FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Siatkówka
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-04, 11:23   

MadMill napisał/a:
Zmarła Agata Mróz. Smutno. :(

I to jeszcze jak. Niestety przegrała najważniejszy mecz w swoim życiu. [*]
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-11, 16:28   

W cieniu ME odbył sie pogrzeb Agaty Mróz, a chwile później wybuchła nieziemska awantura w naszej żeńskiej kadrze siatkarek. Szczegóły na Onecie Mam nadzieje, że jeszcze wszystko sie ułoży, bo to może zniszczyć Polski od środka.

Są już znani wszyscy rywale naszych ekip siatkarskich na olimpiadzie w Pekinie:
- polskie siatkarki zagrają z Chinami, Japonią, Kubą, USA i Wenezuelą
- grupa dosyc łatwa, ale później będzie trudno w cwiercfinałach, gdzie będa czekały lepsze zespoły min Brazylijki
- siatkarze zmierzą się z Brazylią, Rosją, Serbią, Niemcami i Egiptem - a jak wyjdą z grupy to mają spore szanse pograć o medale, bo trafią na lżejszych przeciwników.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-13, 22:28   

W cieniu ME ruszyła Liga Światowa i od razu megawpadka czyli porażka z Egiptem. Owszem rozumiem, ze graliśmy rezerwami, ale mimo wszystko 3 wicemistrzów świata było na boisku.Wstyd.

U pań też nie najlepiej - Bonnita pokłócił się z czescią kadry, a także działaczami i turniej w Pekinie może okazać się blamażem naszych zawodniczek. Obym się mylił.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-23, 14:16   

Lozano i Bonitta ogłosili kadry na IO w Pekinie (za onet.pl)

Reprezentacja Polski Mężczyzn:
Rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło, Paweł Woicki
Przyjmujący: Michał Winiarski, Krzysztof Gierczyński, Marcin Wika, Sebastian Świderski, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Michał Bąkiewicz
Atakujący: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka
Środkowi: Daniel Pliński, Wojciech Grzyb, Marcin Możdżonek, Łukasz Kadziewicz, Piotr Nowakowski
Libero: Krzysztof Ignaczak, Piotr Gacek

Reprezentacja Polski Kobiet:
Rozgrywające: Milena Sadurek-Mikołajczyk, Magdalena Godos, Katarzyna Skorupa
Przyjmujące: Anna Podolec, Małgorzata Glinka-Mogentale, Anna Barańska, Milena Rosner, Karolina Ciaszkiewicz, Anna Woźniakowska, Joanna Frąckowiak
Atakujące: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Joanna Kaczor
Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał, Maria Liktoras, Agnieszka Bednarek, Berenika Tomsia
Libero: Mariola Zenik, Agata Sawicka

W sumie bez niespodzianek - oby tylko wyniki były.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-07-17, 21:44   

Skład olimpijskiej reprezentacji Polski:

rozgrywający: Paweł Zagumny (Mlekpol AZS Olsztyn), Paweł Woicki (ASSECO Resovia Rzeszów)
atakujący: Piotr Gruszka (Altay Izmir), Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów)
środkowi: Daniel Pliński (PGE Skra Bełchatów), Łukasz Kadziewicz (Trefl Gdańsk), Marcin Możdżonek (Mlekpol AZS Olsztyn)
przyjmujący: Sebastian Świderski (Lube Banca Marche Macerata), Marcin Wika, Krzysztof Gierczyński (obaj ASSECO Resovia Rzeszów), Michał Winiarski (Itas Diatec Trentino)
libero: Krzysztof Ignaczak (ASSECO Resovia Rzeszów)

W sumie zgodnie z oczekiwaniami - brakuje chyba tylko Bąkiewicza. Można się też zastanawiać, czy Gruszka to faktycznie klasyczny atakujący, ale Lozano (mam nadzieje) wie lepiej.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-16, 16:53   

No i skończyła się era Lozano - miało być świetnie - było dobrze. Chwała mu za 2006 i srebro na MS, szkoda, ze później nasi chłopcy nie umieli udowodnić swojej supremacji. Najgorzej będę wspominał ME, na których dostawaliśmy od wszystkich bęcki, a także kolejne rundy eliminacyjne do ME - koszmarki.
Olimpiada - dobra gra, ale zabrakło szczęścia. Chyba decydujący był pierwszy set w meczu z Brazylią - wierzę, że gdybyśmy wtedy ich złamali byłby medal. Niestety...

