Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kolorowe zeszyty
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-05-18, 17:13   

"DMZ" tom 2. Jeszcze jestem w trakcie lektury, ale po dwóch rozbudowanych historiach znajdujących się w tym tomie, śmiem twierdzić, że jest/okaże się lepszy od tomu pierwszego. W zasadzie to za sprawą tej drugiej historii. Doskonale przedstawiona rzeczywistość wojny, skupiająca się na procesie żołnierzy oskarżonych o masakrę cywili. Mocna, gorzka opowieść o sprawiedliwości. Kolejne, krótsze, też są niezłe. Szczególnie ta o artyście tworzącym w wojennym Nowym Jorku, z flashbackami z czasów sprzed wojny. Potrafią zachwycić. Ależ to mógłby być świetny serial. Może nawet pieniędzy tak dużo by nie potrzebował. Zdewastowany wojną domową Nowy Jork to trochę efektów, trochę scenografii.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-06-17, 16:49   

"Green Arrow" Jeffa Lemire. Spodziewałem się więcej. Tymczasem scenariusze bywały nużące, dialogi drewniane i infantylne. Do tego wygłaszanie obwieszczeń przez bohaterów - nawet w myślach - aby czytelnikowi wytłumaczyć pewne emocje, to jednak niskie loty. Na Goodreads dałem 4 na 5. Ale głównie za stronę graficzną. Za scenariusz to 2,5 w porywach do 3 gwiazdek. Trochę żałuję, że nabyłem.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-06-17, 19:27   

Zawsze warto brać pod uwagę, iż twórcy najlepiej sobie radzą w swoich autorskich projektach, bo w innych to bywa różnie ;)

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-06-24, 18:07   

"Moon Knight" czeka w kolejce i nie wiem, czy się nie rozczaruję.

A tymczasem - "Hellblazer" tom 2 Gartha Ennisa. Jest bardzo dobrze. Autor się rozkręcił, choć stylistyka pod każdym względem "wpada" w "Kaznodzieję". Ale podobało mi się to. Czekam na tom finałowy. I na kolejne dwa Warrena Ellisa.

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-08-03, 11:40   

Takie coś sobie nabyłem. Jeszcze nie czytałem ale graficznie mi się bardzo.

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

Trojan 

Wysłany: 2020-08-03, 13:54   

kiedyś czytałem książkę - taka cienką broszurka jak na dzisiejsze czasy

Fidel-F2 

Wysłany: 2020-08-03, 14:29   

Jeden z lepszych tytułów Silverberga. Dlatego wziąłem komiks.

Stary Ork napisał/a:
Jeśli Ziemkiewicz jest normą to trzeba spieprzać na margines

Trojan 

Wysłany: 2020-08-03, 22:01   

Mam problem z Silverbergiem że czytalem go za młodu i wówczas wielkie wrażenie zrobił - Czas przemian uznawałem za jedną z najlepszych książek w ogóle.
Kłopot w tym że po nim ostało mi tylko wspomnienie, czarne lakierki...

Trojan 

Wysłany: 2020-08-06, 00:14   

Transmetropolitan 2 & 3
no cóż by tu rzec ... nie sposób nie odnajdywać analogii do ostatniego plebiscytu na prezesa.
poza tym znakomite - rzecz oczywista
komiks jest bodaj z '97 ale świetnie odczytuje/odczytał możliwą ścieżkę awansu jaką przechodzimy /odwrotnie proporcjonalnie do np. Gibsona

100Naboi - w drugim tomie intryga się jeszcze bardziej zagęszcza, chyba czas zacząć robić notatki, trzeci tom waży już 1,62 kg i robi się z tego dosłownie ciężka lektura.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-08-06, 07:57   

Trojan napisał/a:
100Naboi - w drugim tomie intryga się jeszcze bardziej zagęszcza, chyba czas zacząć robić notatki, trzeci tom waży już 1,62 kg i robi się z tego dosłownie ciężka lektura.

Wciąż sobie obiecuję powrót. :-P Ale drugi tom to chyba nie jest jeszcze koniec zagęszczania. :)

Przeczytałem ostatnio "Kryzys bohaterów" i jakoś mnie nie porwał. :) Chyba zdecydowanie wolę "zwykłych" komiksowych bohaterów a nie tych napakowanych mocami, nawet z ich problemami. :)

Trojan 

Wysłany: 2020-08-06, 12:06   

Ile 100 naboi ma w Polsce albumów?

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-08-06, 12:19   

Trojan napisał/a:
Ile 100 naboi ma w Polsce albumów?

5 albumów.
Jak dotychczas nie wydano miniserii: "100 naboi: brat Lono". Ukaże się w listopadzie 2020.

Trojan 

Wysłany: 2020-08-06, 13:11   

Czyli cala główna historia zawiera się w 5 tomach? Ok.

