FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wiedźmin - serial
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-12, 13:03   

A co za różnica? --_-
Dyć przecie była nieraz o tym mowa, że historie panienek zostaną bardziej rozbudowane.
Poza tym jak będziesz Pan "przeżywał" każdą zmianę, to nie nadążysz z ich rejestrowaniem ze względu na ilość ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-12, 13:08   

nie przeżywam tylko zauważam - to ciekawe, bo jednak w narracji ASa miało to zupełnie inny wymiar.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-13, 14:12   

jakby kto chciał...
https://youtu.be/5GLtk2cLRu4

najnowsza produkcja wiedźminska
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2019-12-13, 18:36   

^^^ Było na poprzedniej stronie.

Tymczasem Netflix puszcza kolejne filmiki promocyjne - wczoraj Henry Cavill (gra Geralta) czytał kolaż fragmentów z opowiadań Mniejsze zło i Wiedźmin, dzisiaj Lauren Hissrich ("szefowa" serialu) prowadzi krótki wywiad z Andrzejem Sapkowskim (prawdopodobnie filmowane gdy pan Andrzej latem odwiedził ekipę filmową na planie na Węgrzech)

https://www.youtube.com/watch?v=OPKyXkejjYM
https://www.youtube.com/watch?v=1hn74xjN_tM

Do 20 grudnia jeszcze 7 dni, więc patrząc z jaką częstotliwością wypuszczają kolejne "zachęcacze", to przed premierą pewno zdążą wypuścić jeszcze z 6 filmików promocyjnych :mrgreen:
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2019-12-15, 00:39   

Nie zmogłem całości, ale miłośnicy Wiedźmina pewnie będą zainteresowani. Zawszeć to nieco inna perspektywa.
https://www.tor.com/2019/...94371750f732495
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-18, 10:30   

w sprawie wiedźmina - coś wiadomo już nt. tego jak będą to puszczać ? bo są produkcje N które są puszczane odcinek-na-tydzień (Riverdale)

ps. dzisiaj bierę tego netflixa ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-18, 10:33   

zastanawiam się jak w ten piątek będzie wyglądał ruch w sieci....
czy aby infra jest gotowa na takie wydarzenie - oczywiście w mojej bańce info wszyscy w piątek siadają do Wiedźmina ...
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-12-18, 10:41   

Trojan napisał/a:
w sprawie wiedźmina - coś wiadomo już nt. tego jak będą to puszczać ? bo są produkcje N które są puszczane odcinek-na-tydzień (Riverdale)

ps. dzisiaj bierę tego netflixa ;)


Czyli to takie samo zainteresowanie w Polsce, jak skokami narciarskimi?
"zawołaj mnie jak Adam będzie skakał ..."
W poniedziałek go oddasz?
;-P

Podpowiem, że mógłbyś wziąć nawet w piątek rano ... 1 dzień i ... nie wiem jak jest z opłatami - czy liczą za dni, czy za miesiące (chyba miesiące), ale "Polak potrafi" - zawsze od soboty możesz przekazać komuś innemu, a ten zobaczy sobie w sobotę i w niedzielę już zobaczy kolejna inna osoba ... ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-18, 10:43   

Trojan napisał/a:


ps. dzisiaj bierę tego netflixa ;)


Bez sensu. Lepiej wziąć Amazon.

