FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-05-17, 18:41   

Jako człowiek wychowany na Wingsach i Friendsach mogę powiedzieć że spoko. Są dziesiątki sitcomów które nie osiągają poziomu późnych BBT
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2019-05-17, 18:47   

Zgodzę się. Plus cały czas trafiają się genialne odcinki, w tym takie nawiązujące do popkultury.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-05-20, 17:25   

W chwilach wolnych od oglądania nowości i kontynuowanych tytułów, robię sobie powtórkowe seanse. Tak mi się zachciało po powtórkowym maratonie z "Grą o tron". Teraz jestem po 9 odcinkach pierwszego sezonu "Rzymu". Ależ to jest dobre! Nie sadzi się na efekciarstwo ekranowe. Doskonały scenariusz, doskonała obsada i realizacja. Pamiętam, że drugi sezon mi się podobał znacznie mniej. Powoli, powoli i może zrewiduję ocenę. Póki co, serial - klasyk. Kto nie oglądał a ma możliwość - nie ma po co czekać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-05-20, 17:35   

Tak, Rzym był niezły. I ten humor. Np. o pochodzeniu Cezariona.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2019-05-20, 18:17   

To był genialny serial. A w sumie minęło już tyle lat, że można by spokojnie odświeżyć. Dobra myśl.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-06-04, 11:13   

Romulus napisał/a:
Pamiętam, że drugi sezon mi się podobał znacznie mniej.


Nie mogło być inaczej, bo kilka ostatnich odcinków zostało zrobionych w pospiechu.
Upakowano w nim tyle, ile tylko się dało, z nader wyraźną stratą na jakości. A samego materiału spokojnie wystarczyłoby na kilka sezonów (krążyły słuchy o 5 w sumie). Niestety, serial był za drogi w produkcji i decydenci doszli do wniosku, że kontynuacja nie ma sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Jak się później okazało, decyzja o przedwczesnym zakończeniu "Rome" była chybiona.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-26, 15:36   

W sumie, kiedy obejrzałem ten serial ponownie, to jednak już mniej krytycznie podchodzę do drugiego sezonu. Mogło być gorzej, gdyby dekadencję Marka Antoniusza rozpisać na więcej odcinków.

A z innej mańki. "Lucyfer" na Netflixie - najchętniej oglądany serial w kategorii binge-watching. Stary już jestem. https://naekranie.pl/aktualnosci/lucyfer-serial-liderem-binge-watchingu-wsrod-widzow-siodmy-tydzien-z-rzedu-1561547397
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-06-26, 17:03   

Ellis jest wybitnym goodLuciferem, ma ten szatański magnetyzm na który poleciała Ewka. No i Mazikeen której żodyn by nie odmówił.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-06-27, 17:21   

Z Mazikeen masz rację. :-P

Znalazłem na Fejsie na funapgu Mistycyzm Popkulturowy i szeruję tu ponieważ ta lista jest bardzo ciekawa: https://www.vox.com/2018/...Pu8jLekZ31fQpGs
Części tych tytułów nie ma na polskim Netflixie. Amerykańskie "The Office" można oglądać w Polsce na Fox Comedy i na Amazonie. Tak samo jak "Parks And Recreation".

Z tego zestawienia można wiele wywnioskować. Na przykład o wieku subskrybentów Netflixa. :) W USA. Po drugie - lubimy oglądać seriale, które już znamy, co potwierdzam osobiście. "Przyjaciół" mogę oglądać w nieskończoność, z racji sentymentu i jakoś w moich oczach się nie starzeje, może dlatego, że do realizmu mu daleko, ale to nie ten typ serialu, aby się z realizmem mierzył. :)

Netflixowe produkcje nie wiodą prymu. W zasadzie teraz nie ma się co dziwić, że Netflix zapłacił takie grube pieniądze za kolejny rok "Przyjaciół".

I wojna na rynku usług streamingowych nie jest jeszcze skończona. A Netflix aż takim faworytem też w niej nie jest.

