FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
NSDAP czy Socjalistyczna ?
Autor Wiadomość
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2008-10-16, 15:21   

jachu napisał/a:
Z racji tego co głosiła i pisała NSDAP, jej program był lewicowy (niech będzie socjalistyczny).

Czy wg Ciebie "socjalistyczne" było ciągłe odwoływanie się Hitlera do tradycji tysiącletniej Rzeszy, do potęgo Niemiec, germańskość itd.?
Owszem, NSDAP była populistyczna - ale czy to czyni z niej partię lewicową?
Ł napisał/a:
Nie. Jest cybernetykiem

Cybernetykiem? Przecież studiował matematykę - później także prawo, filozofię, socjologię i psychologię. O cybernetyce nic mi w jego studiach nie wiadomo.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-10-16, 17:33   

BG napisał/a:

Cybernetykiem? Przecież studiował matematykę - później także prawo, filozofię, socjologię i psychologię. O cybernetyce nic mi w jego studiach nie wiadomo.

Bo to interdyscyplina właśnie.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-10-16, 20:22   

BG napisał/a:
Czy wg Ciebie "socjalistyczne" było ciągłe odwoływanie się Hitlera do tradycji tysiącletniej Rzeszy, do potęgo Niemiec, germańskość itd.?
Owszem, NSDAP była populistyczna - ale czy to czyni z niej partię lewicową?
Pisząc socjalistyczny / lewicowy - mówiłem o warstwie gospodarczej, wcześniej też pisałem że lewicowość, czy centrolewicowość w warstwie gospodarczej nie wyklucza nacjonalizmów w warstwie ideologicznej...

BG napisał/a:
Cybernetykiem? Przecież studiował matematykę - później także prawo, filozofię, socjologię i psychologię.
Ano studiował te kierunki, natomiast zgodnie z notką biograficzną Wikipedii - w 1970 uzyskał eksternistycznie tytuł zawodowy magistra filozofii. Wygląda więc na to, że jest filozofem.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2008-10-17, 11:37   

jachu napisał/a:
Pisząc socjalistyczny / lewicowy - mówiłem o warstwie gospodarczej, wcześniej też pisałem że lewicowość, czy centrolewicowość w warstwie gospodarczej nie wyklucza nacjonalizmów w warstwie ideologicznej...

Powtarzasz się, tylko w innej formie. Ale treść jest taka sama.
Powtarzam: liberalizm gospodarczy nie musi oznaczać prawicowości, a brak tego liberalizmu nie musi oznaczać lewicowości.
Przecież równocześnie z marksistami kapitalizm był krytykowany przez konserwatystów. Merkantylizm - czyli system interwencjonistyczny - jest starszy od kapitalizmu.
Np. Wulf jest lewicowcem - lewakiem - a nie jest socjalistą. Nie tylko on zresztą.
Wielu konserwatystów katolickich krytykuje kapitalizm, mimo że nie jest lewicowcami.

I - również powtarzam - nie nacjonalizmów, tylko rasizmów. A to wcale nie to samo.

Nacjonalista może być narodowym liberałem, narodowym socjalistą, narodowym konserwatystą, narodowym syndykalistą, narodowym d***kratą, narodowym anarchistą... a rasista raczej liberalny nie może być. O ile nacjonalizm jest zawsze tylko jednym ze składników jakiejś ideologii, a nigdy samodzielną ideologią, o tyle rasizm może być samozielną ideologią. Tyle że on już znacznie częściej niż nacjonalizm wiąże się z zamordyzmem i brakiem liberalizmu.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-10-18, 03:55   

jachu napisał/a:
Ano studiował te kierunki, natomiast zgodnie z notką biograficzną Wikipedii - w 1970 uzyskał eksternistycznie tytuł zawodowy magistra filozofii. Wygląda więc na to, że jest filozofem.


Może on jest specjalistą od jakieś logiki formalnej - kto wie, może pracuje naukowo nad jakąś nową Notacją Odwrotną Korwinową albo architekturą logiki kwantowej ;)
Bo jeśli nie to on jest co najwyżej cyberpunkiem albo cyborgiem :mrgreen:
Łukasiewicza, Turinga, Von Neumana bezsprzecznie można określić jako cybernetyków - ale nie wystarczy być specem od matematyki czy logiki żeby być cybernetykiem :P
Chyba że to taka ironia, ale nie widziałem tam emoticonów, więc chyba nie
Ew. Łaku chciał Korwina przedstawić jako cybernetyka, co w oczach naszej zinformatyzowanej społeczności dało by mu dodatkowe punkty rispecta, +5 do kozactwa i +10 do jechania z tym koksem 8)
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4487
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-10-18, 10:23   

Shadowrunner napisał/a:

Łukasiewicza, Turinga, Von Neumana bezsprzecznie można określić jako cybernetyków - ale nie wystarczy być specem od matematyki czy logiki żeby być cybernetykiem :P

Może dlatego napisałem że to interdyscyplina? Co więcej żeby być cybernetykiem można być też politologiem, czy ekonomistą z wykształcenia i poprostu stosowac metody cybernetyczne w swojej domenie?

Shadowrunner napisał/a:
Ew. Łaku chciał Korwina przedstawić jako cybernetyka, co w oczach naszej zinformatyzowanej społeczności dało by mu dodatkowe punkty rispecta, +5 do kozactwa i +10 do jechania z tym koksem 8)

Tak właśnie po to to zrobiłem, tak samo jak władze Polskiego Towarzystwa Cybernetycznego obsadzając Korwina jako szefa sekcji cybernetyki społecznej. Tylko żeby przed tobą przykozaczyć.

Shadowrunner napisał/a:
Chyba że to taka ironia, ale nie widziałem tam emoticonów, więc chyba nie

To ty może sobie dopisz emotke" :DDD " przy nicku.
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-10-18, 13:43   

Cytat:
Tak właśnie po to to zrobiłem, tak samo jak władze Polskiego Towarzystwa Cybernetycznego obsadzając Korwina jako szefa sekcji cybernetyki społecznej. Tylko żeby przed tobą przykozaczyć.


Jeśli jest szefem cybernetyki społecznej to spoko. Korwin kozaczy :P
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13