FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-08-06, 05:10   

BG napisał/a:
Tym bardziej rażące jest to, że pisowcy tak mocno podkreślają przy tym swój patriotyzm.

Ci sami PISowcy:
- zarzucają innym np. złodziejstwa i oszustwa w SKOKach (mając w składzie Biereckiego)
- zarzucają bycie komunistami i złodziejami (mają w składzie sędziego Kryże, Piotrowicza, Wolfganga, tego z TK, tego z NFOŚ ...)
- zarzucają nie zgłoszone zegarki za 15k, a sami nie zgłaszają "stodoły", udziału w akcjach różnych firm, wpływu na zarząd firm ...
- zarzucają "bizancjum" - a "im się należy"
to jest po prostu mentalność Kalego (plus trochę kłamania "na bezczelnego"). Dotyczy wszystkich aspektów życia. I tyle.

BG napisał/a:
Choć też wcale nie zależy im na dobru wspólnym.
Tradycyjny elektorat komunistów i skrajnych socjalistów, czyli najniższe warstwy społeczne, został w Polsce całkowicie przejęty przez PiS. Co jest ewenementem na skalę chyba światową.
Patologia społeczna, Seby i Karyny, cieszą się z 500+.
Fajny elektorat sobie pisowcy wyhodowali, nie ma co...
Najpierw Rodzina Radia Maryja (moherowe berety), później ogólnie ludzie najbardziej religijni i regularnie chodzący do kościółka i w związku z tym konserwatywni, później kibole, potem biedota, a w końcu również patologia.

A Ty dalej nie zrozumiałeś, że takimi wpisami sam te osoby w ramiona PISu wpychasz ...

BG napisał/a:
Jesienią tego roku raczej nie ma co liczyć na zwycięstwo opozycji. Można liczyć najwyżej na to, że tym razem pisowcom nie uda się zdobyć bezwzględnej większości i kontynuować samodzielnych rządów i po wyborach będą musieli szukać koalicjanta. Ponieważ PiS raczej nie ma zdolności koalicyjnej, to całkiem możliwe, że rozmowy koalicyjne PiS-u skończyłyby się fiaskiem.

Eeee, jakoś w to nie wieżę.
- wyciąganie pojedynczych posłów nawet z PO szło im do tej pory całkiem składnie. Przykład sejmiku śląskiego jest tu idealnym odzwierciedleniem.
- musiałyby do sejmu wejść tylko 3 partie (PIS, KO, SLD) i nikt więcej, żeby nie dało się koalicji przez PIS zbudować w razie potrzeby, i tylko w przypadku nie udania się punktu wyżej

BG napisał/a:
I że po kilku miesiącach trzeba będzie rozpisać nowe wybory.

A niby dlaczego? PISowi wystarczy przegłosować swój rząd, a potem prezydent będzie wszystko podpisywał jak leci, a wetował to co wetować mu każą - w przypadku "posiadania prezydenta" rząd mniejszościowy dalej może funkcjonować. Tym bardziej, że w Sejmie też można powprowadzać różne "porządki", żeby ułatwić funkcjonowanie takiego mniejszościowego rządu.


BG napisał/a:
A w międzyczasie do kraju zdąży wrócić Tusk kończący kadencję przewodniczącego RE, i on mógłby ponownie stanąć na czele PO, i potem w wyborach parlamentarnych z 2020 poprowadzić PO do zwycięstwa. Albo przynajmniej do wyniku, który da opozycji możliwość utworzenia rządu mniejszościowego.
To oczywiście będzie trudne, ale nie niemożliwe.
Gdy Tusk kierował PO, to PO wygrywało przez 8 lat z rzędu. Gdy Tuska zabrakło, to PO przestało wygrywać.

Naiwność IMHO ...


Edit: Swoją drogą jaki ładny przykład kłamania "do upadłego" (czytaj - do pokazania niezbitych dowodów).
- nie było żadnych lotów marszałka
- było 6 lotów
- było 15 lotów
- było więcej lotów, ale nie liczyliśmy
- na razie dochodzimy do około setki lotów ...
...
- absolutnie nie było lotów w których leciała tylko rodzina, bez marszałka
- znalazł się pierwszy taki lot - żona sama leciała (potwierdzone właśnie oficjalnie przez sejm)
...
to kiedy ujawnią więcej takich lotów samej rodziny? Kto jeszcze im wierzy w kolejne zapewnienia?

