FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ME 2008
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-29, 22:17   

MadMill napisał/a:
Oj, jednak Aragones stworzył zespół który może zawojować piłkę światową przez parę lat. Jak będą grać tak pięknie to nie mam nic przeciwko! :mrgreen:

Dla mnie kluczem do sukcesu drużyny Aragonesa jest skończenie się hegemonii Realu I Barcelony [ ;( ] w lidze hiszpańskiej i w reprezentacji. Owszem wciąż mają wyniki, ale już czują oddech rywali na plecach. W podstawowej "jedenastce" mieliśmy tylko 5 graczy z tych klubów, a ławce chyba ani jednego. Reszta graczy to Valencii, Mallorca czy Sewilla. Dzięki temu nie ma kłótni w szatni, a po drugie część zawodników nie jest tak wyeksploatowana sezonem.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-06-29, 22:24   

Wygrali lepsi, najlepsi na tym Euro jak zauważają panowie powyżej. Nie jestem wielkim kibicem Hiszpanii, ale bez wątpienia zapracowali na ten sukces bajeczną grą (zwłaszcza w końcówce turnieju) i w końcu taktyką, którą wymyślił trener z głową, a nie jakaś miernota w stylu Camacho.
MadMill napisał/a:
Silva to największe odkrycie mistrzostw, a nie żaden Arszawin.

Z tym, że Silva to żadne odkrycie. Facet gra w Valencii, gdzie rządzi i dzieli i już było (oraz ciągle jest) o nim głośno w Europie. Ten turniej ugruntował jego pozycję, ale żadne z niego odkrycie. ;)

Poza tym zgadzam się z tym co pisał Mad i zwracam uwagę na Guizę - superrezerwowego, która strzelców Primiera Division, który równie dobrze mógłby grać w pierwszej 11. Szybki, ruchliwy, stawarzający zagrożenie - ciekawe, czy ktoś wykupi go z przeciętnej Mallorki?
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-06-29, 22:28   

Gand napisał/a:
Z tym, że Silva to żadne odkrycie. Facet gra w Valencii, gdzie rządzi i dzieli i już było (oraz ciągle jest) o nim głośno w Europie. Ten turniej ugruntował jego pozycję, ale żadne z niego odkrycie. ;)

To samo z Arszawinem, ale to nie jest gwiazda pokroju Torresa czy Xaviego. Jeszcze... ;)
Gand napisał/a:
Poza tym zgadzam się z tym co pisał Mad i zwracam uwagę na Guizę - superrezerwowego, która strzelców Primiera Division, który równie dobrze mógłby grać w pierwszej 11. Szybki, ruchliwy, stawarzający zagrożenie - ciekawe, czy ktoś wykupi go z przeciętnej Mallorki?

No wiesz, to jest taki killer. Dostaje piłkę w polu karnym i gol. Trochę się gubił jak miał piłką pograć, chociaż to też jest sprawa tego, że siedział na ławce i może brakło pewności. No ale ogólnie to jak napisałem, ławkę rezerwowych Hiszpania ma świetną. ;)
Podobno ma iść do Fenerbahce.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-06-29, 22:33   

RADOŚĆ! XD

A poza tym - o tym, że Silva gra świetnie można było przekonać się już dawno, oglądając niektóre mecze Valencii ;)
Hiszpania to w tej chwili po prostu drużyna kompletna, w mistrzostwach straciła trzy bramki, lepszych napastników nie było, a pomocnicy grali jak szaleni.
Jeśli chodzi o podział hiszpańskich zawodników klubowo - Valencia 4, Liverpool 4, Real 3, Barca 3, Villareal 3, Sevilla 2, Real Betis, Zaragoza, Mallorca, Arsenal po 1.
A z takiego Atletico zajmującego w lidze 4 miejsce nie ma ani jednego zawodnika, bo lepsza część to Argentyńczycy.
No i młody wiek wszystkich poza obrońcami jednak poszedł mocno in plus :)
A dziwi mnie Loew, który nie zrobił żadnej nieprzewidywalnej zmiany, która mogła zmienić losy meczu, ani Odonkora ani Neuville'a. W ogóle Niemcy zagrali przeciętnie, Hiszpanie nie dali im raczej grać.
pozdrawiam
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-30, 11:01   

Najlepszy zawodnik Euro 2008 wybrany Dla mnie, przy całej sympatii dla tego gracza, wybór dość kontrowersyjny - Iniesta był lepszy.
A jeśli już mowa o najlepszych graczach:
Bramkarz: Artur Boruc - bo tylko dzięki niemu nie było większego blamażu
Obrońca: Carlos Puyol - zero w ofensywie, 100% w defensywie
Pomocnik:Iniesta - chociażby za piękna asystę w meczu z Rosja
Atak: Villa - bądź co bądź król strzelców Euro 2012
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2008-06-30, 11:07   

Dla mnie nie ma jednoznacznego najlepszego piłkarza tych mistrzostw - ex aequo dałbym Xaviego, Iniestę, Silvę, Sennę i Fabregasa.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2008-06-30, 13:19   

Dla mnie piłkarz tego Euro to Senna, potem Xavi i Iniesta - w kolejności dowolnej. W ogóle - moja jedenastka Euro 2008:

Boruc - Atlintop, Puyol, Żirkow - Podolski, Xavi, Senna, Arda Turan - Fernando Torres, Villa, Semih Şentürk.

Poza tym turniej naprawdę świetny, emocjonujący, na piekielnie wysokim poziomie. Rewelacyjna Turcja dla mnie najlepszą drużyną, chociaż to Hiszpanie (zasłużenie) wygrali złoto.
Jestem naprawdę zadowolony z poziomu sportowego, choć szkoda, że z grupy nie wyszli naprawdę nieźli Szwajcarzy, którym kibicowałem. Tradycyjnie słabiutki występ naszych - zobaczymy, co będzie w eliminacjach. Więcej wrażen - za jakiś czas, bo teraz jakoś nie mogę sklecić sensownego posta z moich przemyśleń.
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-30, 23:46   

Jander napisał/a:
Fabregasa.
Fabregas to nieporozumienie. O ile jako joker spisywał się bardzo dobrze, o tyle w finale nie był w ogóle widoczny i zagrał najsłabiej z całej linii hiszpańskiej pomocy.
Dla mnie piłkarzem turnieju powinien zostać Senna. Dlaczego? Grał idealnie. Niesamowity w defensywie i na dodatek pomocny w konstruowaniu akcji. Ideał defensywnego pomocnika.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14