Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Jaka przegladarka?

Jakiej przeglądarki używasz?
Opera
24%
 24%  [ 18 ]
Firefox
60%
 60%  [ 45 ]
Netscape
0%
 0%  [ 0 ]
Mozilla
8%
 8%  [ 6 ]
Safari
0%
 0%  [ 0 ]
Flock
1%
 1%  [ 1 ]
IE
6%
 6%  [ 5 ]
Voted : 75
Total Votes: 75

Author Message
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

Mam liska 3.0 i oprócz samej grafiki specjalnych różnic nie widzę między poszczególnymi wersjami. Inna sprawa, że ja używam jedynie podstawowych funkcji i nie włączam dziesiątek dodatkowych.
 
 
Maeg
Trójkoświr


Posted:     [ !!! ]

W kwestii szybkości, nie wiem dlaczego u Ciebie Dżef Chrome nie jest szybszy ale u mnie gołym okiem widać jego prędkość. Co do zawieszania się u mnie, miało to miejsce tylko raz a testuje już drugi dzień.

Zrobiłem też test SunSpider JavaScript

Oto wyniki:
Chrome: - 2235.2ms +/- 5.9%
Firefox 3.0 - 4441.2ms +/- 4.0%
Safari 3.1.2 4585.0ms +/- 0.4%
Opera 9.5 - 5924.8ms +/- 0.6%
Firefox 2.0.16 19939.0ms +/- 1.1%
IE 7.0 - 49703.2ms +/- 9.0% !! lol !!

Jak widać Chrome jest dwukrotnie szybszy od najnowszego Firefoxa, Safari a prawie trzy krotnie od Opery. Zrobiłem test też dla Firefoxa 2 i wychodzi on, no hm bardzo kiepsko – to dla tych którzy przy nim pozostali ;) O IE 7 nie wspomnę a bety 8 ściągać nie będę. Oczywiście nie jest to powód to instalowania Chrome, pamiętamy to jeszcze beta.

Chrome naprawdę jest szybki w dodatku o wiele lżejszy, otwiera się błyskawicznie. Nie ma wycieków pamięci znanych z Firefoksa który po kilku godzinach pracy przy otwartych kilku kartach pamięci pożera masę. W Chrome tego nie ma. Niestety w FF3 też z tym problemem sobie nie poradzili do końca, ale jest lepiej niż w dwójce.

Wpierw jednak minusy Chrome:
Błędy w polskim słowniku, trochę irytujące gdy podkreśla poprawnie napisane słowa.
Przy powiększaniu, zmniejszaniu strony zmienia się tylko tekst, grafika nie.
Nie obsługuje RSS, nie ma też informacji na pasku adresu o tym, że kanał taki na stronie występuje.
Przy zamykaniu przeglądarki pobieranie jest anulowane (źle!)
Gdy mamy otwartą tylko jedną kartę i ją zamkniemy, zamyka się i przeglądarka.
Jako że jest to wersja beta są luki, dwie już zostały odkryte. Jedna poważna, drugie już nie.
Sporadyczne (u mnie) problemy z obsługą javy i flasha

Plusy
Oddzielne procesy dla każdej karty, dzięki temu error jednej karty nie wywala całej przeglądarki.
Menadżer zadań znany z Safari
Szybkość!
Możliwość tworzenia „aplikacji desktopowych ”
ładny, minimalistyczny wygląd. W dodatku kilka bajerów graficznych, cieszących oko.
Możliwość dowolnego rozciągnięcia pola gdzie wpisuje się tekst (oczywiście nie każdego, ale na szybkiej odpowiedzi działa)
Omnibox! Połączenie paska adresu z szybkim wyszukiwaniem. Za pomocą klawisza tab, można włączać sobie różne wyszukiwarki (np. wiki, allegro, yahoo)
Speed dial jak z Opery, plus ostatnie zakładki, używane wyszukiwarki oraz zamknięte karty

Sprawa licencji: http://webhosting.pl/Obawy.o.zapisy.w.licencji.Google.Chrome.sa.wyssane.z.palca

Czego jeszcze w pierwszej beta brakuje?

Brak możliwość blokowania reklam.
Brak możliwości dodawania pluginów
Brak możliwości dostosowania wyglądu
Brak wersji dla Linuksa i Maca
Linux i MacOS mają być wspierane, na konferencji zapowiedziano wydanie API dla Chrome więc będą pluginy i pewnie motywy.

Nie zapominajmy, że jest to pierwsza publiczna beta i wiele jeszcze się zmieni. Na pewno też zwiększy się szybkość, bo od wydania FF3 beta1 do FF3 RC1 to nastąpiło. Jednak jak na bete produkt już daje nadzieje na coś innego niż czwórka liderująca (IE, Firefox, Safari, Opera). Gdy wyeliminują pewnie mankamenty, dojdą dodatkowe możliwości (ale dużo ich nie będzie, ma być ich mniej w porównaniu z innymi przeglądarkami).

