FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Sporty motorowe
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 00:42   Sporty motorowe

Skończył się sezon F1 ale emocje jeszcze nie zdążyły opaść. Z tego co widać to najwięcej będzie sie działo wokół zmian personalnych w poszczególnych zespołach. Osobą nr 1 jest oczywiście Alonso, który każdego dnia jest przymierzany do innej ekipy. Podejrzewam jednak, że on już wybrał Renault, gdzie będzie traktowany jak na mistrza świata przystało.
Zmiany szykuja sie także w BMW Sauber - szczegóły Oby tylko nasz Robercik na tym nie stracił.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Derian 
Infidel


Posty: 37
Skąd: inąd
Wysłany: 2007-11-03, 20:42   

Pierwsze zdanie dobrze napisałeś :P
Mimo, że sezon się skończyło, to w motorowym światku panuje cały czas napięcie. A wszystko przez jednego Fernando Alonso :P Chyba połowa teamów Formuły 1 czeka na jego decyzję, gdzie będzie jeździł w następnym sezonie. Bo podpisaniu przez niego kontraktu zaczną się najprawdopodobniej duże zmiany.

Niedawno podano iformację o ugodzie pomiędzy teamem Mclaren Mercedes a F. Alonso. Ku obupólnej korzyści postanowiono rozwiązać kontrakt, bez żadnych kar finansowych. Fernando jest już wolnym zawodnikiem i może przebierać w ofertach.
Sporo mówiło się bodajże o Hondzie, która proponowała spore zarobki. Ale myśle, że Alonso wróci do zespołu, w których chyba było mu najlepiej, czyli Reanult. Z resztą szef teamu Renault, Flavio Briatore przyznał w La Gazetta delo Sport, że złożył Alonso propzycję kontraktu. Myśle, że się zgodzi :P

A wraz z prawdopodobnym przejściem Alonso do Renault, zaczną się zmiany wszędzie indziej.
Bo:
- zwolni się miejsce w Mclarenie. Ron Dennis napalił się na Nico Rosberga w jego miejsce, choć szefowie Williamsa, zapowiadali, że będą chcieli zatrzymać młodego niemca w zespole. Pewnie wszystko kwestią kasy.
Możliwe też, że miejsce po byłym mistrzu świata zajmie obecnym kierowca testowy Mclarena, Pedro de la Rosa.
- po przyjściu Alonso do Renault posadę straci Fischicella
- z kolei on może dostać miejsce w jednym ze słabszych zespołów, bo to przecież bardzo doświadczony kierowca.
- z Hondą pewnie pożegna się Barrichello, bo wybitnie mu ten sezon nie poszedł i to już chyba na niego pora. A na jego miejsce ktoś będzie musiał przyjść.
- Podobnie się sytuacja ma w Toyocie, gdzie za równie tragiczną jazdę bardzo wysoką gażę pobiera młodszy z braci Schumacherów. To również chyba jego ostatni sezon był
- Może młody Adrian Sutil przeniesie się gdzieś do lepszego zespołu. Przecież wszyscy zainteresowani F1 dobrze wiedzą, jak po wymianie bolidów Spykera na nowe, niemiec świetnie się zaprezentował.

Ach, jakże to wszystko fascynujące.
Przyszły sezon zapowiada się nadzwyczaj interesująco :mrgreen:

Ja oczywiście liczę, że Robert Kubica w końcu pokaże pełnię swoich możliwości. Bo to bardzo utalentowany chłopak jest i dużo ludzi to potwierdza. Tylko gdyby nie miał takiego cholernego pecha.
Co do obaw kolegi wyżej, myśle że nie uzasadnione. Kontrakt ma już podpisany. Bolidy najprawdopodobniej już są kwestią dopracowania. Myśle, że zmniejszenie budżetu nie odbije się na wynikach. Ba! Może być tylko lepiej ;) W końcu Robert poprosił o zmianę swojego inżyniera. Ten był wyjątkowo kiepski.
_________________
"Od chwili tej do końca świata w ludzkiej będziemy pamięci...
My wybrani, kompania braci. Kto dziś wespół ze mną krew przeleje, ten mi bratem..."