Ciekawe, co z tego wyniknie. Netflix, Disney, może HBO - główni gracze. Amazon nadal traktuje usługi streamingowe jako hobby. Produkuje mało, czasami bardzo ekstrawagancko. Do tego dojdą teraz pomniejsi gracze, którzy zaczynają gromadzić swoje rozproszone produkcje w swoich platformach, aby konkurencja przestała na nich zarabiać, czy odbierać im widzów.


Nie podoba mi się to. Tyle konkurujących ze sobą podmiotów to zła wiadomość i dla nich i dla widzów. Ograniczone dostępy, skakanie z jednego serwisu na drugi, strasznie męcząca perspektywa a co to mówić, kiedy stanie się realna.

Ja i tak po zakończeniu obecnej umowy zapewne zrezygnuję w ogóle z abonamentu telewizyjnego. Większość seriali i filmów oglądam na Netflixie lub na HBO. Z doskoku na Amazonie, jeśli pojawi się coś ciekawego. A teraz, niestety, zbliżają się premiery dosyć mocnych tytułów. Choćby "The Boys".

Najciekawsze pozostaje i tak HBO GO. Głównie dlatego, że można tam znaleźć premiery z innych platform: Showtime, Starz, Hulu. Ale kiedy i one rozwiną swoje skrzydła na nasz rynek, to zrobi się ciasno.

Mam nadzieję, że przesycą i zniechęcą widzów takim dużym wyborem i zacznie się rzeź i ponowna konsolidacja.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-11, 20:44   

W zajawce Kryptona (2 seria) pojawia się Lobo. Oglądał bym film.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-07-12, 04:14   

Lobo, as in Lobo, ostatni Czarnianin? //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-12, 10:39   

ostatni.tak.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-12, 19:58   

Z innej beczki.
Coś tam w trawie nie piszczy w temacie kręcenia np. Ostatniego Prawa albo Niecnych dżentelmenów?
Oba idealnie wpisują się w serial - i nie wymagają jebutnych efektów.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-07-13, 09:45   

Ani widu ani słychu.

Podobno "Kroniki Królobójcy" Rothfussa są adaptowane na serial dla Showtime. Ale brak bliższych informacji. Miał być serial albo seria filmów.

Co do "Pierwszego Prawa" to krążyły z rok temu niepotwierdzone chyba pogłoski, że może być serial. Ale gdyby już zapadły jakieś wiążące postanowienia to byłoby wiadomo.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-13, 12:10   

Rothfuss jest w powijakach z cyklem.
Do tego idzie w turbo.
PP jest już zamkniętą całością której materiału jest na kilkadziesiąt odcinków/kilka filmów.
Nie rozumiem.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-07-13, 13:12   

Harry Potter też nie był skończony, kiedy prawa do ekranizacji zostały kupione. Coś jest wystarczająco popularne, zostanie przeniesione na ekran, nawet jeśli cykl nie jest jeszcze skończony.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-13, 18:09   

Ale Potter był jasno określony/-przewidywalny , miał kolosalną publikę.
Rothfuss ... w żaden sposób nie ma podejścia do Portiera. Były momenty, ale jak powiedziałem, skręcił w turbo.

Dobra, ktoś ogląda tego Kryptona? Bo pojawienie się Lobo w drugiej nadaje nowej optyki.
  
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-07-14, 20:07   

Tak, byli fani, był hype, ale kto mógł zagwarantować, że Rowling skończy cykl? Kto mógł zagwarantować, że do końca będzie trzymany poziom? Nikt. Ktoś zdecydował, że tu jest kasa do podniesienia, więc kupiono prawa do ekranizacji. Podobnie jest i w tym przypadku - ktoś z kasą został przekonany, że warto zainwestować w ekranizację książek Rothfussa.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-14, 20:50   

No raczej dotyczasowy się poziom R. wskazywał na to że będzie dobrze.

Rothfuss niestety nie idzie w jej ślady. Nazwałbym to inwestycja w ciemno.
Oczywiście tak czy inaczej - raczej na plus, tylko żal tych koni.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-07-15, 16:53   

Martina też zaczęli ekranizować przed zakończeniem PLiO, które odsuwa się w czasie i pewnie rychło nie nadejdzie. Jeśli w ogóle.