Kto zostanie następcą?
Chyba PZPS znów sięgnie po trenera z zagranicy - Redondo? a może trenera USA?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-12-01, 17:35   

11 wspaniałych czyli kandydaci na nowego trenera męskiej reprezentacji.

1. Wiktor Sidelnikow (Rosja)
2. Veselin Vukovic (Macedonia)
3. Jon Uriarte (Argentyna)
4. Roberto Santilli (Włochy)
5. Augusto Jose Sabbatini (Brazylia)
6. Giuseppe Cuccarini (Włochy)
7. Flavio Gulinelli (Włochy)
8. Hugh D.McCutcheon (Nowa Zelandia)
9. Daniel Castellani (Argentyna)
10. Grzegorz Wagner (Polska)
11. Dariusz Marszałek (Polska)

Części nazwisk nie znam, a z tych, których znam fajnie wyglądałby trenerski duet Hugh D.McCutcheon i Grzegorz Wagner - ale pewnie tak się nie stanie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-01-18, 21:24   

Argentyńczyk Daniel Castellani i Jerzy Matlak zostali w sobotę selekcjonerami siatkarskich reprezentacji Polski.
Mamy dwóch świetnych fachowców - czy za tym pójdą sukcesy?
Matlak ma za zadanie zdobyć medal na nadchodzących ME w Polsce - będzie trudno, bo Glinka w ciąży, a kilka innych zawodniczek waha się czy kontynuować grę w kadrze.

Castellani - ciekawe czy odejdzie z Bełchatowa czy połączy funkcję selekcjonera i trenera. Zadanie ma trudne - będzie musiał powoli robić zmianę pokoleń (kto zastąpi Zagumnego?), pokazać sie na wielkich imprezach (ME. MŚ) a przede wszystkim sprostać wymaganiom kibiców i naszych rodzimych trenerów. Ciekawe co trudniejsze ;)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-02-18, 23:12   

Nasze dwa zespoły zawansowały do 1/4 finału LM. Gratulacje dla Skry Bełchatów (pokonali Dynamo Moskwa 3-1) oraz AZS Częstochowa (wygrali 3-0 z Copra Piacenza).
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-19, 20:27   

Maeg napisał/a:
Nasze dwa zespoły zawansowały do 1/4 finału LM. Gratulacje dla Skry Bełchatów (pokonali Dynamo Moskwa 3-1) oraz AZS Częstochowa (wygrali 3-0 z Copra Piacenza).

No teraz burzą przez 1/8 finału, półfinał i mamy dwie ekipy w finale ;) A Bełchatów dzisiaj naprawdę ładnie grał.
p.s
Jastrzębski Węgiel też awansował - superrr.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Samash 


Posty: 16
Wysłany: 2009-04-23, 14:09   

Jak myślicie kto zdobędzie Mistrzostwo Polski Skra czy Resovia?
Jestem za Skrą.
_________________
Zamykam oczy. Nie chcę widzieć, nie chcę czuć...
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-04-23, 14:48   

Zdecydowanie Skra - chociaż sukces nie będzie łatwy. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja zawodników na pozycji libero Gacka i "Igły". Na reszcie pozycji większą lub mniejszą przewagę mają gracze z Bełchatowa.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Samash 


Posty: 16
Wysłany: 2009-04-24, 19:42   

No to 1:0 dla Skry w rywalizacji. Murek dziś grał dośc nierówno. Popełniał dużo błędów ale także miał fantastyczne akcje.
_________________
Zamykam oczy. Nie chcę widzieć, nie chcę czuć...
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-08-23, 18:22   

Kadra siatkarzy na ME w Turcji: Piotr Nowakowski, Piotr Gruszka, Daniel Pliński, Paweł Zagumny, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, Marcel Gromadowski, Paweł Woicki, Michał Ruciak, Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak, Michał Bąkiewicz i Marcin Możdżonek.