"Porzućcie wszelkie nadzieje, Wy którzy tu wchodzicie"
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-03, 21:01   

Derian napisał/a:
- po przyjściu Alonso do Renault posadę straci Fischicella

Odpada. Już są Kovalainen i Piquet. ;)
Derian napisał/a:
- z Hondą pewnie pożegna się Barrichello, bo wybitnie mu ten sezon nie poszedł i to już chyba na niego pora. A na jego miejsce ktoś będzie musiał przyjść.
- Podobnie się sytuacja ma w Toyocie, gdzie za równie tragiczną jazdę bardzo wysoką gażę pobiera młodszy z braci Schumacherów. To również chyba jego ostatni sezon był

Oby dwa japońskie teamy będą szukać czegoś nowego, ten sezon był nieudany dla oby dwóch ekip.

Alonso, rozwiązuje kontrakt ale nie ma sie gdzie podziać, chyba że on właśnie wyląduje w Hondzie czy Toyocie. BMW ma już skład. Renault także. Ferrari nie do ruszenia. Do MacLarena przejedzie chyba jednak Rosberg, chociaż moim zdaniem Pedro de la Rosa się tam marnuje jako testowy.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Derian 
Infidel


Posty: 37
Skąd: inąd
Wysłany: 2007-11-03, 21:21   

MadMill napisał/a:
Odpada. Już są Kovalainen i Piquet.

Piquet jest kierowcą testowym. Myślisz, że puszczą go na sezon 2008 jako 2 kierowcę?
Ciekawe w sumie.
Ale jak uzasadnisz to co powiedział Briatore o kontrakcie? A powiedział to dzisiaj albo wczoraj :P

MadMill napisał/a:
Alonso, rozwiązuje kontrakt ale nie ma sie gdzie podziać

2-krotny mistrz świata nie ma się gdzie podziać? :P
_________________
"Od chwili tej do końca świata w ludzkiej będziemy pamięci...
My wybrani, kompania braci. Kto dziś wespół ze mną krew przeleje, ten mi bratem..."

"Porzućcie wszelkie nadzieje, Wy którzy tu wchodzicie"
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-03, 21:50   

Derian napisał/a:
Ja oczywiście liczę, że Robert Kubica w końcu pokaże pełnię swoich możliwości.

Jak mu zmienią inżynierów i techników na Polaków :mrgreen: Oby limit pecha już się wyczerpał.
Derian napisał/a:
Co do obaw kolegi wyżej

Jaki kolega - po prostu Tigana. A bolid już jest prawie gotowy - ponoć już w połowie sezonu przestali poprawiać obecny model, a zaczęli konstruować nowy.
Na pewno będzie ciekawie - chociażby za sprawą wyścigów, które mają się odbywać przy sztucznym oświetleniu a więc w godzinach wieczornych.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-03, 21:55   

Derian napisał/a:
Piquet jest kierowcą testowym. Myślisz, że puszczą go na sezon 2008 jako 2 kierowcę?

Piquet jest pupilkiem Braitore więc temu myślę, że jedna ma duże szansę już w 2008 roku jeździć. Trochę mi się nie chce wierzyć, że Alonso będzie chciał wrócić do Francuzów.
Derian napisał/a:
2-krotny mistrz świata nie ma się gdzie podziać? :P

No dziwna jest sytuacja w tym sezonie. o.O :P
Tigana napisał/a:
A bolid już jest prawie gotowy - ponoć już w połowie sezonu przestali poprawiać obecny model, a zaczęli konstruować nowy.

Może będzie lepszy niż ten co był w tym sezonie... może wymienić mechaników i podnośnik? :P
Tigana napisał/a:
Na pewno będzie ciekawie - chociażby za sprawą wyścigów, które maja sie odbywać przy sztucznym oświetleniu a więc w godzinach wieczornych.

Mi pasuje, wreszcie będzie można to o normalnej porze oglądać i nie w czasie zajęć na uczelni. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-04, 21:58   

Jutro miała ruszyć 30, jubileuszowa edycja Rajdu Paryż-Dakkar. Miała, ale jak wiemy nie ruszy. Wygrał terroryzm. Czy zagrożenie było realne czy też ktoś chciał załatwić rajd i przejąć jego kierowców? Szkoda wielomiesięcznych przygotowań setek ludzi, z drugiej strony ludzkie życie jest bezcenne.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-15, 18:07   

Kubica, Kubica, Kubica //kas //jupi //cheerleader
Nie powiem - ten sezon zaczął się dla naszego Robercika znakomicie - ciekawe tylko co będzie jutro? W pudło nie wierzę - raczej 4-5 miejsce.- byle przed Nickiem :badgrin:

wykorzystano : onet.pl
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-15, 19:30   

Schrzanił, nie lubię go, dał ciała... ślicznie leciał po poboczu. :P No widać, że jak się pół elektroniki wyjmie z bolidu, to Ci najlepsi mają problemy. xD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-15, 20:36   

