FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Komunikatory

Korzystam z:
GG
53%
 53%  [ 21 ]
Miranda
0%
 0%  [ 0 ]
Konnekt
7%
 7%  [ 3 ]
Tlen
15%
 15%  [ 6 ]
Coś innego (jeśli w ogóle?)
23%
 23%  [ 9 ]
Głosowań: 39
Wszystkich Głosów: 39

Autor Wiadomość
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-04, 20:56   Komunikatory

Powiedzmy sobie szczerze, są rzesze ludzi, którzy są nieuświadomieni. Używają tego syfnego gg i trzymają się go jak jedynego słusznego oprogramowania, chociaż wszyscy wiemy, że są rzeczy cudowniejsze, funkcjonalniejsze, mniej obciążające system.
Tudzież korzystają z tlenu wyglądającego dość paskudnie O.o

Przyznawać się zatem, z czego korzystacie i jakie doinstalowane dodatki macie (może trafi się coś interesującego i wartego uwagi).
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-04, 20:58   

Przeważnie gg, jak gg pada to tlen, czasami skype.
Nie mam zainstalowanych dodatków.
Koniec
_________________

 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-04, 21:02   

Ja używam głównie gg, sporadycznie skype'a żeby sobie z Zir gadać. Tlena nie trawię, jakiś jest dla mnie dziwny --_- Korzystałem z niego przez miesiąc i mam dość, po prostu nie przypadł mi do gustu.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2007-11-04, 21:11   

Tlen. Jedyny i słuszny. Zgadza się, że ma obrzydliwie emotki, wydaje się paskudny i niefunkcjonalny, ale od czego są dodatki? Jak się trochę nad nim popracuje i poświęci ze dwadzieścia (z pewnością nie więcej) minut na konfigurację, to chodzi jak złoto.
Odkąd mój mikrofon ozdrawiał, to od czasu do czasu można mnie też spotkać na Skype XD .
Próbowałam kiedyś Konnekta, ale nie zdołałam go oswoić. To samo z Mirandą.
A w Tyrcinym AQQ podoba mi się sekretarka. Chociaż nie ukrywam, że przed naszą pierwszą rozmową to było mocno irytujące --_- .
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-04, 21:19   

Zireael napisał/a:
A w Tyrcinym AQQ podoba mi się sekretarka.

A teraz Ci kochanie powiem, że ja używam jedynego i słusznego Konnekta. Imo komunikator cud, stabilny, mnóstwo zajebistych wtyczek do wyboru do koloru, nie obciąża systemu, z emotek i tak nie korzystam więc to nie ma znaczenia - ale są świetne zabezpieczenia (vide sekretarka, problem wielu ludzi, których nie mam na liście xD), obsługuje 3 lub więcej sieci na raz (AQQ, GG, Tlen, Jabber, LAN, Accio, nie wiem, co jeszcze). Warto się zapoznać:
www.konnekt.info

Raz na rok jestem też na skype, mój nick to nayardash, może ktoś mi potruje //zaskoczony

Kiedyś używałam gg, ale 6.1, były to czasy nieświadomości. Później AQQ, w sumie bardzo często się sypał ale byłam zadowolona.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2007-11-04, 21:30   

Tyraela napisał/a:
A teraz Ci kochanie powiem, że ja używam jedynego i słusznego Konnekta.


Czyli musiałam coś pomylić. Noob --_- ze mnie.
<dodaje Tyr do listy Skype //devil >

Konnekt mnie przeraża. Z tego, co pamiętam za nic nie chciał współpracować z moim GG, co było dość przykre. Przykre jest również to, że tylu ludzi używa nadal syfu, jakim jest Gadu.
Bo nawet jeśli użytkuje się czegoś innego, a podpięte pod to GG zdechnie, to jest się ładnie mówiąc udupionym --_- .
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-04, 21:31   

Standartowo gg. Tlen w zasadzie tylko w momentach padu poprzedniego. Więcej komunikatorów do szczęścia mi nie jest potrzebnych :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2007-11-04, 21:33   

Zireael napisał/a:
Z tego, co pamiętam za nic nie chciał współpracować z moim GG, co było dość przykre.

Co to znaczy, że nie chciał współpracować? :shock:
Zireael napisał/a:
rzykre jest również to, że tylu ludzi używa nadal syfu, jakim jest Gadu.