Trojan 

Wysłany: 2020-08-07, 14:03   

Przez wagę i format naprawdę niewygodnie się czyta 100N. :)

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-08-07, 14:09   

Przy większym formacie można przynajmniej czytać bez lupy :-P

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-08-07, 16:56   

Trojan napisał/a:
Przez wagę i format naprawdę niewygodnie się czyta 100N. :)

Fakt, czytałem w łóżku i ciężko mi szło. Ciężkie te tomy, niewygodne, ale imponujące.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-08-07, 18:19   

Więcej poduszek pod "makówkę" i jazda Panie Gwiazda! ;)
Marudy, poczytajcie sobie w e-booku! :-P

Trojan 

Wysłany: 2020-08-09, 14:19   

po pierwsze 3 tom 100N to czasowo normalnie jak książka (niezagruba ale jednak) , na gorąco powiedziałbym że jedna z lepszych fabuł "sensacyjnych" w ogóle.

w 3 tomie dużo wątków się wiąże, w końcu czytelnik łapie sznurówki.
w końcu oglądamy rozmiar "intrygi", mnogość aktorów (czasami jednorazowych) imponuje.

podbijam - byłby z tego kawał serialu...

tr 

Wysłany: 2020-08-19, 17:24   

Ostatnio natrafiłem na komiks koreański - manhwę. Ta specyficzna forma komiksu charakteryzuje się tym, że chyba jest przeznaczona głównie do czytania w formie elektronicznej - na komórkach. Czyta się ją od góry do dołu, kompozycyjnie kadry komiksu są przeważnie bardzo proste - w miarę równe prostokąty, jeden pod drugim, tak aby jeden kadr mieścił się w całości na ekranie telefonu. Jeden odcinek komiksu zazwyczaj liczy tak pi razy drzwi od czterdziestu do stu kadrów i wydawany jest przeważnie w cyklu cotygodniowym. Na kilku portalach można znaleźć kolekcję kilkuset manhw tłumaczonych na język angielski, znalazłem też stronkę ze skanami w języku koreańskim. Spora część tych komiksów to komiksy erotyczne, ale można znaleźć też inne gatunki.

Mi szczególnie przypadł do gustu, z tych komiksów które miałem okazję przeczytać, "The Skeleton Soldier Couldn’t Protect The Dungeon". Jako, że komiks ciągle powstaje mogłem jak na razie przeczytać jedynie sto kilkanaście odcinków, ale fabuła wciąga - fantasy/litrpg - wskrzeszony przez nekromantkę szkielet próbuje obronić swoją panią przed czyhającymi na nią niebezpieczeństwami - co mu się nie udaje... Po swojej śmierci cofa się w czasie ze zdobytymi umiejętnościami i wiedzą i próbuje kolejny raz ochronić osoby na których mu zależy, potem kolejny raz i kolejny... Z tym, że punkt powrotu także zaczyna się zmieniać...

https://toonily.com/webtoon/skeleton-protect-dungeon/chapter-1/

Trojan 

Wysłany: 2020-08-19, 19:35   

fajne,
ale nekromanta(-ka) jest po prostu zły :)

tr 

Wysłany: 2020-08-19, 20:22   

Akurat w przypadku tego komiksu to nie jest tak do końca pewne (przynajmniej w przypadku Rubi - początkującej nekromantki od której wszystko się zaczyna), bo w miarę poznawania różnych wątków tej historii pojawiają się naprawdę złowrogie siły, a stron konfliktu jest kilka.

Trojan 

Wysłany: 2020-08-19, 20:24   

nie no - z założenia, jak nekromanta może być wg ciebie dobry ??:)
komiks spoko - już 3 odc zrobiłem

Trojan 

Wysłany: 2020-08-20, 13:09   

wciągający - 11 odcinek ;)

tr 

Wysłany: 2020-08-21, 23:24   

Po przeczytaniu kilku koreańskich komiksów zauważyłem, że popularnym wątkiem, zwłaszcza jeśli chodzi o komiksy fantasy, jest traktowanie przedstawionego świata jak gry, w którym bohaterowie "levelują" - zdobywając nowe statystyki i zdolności, a wydarzenia często są traktowane jako questy. The Skeleton Soldier mimo, że korzysta z tego samego wzorca, to jednak traktuje go w fajny sposób - główny bohater nie wie dlaczego widzi świat w ten sposób i dlaczego różni się od innych postaci - czujemy że to jakaś meta tajemnica - mała grupa ludzi którzy widzą niebieskie ekrany - jakiś główny wątek fabularny skryty przed naszym wzrokiem. W miarę kolejnych żywotów szkieletu odkrywamy kolejne nitki fabuły, które zaczynają się ze sobą splatać, jednak pojawiają się coraz to nowe nitki i nadal nie mamy widoku na całość. Po ponad stu przeczytanych odcinkach nadal nie mam pojęcia w którą stronę to zmierza. Mam pewną teorię, ale nie wiem czy się sprawdzi.

Jako że tłumaczenie anielskie jest dwadzieścia parę odcinków do tyłu w porównaniu z oryginałem, to zżerany ciekawością dorwałem się do oryginalnej wersji - tłumacząc tekst smartfonem za pomocą kamerki i Google Tłumacza. Co prawda to tłumaczenie maszynowe, więc nie zawsze jest sensowne, ale zazwyczaj było całkiem w porządku.

Trojan 

Wysłany: 2020-08-21, 23:46   

faktycznie się wciągnąłeś :)

w japońskich mangach to też dość popularny motyw - że bohaterowie grają w jakiegoś mmo/realistycznego

Trojan 

Wysłany: 2020-09-14, 14:01   

Ludzie północy - bardzo dobra pozycja, wręcz znakomita. Pojedyncze historie związane z wikingami , jestem po 3 (historiach z 1 tomu) i robi wrażenie. Opowieści z życia wzięte, osadzone w kontekście hist-geo, bez realizmu magicznego /przynajmniej na razie.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-09-14, 17:06   

O, tak. Czysta przyjemność. Niesamowity klimat. Spokojnie możesz kupować pozostałe dwie części. Aczkolwiek pojawią się tam rozbudowane historie.

Trojan 

Wysłany: 2020-09-14, 23:06   

przerobiłem pierwszy tom - mocarna rzecz

Odpowiedz do tematu