MadMill napisał/a:
Schrzanił, nie lubię go, dał ciała... ślicznie leciał po poboczu. :P

Dziad stracił całe 0,2-0,3 sekundy. Ja bym go wymienił na kierowce testowego ;) A szef BMW w szoku - liczył, że mu się wozik rozsypie, a tu proszę - 2 miejsce.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-03-15, 20:42   

A jak jutro będzie na pudle, nie daj Boże wygra to szefostwo pójdzie sie pociąć. o.o
Btw wynik Kubicy jest najlepszym wynikiem w historii BMW Sauber. ;P Jutro o 5:15 zasiadam przed telewizorkiem i kubicuję. xD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-20, 21:57   

I znowu powtórka z rozrywki - pech + nieudolność szefów BMW. Czy to się kiedyś skończy //buu . Najgorsze, ze Nick był drugi więc znowu będzie głaskany po główce //maruda Ciekawie zapowiada sie kolejny wyścig - tym razem w Malezji - ponoć jeszcze trudniejszy od australijskiego - ciekawe czy w ogóle ktoś dojdzie do mety :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-23, 11:36   

No i stało sie - nawet dzielny zespół BMW Sauber nie przeszkodził Kubicy w zdobyciu 2 miejsca w Grand Prix Malezji. SUPER //kas Po raz kolejny okazało się, ze o ile naszego Roberta ominie pech (czytaj nieudolność mechaników czy złośliwość "partnera") ma szansę walczyć jak równy z równym z najlepszymi. Podejrzewam że spory udział w tym ma brak kontroli trakcji, co faworyzuje kierowców "uczących sie" jeździc w niższych formułach. Jakby nie było - Robert do boju //piwo
p.s
a widzieliście, jak Kubica schudł - ćwierć człowieka z niego zostało...
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nieznany 
Admirał KGB


Posty: 59
Skąd: Mielec
Wysłany: 2008-04-05, 15:20   Pole Position dla Kubicy

Co tu dużo pisać - Kubica wywalczył przed GP Bahrajnu pierwsze pole startowe!!

Cytat:
Ustawienie na starcie do niedzielnego wyścigu:

1 linia

1. Robert Kubica (Polska/BMW Sauber) - 1.33,096
2. Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) - 1.33,123

2 linia

3. Lewis Hamilton (Wielka Brytania/McLaren) - 1.33,292
4. Kimi Raikkonen (Finlandia/Ferrari) - 1.33,419

3 linia

5. Heikki Kovalainen (Finlandia/McLaren) - 1.33,488
6. Nick Heidfeld (Niemcy/BMW Sauber) - 1.33,737

4 linia

7. Jarno Trulli (Włochy/Toyota) - 1.33,994
8. Nico Rosberg (Niemcy/Willliams) - 1.34,015

5 linia

9. Jenson Button (Wielka Brytania/Honda) - 1.35,057
10. Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) - 1.35,115

6 linia

11. Mark Webber (Australia/Red Bull) - 1.32,371
12. Rubens Barrichello (Brazylia/Honda) - 1.32,508

7 linia

13. Timo Glock (Niemcy/Toyota) - 1.32,528
14. Nelson Piquet Jr (Brazylia/Renault) 1.32,790

8 linia

15. Sebastien Bourdais (Francja/Toro Rosso) 1.32,915
16. Kazuki Nakajima (Japonia/Williams) 1.32,943

9 linia

17. David Coulthard (Wielka Brytania/Red Bull) - 1.33,433
18.. Giancarlo Fisichella (Włochy/Force India) - 1.33,501

10 linia

19. Sebastian Vettel (Niemcy/Toro Rosso) 1.33,562
20. Adrian Sutil (Niemcy/Force India) 1.33,845

11 linia

21.. Anthony Davidson (Wielka Brytania/Super Aguri) -1.34,140
22. Takuma Sato (Japonia/Super Aguri) - 1.35,725

Za ONETem.

