FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Migiem założony temat do durnych pytań!
Autor Wiadomość
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-03-27, 13:13   

I "prawda leży pośrodku". :roll:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-03-27, 18:09   

Zmieścisz się, śmiało.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-29, 08:37   


Jak można tak roz...ć (mój) Wawel, no qrde, jak?! //mur
Gdzie zniknęła ta wieża obok kurzej łapki i co to za wieżowiec wystający z katedry królewskiej? //mur

W dodatku mają obok stojącą pełną wersję Wawelu, na której można podejrzeć co/jak powinno wyglądać! //mur
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-29, 09:34   

hę ? wtf ?
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-29, 10:23   

Trojan napisał/a:
hę ? wtf ?

Czego nie rozumiesz?
Na 1 zdjęciu, pośrodku Wawelu jest "czarny kawałek".
W tym miejscu powinna być wieża, podobna do tej po lewej stronie i do tej obok katedry.

Za to katedra dorobiła się jakiejś rakiety na szczycie, kompletnie nie wiadomo skąd wziętej ... tzn, wiem skąd są klocki - z tej brakującej właśnie wieży ...

Swoją drogą - kopuła tej wieży obok katedry, to jest kopuła, która powinna być na katedrze właśnie, zamiast tej "rakiety" ...
Oczywiście pomijając te klocki poukładane całkowicie losowo ...
Dlaczemu ktoś nie może spojrzeć na jakiekolwiek zdjęcie Wawelu, albo na stojący obok, jeśli się coś rozwaliło, tylko "tworzy własną architekturę"?
Przypomina mi się zresztą jak mi makietę C.K. Dezerterów kilkukrotnie cenzurowali ... no qrde, mentalność nie wiem kogo ... rzeźby Michała Anioła też ktoś cenzuruje, jak widzi coś odstającego? A w C.K. Dezerterach cenzurowali mi cytat brzmiący "kocham Cię po i przed i w trakcie" ... co tu jest do cenzurowania?

...
Trzeba się zająć czymś innym niż narzekanie na politykę ... a że LegoPL wyciągnęło Mapę Polski, którą zrobiliśmy dla nich 3 lata temu, to narzekam na stan Wawelu, który dla nich na tą mapę zbudowałem ...
Dobrze przynajmniej, że drugi Wawel-cały, zbudowany do gabloty (drugie zdjęcie) - w miarę przeżył ...
Bo w gablocie podpis z moim nazwiskiem pewnie dalej jest, a przy "małym" go nie widzę, więc przynajmniej niewiele osób mnie zaczepi i zapyta "czemuś to tak spier...ł" ... ;->
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-29, 10:44   

Wawel słabo jest zakorzeniony w naszej Polskiej świadomości.
Świetnie kojarzę widok Westminsteru, Wersalu czy innych światowych budowli kulturalnych ale Wawel jest bardzo słabo eksponowany w naszej kulturze.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-29, 11:05   

Trojan napisał/a:
Wawel słabo jest zakorzeniony w naszej Polskiej świadomości.
Świetnie kojarzę widok Westminsteru, Wersalu czy innych światowych budowli kulturalnych ale Wawel jest bardzo słabo eksponowany w naszej kulturze.

W sumie to ciekawe ... zadajmy więcej głupich pytań ...
- Zamek Królewski z Warszawy kojarzysz?
- Malbork kojarzysz? (mam wrażenie, że to akurat najwięcej osób powinno kojarzyć :-) )
więcej krzyżackich:
- Gniew?
- Sztum?
- Świecie?
- katedra w Kwidzyniu?
- Frombork?

z dolnośląskich rejonów:
- Moszna? (też chyba powinna być bardziej znana)
- Twierdza Kłodzko?
- Twierdza Srebrna Góra?
- Błędne skały?
- zamek Marianny Orańskiej/Kamieniec Ząbkowicki? ;-)
- a może nieistniejący pałac Sybilli? (czy jakoś tak)
- zamek Książ (i wiesz o "starym")?
- zamek Czocha?
ze Śląska/małopolski
- Ogrodzieniec?
- Olkusz?
- Mirów?
- Bobolice?
- Będzin?
- Świerklaniec (stary i późniejszy pałac "mały Wersal")?
- Toszek?

z jakichśtam innych:
- zamek w Radzyniu Chełmińskim? (dla niektórych roczników jego znajomość powinna być raczej obowiązkowa ;-) )
- zamek w Niedzicy (jak wyżej ;-) )
- twierdza Modlin (to już mogą być inne roczniki ;-p)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-05-29, 11:16   

Pałac w, kurwa, Pszczynie --_-

goldsun napisał/a:
- Będzin?