A Wieśmaka se ściągnąć z Sieci.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-12-18, 10:46   

A zamiast pójść na piwo do knajpy lepiej kupić parę nalewek i opierdolić pod śmietnikiem? //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-18, 10:51   

A zamiast kupić i wychlać pod śmietnikiem, nie lepiej zrobić samemu i wypić w domu? --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-12-18, 10:54   

Najtaniej to w ogóle ukraść z cysterny i przetoczyć sobie dożylnie żeby mocniej kopnęło. Ale czuję że ta dyskusja zmierza na jakiś boczny tor //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-18, 11:59   

goldsun napisał/a:
Trojan napisał/a:
w sprawie wiedźmina - coś wiadomo już nt. tego jak będą to puszczać ? bo są produkcje N które są puszczane odcinek-na-tydzień (Riverdale)

ps. dzisiaj bierę tego netflixa ;)


Czyli to takie samo zainteresowanie w Polsce, jak skokami narciarskimi?
"zawołaj mnie jak Adam będzie skakał ..."
W poniedziałek go oddasz?
;-P

Podpowiem, że mógłbyś wziąć nawet w piątek rano ... 1 dzień i ... nie wiem jak jest z opłatami - czy liczą za dni, czy za miesiące (chyba miesiące), ale "Polak potrafi" - zawsze od soboty możesz przekazać komuś innemu, a ten zobaczy sobie w sobotę i w niedzielę już zobaczy kolejna inna osoba ... ;-)


hę ?
do Netflixa się już przymierzaliśmy od kawalka czasu - uczciwie mówiąc, zobaczymy czy będziemy toto oglądać - przy okazji Wiedźmaka popatrzy się na pozostałą ofertę. Poza tem od jakiegoś czasu czekałem na to co zaproponuje C+ z tym Netflixem / niestety klasycznie zresztą, stały klient jest na samiuśkim końcu... więc sięgam po Ntfx tylko w sumie dlatego że Wiedźmin + na próbę, a nóż coś się znajdzie (na pewno chce popatrzeć na Takeshiego K. , Komiński method i co tam jeszcze polecacie)

co do opłat - no chyba norma że pobierają od razu za cały m-c, nie korzystam z darmowego okresu próbnego - a ty ?

będę oglądał poprzez PS3 :) - co cieszy że nie muszę się nad tym produkować.
widziałem też tam apke do Amazona - ale jakiś błąd wyskoczył przy ładowaniu jej - i tak, pewnie ze jakiś czas obejrzę Expanse na Amazonie... ale kiedy to bydzie nie mam pojęcia.
Teraz muszę skończyć przynajmniej Watchmenów, 2 sezon Brytanii, 2 sezon DreamParku, 2 sezon Domu grozy itd itd :)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-12-18, 12:03   

Jest na Netfliksie całkiem sporo fajnych produkcji żeby przez jakiś czas się nie nudzić. Akurat Altered Carbon bym w to nie wrzucał, ale the Kominsky Method jak najbardziej. Do tego Dirk Gently, the Russian Doll, Dark, Black Mirror i jest rozrywka na długie zimowe wieczory //mysli . Ja w sumie ostatnio mam czas tylko na Patriot Act i stand-upy przy prasowaniu, ale na Wieśka się wygospodaruje godzinkę.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-18, 12:07   

AC - niekoniecznie ? książkę znajdowałem bardzo, a i pamiętam że recki serialu były całkiem pozytywne.
Dirk Gentle i Black Mirror - to też mam w planie

realnie spokojnie można skakać pomiędzy TV : w tym przypadku Netflix - Amazon.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-12-18, 12:32   

AC mnie nie uwiódł, jakiś taki pusty w środku wyszedł. Parę fajnych momentów, ale w sumie para w gwizdek. Książek nie znam, podobno producenci wrzucili parę zmian które wywołały mocne WTF?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2019-12-18, 12:36   

AC niedoogldałem, znudził mnie, Czy dooglądąłem ale nie wiem o czym było?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-12-18, 12:37   

O, z grubsza to. Taki ładny dla oka produkcyjniaczek do obejrzenia i zapomnienia.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-18, 12:49   

no i AdAstra będzie do obejrzenia ;)
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-12-18, 13:08   