Według mnie optymalny. Moze i o medale nie powalczą, ale miejsce 5-6 jest w ich zasięgu.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Samash 


Posty: 16
Wysłany: 2009-08-27, 09:58   

No o medale może nie powalczą bo nie ma podstawowych graczy ale mogą coś osiągnąć ;) .
_________________
Zamykam oczy. Nie chcę widzieć, nie chcę czuć...
 
 
salat 


Posty: 29
Skąd: z ogródka
Wysłany: 2009-08-27, 17:54   

No nie wiem... Ja bym ich tam tak szybko nie skreślał. Moim zdaniem szansa na jakiś medal jest :) No bo kto tak naprawdę jest teraz mocny w Europie? Rosja, a dalej? Wygramy ze dwa mecze z rywalami z naszej półki (Francja, Włochy, Serbia) i możemy się znaleźć w strefie medalowej. Pożyjemy zobaczymy, ja tam mam nadzieję na jakiś medal :)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-08-27, 20:38   

I faza - Polacy grają z Turcją, Niemcami, i Francją
II faza - dochodzą trzy zespoły z grona - Słowacja, Słowenia, Grecja, Hiszpania.

Innymi słowy gramy głównie ze starymi znajomymi, których pokonaliśmy w ostatnim czaie. Najgroźniejsi są moim zdaniem Niemcy - prowadzeni przez Lozano mogą być czarnym koniem mistrzostw. Na potęgi natrafiamy dopiero w w półfinale ( o ile tam dojdziemy)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
salat 


Posty: 29
Skąd: z ogródka
Wysłany: 2009-08-27, 20:47   

Tak, Niemcy mogą sprawić dużą niespodziankę, bo beznadziejnie nie grali, a teraz mają jeszcze Lozano... Ale jak dla mnie wszyscy na ten moment są do ogrania i to w dość łatwy sposób, o ile nie będziemy popełniać masy błędów własnych, a takie serie się nam zdarzały w niektórych setach
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-12, 21:20   

Dobra wrócimy do tematów konkretnych dla dziedzin sportu - nie wiem czemu w Reprezentacja gadamy tylko o futbolu, ale luz.

Nasza reprezentacja awansowała dziś do finału i jutro zmierzy się z Francją. Czyli pierwszy i ostatni mecz na ME w Turcji zagramy w trójkolorowymi. Oby nasi powtórzyli wynik sprzed paru dni i będzie pięknie. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-09-12, 21:38   

Kurde byłem pewny, że awansują Rosjanie. Liczyłem po cichu na mecz z nimi. Taki dodatkowy smaczek dla rywalizacji z Ruskimi zawsze jest. Wiadomo bij Ruska, lepiej brzmi niż Francuza. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-09-12, 21:58   

Ech, ale na miejscu Rosjan to bym chyba w tyłek się ugryzł. Rozumiem, że Francuzom pozwalali przez dwa sety hasać. Potem zaczeli wbijać gwożdzie w parkiet, grać murem a nie blokiem w defensywie i wyciągali dużo ponad normę zbić Francji. I kiedy już byli pewni, nagle obudzili się Trójkolorowi i wszystko im wyszło a najlepszym tego przykładem piłka meczowa, zakończona asem.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-13, 08:27   

No co Wy? Naprawdę sądziliście, że Rosjanie pokonają Francuzów? Oni jak się rozbujają to nie ma mocnych na nich. Czy to ME, czy MŚ Francuzi zawsze wszystkich straszą, na MŚ jako jedynie wygrali z Brazylią. To jest czołówka światowa. I to przebiegłe żabojady są. :P

Ktoś mówił, że mieliśmy łatwa grupę - Francja i Niemcy - a z tej grupy 3 zespoły wygrały wszystko co można było, dziś jedna z tych drużny będzie musiała przegrać i oby to była Francja. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-09-13, 10:31   

MadMill napisał/a:
Ktoś mówił, że mieliśmy łatwa grupę - Francja i Niemcy - a z tej grupy 3 zespoły wygrały wszystko co można było, dziś jedna z tych drużny będzie musiała przegrać i oby to była Francja. ;)

Już odzywają się malkontenci, że Rosjanie i Bułgarzy przegrali, bo byli zmęczeni po meczach z dużo silniejszymi przeciwnikami, a my i Francuzi to spacerkiem. Kocham Polska mentalność - pewnie byli by szczęśliwi jakbyśmy przegrali z Rosjanami, Serbami i Bułgarami w grupie i zostali sklasyfikowani na miejscach 8-12. Kretynizm.
Dzisiaj będzie bardzo ciężko - Francuzi dojrzali na imprezie, a wygrana z Rosją dodała im na pewno pewności siebie. Nasi mają szansę wygrać, jak wyjdą na luzie i z przekonaniem, że finał to jeszcze nie koniec i mogą wygrać złoto.
Mnie tylko ciekawi jedna sprawa, czy z pełnym składem (Wlazły, Winiarski, Świderski) doszlibyśmy tak samo wysoko?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-13, 11:01   

Tigana napisał/a:
Mnie tylko ciekawi jedna sprawa, czy z pełnym składem (Wlazły, Winiarski, Świderski) doszlibyśmy tak samo wysoko?

