FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Bitewniaki
Autor Wiadomość
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-10-07, 11:32   

MrSpellu napisał/a:
No i szczuru, jak zwykle karny kutas za ujebane ranty --_-


Wiem, ja jestem jakiś niedojebany. Za każdym razem jak skończe figurki to robie fotki, obrabiam, wrzucam do neta i dopiero wtedy przypominam sobie o czym zapomniałem.
_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-07, 11:33   

Standard. Ja tak miałem z przeoczonymi nadlewkami //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-23, 16:11   

Szczurze, chaośnicki niecnoto, spójrz w oczy swojej zagładzie:

HQ

Jarl Wpierdolsson na chechłaczu, młot (master-crafted), tarcza, Saga of Wolfkin, Imperium's Sword

Lone Wolf w termosie, tarcza, młot, Saga of the Hunter

Wpierdolssonów syn na chechłaczu, chainsword, frost sword,

Battle leader na chechłaczu, plasma pistol, młotek

TROOPS

5 Grey Hunterów, majchry, plazmówa, WG w termosie, tarcza, combi-plasma

5 Grey Hunterów, majchry, plazmówa, WG w termosie, tarcza, combi-plasma

5 Grey Hunterów, majchry, plazmówa, WG w termosie, grabki, combi-plasma

ELITES

Chapter Champion Storm of Fire, the Shield Eternal

Redemptor z obrotówami i storm bolterami

5 Wolf Guardów na plecaczkach, combi plasmy, majchry, herszt ma paua siekierę i plasma pistol

FAST ATTACK

5 Skyclawów i WG, herszt ma piąchę i flamer, WG ma parę grabek

3 Thunderwolf Cavalry, jeden goły, jeden z tarczą i majchrem, herszt z bolterem i piąchą

HEAVY SUPPORT

Uchodźcy Rincewindssona, 2*lascannon, 2*missile launcher, herszt z siekierą, WG w termosie z katarynką i grabkami, armorium cherub

No.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-10-23, 16:19   

U mnie jest prościej. Postawiłem głównie na hero: całość rozłożona na batalion i 2 patrole:

Kharn
Juggerlord z Siekierką Gwałtu na Ślepo
Master "TOPUR" of Executions
Daemon Prince z szybkim bieganiem
Khorne Lord na jump packu z gorefatherem, morderca bohaterów
Exalted Bloodthirster z siekierą i batem
Herald Khorna

4x5 Berzerkerów
2 Rhino
19 Bloodletterów
9 Raptorów.

Także ten. Do topora.
_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-24, 13:56   

Gdyby to kogo interesowało - jarl Wpierdolsson wrócił z wczorajszej ustawki jednocześnie z tarczą i na tarczy. Bo to niby przez większość starcia robił za Marię Callas wpierdolu, ale na koniec Szczurowi specjaliści od cultural appropriation zrobili tatara z wikinga, i tyle tego było. Szczegóły wkrótce //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-10-24, 19:44   

Orku, opisz to lepiej, bo poziom żenady w wykonaniu World Eaterów był... zatrważający.

Rzeczy które im się udały:
-5 berzerkerów zabija Jarla Wpierdolssona w 1 aktywacji
-Master of Executions bez problemu zabija małego Wpierdolssona
-pare szarż się ładnie udało

-w honorowym pojedynku po bitwie, mój Warlord zabija Jarla Wpierdolssona, ładując w niego 9 mortal woundów.

Rzeczy które się nie udały:
-cała reszta. Nawet Kharn zawiódł...
_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-03, 11:58   

Skończyłem remont garażu i juz tego garażu tam nie mam, tylko bedzie fancy biuro/studiofotograficzne/studio nagraniowe a za jakieś 3-4 lata małżeńska sypialnia. Takze nie mam wymówek i będę mógł wznowić nagrywanie YouTuba. Po roku, kurwa. Ale chuj.