Trojan napisał/a:


hę ?
do Netflixa się już przymierzaliśmy od kawalka czasu - uczciwie mówiąc, zobaczymy czy będziemy toto oglądać - przy okazji Wiedźmaka popatrzy się na pozostałą ofertę. Poza tem od jakiegoś czasu czekałem na to co zaproponuje C+ z tym Netflixem / niestety klasycznie zresztą, stały klient jest na samiuśkim końcu... więc sięgam po Ntfx tylko w sumie dlatego że Wiedźmin + na próbę, a nóż coś się znajdzie (na pewno chce popatrzeć na Takeshiego K. , Komiński method i co tam jeszcze polecacie)

My założyliśmy tez niedawno, też z powodu przede wszystkim Wiedźmina ;-), chociaż z drugiej strony - przecież w "normalnej TV" już kompletnie nic nie ma do oglądania, więc też już planowaliśmy od jakiegoś czasu.
Ja mam tylko jeszcze trzecią stronę - za dużo hobby, a za mało czasu, więc bardziej preferuję puszczanie muzyki z jutuba i robienie czegoś innego, niż oglądanie filmów/seriali.
Ale jak popatrzyłem na to co jest dostępne na Netfliksie, po założeniu konta, to stwierdziłem na pierwszy rzut oka, że mam co oglądać pewnie na najbliższy rok. ;-)
...
i nic jeszcze nie obejrzałem. ;-)


Trojan napisał/a:
co do opłat - no chyba norma że pobierają od razu za cały m-c, nie korzystam z darmowego okresu próbnego - a ty ?

Ja nawet nie wiem czy jest jakiś darmowy.
A i tak musieliśmy wziąć od razu na 4, bo dzieciaki mają swoje do ogladania ...
Jedyne co mi podpadło, to:
- ustawiłem młodemu, że ma konto "dziecięce i młodzieżowe"
- ale nijak nie wiem jak zabezpieczyć przed tym, żeby on po prostu nie wszedł na inne konto - jest na to jakiś sposób?
Nie wiem czy realnie tego potrzebuję, ale w pierwszym momencie tak zaznaczyłem i mi to podpadło.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2019-12-18, 13:13   

trojan napisał/a:

widziałem też tam apke do Amazona - ale jakiś błąd wyskoczył przy ładowaniu jej - i tak, pewnie ze jakiś czas obejrzę Expanse na Amazonie... ale kiedy to bydzie nie mam pojęcia.


Teraz muszę skończyć przynajmniej Watchmenów, 2 sezon Brytanii, 2 sezon DreamParku, 2 sezon Domu grozy itd itd :)



1. Na Amazonie, oprócz "Expanse", masz Pan: "The Boys" - najlepsze super (anty)hero pod słońcem, "Człowiek z Wysokiego Zamku" (także świetna fantastyka), "The Marvelous Mrs. Maisel", "Homecoming", "Fleabag", "Sneaky Pete", "Modern Love". Można tam również obejrzeć seriale innych stacji, w tym takie dzieło jak znakomity "The Shield" - siedem sezonów i każdy bez najmniejszego zarzutu! Rzecz traktuje o gliniarzach, którzy "pobrudzili" sobie rączki. Panie! Mistrzostwo i tyle!

Zaś co do Netlixa: "Nawiedzony dom na wzgórzu", "Orange is the New Black" (obejrzałem tylko pierwszy sezon), "Mindhunter" (aczkolwiek niemało tam również przynudzania), "The Spy", "The Kominsky Method", "BoJack Horseman", "Miłość, śmierć i roboty", "Black Mirror", "Dark".