Za takie coś już dawno powinna być bezwzględna dymisja i prokuratura.
G... mnie obchodzi, czy "taki lot i tak musiał się odbyć" i inne wytłumaczenia.
I g... mnie obchodzi czy teraz za to zapłacili, bo gdyby im nikt tego nie wyciągnął - to by nie zapłacili ...
To jest wykorzystanie stanowiska do prywatnych celów - za to powinno się siedzieć.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-08-06, 09:43   

każda władza w Polska robi tak samo :)
różnica w tym że PiS ma przeciw sobie spory kawałek mediów+są zwyczajnie głupsi+poruszasz(-my) się w bańce informacyjnej. Coraz większa rzesza ludzi jes poza nią.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-08-06, 11:25   

BG napisał/a:
Stooq pokazuje troszeczkę inne dane.

Tylko, że zaprezentowałeś zmiany indeksu cenowego WIG20, czyli w uproszczeniu wartości 20 najdroższych spółek notowanych na GPW. Ja zaprezentowałem zmiany indeksu dochodowego WIG, czyli w uproszczeniu kondycji wszystkich spółek notowanych na GPW. Oczywiste, że stan całości polskiej giełdy lepiej obrazuje ten drugi wskaźnik, a wygląda, jak opisałem. Nie jest jednak wielką zasługą PiS-u, bo bardziej rzutuje na niego ogólna światowa koniunktura. No, rozbuchana przez tę partię konsumpcja na pewno istotnie mu dopomogła. A trochę (czyli nie bardzo) gorsza kondycja WIG20 wynika z różnych i skomplikowanych czynników. Np. znacząca część WIG20 to sektor energetyczny, a z uwagi na pewien kryzys kosztów energii ma się on gorzej niż kiedyś.

BG napisał/a:
Jasne. Tylko problem w tym, że, o czym wspomniałem, ów lud nie myśli w ogóle o dobru wspólnym, tylko o swojej prywacie.

Argument ten może i miałby sens, gdyby był czymś wyjątkowym tylko dla obecnej władzy i tylko dla obecnych czasów. Niestety wcześniejsze wcale nie prezentowały tu lepszej jakości. Prowincja była wtedy głównie zapleczem siły roboczej dla Wawy itp. Była traktowana znacznie bardziej przedmiotowo. Milion specjalistów bez żadnej kontestacji korzystał z wyższych pensji (liniowy PIT, ryczałtowy ZUS) na jednoosobowej działalności gospodarczej, czyli w praktyce będąc subsydiowanym przez pozostałych pracowników, w tym z prowincji. Itd. Gdzie tu poczucie odpowiedzialności za całą wspólnotę?

Także argument ten jest nie tylko nieuczciwy, ale i sformułowany w sposób klasistowski.
  
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-08-07, 20:46   

Trojan napisał/a:
uska zabrakło bo wiedział dokąd PO idzie.

Tak? A jak to się w ogóle stało, że Tusk utracił kontrolę nad swoją partią?
goldsun napisał/a:
to jest po prostu mentalność Kalego (plus trochę kłamania "na bezczelnego"). Dotyczy wszystkich aspektów życia.

Mniej więcej o tym mówiłem. I o tym, że tak wielu wyborcom to nie przeszkadza. Choć powinno przeszkadzać wszystkim wyborcom.
Pisowcy traktują swoich wyborców jak hodowlane świnie, które należy karmić, ale w żadnym wypadku nie należy ich szanować ani traktować poważnie. Najgorsze, że twardzi wyborcy PiS-u pozwalają się tak traktować przez swoją partię.

