FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kolorowe zeszyty
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-05-18, 16:13   

"DMZ" tom 2. Jeszcze jestem w trakcie lektury, ale po dwóch rozbudowanych historiach znajdujących się w tym tomie, śmiem twierdzić, że jest/okaże się lepszy od tomu pierwszego. W zasadzie to za sprawą tej drugiej historii. Doskonale przedstawiona rzeczywistość wojny, skupiająca się na procesie żołnierzy oskarżonych o masakrę cywili. Mocna, gorzka opowieść o sprawiedliwości. Kolejne, krótsze, też są niezłe. Szczególnie ta o artyście tworzącym w wojennym Nowym Jorku, z flashbackami z czasów sprzed wojny. Potrafią zachwycić. Ależ to mógłby być świetny serial. Może nawet pieniędzy tak dużo by nie potrzebował. Zdewastowany wojną domową Nowy Jork to trochę efektów, trochę scenografii.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-06-17, 15:49   

"Green Arrow" Jeffa Lemire. Spodziewałem się więcej. Tymczasem scenariusze bywały nużące, dialogi drewniane i infantylne. Do tego wygłaszanie obwieszczeń przez bohaterów - nawet w myślach - aby czytelnikowi wytłumaczyć pewne emocje, to jednak niskie loty. Na Goodreads dałem 4 na 5. Ale głównie za stronę graficzną. Za scenariusz to 2,5 w porywach do 3 gwiazdek. Trochę żałuję, że nabyłem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-06-17, 18:27   

Zawsze warto brać pod uwagę, iż twórcy najlepiej sobie radzą w swoich autorskich projektach, bo w innych to bywa różnie ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-06-24, 17:07   

"Moon Knight" czeka w kolejce i nie wiem, czy się nie rozczaruję.

A tymczasem - "Hellblazer" tom 2 Gartha Ennisa. Jest bardzo dobrze. Autor się rozkręcił, choć stylistyka pod każdym względem "wpada" w "Kaznodzieję". Ale podobało mi się to. Czekam na tom finałowy. I na kolejne dwa Warrena Ellisa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-08-03, 10:40   

Takie coś sobie nabyłem. Jeszcze nie czytałem ale graficznie mi się bardzo.

_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-03, 12:54   

kiedyś czytałem książkę - taka cienką broszurka jak na dzisiejsze czasy
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-08-03, 13:29   

Jeden z lepszych tytułów Silverberga. Dlatego wziąłem komiks.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-03, 21:01   

Mam problem z Silverbergiem że czytalem go za młodu i wówczas wielkie wrażenie zrobił - Czas przemian uznawałem za jedną z najlepszych książek w ogóle.
Kłopot w tym że po nim ostało mi tylko wspomnienie, czarne lakierki...
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-05, 23:14   

Transmetropolitan 2 & 3
no cóż by tu rzec ... nie sposób nie odnajdywać analogii do ostatniego plebiscytu na prezesa.
poza tym znakomite - rzecz oczywista
komiks jest bodaj z '97 ale świetnie odczytuje/odczytał możliwą ścieżkę awansu jaką przechodzimy /odwrotnie proporcjonalnie do np. Gibsona

100Naboi - w drugim tomie intryga się jeszcze bardziej zagęszcza, chyba czas zacząć robić notatki, trzeci tom waży już 1,62 kg i robi się z tego dosłownie ciężka lektura.
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-08-06, 06:57   

Trojan napisał/a:
100Naboi - w drugim tomie intryga się jeszcze bardziej zagęszcza, chyba czas zacząć robić notatki, trzeci tom waży już 1,62 kg i robi się z tego dosłownie ciężka lektura.

Wciąż sobie obiecuję powrót. :-P Ale drugi tom to chyba nie jest jeszcze koniec zagęszczania. :)

Przeczytałem ostatnio "Kryzys bohaterów" i jakoś mnie nie porwał. :) Chyba zdecydowanie wolę "zwykłych" komiksowych bohaterów a nie tych napakowanych mocami, nawet z ich problemami. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-06, 11:06   

Ile 100 naboi ma w Polsce albumów?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-06, 11:19   

Trojan napisał/a:
Ile 100 naboi ma w Polsce albumów?


