąpiłam do sekty. Teraz jestem źródłem nieustającego skandalu, bo nie uczęszczam do kościoła, dobitnymi słowy odmówiłam jego sprzątania i konsekwentnie deklaruję, że nie dam ani grosza na żadne składki. W moim zaścianku tak się po prostu nie robi, więc czekam, kiedy mnie spalą na stosie :badgrin:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-14, 21:24   

Już ponad 13 milionów wyświetleń, też oglądam na raty, Na razie pierwsza godzina filmu za mną.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-15, 04:50   

Swoją drogą - ciekawy przykład pokazujący jak politycy psują to czego się dotkną.
Aktualnie PIS i PO próbują wymyślać zmiany w prawie, co jeden to lepsze. Zamiast po prostu prawo egzekwować, zwłaszcza tam, gdzie widać, że niektórzy są ponad tym prawem.

W związku z czym IMHO politycy spróbują wylać dziecko z kąpielą, a może przy okazji to dziecko utopić.
Moja córka (lat 16) wczoraj zaczęła pytać kiedy mogą nowe ustawy wejść, bo:
- czy ona (16latka) pójdzie siedzieć wraz ze swoim chłopakiem, jak się będą całować i ktoś to zobaczy?
- czy my, jako rodzice, będziemy musieli donieść do prokuratury jak takie całowanie zobaczymy?
Zapytała również, czy rządzący wiedzą, że jednak czas inicjacji seksualnej wśród nastolatków często jest poniżej 16 lat i to zazwyczaj nie jest "bez zgody"?
Jeśli to prawo ma zapewnić bezpieczeństwo, to mam wrażenie, że na nastolatków zadziała dokładnie odwrotnie. A przynajmniej wygląda, że właśnie politycy zaczęli nastolatków straszyć, bo też nie zauważyłem, żeby ktoś zająknął się o "wyjątkach" od stosowania tego prawa, a wręcz krzyczą o "bezwzględności" ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-05-15, 06:11   

Cytat:

Swoją drogą - ciekawy przykład pokazujący jak politycy psują to czego się dotkną.
Aktualnie PIS i PO próbują wymyślać zmiany w prawie, co jeden to lepsze. Zamiast po prostu prawo egzekwować, zwłaszcza tam, gdzie widać, że niektórzy są ponad tym prawem.


Suweren będzie klaskał uszami kiedy szeryf Ziobro obwieści że zero tolerancji i surowe kary. Tyle że nie. Ale to nic nie kosztuje.

Z innej beczki: w 1307 roku, tego samego październikowego dnia o świcie, w całej Francji królewscy urzędnicy rozpoczęli aresztowania templariuszy. Udało się pojmać niemal wszystkich, kompletnie zaskoczonych, braci. Przejęto majątki, ruchomości, dokumenty rozpoczynając jedno z największych śledztw w dziejach. Tego samego dnia. Na początku XIV wieku. Kiedy najszybszym sposobem komunikacji był konny posłaniec. Perfekcja przygotowania i wykonania tej akcji zdumiewa mnie bezgranicznie - zwłaszcza 700 lat później, kiedy wystarczy prokuratorom wysłać esemesa Kuria biskupia, ul. Takaataka x/yy, zabezpieczyć komputery i akta, pracowników i duchownych przesłuchać . Wiem, nierealne - ale pomarzyć można. --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-05-15, 21:09   

Z lektury internetów dowiedziałam się, że Episkopat poprawia wytyczne ws. zapobiegania/przeciwdziałania pedofilii, m.in. wywalają z nich obowiązkowe przysięganie milczenia i pozwalają, żeby mogła być osoba towarzysząca przy składaniu zawiadomienia. Mają już ponoć napisane 88 stron. Ciekawe, kto to będzie czytał. Na pewno nie ci, którzy prowadzą zakonne domy gościnne (czy jak tam się one nazywają), bo właśnie połknęli haczyk przeprowadzającego prowokację dziennikarza. Pewnie uważają, że ich to nie dotyczy. //mur
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-17, 15:03   

Dzisiaj emisja filmu na TVN o 23:00, a na Youtube już zbliża się do 19 milionów wyświetleń...
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-17, 16:25   

Ponoć w sondażach tąpnięcie i PiS-owi spadło. Jakoś mnie sondaże nie ziębią i nie parzą, więc się tym nie podniecam.

Bardziej zastanawia mnie wizyta wysłannika papieża, który wybiera się do Polski w czerwcu. Tego samego, który doprowadził do dymisji episkopatu w Chile. Ależ byłoby to piękne. Zbyt piękne, aby było prawdziwe. :)

Co do emisji w telewizji... 23.00??? Serio?

Porażką mediów w tym kraju jest to, że ten film powstał ze zbiórki publicznej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13