Za każdym razem, gdy ktoś mówi o lotach Kuchcińskiego i zadaje pytania z tym związane jakiemuś politykowi PiS-u, to pisowiec odpowiada, że "Tusk latał tyle a tyle razy", że Tusk też kiedyś zabrał ze sobą żonę itd. - tylko jakoś nie mówią, czy te loty Tuska też były lotami rządowym samolotem i o statusie Head.
goldsun napisał/a:
A Ty dalej nie zrozumiałeś, że takimi wpisami sam te osoby w ramiona PISu wpychasz ...

W jaki sposób?
goldsun napisał/a:
czy "taki lot i tak musiał się odbyć" i inne wytłumaczenia.

Równie dobrze ja mógłbym odmówić kupienia biletu na pociąg, tłumacząc, że przecież ten pociąg i tak jechał tam gdzie miał jechać, więc po co mam płacić za bilet?

Przy okazji, zasadnicze pytanie: Kto jest lepszym przyjacielem - pochlebca i wazeliniarz idealizujący przyjaciela, czy człowiek, który wytyka przyjacielowi jego wady i błędy, żeby mu coś uświadomić, bo zależy mu, żeby przestał popełniać błędy i żeby pracował nad swoimi wadami?
I gdy ktoś jest pijany, to czy lepszym przyjacielem jest ten, kto pochlebia mu i mówi mu, że ten w ogóle nie jest pijany i że jest super trzeźwy, udając, że jest pięknie, czy ten, kto mówi szczerze, że tamten jest pijany i że musi wytrzeźwieć, i potrafiący nawet chlasnąć go w twarz, żeby pomóc mu wytrzeźwieć?
Czy szczerość i wyprowadzanie kogoś z błędu i ułudy jest przejawem wrogości, czy przyjacielskości? A nieszczerość czego jest przejawem?
To odnosi się nie tylko do pojedynczych osób, ale też do narodów i grup wyborców.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-08-08, 06:48   

BG napisał/a:
W jaki sposób?


Przez pogardę.

BG napisał/a:
Przy okazji, zasadnicze pytanie: Kto jest lepszym przyjacielem - pochlebca i wazeliniarz idealizujący przyjaciela, czy człowiek, który wytyka przyjacielowi jego wady i błędy, żeby mu coś uświadomić, bo zależy mu, żeby przestał popełniać błędy i żeby pracował nad swoimi wadami?
I gdy ktoś jest pijany, to czy lepszym przyjacielem jest ten, kto pochlebia mu i mówi mu, że ten w ogóle nie jest pijany i że jest super trzeźwy, udając, że jest pięknie, czy ten, kto mówi szczerze, że tamten jest pijany i że musi wytrzeźwieć, i potrafiący nawet chlasnąć go w twarz, żeby pomóc mu wytrzeźwieć?


Prawdziwy przyjaciel powie w obu przypadkach "pij, nie pierdol" //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-08-08, 07:03   

MrSpellu napisał/a:
BG napisał/a:
W jaki sposób?


Przez pogardę.

O to to, m.innymi.
I przez to, że wprowadzasz BG taki sam podział Polaków jak PIS. I PO wcześniej też taki podział wprowadzało, tylko na mniejszą skalę niż PIS później.


A w temacie 0 PIT do 26 roku życia.
Odwołuję część swoich uwag.
Po.1. Okazuje się, że w rzeczywistości osoby do 26 nie zyskają na tym 18%, bo sporo zje im składka zdrowotna, która będzie w tym momencie większa. Czyli z 500, potem 300, teraz wychodzi, że przy 20pln/h - zyskają chyba coś około 150pln max.
Po.2. Ale nie tylko ja powinienem odwołać - przy takich ustawieniach jakie zrobili - nikt myślący nie zrobi dziecka kobiecie przed 26 rokiem życia ... chyba, że ona nie ma pracy (ale ich po prostu temat nie dotyczy). Bo jak wychodzi - zwolnienie z PIT dotyczy tylko umów o pracę. A nie dotyczy wypłaty za np. macierzyński, ani inne L4.
https://www.rp.pl/Podatek...iu-dziecka.html
Więc to jest już tylko i wyłącznie kiełbasa wyborcza, wprowadzona jak to zwykle w PISie - po łebkach, bez sensu i na zasadzie "może coś ugramy, a po nas choćby potop".
Mam wrażenie, że ten pomysł wprowadzi tylko o wiele większy burdel w rozliczaniu, a niewielki zysk dla tych młodych. Bo rozumiem, że rozliczenie PITu w przypadku dłuższego L4 jednak już będzie obowiązkowe. Wychodzą po prostu kolejne warunki, poza przekroczeniem 85tys./rok które skomplikują rozliczenia.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-08-08, 08:41   

