FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Waśnie w świecie baśni;)
Autor Wiadomość
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-12-02, 23:01   

Może inni się śmiali, mnie to nie rozśmieszyło... nawet się nie uśmiechnęłam. Ot opowiastka jakich na pęczki. To dlatego niby śmieszny.
Wymuszone, źle się wyraziłam, wtórne. Była już taka historia z ludźmi z forum. Po prostu tak łatwiej :P
_________________

 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2007-12-03, 17:08   

No nie wierzę :P Nie dośc, że Nab prawie przeklina (choc mógłby się wysilic na jakieś bardziej barwne i kwieciste wiązanki) to jeszcze przejawia tu i ówdzie przebłyski autoironii. Pisz pisz, może im dalej w las, tym będzie lepiej. Życzę oby Ci się fabuła nie rozpełzła i obyś zgrabnie ogarnął wszystkie rozpoczęte wątki :>
_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
BitterSweet 
Slave Driver


Posty: 606
Skąd: Zoznowitz
Wysłany: 2008-02-17, 21:07   

Przeleciałam na razie szybko, ale przyznam, że ciekawe- lubię takie opowiasteczki :D Naprawdę można się przy nich uśmiechnąć, Zła.
I kto by podejrzewał, że w Nabie drzemie iskra talentu...? : P
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-17, 21:47   

Czuję się pominięty :DD Względnie autor nie uwzględnił tępoty umysłowej niektórych. Tak czy tak - bida :DDD


a tak serio - zabawne, nawet zabawne. Błędów wg mnie parę jest, do tego nierówne do bólu to. Niektóre fragmenty jakby na siłę tworzone. Brakuje przewodniej myśli jakiejś.
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-18, 01:39   

Sweet napisał/a:
I kto by podejrzewał, że w Nabie drzemie iskra talentu...? : P
W Nabie drzemie jeszcze sporo innych ukrytych talentów 8) :-P
Wulf napisał/a:
Czuję się pominięty :DD
Miałeś być jednym z bohaterów pierwszoplanowych, ale pojawić się dopiero w poźniejszej części. A, że zabrakło mi czasu aby napisać ciąg dalszy to... wyszło jak wyszło :-P Jesteś zbyt charakterystyczny aby cię pominąć :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Lesij 
Paladyn Tajgi


Posty: 329
Skąd: z Rzeczypospolitej
Wysłany: 2008-03-02, 17:16   

Staaary, świetnie...
Nie myślałem, że masz na tyle autoironi, żeby zrobić z seibie pedałkowatego gogusia...
Wielkie brawka! XD
A poza tym, ja częściej byłem na FiRze niż Dagg :-/
_________________
 
 
Sunshine 


Posty: 216
Wysłany: 2008-04-11, 08:08   

Mnie tam się podobało. Lekkie, łatwe do przełknięcia. Ostanio mam taki okres, ze nie lubie się męczyc, czytając coś.
Chcę jeszcze! ^.^ ;)


A może niedługo, osmielona przykładną postawą Naba, dam coś swojego...?
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-12, 00:49   

Nie wiem czy będzie jeszcze bo w ogóle nie chce mi się nic pisać, a na siłę nie będę nic robił:P Jak mam się za coś zabrać to porządnie albo w cale:P

Napisz coś swojego. Fajnie by było aby to była jakaś historia z osobami z forum zawierające subtelne aluzje, alegorie, trafne spostrzeżenia i inne takie duperele:P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-04-12, 13:19   

Nabu Nezzar napisał/a:
Nie wiem czy będzie jeszcze bo w ogóle nie chce mi się nic pisać, a na siłę nie będę nic robił:P Jak mam się za coś zabrać to porządnie albo w cale:P


No i przechwalili wszyscy i autor się zamknął w sobie. A w wolnej chwili się wciągnąłem (po cichutku). Nawet chusteczki i walerianę kupiłem, coby nad wzruszeniem zapanować :-P
Nie znając osobiście nikogo z forum stwierdzam, że już was lubię :badgrin: Serio.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-12, 15:39   

A to nowa edycja to będzie o FiR bis?
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-28, 14:09   