A jak sadzicie, czy w samych zawodach pójdzie mu równie dobrze? Zmieści się przynajmniej na pudle? Ja osobiście obstawiam na pierwszym zakręcie Massę przed Robertem, bo Ferrari ma lepsze osiągi na prostej startowej... a Wy, jak sądzicie?
_________________


Nieznany Świat
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-04-05, 19:02   

Start startem, ale dużo zależy jako taktykę obierze jego team - ile postojów itp. No i pogoda - jak wiatr powieje i na trasie pojawi się piasek to będzie wesoło. Inna sprawa, ze Kubica w bolidach bez kontroli trakcji czuje się jak ryba w wodzie więc "pudło" nasze. O zwycięstwo będzie bardzo trudno, ale 2 czy 3 miejsce jest w zasięgu Roberta..
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Nieznany 
Admirał KGB


Posty: 59
Skąd: Mielec
Wysłany: 2008-04-08, 18:53   

I stało się, jak przewidywaliśmy, Tigano - Massa wyskoczył juz przed pierwszym zakrętem, zaraz Raikonen przefrunął obok i tak zostało do końca. I pudło wybronione. :mrgreen:
_________________


Nieznany Świat
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-16, 22:53   

Za tydzień GP Monaco - Hiszpania i Turcja za nami. Jest nieźle, ale nadal widać przewagę techniczną Ferrari i McLarena. Jak im (co najmniej dwóm) coś źle idzie to Kubica od razu wskakuje na "pudło" - czyli tak jak w ubiegłym roku. Widać jednak postęp - pole position i 3 "pudła" robią wrażenie. Zaskakuje za to bardzo nierówna jazda Nicka - słabsze czasy na treningach, ale i pech w wyścigach (tankowanie w Hiszpanii) - czyżby przejął miejsce i ffatum Roberta?
Wyścig w Monaco ma swoje prawa - rzadko dochodzi tam do wyprzedzania za to kolizji sporo. Kubica lubi ten tor - oby przyniósł mu szczęście.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-05-16, 22:59   

Nickowi chyba nie odpowiada rola kierowcy numer 2. Powiedzmy sobie szczerze, że on "spadł" z lidera zespołu na drugie miejsce. Nie może sie do tego przyzwyczaić chyba.

Ja dla mnie Kubica uzyskuje świetne wyniki, chociaż dziś słabiutko wypadli podczas deszczu, za to wczoraj był drugi w treningu. Lauda zapowiada że BMW będzie najlepsze w Monaco. Ciekawe.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-16, 23:02   

MadMill napisał/a:
Ja dla mnie Kubica uzyskuje świetne wyniki, chociaż dziś słabiutko wypadli podczas deszczu, za to wczoraj był drugi w treningu.

Dzisiaj, a raczej wczoraj, Kubica miał ponoć wolne. Jeździł tylko Nick.
A tym co mówi Lauda czy inny kierowca za bardzo sobie głowy nie zawracam - pismaki kochają przeinaczać.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-24, 23:30   

Kubica wystartuje jutro z 5 miejsca i chyba na ten moment to szczyt możliwości jego bolidu. Za to Nick daje ciała za ciałem - wylecieć poza pierwsza "10" to jak dla niego katastrofa. W trakcie wyścigu powinien sie nieco przesunąć w klasyfikacji, ale i tak cieniutko. Z drugiej strony Kubica już chyba nikomu nie musi udowadniać, że jest kierowcą nr 1 w BMW. Przynajmniej do następnego wyścigu. Co będzie jutro - nie wiadomo. Dużo będzie zależeć od deszczu, a także od ewentualnych wypadków na trasie. Mam nadzieję, ze w tym roku BMW nie będzie kombinować z taktyką - w ubiegłym roku chcieli, o ile pamiętam , wykorzystać ewentualne kolizje, ale nic z tego nie wyszło.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-05-25, 15:14   

Kubica drugi, Hamilton był dziś poza zasięgiem, a drugie miejsce dzięki dobrej strategii zespołu BMW, dlatego udało się wyprzedzić Massę. Wypadek pod koniec wyścigu niewiele zmienił, a zupełnie nic w pierwszej trójce. Brawo Robert.

Szkoda mi Adrian Sutil z Force India, długo był w pierwszej piątce, fajnie chłopak jechał, a Heidfeld ostatni na mecie. Słabiutko.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-05-25, 15:23   

Świetny wyścig. :mrgreen:
Maeg napisał/a:
Kubica drugi, Hamilton był dziś poza zasięgiem, a drugie miejsce dzięki dobrej strategii zespołu BMW, dlatego udało się wyprzedzić Massę.

A moim zdaniem strategia była słabiutka i w przypadku Kubicy i Massy, przespali ten wyścig, zero reakcji na strategie Hamiltona.
Maeg napisał/a:
Szkoda mi Adrian Sutil z Force India, długo był w pierwszej piątce, fajnie chłopak jechał

Niom, a Iceman pokazał, że czasami brakuje mu w głowie... szkoda.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-25, 15:23   

Maeg napisał/a:
Szkoda mi Adrian Sutil z Force India, długo był w pierwszej piątce, fajnie chłopak jechał, a Heidfeld ostatni na mecie. Słabiutko.

