Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Bieganie
Autor Wiadomość
Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2020-06-22, 18:05   

Przebiegłam się dziś po łące, tak na ukos. Zachciało misie po miękkim. Niedaleko, raptem 2,5 km, bez żadnych podbiegów, a umordowana jestem całkiem pięknie, bardziej niż po 5 km po utwardzonych ścieżkach. :mrgreen:

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2020-06-22, 18:52   

Jak możesz to lataj po miękkim, nie patrz na tempo. Niekoniecznie musi być to łąka, ale wszelkie leśne/parkowe ścieżki (chodzi mi o takie niewybetonowane/niewyasfaltowane) już tak.

Dzisiaj chyba po raz pierwszy od dawna poczułem, że może coś z tego mojego biegania jeszcze być. Co prawda wciąż wolniej niż w styczniu, tętno nadal podwyższone, ale naprawdę dobrze mi się biegło i zaczynam patrzeć z pewną dozą optymizmu. Na życiówki w tym roku nie liczę, ale na wiosnę już może być ciekawie. Sub 33'/10 km to jeszcze za wysokie progi, ale <34? Kto wie. Liczę, że do końca sierpnia już będę miał objętość i intensywność z której będzie można myśleć o konkretnym planie, dodatkowo wrócę z wagą do <68 i będzie można lepiej określić położenie względem stycznia.
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2020-06-22, 21:54   

toto napisał/a:
nie patrz na tempo

:-P Nie dało się, musiałam wybierać gdzie stawiam stopy. Nie myślałam, że ta łąka jest taka nierówna. :-P

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-06-22, 23:28   

Następnym razem spróbuj przez orane.

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2020-06-23, 06:45   

Jak trzeba cały czas patrzeć pod nogi, to słabo. Nie sztuka skręcić kostkę albo i poważniej uszkodzić. Zdarza mi się, niestety obecnie dużo rzadziej, biegać po nierównym, bo bardzo to lubię, ale nie na tyle, że ciągle muszę patrzeć pod nogi. Mam takie trasy, co znam je niemal na pamięć, a i tak bywa, że jestem bliski małego wypadku. Ostatnio w sobotę noga zsunęła się z kamienia i lekko podwinęło kostkę, na szczęście udało mi się nie oprzeć całego ciężaru ciała na tej nodze i skończyło się lekkim bólem, ale mogę biegać. Przy odrobinie pecha byłoby dwa tygodnie przerwy.

Przez orane pole to byłaby siła biegowa. Takiego treningu nie próbowałem, choć za dzieciaka zdarzało się gonić kilkaset metrów po czymś takim. Za to bieg w śniegu powyżej kostek to też niezła przeprawa i niezły trening siły biegowej.
Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas

Stary Ork 
Świnia z klasą

Wysłany: 2020-06-23, 07:02   

Beata napisał/a:
Przebiegłam się dziś po łące, tak na ukos. Zachciało misie po miękkim. Niedaleko, raptem 2,5 km, bez żadnych podbiegów, a umordowana jestem całkiem pięknie, bardziej niż po 5 km po utwardzonych ścieżkach. :mrgreen:

Ku przestrodze przypomnij sobie wiersz Waligórskiego o młodej polonistce :P

Trojan 

Wysłany: 2020-06-23, 12:48   

bardziej ergonomicznie i ekonomicznie biega sie po schodach ;)

Beata 
deformacja IU

Wysłany: 2020-06-23, 16:16   

Fidel-F2 napisał/a:
Następnym razem spróbuj przez orane.

Jesienią. :mrgreen: Ale nie wiem, którego roku.

Mam w planach próby na plażowym piasku, ale po wczorajszych doświadczeniach widzę, że jeszcze nie teraz. //evil

Trojan napisał/a:
bardziej ergonomicznie i ekonomicznie biega sie po schodach

Do formy Jasona Bourne'a jeszcze mi trochę brakuje. :P

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-06-23, 16:53   

Dziś pocisnąłem, ale do szczęścia zabrakło mi 20 sekund. Raczej odwrotnie: 20 sekund za długo. :)
Może pogoda dopisze w czwartek, bo w sobotę to planuję maraton - tyle że z 3 sezonem "Dark". :-P

toto 
Washington Irving

Wysłany: 2020-06-28, 20:45   

Chciałem dzisiaj wyjść przed szóstą, zaczęło kropić. Dobrze, niech schłodzi, ja taktyczny powrót, 20 minut poczytałem, wychodzę. Niby spoko, ale w powietrzu czuć wilgoć i wiem, że będzie sauna. Gdzieś tak do 6:40 (mniej więcej do połowy) było nawet znośnie, ale nawrotka, bieg pod słońce i zobaczyłem dlaczego biegło mi się coraz słabiej. Wilgoć było po prostu widać, można było kroić nożem i stawiać na półkach. Mokry jak szczur, ale jednak pomyślałem, że może coś innego niż nudne klepanie, więc 3 km ~4:25, później 2 km ~4:10. I na koniec 3 km schłodzenia. Tętno nawet nie szalało jakoś szczególnie. Las przez ostatnie kilka lat zmienił się diametralnie w tych okolicach. Ciężko już spotkać połacie z drzewami starszymi niż 60 lat. Niby sadzą, ale głównie sosna, świerk i to będzie przypominać las za 50 i więcej lat, możliwe, że już nawet nie dożyję. Ech.

Trening nawałem bieda-BNP, czyli bieda wersja Biegu z Narastającą Prędkością. Jako jednostka treningowa jest świetny, ale jednak trzeba mieć coś więcej pod kopytem, żeby coś z tego wyszło, a nie ledwie 5 km przyspieszania (z 16) i stop powyżej 4'. Do jesieni się poprawi. Za jakieś 3-4 tygodnie przewiduję próby dłuższych odcinków po ~3:45, może być wesoło.
"Oszust", Javier Cercas

Odpowiedz do tematu