5 albumów.
Jak dotychczas nie wydano miniserii: "100 naboi: brat Lono". Ukaże się w listopadzie 2020.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-06, 12:11   

Czyli cala główna historia zawiera się w 5 tomach? Ok.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-07, 13:03   

Przez wagę i format naprawdę niewygodnie się czyta 100N. :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-07, 13:09   

Przy większym formacie można przynajmniej czytać bez lupy :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-08-07, 15:56   

Trojan napisał/a:
Przez wagę i format naprawdę niewygodnie się czyta 100N. :)

Fakt, czytałem w łóżku i ciężko mi szło. Ciężkie te tomy, niewygodne, ale imponujące.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2020-08-07, 17:19   

Więcej poduszek pod "makówkę" i jazda Panie Gwiazda! ;)
Marudy, poczytajcie sobie w e-booku! :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-09, 13:19   

po pierwsze 3 tom 100N to czasowo normalnie jak książka (niezagruba ale jednak) , na gorąco powiedziałbym że jedna z lepszych fabuł "sensacyjnych" w ogóle.

w 3 tomie dużo wątków się wiąże, w końcu czytelnik łapie sznurówki.
w końcu oglądamy rozmiar "intrygi", mnogość aktorów (czasami jednorazowych) imponuje.

podbijam - byłby z tego kawał serialu...
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2020-08-19, 16:24   

Ostatnio natrafiłem na komiks koreański - manhwę. Ta specyficzna forma komiksu charakteryzuje się tym, że chyba jest przeznaczona głównie do czytania w formie elektronicznej - na komórkach. Czyta się ją od góry do dołu, kompozycyjnie kadry komiksu są przeważnie bardzo proste - w miarę równe prostokąty, jeden pod drugim, tak aby jeden kadr mieścił się w całości na ekranie telefonu. Jeden odcinek komiksu zazwyczaj liczy tak pi razy drzwi od czterdziestu do stu kadrów i wydawany jest przeważnie w cyklu cotygodniowym. Na kilku portalach można znaleźć kolekcję kilkuset manhw tłumaczonych na język angielski, znalazłem też stronkę ze skanami w języku koreańskim. Spora część tych komiksów to komiksy erotyczne, ale można znaleźć też inne gatunki.

Mi szczególnie przypadł do gustu, z tych komiksów które miałem okazję przeczytać, "The Skeleton Soldier Couldn’t Protect The Dungeon". Jako, że komiks ciągle powstaje mogłem jak na razie przeczytać jedynie sto kilkanaście odcinków, ale fabuła wciąga - fantasy/litrpg - wskrzeszony przez nekromantkę szkielet próbuje obronić swoją panią przed czyhającymi na nią niebezpieczeństwami - co mu się nie udaje... Po swojej śmierci cofa się w czasie ze zdobytymi umiejętnościami i wiedzą i próbuje kolejny raz ochronić osoby na których mu zależy, potem kolejny raz i kolejny... Z tym, że punkt powrotu także zaczyna się zmieniać...

https://toonily.com/webtoon/skeleton-protect-dungeon/chapter-1/
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-19, 18:35   

fajne,
ale nekromanta(-ka) jest po prostu zły :)
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2020-08-19, 19:22   

Akurat w przypadku tego komiksu to nie jest tak do końca pewne (przynajmniej w przypadku Rubi - początkującej nekromantki od której wszystko się zaczyna), bo w miarę poznawania różnych wątków tej historii pojawiają się naprawdę złowrogie siły, a stron konfliktu jest kilka.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-19, 19:24   

nie no - z założenia, jak nekromanta może być wg ciebie dobry ??:)
komiks spoko - już 3 odc zrobiłem
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-20, 12:09   

wciągający - 11 odcinek ;)
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2020-08-21, 22:24   

Po przeczytaniu kilku koreańskich komiksów zauważyłem, że popularnym wątkiem, zwłaszcza jeśli chodzi o komiksy fantasy, jest traktowanie przedstawionego świata jak gry, w którym bohaterowie "levelują" - zdobywając nowe statystyki i zdolności, a wydarzenia często są traktowane jako questy. The Skeleton Soldier mimo, że korzysta z tego samego wzorca, to jednak traktuje go w fajny sposób - główny bohater nie wie dlaczego widzi świat w ten sposób i dlaczego różni się od innych postaci - czujemy że to jakaś meta tajemnica - mała grupa ludzi którzy widzą niebieskie ekrany - jakiś główny wątek fabularny skryty przed naszym wzrokiem. W miarę kolejnych żywotów szkieletu odkrywamy kolejne nitki fabuły, które zaczynają się ze sobą splatać, jednak pojawiają się coraz to nowe nitki i nadal nie mamy widoku na całość. Po ponad stu przeczytanych odcinkach nadal nie mam pojęcia w którą stronę to zmierza. Mam pewną teorię, ale nie wiem czy się sprawdzi.

