Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
George R. R. Martin - Piesn Lodu i Ognia
Author Message
jezzoRM


Posted:     [ !!! ]

[quote]Jeszcze kilka lat i problem sam się rozwiąże. SI będą tworzyć takie rzeczy w przerwach między planowaniem III światowej i podboju galaktyki.
[/quote]

Jeśli sposób ich działania jakoś nie zmieni się diametralnie (w co to nie wiem, bo jakby ktoś wiedział, to już by to na pewno zrobił), to SI nigdy nie napiszą żadnej sensownej powieści. To że jakaś część obecnie wydawanych powieści może niewiele różnić się od powieści, które już teraz może wypluć AI to inna sprawa :mrgreen: . Jakkolwiek sensownej kontynuacji Martina z pewnością nie napisze.


[quote]A tutaj radosny komentarz do aktualnych działań GRRMa[/quote]

To jest typowy news z pupy powielany bezmyślnie przez media. Jakiś pesymista przypomniał sobie, że Martin mówił o 1100 stronach manuskryptu wcześniej, teraz znowu powiedział liczbę 1100 i ktoś uznał, że nie zrobił nic. A przecież nawet nie wiemy, czy mówił o gotowych stronach czy nie, i ile ma napisanych draftów w międzyczasie itp.

A przecież w tym samym wywiadzie powiedział... że zostało mu 100 stron do końca. To mógł być lapsus językowy (najpewniej właśnie nim był), ale optymistyczny fan użył metod naukowych i spektrogram nie kłamie, powiedział "zostało sto stron" :-) Z pewnością nigdy wcześniej jedna niema literka ("s" w "hundred(s)") nie rozgrzała tak fandomu ASOIAF. :mrgreen:
https://www.reddit.com/r/asoiaf/comments/17xm935/spoilers_extended_did_grrm_say_he_has_hundreds/
 
 
Trojan


Posted:     [ !!! ]

jak dobrze że zakończyłem przygodę z książkową GoT na Starciu Królów 20parę lat temu.
Dobre, naprawdę - ale nie pociągło mię dalej. W 2002/3 wolalem boks.

Miałem drugie podejście przy premierze 1 serii serialowej, i znowu, pierwszy tom bardzo spoko, ale do drugiego siadać mi się nie chciało.

[quote]Nawet Abercrombie by się nie nadawał, nie ta skala i zbyt zamyka się w ramach gatunkowych.[/quote]

no... nie wiesz o czym piszesz.

z perspektywy czasu, nadal piaseczniki.

[quote="m_m"]Coraz bardziej przekonuję się o głębokiej mądrości każącej mi czytać jedynie zakończone cykle XD[/quote]

mój teść praktykuje tą zasadę.
 
 
Typical_troll
Ultio dei


Posted:     [ !!! ]

[quote="jezzoRM"]To jest typowy news z pupy powielany bezmyślnie przez media. [/quote]
Oczywiście, ale przecież nie chodzi o jego dosłowną treść, tylko o to, że poza niusami z du.. nie ma nic innego. Nic się w tej sprawie nie dzieje więc publikuje się byle bzdety. Stąd "radosny komentarz", gdybyś nie załapał.
 
 
jezzoRM


Posted:     [ !!! ]

[quote]no... nie wiesz o czym piszesz.[/quote]

Chłop coś dawno temu przeczytał, nie spodobało mu się i na opinie z argumentami wyjeżdża jednym "uja się znasz", gdzie jedyny argument to "nie podobało mi się" i zadowolony. Sorry, ale takie opinie i "dyskusje" zniechęcają do udzielania się tutaj.

[quote]Oczywiście, ale przecież nie chodzi o jego dosłowną treść, tylko o to, że poza niusami z du.. nie ma nic innego. Nic się w tej sprawie nie dzieje więc publikuje się byle bzdety. Stąd "radosny komentarz", gdybyś nie załapał.[/quote]

Po co to ostatnie zdanie? Przecież to nie był atak w twoją stronę. Pisałem informacyjnie, w końcu żeby wiedzieć, że to news z pupy trzebaby posłuchać samej wypowiedzi i najlepiej jej dokładnej transkrypcji, a nigdzie nie ma takiego obowiązku. Też mi się zdarza powielać newsy z pupy w swojej niewinnej ignorancji biorąc na dobrą wiarę to co przytacza artykuł.

I masz rację, poza takimi pupnymi newsami nie ma niczego. Ale się klika i powiela. To naprawdę fenomen jeśli chodzi bo przecież minęło 12 lat jak w tym memie z Titanica. Na takim reddicie fandomowym co chwila jest post o tym czy/kiedy wyjdą Wichry i co na ten temat powiedział gdzieś tam GRRM, a w nim setki osób, często tych samych zastanawia się czy/kiedy powieją Wichry. I tak w kółko, niektórzy poświecili tyle czasu tym bezsensownym dyskusjom, że zdążyliby ponownie przeczytać sagę. Te nasze wpisy zresztą też do nich należą :mrgreen:
 
 
Trojan


Posted:     [ !!! ]

[quote="jezzoRM"][quote]no... nie wiesz o czym piszesz.[/quote]

Chłop coś dawno temu przeczytał, nie spodobało mu się i na opinie z argumentami wyjeżdża jednym "uja się znasz", gdzie jedyny argument to "nie podobało mi się" i zadowolony. Sorry, ale takie opinie i "dyskusje" zniechęcają do udzielania się tutaj.
[/quote]

Wiesz że podstawą w necie jest czytanie tego co inni piszą a nie to co się tobi wydaje ?

Podwójnie napisałem że mi się podobało (w miarę) - pod koniec '90 uznawałem to za jeden z najlepszych cyklów fantasy ever (ale mi przeszło). Natomiast od 20 lat, samo story mnie już nie ciągnie. Może to ta przerwa pomiędzy 2 a 3 tomem? Próbowałem wskrzesić starą miłość przy okazji serialu - ale okazało się że kompletnie już mnie to nie kręci.

"Nawet Abercrombie by się nie nadawał, nie ta skala i zbyt zamyka się w ramach gatunkowych."

Joe by machnął taki cykl na przerwie w kiblu.
:)
 
 
Whoresbane


Posted:     [ !!! ]

Nowe wydanie w twardej oprawie:

[img]https://katedra.nast.pl/literatura/okladki/Gra_o_tron_2024-large.jpg[/img]
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Chyba pierwsze z ładnymi okładkami. Aczkolwiek wymieniam sobie sukcesywnie stare na dużą wersję ilustrowaną więc już nie będę celował w to wydanie. Choć szkoda, że "Nawałnica mieczy" nadal w wersji dwuczęściowej. Może aby nie straszyć ceną za jednotomowe wydanie.
 
 
Whoresbane


Posted:     [ !!! ]

Ponoć objętościowo przekroczyła możliwości wydawnicze i musieli rozdzielić na dwa tomy
 
 
fdv


Posted:     [ !!! ]

A to wydanie powyżej ilustrowane czy tylko HC i nowe okładki?
 
 
Whoresbane


Posted:     [ !!! ]

Tylko nowe okładki i twarda oprawa. Miękkie wydania zostaną przy serialowych okładkach a ilustrowane będą nadal kontynuowane swoim tempem
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group