Dzisiaj powinienem dodać 4 rozdział. Właśnie go piszę. Inspirację dostarczył mi Bonzai dlatego miłośnicy "Hassina" po wnikliwej lekturze dostrzegą pewne niuanse;)
Poza tym to co zwykle - błyskotliwe i subtelna nawiązania do otaczającej forum rzeczywistości i inne takie duperele. Obok kultowych już, starych (i lubianych;p) bohaterów być może pojawią się nowe postacie, kandydaci na przyszłe gwiazdy:P

EDIT


Czwarta część właśnie została zamieszczona. Życzę miłej lektury;p
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Farin 


Posty: 93
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2008-04-28, 18:31   

Początek niczego sobie :] Znam Toudiego, akurat i to mi się spodobało. Niestety im dalej w las tym gorzej z umiejscowieniem akcji. Trochę za dużo urywanych w locie przeskoków abym mógł nadążyć z aluzjami i zrozumieniem czegokolwiek. 4 częśc według mnie najsłabsza...
Powtórzę się ale co mi tam: za dużo przeskoków. Noi zbyt dosłowne potraktowanie użytkownika Fako w porównaniu do wcześniejszych aluzji.
_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
 
 
Lesij 
Paladyn Tajgi


Posty: 329
Skąd: z Rzeczypospolitej
Wysłany: 2008-04-28, 19:56   

Prawda. Nabu trochę odwalił czwórkę, ale sam pisął, ze mu się nie chce i tylko dzikie parcie fanów sprawiło, że coś z siebie wydusił...
Mimo wszystko, wierzę, że Piąty rozdział będzie wielkim przebłyskiem i Naboo pokaże na co Go stać ;)
_________________
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2008-04-28, 20:33   

Nabu... Zajebioza... Myślałem że moja postać będzie nieco... inna. Bo znając ciebie mogła taka być. Ale postać Oliego - majstersztyk.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Aexalven 
Prawa Racica Sarenki


Posty: 226
Skąd: Świątynia
Wysłany: 2008-04-28, 20:41   

A moja do dupy :< Pierwszy fragment przeboleję, że zlewałem się z Bonsaia, choć normalnie bym go wygonił\zabił, ale to, że ja z moim ego i syndromem trolla w życiu bym nie powiedział, że jestem głupi, to wy jesteście głupi, błeee, masło... Unga
_________________
Jam jest Aexalven Fendadra, prawa Racica Pięknej Sarenki.
Wstąp do Kościoła Sareńskiego, sprzymierz się z Sarenką i pokonaj złego Swinetana i jego miniony.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-04-28, 22:32   

Gdzie tam, panie, mnie fachowca pouczać, a już - olaboga - coś narzucać. Ale tak sobie bym poczytał - tu uniżona suplika - cóś w stylu Mody Na Sukces - jakiś romans, nieprawe dzieci, sześciojajowe bliźnięta. I więcej postaci kobiecych przydałoby się, bo na razie tak w męskim gronie tylko (zaraz podejrzenia będą...). Zaraz się mężczyźni zaczną zarzynać. A gdyby tak to kobitka wpadła i masakrę zrobiła? Nie ukrywam - kręcą mnie fajne kobiety z pistoletami :) ale tasaki też nie byłyby złe.... :-?

Przemyślałem sprawę: może by tak Bonsai okazał się nieślubnym potomkiem Aexalvena?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Lesij 
Paladyn Tajgi


Posty: 329
Skąd: z Rzeczypospolitej
Wysłany: 2008-04-29, 15:51   

I do tego murzynem z domieszkami krwi chińskiej O.O
_________________
 
 
Aexalven 
Prawa Racica Sarenki


Posty: 226
Skąd: Świątynia
Wysłany: 2008-04-29, 18:20   

Nie pozostanę obojętny...

Stoi na dachu wieżowca żyd, murzyn i Bonsai, są popchnięci przez Faka jednocześnie, kto spadnie pierwszy?...



A kogo to obchodzi?:D
_________________
Jam jest Aexalven Fendadra, prawa Racica Pięknej Sarenki.
Wstąp do Kościoła Sareńskiego, sprzymierz się z Sarenką i pokonaj złego Swinetana i jego miniony.
 