Jako że tłumaczenie anielskie jest dwadzieścia parę odcinków do tyłu w porównaniu z oryginałem, to zżerany ciekawością dorwałem się do oryginalnej wersji - tłumacząc tekst smartfonem za pomocą kamerki i Google Tłumacza. Co prawda to tłumaczenie maszynowe, więc nie zawsze jest sensowne, ale zazwyczaj było całkiem w porządku.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-21, 22:46   

faktycznie się wciągnąłeś :)

w japońskich mangach to też dość popularny motyw - że bohaterowie grają w jakiegoś mmo/realistycznego
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-14, 13:01   



Ludzie północy - bardzo dobra pozycja, wręcz znakomita. Pojedyncze historie związane z wikingami , jestem po 3 (historiach z 1 tomu) i robi wrażenie. Opowieści z życia wzięte, osadzone w kontekście hist-geo, bez realizmu magicznego /przynajmniej na razie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-09-14, 16:06   

O, tak. Czysta przyjemność. Niesamowity klimat. Spokojnie możesz kupować pozostałe dwie części. Aczkolwiek pojawią się tam rozbudowane historie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-14, 22:06   

przerobiłem pierwszy tom - mocarna rzecz
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2020-09-29, 14:24   

Korzystając z 2 tygodni urlopu przerobiłem co najmniej kilkanaście różnych manhw / mang.
Z ciekawszych godnych polecenia rzeczy, na które natrafiłem:

- The Beginning After the End - isekai (czyli reinkarnacja w innym świecie) - stary osamotniony władca, mistrz sztuk walki odradza się w świecie w którym istnieje magia i postanawia przeżyć swoje nowe życie nie popełniając starych błędów

- A Returner’s Magic Should Be Special - młody mag ginie w ostatecznej bitwie z demonem, który zniszczył ludzkość po czym odradza się w przeszłości, na kilka lat przed atakiem armii demonów i próbuje zmienić przyszłość. Jedną z głównych przeszkód w tym celu jest konflikt między władającą magią arystokracją, a buntującymi się masami zwykłych ludzi i to, że bohater pochodzi z gminu.

- Survival Story of a Sword King in a Fantasy World - bohater, porwany przez nieznaną siłę, zostaje umieszony niczym w grze w tutorialu - skalistym świecie pełnym demonów - gdzie mają samotnie przetrwać przed transferem do docelowego świata pełnego magii. Niestety błąd systemu sprawia, że jego levle się resetują i nie jest w stanie przejść dalej. Po wielu latach wreszcie udaje mu się wyrwać z piekła i rozpoczyna podróż po świecie, do którego miał pierwotnie trafić. Niestety to wcale nie koniec jego kłopotów...

- Sousou no Frieren (Frieren at the Funeral) - drużyna pokonała władcę demonów. Mijają lata, kolejni członkowie drużyny umierają. Elfka mag wędruje po świecie gromadząc magiczną wiedzę i próbując po latach poznać i zrozumieć swoich dawnych towarzyszy z którymi spędziła razem 10 lat - mniej niż 1% jej życia. Zderzenie perspektywy osoby prawie nieśmiertelnej ze zwykłymi śmiertelnikami

- The New Gate - bohater, jeden z graczy w świecie fantasy, z którego nie mógł się wylogować, po pokonaniu władcy demonów chce wrócić do domu, gdy ma wreszcie taką możliwość. Gra przerzuca go jednak 500 lat w przyszłość, gdy wydarzenia z wojny przeciwko demonom są już zdarzeniem legendarnym, choć żyją jeszcze niektórzy uczestnicy tych wydarzeń.

- Risou no Himo Seikatsu (The Ideal Sponger Life) - młody Japończyk dostaje możliwość życia w aletrnatywnym świecie, w którym istnieje magia i smoki/jaszczury/dinozaury, ale technologia osiągnęła poziom co najwyżej tej z XVII wieku na Ziemi, jako małżonek królowej. Jego zadanie - płodzenie dzieci z atrakcyjną małżonką oraz nie wtrącanie się w sprawy królestwa. Atrakcyjna fucha - niestety rzeczywistość nigdy nie jest idealna...


Jak na razie wypracowałem sobie system znajdowania nowych pozycji - szukanie przez www.mangaupdates.com (advanced serach, zaznaczenie interesujących mnie gatunków, a potem ustawienie wyników wyszukania poprzez ranking ocen), a potem zazwyczaj mogę znaleźć te pozycje na www.mangadex.org.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2020-10-26, 15:38   

Kolejna nauczka w tym samym temacie - uważaj na sentymentalne powroty, czasami nie warto. "Skarga Utraconych Ziem". Rozczarowująca lektura. Ale pocieszam się tym, że takie fabuły mogły mnie eksajtować po "Thorgalu", ale przed dojrzalszymi fabularnie pozycjami. Wersji graficznej się nie czepiam, bo się nie znam, a poza tym podobała mi się. Fabularnie to jednak trochę bardziej poważna bajka fantasy. Szkoda było na to czasu. I pieniędzy, niestety.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14