FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Total War
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-01, 11:26   

Akurat późna starożytność/wczesne średniowiecze całkiem mnie jara, chociaż akurat bardziej z perspektywy Bizancjum niż tych wszystkich nieokrzesanych, niedomytych palantów wlewających się od wschodu i północy //orc . Internety muwio że stopień trudności jest wyższy niż w innych TW i zasadniczo gra polega na tym że co chwila wbiegają Hunowie i robią wszystkim siekierezadę - prawda li to?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-02, 11:32   

Hunami też możesz grać. Stopień trudności jest wyższy poprzez możliwość spustoszenia regionu (zostawienia w nim samych ruin, których ponowna kolonizacja kosztuje część armii i kasy), postępujące ochłodzenie klimatu (a więc mniejsze plony i większe kłopoty z żarciem) i mnogości nacji z hordami (nie tylko Hunów, wcześniej wizytę złoża nam pewno Wizygoci, Ostrogoci). Grając zaś hordą boli bardzo wymagane do zwycięstwa osiedlenie, kiedy brakuje mnóstwo żywności do wykarmienia licznych armii.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-06, 08:22   

Pograłem chwilę w podstawkę wschodnimi Rzymianami, 76,52% prowincji pokazało mi dymiącego faka, niemilcy zaczęli robić wjazdy z każdej strony, to się zeźliłem. Tak się zeźliłem, że odpaliłem kampanię Age of Charlemagne i oswajam się z klimatem. Mercja na początku ma przewalone, ale jak skopałem Walijczyków, wydałem w pizdu złota na obłaskawienie Wessex i Northumbrii i, oraz, usiadłem na Kencie kiedy skurwysyny próbowali mi wbić chandżar w śledzionę - zrobiło się luźniej. Obecnie trzymam Brytanię za mordę, odpieram Duńczyków, właśnie przemalowałem całą Irlandię na czerwono i spoglądam łakomym wzrokiem za Kanał. Jest miodzio, zwłaszcza że bitwy wygrywa się shieldwallem i manewrem nielicznej jazdy.

EDIT: Nawiasem, dawno mnie nikt tak nie nabrał jak Ci oczajdusze z Creative Assembly umieszczając w opisie frakcji łatwą pozycję startową --_- . Na wstępie mamy wojnę z dwoma walijskimi królestwami od razu, własną armię która siedzi w burakach i nie jest w stanie przyjść z pomocą regionowi żywiącemu cały kraj, i lennika który tylko czeka żeby wypruć nam flaki - więc pierwsze ~20 tur to jest bieganie z wiadrem z kąta w kąt i gaszenie coraz to nowych pożarów. Dawno się tak nie ubawiłem //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-07-08, 20:00   

Łatwa to jest gra Emiratem Kordoby, a Asturią wręcz bardzo łatwa. Co do gry Mercją, to ja raczej określił bym jako średni poziom trudności - zresztą każdą nacją w tym dodatku najtrudniejsze są same początki.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-07-09, 06:32   

Fakt, potem się rozkręca. Ale pierwsze tury wyglądają jak bijatyka na halabardy w toj-tojce. Kordoba się do mnie uśmiechała na początku, ale mam jakiś taki sentyment do zaczynania na Wyspach (pewnie dobre wspomnienia o Anglii z Empire i Napoleona). W każdym razie kampania jest w pytę, moje shieldwalle przyrządzają właśnie Bretończyków po fasolsku (naiwniacy wypowiedzieli mi wojnę, ich najazd dostał z liścia i stwierdziłem że wpadnę z rewizytą). Stanowczo podoba mi się ta odsłona TW.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-13, 17:06   

Total War:Troy na Epic tylko dziś do pobrania za darmoszkę ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-16, 19:51   

po szybkim rozeznaniu bojem - większy chaos bitwy + sporo udziwnień kampanijnych hakatumby, bogowie, herosi
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-08-16, 21:53   

Hekatomby
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-16, 22:19   

jestem pewny że wiceminister sprawiedliwości zna się na rzeczy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-08-22, 19:04   

temu totalowi najbliżej do krzyżówki z HoMM :)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-01, 20:25   

w sumie jednak to jednak nie.
liczy się przede wszystkim brutalna siła na polu :)

trzeba mocno dbać o surowce - łatwo wpaść w deficyt
bardzo duża różnica pomiędzy "startowymi" oddziałami a zaawansowanymi.

oram już tymi Grekami.

pograłbym Trojanami(na razie do wyboru, Akilles, Odys, Menel i Agamemnon)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-01, 20:49   

49 tura, na normalu
mam 3 armie niepełnej ilości (tak po 15 j)
jednostki średniej kategorii (czyli z budynków klasy "2")
i już wymiatam
największa armia grecka (Troja ma pono większą)
bitew nawet już nie rozgrywam...
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-03, 12:07   

wczoraj na koniec zrobiłem wypad na wybrzeże Frygii, celem rozpoznania bojem z czym w ogóle się mierzę.
Parys (bo po ich stronie są stronnictwa, Jana Parysa, Maciarewicza, Hektora - ogólnie Porozumienie Centrum Troi) wysłał na mojego Akillesa jakiego przydupasa z obstawą first class, która to z kolei rozgoniła moje wojska jak bandę dzieciaków z patykami.