Chłopaki, Idea jest taka. Nie chce mi się myśleć i stwierdziłem, że będę nagrywał jak maluję Death Guardy. I będzie to taka armia klimaciarska, z marynatami, termosami, mortarionem, zero poxow bo mi się nie chce.

Dajcie pomysł na legitną rozpiskę. Idealnie 3x5 plagusów, 2x5 termosów, lord of virulence (model jest piekny), mortarion, latające dronki (mam już dwie), etc. Że jak w końcu raz na pół roku spotkamy się pograć, to by było zabawnie i bez sensu //spell

A wybrałem plagusów, bo w piwnicy mam jeszcze kilka litrów szarej i zielonej farby.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-11-03, 12:40   

Damn, to najlepsza wiadomość od czasu odejścia Matta Warda z GW.

Z grubsza to co napisałeś to jak najbardziej grywalna rozpiska, mniej więcej tym się teraz gra.

Dołóż Tallymana, czarodzieja, rozważ Deathshroud terminatorów żeby biegali za Mortarionem, może daemon princa jakiegoś customowego. Plagueburst crawlery też są świetnym wyborem jeżeli chce ci się je malować.

Obecnie nie ma złych wyborów w sumie, wszystko gra i działa. Składaj i maluj, a dziury w punktach załata się dodatkowym ekwipunkiem na modelach, nic się nie zmarnuje.

Sam własnie zaczynam rozwijać Chaos Knighty, jednoczesnie mocno myślę o pozbyciu się Dark Eldarów, zbytnio zmienili ta armię i nie podoba mi się granie nią ani trochę (mimo że strasznie gwałcą) a malowanie tego w moim schemacie to horror...
_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-03, 13:58   

Szczur napisał/a:
Dołóż Tallymana, czarodzieja, rozważ Deathshroud terminatorów żeby biegali za Mortarionem, może daemon princa jakiegoś customowego. Plagueburst crawlery też są świetnym wyborem jeżeli chce ci się je malować.


Tallymana mam, nawet zmalowanego (czarodzieja chyba też). Crawlera też mam. Tylko musiałbym go zmyć i przemalować, bo jest chujowy. A Deathshroudów rozważałem też bo kozackie modele.

No i jak tak pacze na ceny modeli, to se myślę, jakie to hobby jest taniutkie //spell
Ostatnio kupiłem obiektyw za dwa koła i się cieszyłem, że tak tanio wyrwałem //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-11-03, 14:20   

Sneek peak tego co się właśnie maluje:



_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-03, 14:37   

Srogo. Osobiście poszedłbym w ciepły off-white na kościach. No i spiłowałbym nadlewkę z topora //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-11-03, 15:43   

To kwestia zdjęcia, kolor kości jest bardzo ciepły ale mój telefon uparcie odmawia pokazania tej barwy. Przyjadę na granie to zrobisz mu porządne foto.

Ponad rok ten zestaw do konwersji czekał aż kupię knighta i go wykorzystam, opłacało się. Topór z bloodthirstera czekał chyba 7 lat na użycie.
_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-03, 16:24   

Spellu, plażo, klimaciarska armia z Mortkiem? o_O

Szczuru, przypominam, że TOPUR nadal jest skandalicznie nieobecny na wszystkich Twoich modelach, więc może jeden zrobi wyjątek, c'nie.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-03, 19:46   

Stary Ork napisał/a:
Spellu, plażo, klimaciarska armia z Mortkiem?


Oczywiście, że tak. Model jest przedni.
Jeżeli się go jednak boisz, to będę go trzymał w lodówce //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-11-03, 19:53   

To ci zapleśnieje. Daj plasterek cytryny żeby wyeliminować zapach.

Morty jest spoko, kosztuje 500 pkt i trzeba sporo żeby go zabić, ale teraz większość armii potrafi to zrobić o ile się przyłoży i skupi na jego głupim ryju. A model fpyte, chociaż widziałem już zbyt dużo brzydko pomalowanych.

