FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki telewizor?
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-03, 19:46   

Owszem, zgadza się - pierwszy raz coś takiego kupuje ale... mimo wszystko czuje się "bezpieczniej" :)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-01-03, 19:52   

frajer
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-07, 23:21   

Przybył.
Bardzo prosty w obsłudze. Włączasz i on sam mówi co robić. Sam sobie wszystko co podłączone konfiguruje. Wpisujesz hasło/net i wszystko gra.
Najtrudniejszą czynnością było dokręcenie standu.
  
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2020-01-07, 23:48   

Jesteś niesamowity.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-08, 00:51   

Niesamowite jest to że pilot się aktualizował
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-08, 11:27   

m_m napisał/a:
Jesteś niesamowity.


w sumie nie do końca jarzę do czego pijesz - ale jak poprzednio konfigurowaliśmy Bravię pod cyfę/ps3/BR/ampli to się nieźle "napociliśmy", a teraz nie było najmniejszych problemów, sam wykrył - sam ustawił.
Jedyne co zaskoczyło in minus to Cyfra/HBO GO - coś mi ścina/zapycha się na tych progsach 4kUHDhiperturbo - a Netflix przy nich jak bajka. Może to kwestia kabla hdmi? (niby mamy hi-speed ale... jak czytam to najlepiej kupić nowy kabel za 100 zeta ;) )

55 cali to maks ustawności u nas w mieszkaniu - ale przy szczegółowości obecnych tv to nie działa jak kiedyś - że duże TV potrzebowały dużych odległości - teraz dla 55 zalecena jest 2-3 m


ps. takie spostrzeżenie - LG za 4700, Sony podobnej klasy (konkrtenie na tej samej matrycy) 8500 nowy iPhone 11 5200
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-01-08, 11:43   

Skoro 55 to max to 65 byłoby prawie w sam raz, choć ciut przymały.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-08, 12:02   

no nie bardzo :)

regalik pod cały rtv jest na szerokość tego TV ma może razem z 5 cm zakładki - a stoi pomiędzy dużym regałem na książki a komodą (przez co głośniki boczne od KD poszły na półki pod tv) - większy tv wymagałby już grubszej korekty umeblowania / przewieszenia obrazów itp itd.

ps. tv ledwo wszedł do taxi-kombi
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-01-08, 14:33   

Trojan napisał/a:

Jedyne co zaskoczyło in minus to Cyfra/HBO GO - coś mi ścina/zapycha się na tych progsach 4kUHDhiperturbo - a Netflix przy nich jak bajka. Może to kwestia kabla hdmi? (niby mamy hi-speed ale... jak czytam to najlepiej kupić nowy kabel za 100 zeta ;) )

Co do Cyfry się nie wypowiem, ale aplikacja HBO GO bywa upierdliwa, uciążliwa i męcząca. :)
Lubi się wieszać, raz na jakiś czas. Netflix przy niej śmiga, tak samo jak Amazon. Choć też Amazon taki fajny w obsłudze nie bywa.

Trojan napisał/a:
55 cali to maks ustawności u nas w mieszkaniu - ale przy szczegółowości obecnych tv to nie działa jak kiedyś - że duże TV potrzebowały dużych odległości - teraz dla 55 zalecena jest 2-3 m


No ja zaryzykowałem z większym. Żona z początku nienawidziła, ale jak się zdarzy obejrzeć coś w jakości bluray, czy 4K to potrafi westchnąć w zachwycie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-01-08, 14:44   

:)
ale podwieszany ?

powiem szczerze - i ten klocek 55' / mimo że cieńszy od dowolnej książki new-fantasy i tak jest spory/blat i nieco zakłóca to linię pokoju. Jeżeli większy - to tylko już wieszany na ścianie....

przesiadka z tej Bravii na OLEDa to jak z kineskopu cz-b na kolor ;)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-06-01, 10:53   