Nigdy się tego nie dowiemy, ale wiemy że młodzi dojrzeli do wielkich imprez. Za rok MŚ, za 2 lata OI. To Londyn jest celem wszystkich reprezentacji na świecie. Naszym też. ;)
Tigana napisał/a:
Już odzywają się malkontenci, że Rosjanie i Bułgarzy przegrali, bo byli zmęczeni po meczach z dużo silniejszymi przeciwnikami, a my i Francuzi to spacerkiem. Kocham Polska mentalność - pewnie byli by szczęśliwi jakbyśmy przegrali z Rosjanami, Serbami i Bułgarami w grupie i zostali sklasyfikowani na miejscach 8-12. Kretynizm.

Mamy 4. ligę na świecie, wyprzedzają nas Rosjanie, Włosi... i chyba Francuzi, albo Grecy - no zapomniało mi się. Tylko, że Włochy jak i Rosja oparte sa na cudzoziemcach w dużej mierze. Co innego ma się z Polską czy Francją gdzie jednak młodzież sie wybija w lidze i jest z czego wybierać.

Chociaż Bułgarzy też mają świetną reprezentację. Matiej Kazijski to po prostu monstrum o.O
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-09-13, 11:32   

Tigano, MadMillu nie jestem malkontentem, który chciałby walki o miejsca 8-12. Zauważyłem tylko, że Polacy mają ostatnio szczęście w losowaniach grup w siatkówce. Liga światowa przykładem, te mistrzostwa Europy teoretycznie też (4 najwyżej sklasyfikowane europejskie drużyny w rankingu FIVB to chyba Rosja, Serbia, Bułgaria i Włochy, dopiero dalej Polska, Hiszpania, Niemcy i Francja). Chociaż nasza połówka też nie była totalnie słaba - wicemistrzowie świata, mistrzowie Europy i Francuzi też w ostatnich latach dość wysoko bywali na różnych imprezach. Po prostu, na papierze wyglądało wszystko nieco inaczej niż na boisku. W końcu to nasza słaba połówka ma dwóch finalistów. A Polska kadra to niezły wynalazek. Ligę światową młodzi zagrali kiepsko, ale widać, że to Castellani miał rację. Sprawdził młodych, pograli nieco o stawkę. Chciał mieć pewność czym dysponuje w razie wypadnięcia jakiegoś kluczowego zawodnika. Wypadło mu trzech, ale dzięki jego decyzji na ME nie zagrali totalni debiutanci, tylko zawodnicy, którzy mieli już nieco ogrania z dobrymi przeciwnikami. Związek pewnie psioczył, że w Lidze Światowej kasy nie zarobi, ale przynajmniej jest medal. Raczej bardziej medialny niż finał w LŚ.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-09-13, 12:16   

toto napisał/a:
Zauważyłem tylko, że Polacy mają ostatnio szczęście w losowaniach grup w siatkówce. Liga światowa przykładem, te mistrzostwa Europy teoretycznie też

To jest to "teoretycznie", moim zdaniem liga światowa czy MŚ sa łatwiejsze do przejścia pierwszej rundy niż ME. Siatkówka - tak jak i szczypiorniak - to Europa, tutaj nie ma słabych zespołów. Pokazali to np. Czesi w turnieju kwalifikacyjnym do MŚ gdzie pokonali Holandię. My wiedzieliśmy, ze LŚ w tym roku to będzie pole doświadczalne, wyglądało miejscami tragicznie, ale w niej byli Mistrzowie Świata i 4. drużyna ostatnich ME, czyli wcale nie tak łatwo. Finowie potrafią grac w siatkówkę, Brazylii urwali jeden mecz. Nasi przygotowali się na najważniejsza imprezę sezonu i o to chodziło.
toto napisał/a:
A Polska kadra to niezły wynalazek. Ligę światową młodzi zagrali kiepsko, ale widać, że to Castellani miał rację. Sprawdził młodych, pograli nieco o stawkę.

