FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Feliks W. Kres
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-15, 01:05   

Roliata i Ridareta - dobrze pamiętam ?
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-06-15, 09:11   

Jakoś tak.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2023-06-15, 15:16   

Czy coś się rozwinęło z plotek, że Kres zostawił materiał na Szreń i Szerer i wydadzą do końca?
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-16, 00:07   

tak jak z JRRT
miał Kres jakiegoś potomka ?
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-08-05, 10:25   

Cytat:
Kochani, przychodzimy dzisiaj do Was z informacją trudną.
Od odejścia Feliksa W. Kresa wielokrotnie zadawaliście zasadne pytanie "co z Księgą Całości?". Dzisiaj możemy już z całą pewnością powiedzieć: "Szerń i Szerer. Zima przed burzą" będzie ostatnim wydanym przez nas tomem.
Nie jest łatwo pogodzić się z faktem, że "Księga Całości" nigdy nie zostanie ukończona. Zwłaszcza, że powrót Mistrza do pisania tchnął nadzieję w serca wielu czytelników, którzy latami czekali na zamknięcie cyklu. W nasze serca również. Niestety, wobec niektórych wydarzeń wszyscy pozostajemy bezradni. To jest jedna z tych sytuacji.
W listopadzie oddamy Wam tem "Szerń i Szerer. Zima przed burzą" - ostatnią książkę napisaną przez Feliksa W. Kresa.


https://www.facebook.com/...QqmWkumbaT2eVtl
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-12-22, 10:21   

Niejaki Arkady Saulski pochwalił się na FB, że ma dokończyć Księgę Całości, dostał zgodę małżonki zmarłego.
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-22, 19:04   

to jeden z aktywniejszych członków FB-fundomu.
Samowydawca itp itd. Na oko jeden z sensowniejszych - ale tylko z tego co tam widziałem wpisów na fb.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-12-23, 13:10   

A czy on dobrze pisze? Pytam bo jego nazwisko gdzieś mi tam migało że jest autorem, ale jakoś nigdy nie miałem okazji wziąć do ręki i spróbować, a też nie widziałem żeby go ktoś zachwalał więc i impulsu do podjęcia próby nie było.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2023-12-23, 14:18   

Moim zdaniem niezbyt, taka sztampa dla przejrzałych nastolatków z fabryki gniotów, ale nadrabia zapałem do Kresa. Nie widzę tego, szczerze mówiąc, nawet jeśli ma jakieś szkice fabularne.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-23, 15:22   

fdv napisał/a:
A czy on dobrze pisze? Pytam bo jego nazwisko gdzieś mi tam migało że jest autorem, ale jakoś nigdy nie miałem okazji wziąć do ręki i spróbować, a też nie widziałem żeby go ktoś zachwalał więc i impulsu do podjęcia próby nie było.


a to nawet bardziej rozwinięty PiSarz
https://fabrykaslow.com.pl/autorzy/arkady-saulski/?fbclid=IwAR3KvClORQOOr4dCkXyPeT6YpM_wRsnA5pXdxy-LLWdTWPJD42J1XBtg3WM

https://www.facebook.com/...100063692221721
Cytat:

Nadszedł ten czas, kiedy trzeba wszystko wyjaśnić.
Jak zapewne wiecie na początku przyszłego roku wyjdzie Szerń i Szerer: Zima Przed Burzą - ostatnia książka napisana w całości przez Feliksa W. Kresa, mojego ukochanego autora, który odszedł przedwcześnie w roku 2022. Mistrz odszedł nie ukończywszy Księgi Całości, swego pomnikowego cyklu, jednak seria ta znajdzie zakończenie, dopełnienie.
To niełatwe zadanie powierzono właśnie mnie.
Zgodnie z wolą Anny, małżonki Witka (jak brzmiało prawdziwe imię Feliksa Kresa), i przy akceptacji i błogosławieństwie jego współpracowników, będę kończył Księgę Całości i piszę o tym wprost, publicznie, tutaj, za pozwoleniem Ani, po odbytej z nią dzisiaj długiej, ważnej rozmowie.
Ania zwróciła się do mnie z tą kwestią już kilka miesięcy temu i jesteśmy od tamtej pory w stałym kontakcie, jednak wstrzymywaliśmy się z oficjalną deklaracją. Teraz jednak, wraz z nadchodzącą premierą pierwszej połowy ostatniego tomu, spekulacji, półprawd i nieprawd lata w eterze tyle, że zdecydowaliśmy się je ukrócić i powiedzieć to Wam już oficjalnie.
Prace zaczynamy od przyszłego roku. Znamy zakończenie - Mistrz przekazał je krótko przed śmiercią. Dysponujemy też napoczętym tekstem drugiej połowy ostatniego tomu - moim zadaniem będzie wypełnienie wielkiej, białej plamy, w oparciu o wiedzę Anny, notatki, przekazy Mistrza, ale też np. rysunki, które zostały. Będzie to zadanie niełatwe i najważniejsze w moim literackim życiorysie, ale podjąłem się go z przekonaniem i mam zamiar wypełnić je, jak mawiają Amerykanie - to the best of my abilities. Mamy plan, mamy wizję, mamy strategię. Myślę, że będziecie z tego co szykujemy zadowoleni. Zaufajcie nam.
Nie będę tu podawał żadnych konkretnych dat co i kiedy, bo to tytaniczne zadanie. Proszę Was jedynie o sporo cierpliwości i sporo wyrozumiałości.
Tyle chcę przekazać teraz. Nie wiem czy będę w tej materii ujawniał coś więcej - praca nad tym tomem będzie wymagała skupienia i ciszy. Teraz więc chcę tylko uspokoić te osoby, które zastanawiają się czy poznamy zakończenie tej historii. Tak, poznamy. Czekajcie cierpliwie.



i trzecia twarz Saulskiego
Cytat:

Prezentacja

Redaktor Zarządzający w: Endgame

Pracuje w: WSieci Historii

Dziennikarz w: Gazeta Bankowa

Redaktor w: wGospodarce.pl

Poprzednie stanowisko: redaktor; w: wNas.pl

Poprzednie stanowisko: Korespondent Zagraniczny; w: Stefczyk.info

Pracował w: European Parliament

Uczył się w Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni




w sumie - stajnia Fabryki Słów zobowiązuje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13