2. Oglądanie "Domu grozy" zalecam zakończyć na drugim sezonie. Trzeci jest wyraźnie gorszy od poprzednich. Jak dla mnie było to straszne rozczarowanie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-12-18, 13:27   

Trojan napisał/a:
w sprawie wiedźmina - coś wiadomo już nt. tego jak będą to puszczać ? bo są produkcje N które są puszczane odcinek-na-tydzień (Riverdale)


Riverdale nie produkuje Netflix (imo jakieś NBC albo CBS nie jestem pewny). Swoje własne produkcje puszcza albo cały sezon na raz, albo dzieli na dwie części jak np The Ranch. Patrząc na całą kampanię reklamową wątpię żeby to podzielili na części bez wcześniejszej zapowiedzi.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-12-18, 13:32   

fdv napisał/a:
Swoje własne produkcje puszcza albo cały sezon na raz, albo dzieli na dwie części


Patriot Act leci w tempie odcinka na tydzień, ale tam pewnie na bieżąco piszą. Innych rzeczy nie jestem pewien, ale tylko z tym jestem na bieżąco. Chociaż PA to nie serial.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-12-18, 13:42   

Sprawdziłem na szybko w wiki bo nie wiem co to jest :oops: I podaje talk show/political tv. Tak więc faktycznie pisząc o produkcjach netflixa miałem na myśli tylko seriale o innych rodzajach nawet nie pomyślałem.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2019-12-18, 17:11   

Dramat. Wziąłem na piątek urlop, aby obejrzeć od razu cały sezon, a tu żona mi zrobiła niespodziankę i nie wzięła za to domaga się wspólnego oglądania. A wieczorem idziemy do znajomych, z którymi nie pooglądam. Zepsuty piątek. Będę oglądał w sobotę. To nie jest sprawiedliwe. A oszukać żony nie oszukam, bo od razu się zorientuje (a poza tym to złe, oczywiście :mrgreen: ).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2019-12-20, 00:42   

Pierwszy tekst na temat, na tyle poszerzony i nie tylko interesujący, ale chyba wynikajacy z autentycznej fascynacji, że go zalinkuję:
https://www.tor.com/2019/...94371750f732495
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-12-20, 09:30   

U mnie też dramat dziś praca i wyjście wieczorne jutro wyjazd weekendowy do pon, we wtorek wigilia. No nie ma kiedy i gdzie obejrzeć w spokoju, a przecież nie będę oglądał z doskoku po jednym odcinku.

Natomiast Romulus nie wiem na co ty narzekasz, przecież pisałeś że, lubisz sobie dawkować niektóre produkcje możesz zawsze po jednym odcinku na tydzień obejrzeć ;)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2019-12-20, 13:01   

fdv napisał/a:
Natomiast Romulus nie wiem na co ty narzekasz, przecież pisałeś że, lubisz sobie dawkować niektóre produkcje możesz zawsze po jednym odcinku na tydzień obejrzeć ;)

Są seriale do obejrzenia "na raz" i takie, w których dobrze się rozsmakować odcinek po odcinku raz w tygodniu. Nie wiem jeszcze, do której kategorii należy "Wiedźmin" (ponoć wolno się rozkręca), ale nie płakałbym gdyby był dawkowany po odcinku tygodniowo. Byłby czas, aby o tych odcinkach pogadać, pospierać się, posnuć teorie. A tak, wszyscy obejrzą wybuchnie kilka mniejszych lub większych dyskusji - ale krótkich - i po sprawie. Podobało mi się, jak było przy "Grze o tron", gdzie można było kłócić się o detale wszystkiego w danym odcinku.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4634
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2019-12-20, 13:06   

Obejrzałem pierwszy odcinek. O, kurwa. Miałem małe oczekiwania, ale i tak im nie sprostali. Wieje tandetą, taniością, efekty żadne, scenariusz nawet nie kuleje, tylko leży i się czołga. Głupie to panie strasznie. Koło literackiego pierwowzoru to nawet nie leżało. Czy oni się inspirowali polskim serialem?
Aktorsko marnie, dialogi zepsuli jak mogli a to co dopisali to aż żal słuchać.
Pomijam kwestię, że jak ktoś nie czytał, to pewnie nawet nie załapie kto jest kto i o co chodzi. Motywacje postaci nie istnieją.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-12-20, 13:26   

:) solidna zjebka :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13