Rzut beretem od zamku jest cmentarz. Leży tam sporo członków mojej rodziny. Bardziej wryty mam obraz - widok z tego cmentarza:

_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-29, 11:26   

ale co ma kojarzenie do pewnej "stałej" ?

w większości z tych miejsc byłem - choć teraz sporo z nich zostało odnowionych/odrestaurowanych/odbudowanych :) i zapewne mógłbym nie rozpoznać.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-29, 11:31   

Goldsun, z całej listy tylko Zamek Królewski, Malbork, Mirów i Bobolice :oops:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-29, 12:06   

Trojan napisał/a:
ale co ma kojarzenie do pewnej "stałej" ?

w większości z tych miejsc byłem - choć teraz sporo z nich zostało odnowionych/odrestaurowanych/odbudowanych :) i zapewne mógłbym nie rozpoznać.

1. pytam testowo - z czystej ciekawości. Również pod kątem "zbudowałbym coś, ale nie wiem co" ... ;-) (na wszelki wypadek dodam, żeby od razu odrzucić - na swoim koncie poza Wawelem mam już: twierdza Srebrna Góra, Świerklaniec, pałacyk z Miechowic, wirtualnie - pałacyk z Nakła Śląskiego, dokańczam Mosznę i tydzień temu rozebrałem C.K. Dezerterów opartych o twierdzę Modlin)
2. Poza tym napisałeś, że bardziej kojarzysz niepolskie, więc pytam o polskie, z
- flagowymi IMHO: Książ, Moszna, Malbork
- medialnymi, bo wykorzystanymi w filmach (raczej znanych dla naszego pokolenia): Radzyń Chełmiński, Niedzica, twierdza Modlin
3. z tym "sporo odnowionych" to pojechałeś. ;-) ZTCP z powyższych ruszane znacząco były: Gniew, Kamieniec Ząbkowicki, Mirów, Bobolice, ewentualnie jeszcze Ogrodzieniec, ale on to głównie przez dodanie pierdyliarda sklepików, kramików i wszelkiej maści "wyciągaczy kasy".
4. Do takich "ruszanych" to jeszcze Gołub-Dobrzyń powinno się zaliczyć.
A do "medialnych/filmowych" Pieskową Skałę.

P.S. Piszę z głowy, więc na pewno o jakichś jeszcze zapomniałem.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-29, 12:51   

dokładnie mam na myśli Mirów i Bobolice (oraz KamieniecZ - tu nawet nie widziałem że coś jest) - bo te zamki to "moje" okolice i swego czasu sporo czasu w nich/ich ruinach spędziłem ( i za zupełnego pętaka i za czasów doroślejszych gladion/flamberg) - no i ogólnie coś się tam robi z zamkami (jednak kilka w Dolnośląskim bliżej Wro odnowiono - czyli oddano w sensowne prywatne ręce).

realnie - im dalej na "wschód" tym mniej widziałem - zamki krzyżackie to za szczeniaka na wycieczkach.

ale w mojej uwadze nie chodzi o to gdzie kto i co widział a o to jak umocowany jest obraz w świadomości. Jak wrzucają mi Wawel to za każdym razem muszę się zastanowić co to jest - umiejscowić. Mimo że tam byłem( ze dwa razy za doroślaka) - w Westminsterze nie byłem a od razu chwytam "kontekst"
Książ też łapię w lot, Malbork czy ...
Jasną Górę ;)

do swojej listy dorzuć - klasztory/opactwa. Nierzadko "wypaśniejsze" od zamków.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-05-29, 13:07   

Hehe, Jasną Górę ...
LEGO 3d Map of Poland
Stoi nad spodkiem (nie moja).

Klasztory i owszem bywają też fajne. Tyniec na przykład.
Jeszcze też sporo pałacyków nie wymieniłem, chociażby Pławniowic, do których mi się oczy cały czas świecą, tylko nie chce mi się w dużej skali budować (bo mam już dość transportowania i noszenia metrowych "szaf"), a w mikroskali nie wyjdzie tak ładnie.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-29, 13:18   

Opactwo Cystersów w Lubiążu - mało który zamek wygląda równie imponująco
zresztą... to się tyczy całej Polski.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-05-29, 19:05   

Nie sądziłem, że to kiedyś napiszę w takim temacie - zaśmiecacie wątek.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-05-31, 19:50   

Trojan napisał/a:
Jasną Górę ;)


I Licheń.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-31, 19:54   

I Hesus ze Świebodzina z antenką na głowie
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-06-03, 20:39   

Trojan, przeczytaj ty "Siwy dym". Serio.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-09-13, 19:44   

Jejku, ile tutaj radości z wypierania się własnego narodu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Inb4, "debilu", "żarty", "dystans", "kretynie".
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-09-13, 19:50   

Mój naród i tak jest wybrany.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-09-13, 19:52   

Crozier napisał/a:
Jejku, ile tutaj radości z wypierania się własnego narodu. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Inb4, "debilu", "żarty", "dystans", "kretynie".