I to lanie w LŚ owocuje teraz, bo Kurek nie wychodzi zestresowany, ze gra na ME tylko wychodzi z pewnością, że to on ma ten mecz wygrać. Podobnie rzecz miała się z Jaroszem, który w pierwszym meczu zagrał koncertowo. Ruciak, Nowakowski czy Bartman mieli mało wejść w tym ME, ale nie trzeba się martwić czy jakby coś się stało to się spalą na starcie. Woicki to doświadczony rozgrywający, nie licze go do młokosów. Taki nasz krasnoludek. :P
toto napisał/a:
Związek pewnie psioczył, że w Lidze Światowej kasy nie zarobi, ale przynajmniej jest medal.

Każdy mecz reprezentacji w Polsce to święto siatkówki. Bilety znikają podobno długo przed meczami.

26 lat czekała na to polska siatkówka, a może będzie najlepiej w historii?
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-09-13, 12:27   

toto napisał/a:
Tigano, MadMillu nie jestem malkontentem, który chciałby walki o miejsca 8-12. Zauważyłem tylko, że Polacy mają ostatnio szczęście w losowaniach grup w siatkówce.


Toto pisząc o internetowych malkontentach nie miałem Ciebie na myśli. raczej ogół ludzi, którym się nigdy nie dogodzi - jak tylko Polacy wygrywają to zaraz czytam litanie, ze: przeciwnik słaby, bez formy, grał nie pełnym składem. A co mnie to obchodzi? A że dobrze wylosowaliśmy - w sporcie trzeba mieć trochę szczęścia. Czy Serbia albo Rosja płakałyby, gdyby grały w naszej poówce? Nie sądze.

A koszyki wyglądały tak:

Koszyk 1
* Hiszpania - aktualny ME
* Rosja
* Serbia
* Turcja - gospodarz
Faktycznie mogliśmy wylosować gorzej, ale Hiszpania była uważana za mocną drużynę. Serbia - rozczarowała. Tak jakby szczyt formy mieli w LŚ.

Koszyk 2
* Finlandia
* Grecja
* Niemcy
* Włochy

Nie trafiliśmy na Włochów i dobrze (ale przed ME już im dołożyliśmy). Grecy okazali się rewelacja pierwszej tury spotkań, Niemcy byli silni i o mało co a zagrali w półfinale. Finowie przeciwnik, który nam nie leżał w LŚ, ale na ME nie mieli szczęścia.

Koszyk 3
* Bułgaria
* Estonia
* Francja
* Słowacja

Estonia chyba najsłabsza w tym gronie. Francja i Bułgarzy równorzędni przeciwnicy.

Koszyk 4

* Czechy
* Holandia
* Polska
* Słowenia

MadMill napisał/a:
Każdy mecz reprezentacji w Polsce to święto siatkówki. Bilety znikają podobno długo przed meczami.

Zdziwiłbyś się - w tym roku było sporo wolnych miejsc na meczach eliminacyjnych do MŚ, a i memoriał Wagnera nie był rozgrywany przy pełnej obsadzie kibiców.

Ranking lig z sierpnia:
1. Włochy 463,87 pkt.
2. Rosja 415,80
3. Grecja 348,40
4. Polska 331,53
5. Francja 323,73
6. Belgia 275,80
7. Niemcy 274,60
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-09-13, 13:03   

Taki podział koszyków to poracha osób, które za to odpowiadają. Nie sądzę, aby dla ekspertów wyniki naszej repy były jakimkolwiek zaskoczeniem. Zważywszy, że przy przydzieleniu do ostatniego koszyka trafiliśmy na samych potencjalnie lepszych przeciwników, to trudno nam zarzucać, że weszliśmy do finału kuchennymi drzwiami.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-09-13, 15:18   

Mag_Droon napisał/a:
Taki podział koszyków to poracha osób, które za to odpowiadają.

A dlaczego? Zasady podziału wyglądały sa moim zdaniem sprawiedliwe:

"W pierwszym koszyku znaleźli się gospodarz i trzy czołowe drużyny mistrzostw Europy w Moskwie. Do drugiego trafiły zespoły, które zajęły 4., 5. i 6. miejsce w poprzednim turnieju oraz drużyna dolosowana z trzeciego koszyka, w którym rozstawieni zostali zwycięzcy majowych turniejów kwalifikacyjnych. W czwartym koszyku natomiast byli zwycięzcy wrześniowych barażów oraz jedna drużyna dolosowana z trzeciego koszyka."

Mieliśmy trochę szczęścia w losowaniu - nasza wina?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-09-13, 20:29   

Miszcze!!! :mrgreen:
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14