Zmieniam telewizor. Czy Sony KD-43XG8305 warto kupić? Podłączenie różnych różności załatwię przejściówkami, już sprawdzałam, to nie problem. Telewizję mam z kabla, chcę Netflixa po WiFi i to w zasadzie koniec mojej listy życzeń. Tylko nie wiem, co z tym ekranem: LED i OLED się różni niewątpliwie, ale czy ja tę różnicę zobaczę?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-01, 11:01   

Ja się nie znam, ale zaraz pewnie przyjdzie Trojan i ci wszystko wyjaśni.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-06-01, 11:25   

No niefartownie się mię kineskopek posypał. Mówisz, żeby ze świeżych doświadczeń zaczerpnąć? //evil
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-01, 11:33   

...ja mogę tylko powiedzieć, że 55 cali to za mały jest...
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-06-01, 11:39   

Yamato miał 18-calową główną baterię, a Tobie 55 cali mało? :roll: No nie dogodzisz.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-01, 12:00   

Chuj Tadeusza mierzył jedenaście cali,
Gruby jak ręka w kiści, twardy jak ze stali,
Zahartowany w trudzie, co rzadko się kładzie
Zdobny w dwa wielkie jaja, jak dwa jabłka w sadzie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-01, 12:02   

Beata, czujesz się usatysfakcjonowana radami?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-06-01, 12:03   

Qurczę, 25 cali miałam. Trochę się niepewnie czuję, gdy patrzę na 43 calowe ekrany. A gdy czytam, że 55 cali to mało, to zastanawiam się, czy - gdybym sobie taki fundnęła - będę musiała w przedpokoju fotel ustawić? ;)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-06-01, 12:09   

Beata, Fidel gdyby mógł, to wstawiłby se ekran wielkości tego kinowego.
Dla normalnego człowieka 55" będzie bardzo ok :)
Ja bedę kupował 50, bo na chuj (Tadeuszowy) mi większy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-06-01, 12:17   

Fidel-F2 napisał/a:
Beata, czujesz się usatysfakcjonowana radami?

A myślisz, że na co liczyłam? :>
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-06-01, 12:18   

MrSpellu napisał/a:

Beata, Fidel gdyby mógł, to wstawiłby se ekran wielkości tego kinowego.


Bo ma kąt widzenia jak Marty Feldman, duh --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-01, 12:24   

Oglądam 55 z czterech metrów. Na początku "Oooo! Jaki wielki!", teraz szkoda mi, że taki mały. I chociaż wnęka między półkami zostawiona była na wielki 50-calowy telewizor, to nie posłuchałem żony i kupiłem 55. Trochę wystaje na boki ale teraz uważam, że 65 byłoby ok. Chyba.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-06-01, 13:47   

Ja mam 70-cali. Na początku małża krytykowała, ale się przekonała. Zwłaszcza że obraz pieści oczy a z dobrym nagłośnieniem... :) Ale u mnie telewizor to narzędzie niezbędne w domu więc się nie pier.olę w tańcu. Zwłaszcza że jeśli nie będzie jakiejś rewolucji, to posłuży mi jeszcze kilka długich latek.

Przy tym, o ile na początku wszyscy robili "łooooo, jakiego masz dużego..." :) tak teraz, kiedy kolega urządził sobie w domu pokój kinowy z ekranem na 100 cali i dolby atmosem, to wszyscy mówią "a Jacka jest większy niż twój...". Ale w sumie ten koleś jest jak ojciec z internetowej copy-pasty o rybach. :) Nie startuję do niego.