 
Lesij 
Paladyn Tajgi


Posty: 329
Skąd: z Rzeczypospolitej
Wysłany: 2008-04-29, 18:25   

Bonsai spadnie ostatni bo ma pustogłowie O.O
Ale kto pierwszy to nie wiem O.O
Pewnie Żyd, bo ma full kasy w kielniach O.O
_________________
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-04-29, 20:55   

A może byście sobie dali na wstrzymanie?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-29, 22:11   

Piąta część będzie wkrótce. Właśnie zastanawiam się nad fabułą. No i nad rolą kobiecą. Myślę, że mam kilka typów użytkowniczek, które świetnie by się sprawdziły w historii:) Szczególnie jedna:D
No i tym razem, ta część będzie trochę dłuższa niż zwykle i bardziej spójna. Postaram się trochę dostosować od waszych uwag:)

P.S. Spróbuję napisać także jakąś scenę akcji, specjalnie dla i pod Faka:D
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Aexalven 
Prawa Racica Sarenki


Posty: 226
Skąd: Świątynia
Wysłany: 2008-04-30, 12:32   

Nabu Nezzar napisał/a:
P.S. Spróbuję napisać także jakąś scenę akcji, specjalnie dla i pod Faka:D

Widze, że koperta doszła, a więc Prezesie Nabu, chcę opływać w glorii i splendorze, mam być wielki, monumentalny, wspaniały, szarmancki i mściwy zarazem.
Wazę z dynastii Ming wyślę kureirem :)
_________________
Jam jest Aexalven Fendadra, prawa Racica Pięknej Sarenki.
Wstąp do Kościoła Sareńskiego, sprzymierz się z Sarenką i pokonaj złego Swinetana i jego miniony.
 
 
Farin 


Posty: 93
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2008-04-30, 16:40   

Lesij napisał/a:
Prawda. Nabu trochę odwalił czwórkę, ale sam pisął, ze mu się nie chce i tylko dzikie parcie fanów sprawiło, że coś z siebie wydusił...
Mimo wszystko, wierzę, że Piąty rozdział będzie wielkim przebłyskiem i Naboo pokaże na co Go stać ;)

Nie interesuje mnie z jakich powodów on to naskrobał. Zachecił mnie do oceny, więc oceniam samą twórczość, a nie pobudki jakimi się kierował :P
_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne:
wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie mam pewności." A. Einstein
 
 
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-03, 16:34   

Minęło pół roku od opublikowania ostatniego rozdziału, nie mogłem więc dalej udawać, że nie słyszę próśb i błagań fanów aby napisać kontynuację mego największego, obok Valsiru, dzieła 8) Dziękuję za liczne listy, maile i smsy. Fankom składam ukłony za przysyłane stringi i staniki. Wiedzcie, że nie pozostaje wobec tego obojętny, myślę o was i o tym, jak was uszczęśliwić. Ostatniej nocy kochając się z przedstawicielką fan klubu "Waśni w świecie baśni" stanął mi. Stanął mi w głowie pomysł aby to was zapytać o czym chcielibyście przeczytać w 5 części kultowej sagi. W końcu od czasu ostatniej publikacji wiele wydarzyło się na forum. Na pewno część z tego można w ciekawy sposób opisać. Czekam więc na uwagi i propozycje co zawrzeć w V epizodzie "Waśni". Na pewno będzie coś o Bernardzie vel BG, który ostatnimi czasy jest na językach forumowiczów. No, ale kto lub co poza Bernardem? czy rozwinąć wątek miłosny Elektry? Czy przejść obojętnie wobec objawienia się Mikaela? :-P
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-10-03, 17:27   

No właśnie Mikaela nie powinieneś pozostawiać w niebycie! Aby nie być znowu niepoprawnym napiszę, że to bez wątpienia jedna z barwniejszych postaci. Niemal archetyp wiejskiego niesprawnego umysłowo znajdy, którego kopanie jest ulubioną rozrywką nudzących się gospodarzy :mrgreen: W ogóle sporo przaśnych klimatów by się przydało. Choć coś w stylu dobrego mordobicia na miecze też byłoby niezłe :-| Niech Mistrz sam rozstrzygnie. Byle Mikael pozostał... 8)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13