Tudzież syfu, jakim jest Tlen. : P

używam oczywiście konnekta, już dłuuugo. W ogóle ja dość szybko przesiadałem się z winampa, IE, office'a czy gg na Foobara, Fireoxa, Open Office'a czy właśnie konnekta. 8)
Rozważam przetestowanie jabbera, ponoć też fajne a zawsze warto sprawdzić, czy nie ma czegoś lepszego niż to, na czym jedziemy obecnie.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2007-11-04, 21:38   

Wszyscy używamy sieci GG, tylko innego programu :P więc cokolwiek by to nie było to tak samo gg będzie padać.
Używam Konnekta z wtyczkami sms, kupdate, FavIcon, Faworki, gg, kLAN, kMigacz, KONNferencja, kPilot2, KRSS, KZmieniacz, Klinker, notify, OlewK, ksound, tabletka, kterminarz ... z każdego korzystam przynajmniej raz na jakiś czas :P
Pozatym trzymam skype i zainstalowałem ooVoo z którego chyba korzystam cześciej niż z innych komunikatorów. O wiele lepsze niż skype i MSN razem wzięte.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-04, 21:40   

Używam GG i mi z tym dobrze, działa kiedy mi potzreba, jak nie mam maila lub komórkę i tyle. Co tu dużo pisać? Dają darmo GG i pada... jakbym płacił miałbym pretensję a tak to pfff. ;)

Żadnych wtyczek i innych pierdół, miałem konnecta, ale jakoś sie nie zaprzyjaźniliśmy i tyle. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2007-11-04, 21:43   

Stare i beznadziejne gg. Nawet nie wiem czy po tylu latach z tym czymś potrafiłabym się przestawić na coś innego o.o Jest gołe, wesołe i strasznie wnerwiające.
Poza tym skype używany często i namiętnie :perv: jakby ktoś bardzo chciał to mogę podać nicka, ale zaznaczam, że to bardzo działa w obie strony :P
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-11-04, 22:01   

Póki co GG bo konnekt jest nie rozwijanym projektem już od dłuższego czasu, tzn. nikt błędów od dawna nie załatał. Myślę nad PSI albo JAJC ale muszę poczytać czy najnowsze wersje są kompatybilne z Vistą.
Poza tym to co pisał Oli pókiuzywamy wszyscy sieci GG to żaden inny komunikator nie uchroni nas przed jego padami, chyba że ktoś chce namówić znajomych do używania sieci jabbera.

Do tego Skype, ale jak by ktoś wpadł żeby tam mnie łapać to uprzedzam, że raczej trzeba mnie uprzedzić gdyż przeważnie jest wyłączony :P Nick: maeghkelek
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Shadowcat 


Posty: 11
Wysłany: 2007-11-04, 22:02   

Stare, znane, nudne gg. Ale w sumie nie wyobrażam sobie, ani nie widzę potrzeby przestawiania się na coś innego. Mam też skype kiedyś używanego długo i namiętnie ach te nocne Polaków rozmowy :( (smrodek wspomnieniowy)
 
 
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2007-11-04, 22:19   

EKG czyli Eksperymentalny Klient Gadu-Gadu. (Czasami EKG2 jesli z jakiegos powodu potrzebuje np. wtyczki do Jabbera badz Tlenu.)
Maly, w pelni tekstowy, olbrzymie mozliwosci indywidualnego oskryptowania - czego chciec wiecej? : )
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-04, 22:33   

Mam trzy komunikatory - GG, Skype i Yahoo!Messenger --_-

Generalnie nie lubię instant messengerów. Przeważnie robię coś na kompie i nie chce mi się od razu odpowiadać :P Najlepsze dyskusje prowadzi się na forum, o! Instanty działają u mnie jak komórka - potrzebuję czegoś konkretnego, to dzwonię, a nie wiszę na telefonie godzinami.
Owszem, są wyjątki: ciekawi dyskutanci :P Mam na gg listę ponad stu osób, a zawsze jestem chętna pogadać może z czterema...
Na gadzie przez 99% czasu jestem niewidoczna. Ewentualnie niedostępna, bo gad żre niesamowicie dużo ramu i jako pierwszy idzie do zabicia, gdy na gwałt potrzebuję pamięci.

Skype'a zainstalowałam, gdy tatek jechał za granicę i chcieliśmy utrzymać kontakt audio i video ^^ Od tamtej port włączałam go może ze trzy razy.