no ciekawe zagadnienie dla zasiłku chorobowego - nie myślałem na ten temat. jednak młodzi rzadziej chorują 33+, plus oczywiście wypadki.
bardziej boli problem ryczałtu - duża część pracy dorywczej/wakacyjnej opiera się na ryczałcie który choć sam w sobie jest droższy to i tak jest wygodniejszy dla przedsiębiorcy (zwłaszcza przy dużej skali). Na przykładzie "mojej" firmy - kompletnie nie wchodzi w rachubę wyjście z ryczałtu na rzecz "zwykłego" zlecenia.

pierwotnie myśleliśmy że będziemy mogli dać "darmową podwyżkę" - i tak o tym myśli też młodzież, niestety wyszło jak wyszło, czyli poPiSowemu.


jak już wcześniej pisałem - najwięcej na tym zyskają dobrze zarabiający U26 (czyli realnie tylko informatycy/IT) i przedsiębiorcy posiadający potomstwo :) . Im więcej tym lepiej ;)


BG: u Tuska partia się rozlazła, mimo wszystko jej członkowie prezentowali wyższy poziom intelektualny i nie było tam aż takiego zamordyzmu(nie da się tego pogodzić) + bardzo poważne walki wewnętrzne + jak zwykle chcieli się nachapać.

ps. goldusn, to nie tak że składka ZDR wzrośnie, realnie nic się nie zmieni bo tak naprawdę normalny pracownik nigdy nie płaci 18%podatku tylko koło 9-10% (choć już tak zupełnie naprawdę płaci kole 33%)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-08-12, 10:39   

https://krytykapolityczna.pl/kraj/szczerek-za-co-jestem-wdzieczny-pis-owi/

Szczerek zdaje się podsumowywać i moje stanowisko.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2019-08-12, 21:30   

https://www.tvn24.pl/wiad...NDrsYZ_14M4RAQg
:DDD
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-08-13, 07:22   

Najwyższy czas. Wszystko inne mamy już załatwione, instytucje państwa działają z niespotykaną skutecznością, tylko to nam zostało do "wyprostowania". Wężykiem, wężykiem.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-08-14, 07:36   

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/grant-od-rzadu-dla-fundacji-ktorej-prezes-zorganizowal-blokade-marszu-rownosci-w/fx2n5bd

Dlaczego mnie to nie dziwi?

Ale jedna rzecz jest jeszcze do załatwienia przez nich ... nie napisali prawa, które będzie pozwalało ukrywać dofinansowanie dla takich stowarzyszeń itp. ... no chyba, że o czymś nie wiem ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-08-14, 17:36   

Wystarczy zwrócić się do tzw. trybunału konstytucyjnego, który klepnie im wszystko, czego tylko zapragną.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1841
Wysłany: 2019-08-15, 10:39   

Co widać na przykładzie list poparcia dla kandydatów do uzdrowionej KRS, które odkrycie towarzyskie prezesa, przemiła osoba, zapewne utajni wbrew ostatecznemu i prawomocnemu wyrokowi, nie wiedzieć na jak długo, w trybie zabezpieczenia.
Swoją drogą, niezły cyrk musi być na tych listach, że tak się boją je pokazać.
https://www.rp.pl/Sedziow...ytucyjnego.html
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-08-23, 00:04   

Sędziowie sędziom zgotowali ten los
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-08-23, 14:25   

Trojan napisał/a:
Sędziowie sędziom zgotowali ten los

Czyżbyś już łyknął narrację Matki Partii??? :-P

Już jakiś czas temu pisałem, że za jedno trzeba PiS podziękować, jeśli chodzi o deformy sądownictwa: dzięki nim całe (jak wierzę) łajno sędziowskie wypłynęło na wierzch. I można się też dzięki temu dobrze poznać, kto jest kim.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-08-23, 17:15   

Ja tam niewiem tylko czytam że spółdzielnia prawilnych sędziów za tym stała. Więc we własne gniazdo robią.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-08-23, 17:53   

Trojan napisał/a:
Ja tam niewiem tylko czytam że spółdzielnia prawilnych sędziów za tym stała. Więc we własne gniazdo robią.