Akurat będzie miał komu Belakor wsadzić miecz między żebra.
_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-03, 20:14   

MrSpellu napisał/a:
Stary Ork napisał/a:
Spellu, plażo, klimaciarska armia z Mortkiem?


Oczywiście, że tak. Model jest przedni.
Jeżeli się go jednak boisz, to będę go trzymał w lodówce //spell


Jeśli wytrzyma rundę solo z jarlem Wpierdolssonem, to będę pod głębokim wrażeniem //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-03, 20:16   

Nie ośmieszaj się. Jarl Wpierdolsson nie wytrzymuje rundy z Najmanem --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-03, 20:25   

Jarl Wpierdolsson nie wytrzymuje rundy z grotem uzbrojonym w nadgryzioną świecową kredkę, ale skoro Mortek się go boi - to może nie powinniśmy się narzucać? //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-03, 20:57   

Stary Ork napisał/a:
ale skoro Mortek się go boi


Ty tak twierdzisz :P Mortek boi się jedynie Raniseptolu. I Lactacydu.
I chuj wie czemu ma awersję do mydła i prysznica //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-11-03, 21:19   

Jak już porównujemy kto ma krótszego, pamiętaj że kiedy obok Mortiego wyląduje 10 terminatorów upgradowana do Red Butchers, którzy wypłacają mu w pierwszej aktywacji 31 ataków z lightning clawów z siła 5 i 20 ataków z power fistów z siła 10, z +1 do woundowania, dodatkowymi hitami na 6, a potem drugą aktywacją gdzie leci kolejno 26 i 15 ataków...

To i tak się nic nie stanie, bo obleją szarżę na 9 z przerzutem.
_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-04, 07:02   

MrSpellu napisał/a:
Stary Ork napisał/a:
ale skoro Mortek się go boi


Ty tak twierdzisz :P Mortek boi się jedynie Raniseptolu. I Lactacydu.
I chuj wie czemu ma awersję do mydła i prysznica //mysli


Ale jak Draigo jebnął mu fest sznyta na samarze, to Mortek wzdycha i pisze doń tęskne listy //mysli

Szczur napisał/a:
obleją szarżę na 9 z przerzutem


Fuckin' casuals --_- Jarl Wpierdolsson z przerzutem pali szarżę na 4 cale, a to nie jest jego ostatnie słowo --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-04, 13:01   

Czy ja dobrze pacze, że w 9ed każdy oddział ma defaultowo split fire? --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-11-04, 13:11   

MrSpellu napisał/a:
Czy ja dobrze pacze, że w 9ed każdy oddział ma defaultowo split fire? --_-


Tak, od 8 edycji tak jest. I szarza po strzelaniu gdziekolwiek
_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-04, 13:12   

Srogo.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13135
Wysłany: 2021-11-04, 13:32   

A wy musicie twardo trzymać się zasad z jakiejś konkretnej edycji?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Szczur
Kurviduplo


Posty: 856
Wysłany: 2021-11-04, 13:38   

Fidel-F2 napisał/a:
A wy musicie twardo trzymać się zasad z jakiejś konkretnej edycji?


Za każdym razem jak wychodzi nowa edycja to kilka skamielin głośno krzyczy że oni dalej będą grali na zasady starej. 2 tygodnie później nikt już o starej edycji nie pamięta.

Codexy armii są pisane pod dana edycję, i większości nie da się przystosować do zasad poprzedniej. Więc albo gra na starych codexach (gdzie nie ma nowych jednostek) albo kombinowanie.
No i nie oszukujmy sie- po paru miesiącach grania nie pamięta się już starych zasad.
_________________
HELBRUT TO JEST KRÓL STOŁU TAK JAK HELDREJK TO KRÓL POWIETRZA!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-04, 14:05   

Idziesz do nowych ludzi pograć i mówisz "Słuchajcie ludzie, mam tu podręcznik do siódmej edycji - kto ze mna zagra?". I wtedy ludzie patrzą się na Ciebie jakbyś był jakimś wikingiem, który teleportował się tu z IX wieku i spytał, którędy na Albion.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-05, 07:43   

Fidel-F2 napisał/a:
A wy musicie twardo trzymać się zasad z jakiejś konkretnej edycji?