Z tego samego powodu został zainstalony Y!Messenger, ale się nie przyjął. Dziadostwo chce ściągać potworną liczbę wtyczek, wyświetla reklamy, usiłuje dopchać własny pasek do IE i zainstalować jakiś programik do sprawdzania Y!poczty. Sama nie wiem, czemu jeszcze tego nie wywaliłam. O.o

Nie czuję potrzeby przesiadania się na cokolwiek innego niż GG. Nie korzystam z tego aż tak często, żeby mnie ostatnie pady wnerwiały.
_________________
goodreads .
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-11-05, 06:54   

Tlen i tylko i wyłącznie tlen. Z podpiętym GG, z podmienionymi emotami, bo bazowe są tragiczne, z nałożoną "czystą" czarną skórką, z podmienionymi ikonami- zamiast kretyńskich łebków litery T i G w kwadracie oraz z rozmaitymi wtyczkami, które ułatwiają życie i np blokują rzeczy w stylu "cześć, jestem Magda, wejdź na zajefajną stronkę www.xyz.com ".
Bardzo wygodne jest to, że przez tlen można wejść na swoją pocztę, oraz, że, gdy komunikator jest odpalony wyskakuje ikonka informująca o nadejściu nowej wiadomości.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-05, 08:46   

Tlen - do tego puszczone w nim GG. No i masa przeróbek, pluginów etc - wsio by ładnie pasowało. Od czasu do czasu szkapa ;) A jak w końcu uda mi się do tlena podpiąć AQQ, to i AQQ oleję zupełnie ;D Do tego od czasu do czasu wbudowany w gmaila czat :D

w życiu chyba nie użyję GG, chyba, że na kompie "nie moim" :D Za dobrze mi z tlenem :D
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2007-11-05, 10:49   

GG - nic innego mi nie jest potrzebne :P A mam jeszcze starą wersję, nie bawię się z dodatkami. Nie powiem, czasami mnie denerwuje i juz miałam go rzucić instalując tlena... ale zaczął działać (chyba się wystraszył^^). Teraz serwer znowu robi się wredny... >_>
Ale ja mam cierpliwość :mrgreen:

Au revoir!
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-05, 11:02   

Właściwie używam tylko GG. Jakoś nie ciągnie mnie do innych komunikatorów, gg w zupełności mi wystarcza to prostych rozmów, Jego zaletą jest prostota i łatwość obsługi. Miałem kiedyś tlen ale jakoś się nie przyjął. Większość rozumów z tlenu przechodziło potem na gg. Zaletą było chyba tylko to że miałem na oku swoją pocztę. Może znowu tlen wróci do łask //mysli

Mam jeszcze skype ale używam go dość rzadko. Od kiedy sis ma darmowe godziny w Tele 2 jest raczej w odstawce. No chyba że gadam z Tyr
 
 
Neander 
Rex Mundi


Posty: 64
Skąd: mam wiedzieć?!
Wysłany: 2007-11-05, 15:03   

Niestety gg. Z bardzo prozaicznego powodu - ten komunikator ma najwięcej znajomych, a przecież nie zmuszę ich na przejście na Tlen czy cokolwiek innego.

Od czasu do czasu jeszcze Skype.
_________________
Jak zostać fantastą? Proste. Wystarczy żyć w irracjonalnym państwie kierującym się surrealistycznymi zasadami, wśród nietuzinkowych ludzi przeżywających nieprawdopodobne przygody.

Kir Bułyczow
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2007-11-05, 16:44   

Pamiętajcie, że używając Gadu-Gadu, wspieracie socjalizm! :P

Ale i tak używam GG :mrgreen: ,

czasami też Skajpa, ale to tylko w nagłych wypadkach, gdy trzeba z kimś coś na bieżąco i szybko obgadać (np. zakup alkoholu na najbliższą wycieczkę :P )
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-05, 16:51   

Od dawien dawna Gadu Gadu. Głównie z przyzwyczajenia, bo dobrą funkcjonalnością to on nie grzeszy. Zbyt często się wiesza itp.
Poza tym jeszcze Skype od czasu. Głównie gdy gram z kimś przez sieć i chcę sobie pogadać. Skype jeszcze wykorzystuje rodzina, przeważnie rodzice.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-11-05, 19:24   

Neander napisał/a:
Niestety gg. Z bardzo prozaicznego powodu - ten komunikator ma najwięcej znajomych, a przecież nie zmuszę ich na przejście na Tlen czy cokolwiek innego.