To ze złych źródeł korzystasz. Pisanie, że to problem sędziów z sędziami, to skakanie pod dyktando propagandy. Pan Piebiak w jednej z wiadomości pisał wprost, że podeśle hejterskie wypryski "szefowi", aby jemu też sprawić radość. To oczywiste, że była to robota polityczna. Pan Piebiak wypowiadał się w jednym z wywiadów o PiS per "nasza formacja polityczna". A dziś wszyscy udają, że go nie znają. :) Sędziów do MS deleguje minister, a klucz od czterech lat jest jeden - wierność partii i układy koleżeńskie. Najlepiej z Piebiakiem, ci w pierwszym rzędzie tam trafiali.

I nie przeczę, że jest to problem z sędziami. Niestety, Ziobro odebrał sędziom wszelkie możliwości, aby ich porozliczać za to. Bo przecież chyba nikt nie wątpi w to, że rzecznik dyscyplinarny i jego zastępcy - mianowani przez Ziobrę i jemu wierni - rozliczą teraz swoich kolegów, innych nominatów Ziobry i jemu wiernych. Ale ten problem stworzył Ziobro. Od początku taki był jego cel i takie metody - sprowadzanie tego do sporu sędziów z sędziami to ślepota.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-08-25, 12:59   

Źródła jak najbardziej "Wyborcze" - to że znalazła się grupa sędziów którzy "skaczą do góry jak kangury" pod dyktando PiS/Ziobro, to nie jest "dziesięciu sprawiedliwych". Wygląda na to że w waszym środowisku są takie same głębokie podziały jak w społeczeństwie.

Romku, nie chcę wypominać, ale przed krytycznymi wyborami z '15 , sam mówiłeś że chyba dobrze że w końcu PiS wygra i potrząśnie sceną - także waszego środowiska, a ja wtedy mówiłem że nic nie będzie już takie same i nikt tak naprawdę nie wie jak się to skończy.

Po 4 latach widać że "skala zmian" przerosła wszystkich i wszystko.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-08-25, 16:51   

Trojan napisał/a:
Źródła jak najbardziej "Wyborcze" - to że znalazła się grupa sędziów którzy "skaczą do góry jak kangury" pod dyktando PiS/Ziobro, to nie jest "dziesięciu sprawiedliwych". Wygląda na to że w waszym środowisku są takie same głębokie podziały jak w społeczeństwie.

Romku, nie chcę wypominać, ale przed krytycznymi wyborami z '15 , sam mówiłeś że chyba dobrze że w końcu PiS wygra i potrząśnie sceną - także waszego środowiska, a ja wtedy mówiłem że nic nie będzie już takie same i nikt tak naprawdę nie wie jak się to skończy.

Po 4 latach widać że "skala zmian" przerosła wszystkich i wszystko.

Ależ owszem, że są podziały. Ale nie takie, jak w społeczeństwie. Jest wielu konserwatywnych sędziów, którzy nie popierają tych zmian. I się nimi brzydzą.

Liczyłem na zmiany w sądownictwie, owszem. Już od dawna ich wymiar sprawiedliwości potrzebuje. A PO była niezdolna intelektualnie i politycznie, aby ich dokonać. PiS okazało się jeszcze gorsze. Choć na początku byłem zachwycony zapowiedziami reform przedstawianymi przez Piebiaka. Byłem z nim na spotkaniu i nawet napisałem na forum, że jeśli połowę z nich uda się spełnić, to będzie rewolucja. Ale one od początku były tylko mamieniem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-08-25, 18:03   

Sam widzisz.