Można się bawić w house rules, zwłaszcza że zasady bywają niejasne, z resztą nawet na poziomie wyczynowego grania organizatorzy turniejów/lig/mistrzostw stosowali swoją wykładnię zasad czy nawet narzucali swoje ograniczenia (do dziś ciepło wspominam orzeczenie na mocy którego Wolf Lord na pieronwilku z power fistem tłucze z S9 ponieważ ma S*2+1, a zwykłe cześki na pieronwilkach z fistami tłuką z S9 ze względu na powody //spell ). Twardego trzymania się zasad w praktyce nigdy nie było, głównie dlatego, ze GW nie potrafi pisać zasad które byłyby, kurwa, spójne i logiczne //orc . Ale fajnie mieć jakąś wspólną podstawę, na wypadek gdyby człowiek kiedyś zabłądził do obcej piwnicy.
Poza tym kolejne edycje, co przyznaję z bólem, przynoszą zmiany na lepsze; 8ed w porównaniu z siódemką to był jebutny krok we właściwą stronę w mojej opinii, głównie dlatego, że reguły zostały przycięte, uproszczone i nabrały seksownej zwartości. O.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13135
Wysłany: 2021-11-05, 08:39   

Cytat:
Poza tym kolejne edycje, co przyznaję z bólem, przynoszą zmiany na lepsze; 8ed w porównaniu z siódemką to był jebutny krok we właściwą stronę w mojej opinii, głównie dlatego, że reguły zostały przycięte, uproszczone i nabrały seksownej zwartości. O.
I to jest odpowiedź. Spytałem, bo w życiu grałem głównie w tego mojego bitewniaka morskiego i grałem na takich regulach jakie były dobre. Bo po co grać w innne? 😀 Fakt, że pewnie nie było dwóch partii na tych samy regułach, bo rzecz ewoluowała nieustannie . Z drugiej strony wydawało mi się, że gracie głównie we własnym sosie, i wtedy własne modyfikacja nadające większy sens miałyby... sens. Tak, że ten tego.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-05, 08:59   

Głównym problemem bitewniaków takich jak 40k jest to, że reguły w dużej mierze są podporządkowane biznesowi i nawet gdyby dało się napisać wreszcie jedne, spójne, zbalansowane zasady - to zarżnęłoby to rynek figurek (meta się ustala raz na zawsze, wiadomo czym warto grać, armii nie trzeba zmieniać przez lata), więc co jakiś czas z powodów czysto ekonomicznych robi się wietrzenie edycji, nagle okazuje się że jednostka na której opierałeś całą strategię zrobiła się gówno warta, za to zupełnym przypadkiem całkiem nowe bączki z zupełnie nowymi figurasami miażdżą i tratują - więc jeśli kto chce grać mniej piwnicznie, to musi upgrade'ować. Z resztą sama gra się mocno pod wieloma względami rozwinęła, w 3 edycji miałeś piechotę, pojazdy, troszkę większych stworów i tyle. Potem doszły latacze, gargantuany, super heavy i tego typu zabawki - i stare zasady już nie wystarczały (z resztą okazało się, że nowe zasady dla nowych jednostek też nie wystarczały i to, co wyglądało ok na papierze czy w playtestach okazywało się kompletną wywrotką systemu w realu - więc potrzeba było kolejnych zmian w zasadach). Gra tak cholernie rozbudowana, złożona i w ciągłym rozwoju jest oczywiście niemożliwa do zbalansowania, ale zmiany zasad paradoksalnie dają jakąś namiastkę sprawiedliwości (kiedy okazuje się że drużyna która zbierała kurz na półce w nowej edycji okazuje się całkiem przydatna).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13