O.o' ależ nikt Ci nie każe ich zmuszać. Instalujesz sobie tlena, dajesz w ustawieniach programu opcję "tak, chcę mieć mozliwośćśc rozmowy z użytkownikami GG", śągasz z servera kontakty GGtowe i tyle. Możesz gadać albo na tlenie, albo na GG spod jednego komunikatora, który jest o niebo bardziej funkcjonalny niż samo GG.
Jedynym minusem (zależy dla kogo, bo ja i tak z tych opcji nie korzystam) jest to, że nie wyświetli Ci się obrazek upchnięty w ramach załącznika do GGtowej wiadomości, a możliwość transferu plików będzie możliwa tylko między użytkownikami, którzy też korzystają z tlena.
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
  
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-05, 19:25   

Tyraela napisał/a:
A teraz Ci kochanie powiem, że ja używam jedynego i słusznego Konnekta.

Wypróbowałem, zobaczyłem, pokomunikowałem i podziękowałem. Syf, wolę gg --_-
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-05, 19:30   

Prev, bo konnekt ma to do siebie, że ciężko się do niego przekonać. Jest po prostu inny, ja też miałam chyba ze dwa podejścia, zanim się przekonałam. I to nie jest to, że na siłę, ale jesteśmy tak przyzwyczajeni do prostego i wręcz prostackiego gg, że ciężko się przestawić na program, który ma tyle możliwości. A przynajmniej to moja opinia.
Poza tym nie każdy jest taki jak ja i lubi mieć ustawione wszystko po swojemu, po każdy najmniejszy guziczek i kolor podświetlenia menu. A konnekt mi to oferuje ;P
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-05, 19:36   

Tyraela napisał/a:
Poza tym nie każdy jest taki jak ja i lubi mieć ustawione wszystko po swojemu, po każdy najmniejszy guziczek i kolor podświetlenia menu. A konnekt mi to oferuje ;P

No, mnie w sumie takie rzeczy to nie ziębią ni grzeją, a nawet walą na całej rozciągłości. Mam gg, które w moim przekonaniu jest dobre i funkcjonalne, a jak Foltyn się mści to korzystam z The power of Skype :))
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
pyton 

Posty: 15
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-12-19, 19:40   

Polecam freeware'owy Pidgin - obsługuje m.in. gg i jabbera, zajmując ok.18 MB RAM. Bardzo szybko się ładuje, nie wyświetla reklam - to pozostałe jego zalety. Kiedyś używałem Mirandę, ale nie wytrzymuje ona z nim porównania.
 
 
Kal 
szukająca swojego m.


Posty: 206
Skąd: z MAG-a
Wysłany: 2007-12-19, 19:49   

pyton napisał/a:
Polecam freeware'owy Pidgin - obsługuje m.in. gg i jabbera, zajmując ok.18 MB RAM

Odpada... Za dużo ramu zabiera O_o
Już wolę swoje gg i tych zabranych 560 kb na dysku 8)
_________________
Nikt nie zasługuje na moje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi mnie do płaczu
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-07-16, 10:20   

Tyraela napisał/a:
Prev, bo konnekt ma to do siebie, że ciężko się do niego przekonać.


Szczególnie gdy projekt nie jest już rozwijany. Nie są łatane błędy itd. Konnekt właśnie przegrywa bo jest programem już martwym. Nie będzie z niego nic lepszego. Nikt nie poprawi dziur w nim itd. Dlatego ja już po ten komunikator nie sięgam.
Jak wcześniej pisałem, przesiadłem się na sieć Jabbera a z GG łączę się za pomocą transportu sieci jabster (na serwerze którego mam konto). Komunikator to Pidgin bądź AQQ 2.0 Na GG czy ich sieć już nie spojrzę :P
Nie muszę pamiętać o liście kontaktów, ona na bieżąco jest synchronizowana z serwerem, w dodatku całą historie rozmów mam dostępną na ich serwerze. ;)
Pidgin i AQQ pozwalają się też łączyć bezpośrednio z siecią GG.

dla tych co na GG siedzą, wiecie że wyszła wersja beta numerka 8.0 :P
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-02-10, 22:21   

Maeg napisał/a:
dla tych co na GG siedzą, wiecie że wyszła wersja beta numerka 8.0 :P

A od dzis (wczoraj?) można sobie ściągnąć "alfę" - fajne to to.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16