Poza tym - przecież to nie mój wymysł że grupa sędziów stowarzyszona wokół tego Piebiaka rozpoczęła proceder niszczenia za pomocą netowego trolla własnego środowiska.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-08-25, 19:30   

Trojan napisał/a:
grupa sędziów stowarzyszona wokół tego Piebiaka rozpoczęła proceder niszczenia za pomocą netowego trolla własnego środowiska

I tak sami z siebie rozpoczęli? Nikt nie wołał: któż uwolni mnie od tych mącicieli? //evil
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-08-25, 21:02   

Dokładnie. Udawanie, że robili to sami z siebie, bez politycznej zachęty czy polecenia ludzi, którzy ich do ministerstwa zabrali - jest własnie klepaniem partyjnej propagandy. Tak, jak udawanie, że nie brały w tym udziału trolle partyjne, czy partyjni mediaworkerzy. Ci sędziowie byli tylko częścią układu, a nie układem. I najgorsze jest to, że ci, którzy mogliby ich rozliczyć - prawdopodobnie sami są jego częścią. Zatem tak naprawdę nie ma jak ich rozliczyć. I to właśnie był cel Ziobry - opanowanie wszystkich wrażliwych części, aby zabezpieczyć się przed rozliczeniem. Teraz tak naprawdę trzeba czekać aż PiS straci władzę i następcy pozwolą na pociągnięcie ich wszystkich do odpowiedzialności. I uzdrowią system, który parszywieje po rosyjsku.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-08-26, 06:20   

Trojan napisał/a:
grupa sędziów stowarzyszona wokół tego Piebiaka rozpoczęła proceder niszczenia za pomocą netowego trolla własnego środowiska


To jest pierdolenie kotka za pomocą młotka, intelektualnie na poziomie udowadniania, że żydowscy policjanci w gettach znęcający się nad pobratymcami to jest przejaw wewnętrznych żydowskich porachunków, i nie mieli z tym nic wspólnego panowie w czarnych mundurach z trupią czachą którzy całą sytuację stworzyli.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2019-08-26, 08:03   

Orku, jednym zdaniem dobitnie przedstawiłeś moje zdanie w tym zakresie //piwo
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-08-26, 08:40   

Romulus napisał/a:
I uzdrowią system, który parszywieje po rosyjsku.


Nie wiedziałem, że jesteś takim niepoprawnym optymistą.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-08-26, 10:27   

Chyba duch święty musi zstąpić i odnowić oblicze tego środowiska, czekaj, jak to było...?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-08-26, 10:31   

Fidel-F2 napisał/a:
duch święty


Jeśli idzie o ziobrze ministerstwo, to strasznie dziwnie piszesz kilku czarnuchów z obcęgami i palnikiem //panda .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2019-08-26, 10:38   

ale to dalej duch święty
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2019-09-06, 19:38   

Uwielbiam przyjaźń polsko-amerykańską. Jest wspaniała: https://www.polsatnews.pl...ska-wspolprace/
Podziwiam także entuzjazm i optymizm polskiej strony w związku z tymi planami.

Jest super.

Ale, na razie, płacimy Amerykanom za wszystko. Mike Pence - chyba premier RP - ogłasza, że Polska wycofa się ze zmian podatkowych, które mogły uderzyć w amerykańskie korporacje. To nic, że były one mało realne do wyegzekwowania. Wielki sukces negocjacyjny Polski. :) To nic, że kupujemy nowoczesne myśliwce z Ameryki, F-35(?). Taka Finlandia, dla przykładu, ogłosiła przetarg na myśliwce. Amerykanie muszą się tam trochę spocić. Będą inne firmy, trzeba będzie negocjować, przedstawiać oferty, jakiś offset. Polska jest mądrzejsza!!! Kupujemy od razu, bo jaśnie pan Trump łaskawie nam na to pozwolił.

Duma! :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2019-09-08, 13:23   

Romulus napisał/a:


Duma! :)

Jak widać ciągle aktualne :)
https://www.youtube.com/watch?v=ZHBbiERANc8
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 14