Jak pisałem wcześnie - ogromną znaczenie w grze ma klasa oddziałów, niewspółmiernie do logiczności tego ( i do innych TotalW)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-09-03, 13:03   

Trojan napisał/a:
ogromną znaczenie w grze ma klasa oddziałów
:?:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-17, 10:46   

że oddziały III klasy (czyli z górnego sortu) rozbijają w puch słabsze
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-09-17, 10:54   

Zaskakuje cię, że lepsze oddziały wygrywają że słabszymi?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-17, 10:59   

nie - skala różnicy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-09-18, 11:38   

W różnych odsłonach TW faktycznie różnie to wygląda, w Medievalach królem i jego kompanami można rozjechać samoszóst całą wrogą armię, w Empire bitwy wygrywa biedna, pierdolona piechota (bo naprzeciw dwunastofuntowej baterii wszyscyśmy z jednej gliny).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-09-18, 13:01   

dokładnie o to mnie chodzi.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-11-24, 07:39   

TW: Warhammer II z workiem dodatków, kiedy czas pozwoli*. Imrik jest arcyskurwesyn i chodzące ludobójstwo, całe szczęście że zaczyna w mrocznej dupie, bo jakbym miał dostęp do handlu, to całą mapę bym już zdążył przemalować we własne barwy - a tak przynajmniej jest wyzwanie //orc .


* czyli, krużwa, rzadko --_- .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-24, 11:07   

jakieś upusty były bo może i sam bym kupił ?

Imrika na Smoku miałem w figurce ze 25 lat temu.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-11-25, 07:39   

Było na Steamie parę tygodni temu (jedynka za 60 PLN, dwójka za osiem dych), ale się nie załapałem i mam z alternatywnych źródeł :badgrin:

Trojan napisał/a:
Imrika na Smoku miałem w figurce ze 25 lat temu


Miał zajebongo model (chyba że mówimy o jakimś naprawdę prastarym), ale, jak wszystkie cześki na smokach, źle znosił kulę armatnią w czoło :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-25, 11:34   



właśnie paczę i WH2 na steamie jest za 256
nie dla tyle ;)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-11-25, 11:40   

Ten nowszy, miał róg zamiast miecza, drastyczny hełmu brak i fryzurę jak z reklamy l'Oreal :badgrin: Chyba że jakaś konwersja mi się tak mocno wdrukowała //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-25, 11:53   

tak wiem, kojarzę :)
jeden z tych modeli które zasadniczo nie wymagały poprawiania.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-11-25, 11:56   

Ale jak znam życie był metal a zrobili plastik, i przy okazji posłali drania do fryzjera :mrgreen:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-25, 12:59   

oczywiście że był metal.
drzewiej wszystko co fajne było w metalu a w plastiku bezbarwne mięso liniowe (h.elfy miały włóczników i łuczników)
no szkoda że nie przyuważyłem że był ten WH2 w promce - bo pozamiatałbym Ulthuanem no i pono jest Alith Anar.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-11-25, 13:57   

Jest Alith Anar i jest ponurym rzeźnikiem, jak w WFB. Są bliźniacy, jest Alarielle, jest Eltharion i jest Imrik. Imrik na start dostaje w armii sun dragona, chorągiew Dragon Prince'ów i maga ognia, zaczyna w siodle i ze Star Lance - pokręciłem się troszkę po Southlandach i ani się człowiek zorientował, miałem Imrika na smoku, maga na drugim smoku i mogłem śmiało powiedzieć Ogniu, krocz ze mną :badgrin: Jest tylko jeden powód dla którego ta kampania nie jest kompletnie wykolejona - zaczynamy na takim zadupiu, że kompletnie nie ma z kim pohandlować i ekonomia rozkręca się wolniutko; z drugie strony nie zdążyłem nawet mrugnąć pytą, kiedy weszła mi konfederacja z Caledorem i mam powazny przyczółek na Ulthuanie i wgląd w światową politykę, a nie tylko ganianie się z zielonoskórymi po pustkowiach :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2020-11-25, 14:27   

grałbym w wielką kompanię na Whole Old World
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-11-28, 09:55   

Na Steamie znów masz dwójeczkę na wyprzedaży, bodajże 86 PLN //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13