Reasumując, jeśli lubisz oglądanie na dużym ekranie, lubisz jakość to dawaj im pierwszeństwo. W granicach cenowych, oczywiście. Sam bym wolał wypasione kino za kilkadziesiąt tysięcy, ale mnie nie stać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2020-06-01, 15:23   

Co do wielkości ekranu każdy ma tutaj rację na początku: hmm chyba przesadziłem a później roją się myśli że te 5-10 cali mógłby być większy. Nie wiem na ile żartujesz z tymi kineskopkiem i 25 calami, ale oprócz parametrów odpowiadających za obraz i dźwięk obecnie funkcjonalność smart jest najważniejsza. Będzie to coś co będziesz używała codziennie więc warto się przejść do showroomu, albo jakichś marketów i poklikać pilotem i zobaczyć czy layout interfacu ci podchodzi czy żeby uruchomić aplikację x nie trzeba się przeklikiwać zbyt długo, czy Netflix, a przy okazji warto obczaić inne np HBO GO płynnie chodzi, (bo optymalizacja tej ostatniej to amatorszczyzna pierwszej klasy) czy mają dostępny Amazon prime itd.. Podsumowując łatwość obsługi będzie tym co sprawi że codzienne użytkowanie będzie przyjemnością bo co do parametrów typu hiper extra clear + nie każdy je zauważa, a tym bardziej docenia.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-06-01, 15:48   

Fidel-F2 napisał/a:
Oglądam 55 z czterech metrów.

Będę patrzeć z ca. 3 metrów, zatem myślę, że 43 wystarczy, jeśli postawię tam, gdzie poprzedni. Każde inne ustawienie* wymagałoby przemeblowanka, a przemeblowanko - remonciku, więc tego... nie teraz.

* Myślałam o podwieszeniu do sufitu, na takim wysięgniku o regulowanej długości i uchylnym, ale nie wiem, co z kablami (będą tak wisieć?) - muszę się przespać z tematem.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-06-01, 16:23   

To jest właśnie ten przypadek, gdy rozmiar ma znaczenie ;)
Najlepsze w tym jest to, że chętnie oglądasz ponownie starsze filmy i np. na 65 w dobrej rozdzielczości zawsze znajdziesz smaczki, których nie zauważasz np. na 40 z poprzedniej generacji. No i te filmy przyrodnicze z Nat Geo - rozkosz.
Nawet się nie zastanawiaj. Spraw sobie odrobinę przyjemności :)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-06-01, 16:50   

Beata, ale ja uważam, że to mało. Jeśli myślisz, że 43 jest ok, to tak naprawdę powinnaś brać 50+.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2020-06-01, 16:52   

O, filmy przyrodnicze, dobry test na obraz. Oglądałem te z Netflixa i nasycenie kolorów miażdży. A nawet nie oglądałem w jakości 4K. Chyba.

Ale przy odległości 3 metrów 43 chyba wystarczą. :) 70 na bank nie, bo poprzednie ustawienie w pokoju miałem z 40-calowym w odległości 3-4 metrów i było chyba optymalnie, przy 70 calach to już nie dało rady. :) Niestety, ja tych 70 cali już nie przeskoczę, bo z większym albo musiałbym ściany przesuwać (a to nośna więc się nie da) albo kupić dom. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2020-06-01, 17:24   

Romulus napisał/a:
A nawet nie oglądałem w jakości 4K. Chyba.

Różnicę najlepiej widzisz, przełączając się z C+4K na zwykły C+ - często dają ten sam film/mecz równolegle. Nie sposób pomylić :) Skok chyba większy niż poprzednio przy przejściu na HD.

Romulus napisał/a:
Ale przy odległości 3 metrów 43 chyba wystarczą. :) 70 na bank nie,

Nie przesadzałbym z twierdzeniem, że nie da się oglądać dużego ekranu z 3-4 m. Musisz sobie tylko odpowiedzieć na pytanie: czy chcę się poczuć, jak ktoś oglądający film w telewizorze, czy wolę poczuć się (prawie) jak w kinie ;)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2020-06-01, 17:28   

Fidel-F2 napisał/a:
Jeśli myślisz, że 43 jest ok, to tak naprawdę powinnaś brać 50+.

Złota Reguła? Cholera, brzmi jak Złota Reguła. Że też ten kineskopek się zepsuł! Wpędził mię w dylematy.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13