Sutil miał cholernego pecha. I Heidfeld w sumie też - jak udało mu się z 12 na 5-6 miejsce awansować to przyłożył mu Alonso. W sumie fajny wyścig - sporo się działo i na emocje nie można było narzekać: kraksy, wypad z trasy itp. Najbardziej wypadkowe miejsce - szykana za tunelem - chyba z 5 samochodów robiło tam "kółka" w miejscu.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-06, 21:54   

Kubica dwukrotnie drugi na treningach do GP Kanady. Jak sobie przypomnę tę jego kraksę sprzed roku to mi jeszcze ciarki po plecach chodzą. A w niedzielę liczę na "pudło"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-06-08, 09:54   

A Kubia w kwalifikacjach na drugim miejscu i wystartuje z pierwszej linii, będzie powtórka z Monaco? ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-08, 10:26   

Tigana napisał/a:
"Pudło" będzie nasze - gorąco w to wierze. Czy wygra? Dużo będzie zależeć do samej taktyki BMW, a przede wszystkim od sytuacji na torze. Każda awaria, kolizja (oby lekka) czy pomyłka kierowców z Ferrari czy McLarena zwiększa szanse Kuby

Bardzo mądrze ten gość napisał - zawsze w niego wierzyłem :mrgreen:
No i stało się. Nie tylko "pudło", ale i "1" jest nasza. Świetna jazda i sporo szczęścia. To co wydarzyło się przy wyjeździe z pit stop przejdzie chyba do annałów historii F1. Piękne zwycięstwo - tylko ten Nick trochę za wysoko ;)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-08, 21:44   

... ja do teraz jestem w szoku i nawet porażka naszych mnie nie przejęła... a mecz mnie już tak nie emocjonował. Dawno podczas jakiś zawodów sportowych tak mi serce nie waliło. Kubica jest najlepszy i tyle! :mrgreen:
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-07-06, 14:35   

Po wyścigach "tłustych" nadszedł czas na "chude", Dzisiejszy wyścig przypominał bardziej jazdę na lodzie, niż zawody motorowe. Większość kierowców nie radziła sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi i wyczyniała cuda. Szczególnie Massa i Glock specjalizowali się w robieniu "kółek". Robert po pechu w eliminacjach dał z siebie wszystko i w pewnym momencie był nawet trzeci - później pech powrócił. Słaby 2 pitstop, a później niefortunna próba wyprzedzenia = wypad z toru. Szkoda. A zające widzieli?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-07-06, 15:12   

Jestem zawiedziony, ale nie jazdą Kubicy co nieporadnością strategów BMW, a zachwycony jestem za to strategami, a raczej były strategiem Ferrari który teraz jest w Hondzie. Założenie pełnych deszczowych opon dał Barrichello awans z niepunktowanego miejsca na podium - to się nazywa błysk geniuszu. Jakby BMW zrobiło to samo to nie wiem czy Hamilton nie miałby ciepło, a na pewno byłoby dwóch kierowców BMW na podium i Robert byłby liderem. Dwa słabe ostatnie wyścigi to znowu problemy z bolidem i błędy mechaników i zespołu, a to najbardziej boli.
Kubica wypadł z toru bo w deszczu za późno zauważył zakręt który przestrzelił, a jechał na oponach przejściowych więc kontrola na mokrej nawierzchni była słaba i po ptokach...
Tigana napisał/a:
A zające widzieli?

Jeden musiał przed Massą spierniczać. xD
Massa w ogóle to się na rewie nadaję po tym wyścigu. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-08-03, 16:01   

GP Węgier pokazuje dlaczego BMW to tak naprawdę przeciętna stajnia. W czasie, kiedy inni wciąż modernizują swoje bolidy BMW nie robi a dodatkowo zaczyna popełniać błędy w pitstopie. W rezultacie ich kierowcy zaczynaja jeździć coraz gorzej, a konkurencja depcze im po piętach np Toyota czy Renault. O miejscu na pudle dla Kubicy też możemy zapomnieć. Za to ciekawie robi sie w czołówce - dzisiaj zarówno Hamilton, jak i Massa mogą mówić o olbrzymim pechu - przy czym Anglik chociaż do mety dojechał. Stawka robi sie więc wyrównana i jeszcze wszystko jest możliwe.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 13