Witaj wśród zdrajców. :) Ja jestem gotów wyprzeć się białej rasy, jeśli dzięki temu będę miał hamak i willę w Malibu. Z miejsca. W zasadzie - wypieram się awansem. Chcę być czarny i mieć willę w Malibu. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-09-13, 19:53   

Crozier, cieszy mnie twoja radość i dumą napawa fakt, że kiedy my tchórzliwie będziemy się zapierać naszej matki Polski i narodu wyklętego, ty złożysz swe życie na ołtarzu Ojczyzny.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-09-13, 19:56   

Spod łóżka życzę owocnej śmierci.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-09-13, 20:43   

Naród. Ech, w dzisiejszym świecie nie ma chyba bardziej pustego frazesu. Chociaż może to nieprawda, wszak im bardziej prymitywny osobnik tym patriotyzm w nim większy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-09-14, 09:44   

Sabetha napisał/a:
Crozier, cieszy mnie twoja radość i dumą napawa fakt, że kiedy my tchórzliwie będziemy się zapierać naszej matki Polski i narodu wyklętego, ty złożysz swe życie na ołtarzu Ojczyzny.

No tak, bo jak ktoś z ironicznym uśmieszkiem na ustach nie wypiera się wlasnego kraju, to musi być debilem, który pierwszy rzuci sie na serie z karabinów. MUSI.

Ale wiadomo, na tak ynteligenckim forum, pełnym przeciwników PISU i miłośników progresywnej lewicy takie żarty pewnie uchodzą za szczyt komizmu. HE HEHE ALE JA TO BYM SPRZEDAŁ MATKE I OJCA ZA SZTABKIE ZŁOTA HEHEHEHE

No i faktycznie, wole być prymitywem-patriotą (którym nie jestem, ale wiem wiem, zaszufladkować trzeba, bo tak jest łatwiej), niż karaluchem bez szczątkowego poczucia wlasnej wartości i przynależności. Wlasnie takie spierdoliny połknie i wypluje nadchodzące wielkimi krokami radosne multi-kulti, oby wtedy też wam było tak wesolutko. :D :D :D
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-09-14, 10:08   

W odniesieniu do Twoich proroctw: im bardziej się zapierasz i nadymasz, tym bardziej będzie później bolało. Zatem znajduję Twoją postawę niezrozumiałą. No chyba, że jesteś masochistą - wtedy sorry, jak najbardziej uzasadnioną ona jest.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-09-14, 10:11   

Racja, wchodzenie na to forum i czytanie waszych wysrywów jest jakąś formą masochizmu. Karzę się w ten sposób za bycie debilem-patriotą.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-09-14, 10:20   

Nie zrozumiałeś. Twój problem.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2019-09-14, 10:22   

Crozier napisał/a:
No tak, bo jak ktoś z ironicznym uśmieszkiem na ustach nie wypiera się wlasnego kraju, to musi być debilem, który pierwszy rzuci sie na serie z karabinów. MUSI.


Yyyy... Znaczy co, będziesz siedział pod łóżkiem obok Orka, kiedy Ojczyzna w potrzebie, a jedyną różnicą będzie to, że ty będziesz pełen patriotyzmu, a on pomidorowej z kluskami? :shock:

Beata napisał/a:
W odniesieniu do Twoich proroctw: im bardziej się zapierasz i nadymasz, tym bardziej będzie później bolało. Zatem znajduję Twoją postawę niezrozumiałą. No chyba, że jesteś masochistą - wtedy sorry, jak najbardziej uzasadnioną ona jest.


No weź, ja uwielbiam tę narrację o multi-kulti wrogach narodu czyhających za każdym krzakiem. Świetnie usprawiedliwia plucie jadem w internetach i przewracanie nagrobków na cmentarzach, tudzież bicie ludzi na ulicy. Prawdziwi patrioci potrzebują wrogów jak tlenu (a może bardziej, bo o ekologię jakoś nie bardzo dbają). Być może dlatego Crozier wciąż przebywa na forum pełnym obmierzłych karaluchów i spierdolin i wprowadza wiew świeżości do zatęchłej atmosfery progresywnego lewactwa <3
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-09-14, 10:27   

Cytat:
Być może dlatego Crozier wciąż przebywa na forum pełnym obmierzłych karaluchów i spierdolin i wprowadza wiew świeżości do zatęchłej atmosfery progresywnego lewactwa <3

Dokladnie tak!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13