Fajnie byłoby obejrzeć adaptację "Pierwszego Prawa", ale jakoś tego "nie widzę". To chyba jednak zbyt trudny projekt, jeśli nie będzie dużego budżetu. I teraz chyba nikt się na to nie porwie. A przez "nikt" rozumiem serwisy streamingowe. HBO rozwija prequele "Gry o tron", Amazon już sypie kasę na dwa kosztowne projekty fantasy: "Koło Czasu" i jakiś "prequel" "Władcy Pierścieni"; Netflix ma "Wiedźmina", a poza tym produkuje "Cursed" czyli coś w rodzaju arturiańskiej fantasy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-07-15, 20:42   

Żona mówi, że jestem gorszy od Sheldona. //mysli
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-07-15, 21:37   

Wydało się, że jesteś fanem szynobusów? //ooo
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-07-22, 18:16   

Jepnąłem Doom Patrolem w połowie drugiego odcinka.
Nudy jak uj i w ogóle nie moje klimaty.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-07-22, 18:27   

Dla mnie też nieogladalne.

W przypadku tego serialu koniecznoscią jest przyjecie takiej konwencji na klate i gustowanie w tego typu meta-humorze. Bez tego zostaje tylko ziewanie, ewentualnie niesmak. Podobny w przekraczaniu gatunku i beki z komiksów "Legion" zjada ten dc-owski wysryw na śniadanie. Chociaż na tle takich "Titans" czy nieznośnie zinfatylizowanego wzgledem chociazby moorowskiej wersji "Swamp Thing" to i tak daje rade. Z tymże, jak mówie, jak ktos nie trawi takiej umowności i humoru, to mozna dac sobie spokój, bo serial w zasadzie tylko tym sie rozni od typowego trykociarstwa. Ale ten jego humorek i poziom meta też wydaje mi sie mocno nieświeży.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-07-22, 18:33   

Nie widziałem tam grama humoru, ale to może ze mną coś nie halo.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-22, 19:16   

Obejrzałem 4 odcinki. Na czwartym dwa razy zasnęłem ( przy dwóch podejściach) -- dam im jeszcze szansę. Niby winno się mi podobać, ale zbyt wymuszone, zbyt ustawione. Wolę lżejszy sytuacyjno-kontekstowy humor z MCU (filmy). Potem przeskoczę na Legiona
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-07-22, 20:57   

Trojan napisał/a:
Obejrzałem 4 odcinki. Na czwartym dwa razy zasnęłem ( przy dwóch podejściach) -- dam im jeszcze szansę. Niby winno się mi podobać, ale zbyt wymuszone, zbyt ustawione. Wolę lżejszy sytuacyjno-kontekstowy humor z MCU (filmy). Potem przeskoczę na Legiona


To zmordowałeś tyle co ja, u mnie to hard pass nie daje szansy zaklinaczom snu.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-07-26, 15:45   

Romulus napisał/a:
HBO rozwija prequele "Gry o tron", (..)


Gruba przesada z tym "rozwijaniem", wszakoż gotowy jest tylko pilot "Blood Moon", a więc pierwszego prequela. Nawet nie wiadomo, czy będzie zielone światło na cały sezon (jeśli będzie, to jeszcze lud rozczarowany finalnym sezonem "GoT" musi to "kupnąć"), a co dopiero pisać o pozostałych, które są w powijakach i jak pokazuje przykład anulowanego spin-offa Cogmana i Martina projekt tak się rozwijał, że aż się zwinął. Na amen ;)
Poza tym ewentualna wtopa z "BM" może wyhamować zapędy co do bardzo drogiej "hodowli nowych kur, które planowo mają znosić złote jajca" :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-07-26, 17:06   

Czyli sam widzisz, że ekranizacje fantasy w najbliższym czasie już wyczerpały swoje możliwości. :) Więcej pewnie nie będzie. Chyba że któraś chwyci i reszta pociągnie tym szlakiem. Wtedy może i Abercrombie dostanie zielone światło.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-07-26, 19:14   

Eee, to teraz ktoś może przetłumaczy ASX na polski?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13