[quote]Mam liska 3.0 i oprócz samej grafiki specjalnych różnic nie widzę między poszczególnymi wersjami.[/quote]

A bardziej stabilny, na pewno też szybszy jest. Poza tym np. wpisz w pasku adrsu „biblioteka” powinien podpowiedzieć Ci adres forum. To jest jedna z głównym zmian w FF. To na co tak narzeka Beata. Teraz w oknie adresowym można przeszukiwać historie po dowolnie wybranym słowie i podpowiedzi idą nie tylko z początku aresu, ale też z tytułu czy opisu strony. Ja głównie dla tej funkcji siedziałem już na od bety 4 na lisku. Ale też dla tagów przy zakładkach (bombowa sprawa)

[quote]Dlaczego ten tłumokowaty Firefox 3.0.1 nie zapamiętuje iluś tam ostatnich adresów internetowych, tylko usiłuje posegregować je według jakichś tam własnych kryteriów? [/quote]
[quote]Dlatego siedzę na FF 2.0.0.16 [/quote]
Jak można nie używać zakładek? o_O bez tego jak bez ręki. ;) Druga sprawa pisałem już wyżej jak działa nowy system wyszukiwania w 3.0 ;) spróbuj w ten sposób ;)

[quote]Ciekawy artykulik, o tym na co się na ogół nieświadomie zgadzają użytkownicy nowej przeglądarki od Google. [/quote]
Wcześniej dałem linka, który wyjaśnia te „niezwykle ciekawą sprawę z licencją”. Jednym słowem prace dzienikarzy można określić tak: bullshit ;)

[quote]Mało fajnych skinów nadal, wkurwiająca historia i wkurzajace wyszukiwanie w polu adresowym. [/quote]

To od Chrome trzymaj się z daleka, uosabia wszystko to czego nie lubisz :P

Z ciekawostek Chrome zdobył 1% udziału w rynku, to więcej niż ma Opera :mrgreen:

Edit:
Zrobiłem test dla Firefoxa 3.0.2 (RC wyszło wczoraj) i zmieniłem jedną opcje w Chrome. Oto rezultaty.
Firefox 3.0.2 - 3982.4ms +/- 1.4%
Chrome - 2085.0ms +/- 0.2% :mrgreen:
 
 
Liv
Sine Qua Non


Posted:     [ !!! ]

Odkąd mam FF3 nie mogę wyłączać ręcznie reklam które mi wyskakują, muszę odświeżać stronkę. Do tego nie mogę oglądać większości filmików w necie ... Czy te problemy są rzeczywiście związane z nową wersją przeglądarki, czy tylko ja mam coś ... 'popsute' ?
 
 
Dhuaine
Catty


Posted:     [ !!! ]

[quote="Maeg"]Teraz w oknie adresowym można przeszukiwać historie po dowolnie wybranym słowie i podpowiedzi idą nie tylko z początku aresu, ale też z tytułu czy opisu strony.[/quote]
Dzizas, to zupełnie jak w Operze 9.5 x___X Ten system to totalna porażka! Muszę wpisać sporą część adresu, żeby opera łaskawie wyłowiła żądany url z gąszcza nie wiadomo czego. Gdyby znajoma nie wyłowiła skrótów adresowych (zabunkrowanych w opisach stron ulubionych, kto to wymyślił?), to bym operę udusiła gołymi rękami...

Lol, mi ff2 zainstalował sobie flasha w jednej z ostatnich aktualek. Miałam ochotę rozszarpać go na strzępy -.-
 
 
Sunshine


Posted:     [ !!! ]

Od przesiadki na własnego kompa - tylko i wyłącznie FF. :) Wcześniej latami pier....łam się z IE bo był instalowany wszędzie - w kompach na uczelni, w kafejkach netowych, no... wszędzie. :shock: Na szczęście u mnie w robocie są normalni informatycy - zainstalowali wszystkim odgórnie liska. Nie mnie oceniać, czy takie narzucenie jest słuszne.
Po latach spędzonych na durnej IE lisek jawi mi się jako przeglądarka idealna - żadnych pieprzonych pop-upów, adblock, masa przydatnych wtyczek, zapamiętywanie haseł, duża domyślność adresów przy wpisywaniu do paska. Jednym z nielicznych minusów jest historia odwiedzanych stron - po prostu spis tego, na czym byłam od najwcześniejszych do najdawniejszych witryn. Niewygodnie szuka się w tym gąszczu tego, co jest mi potrzebne. W tym miejscu IE ma to lepiej rozwiązane - podział na strony odwiedzane wczoraj, 2 dni temu, 3 dni temu, tydzień itd.
Ja jakoś nie odczuwam ramożerności liska.
A w planach mam przetestowanie Opery, ale raczej nie przewiduję przestawiania się na nią - kiedyś zdarzyło mi się z niej kilkukrotnie korzystać, jest strasznie ociężała i jak dla mnie ma niezrozumiałą obsługę i interfejs.
 
 
Jachu
princeps senatus


Posted:     [ !!! ]

Tylko Opera. Jakoś się przyzwyczaiłem. A jak mam gdzieś skorzystać z badzIEwia, to mnie krew zalewa - po prostu nie znoszę IE...

[URL=http://img98.imageshack.us/my.php?image=firefoxeatsie118qv2.jpg][img]http://img98.imageshack.us/img98/6945/firefoxeatsie118qv2.th.jpg[/img][/URL]

Taki obrazek znalazłem w necie ;)
 
 
nastka
Fire!


Posted:     [ !!! ]

Firefox ;) Przyzwyczaiłam się, ale też nie narzekam. Teraz kiedy muszę korzystać z IE, np; na uczelni to ciężko się przestawić. Chcę kliknąć 'otwórz w nowej karcie' a za chwilę myślę: 'no tak, przecież tu nie ma takiej opcji' i się denerwuję :/
 
 
wred


Posted:     [ !!! ]

[quote="Sunshine"]Niewygodnie szuka się w tym gąszczu tego, co jest mi potrzebne. W tym miejscu IE ma to lepiej rozwiązane - podział na strony odwiedzane wczoraj, 2 dni temu, 3 dni temu, tydzień itd. [/quote]jak nie ma jak ma ;p
można sobie zrobić porządkowanie wg daty, witryn, liczby wizyt, ostatniej wizyty ;p
 
 
You Know My Name
Vortex Surfer


Posted:     [ !!! ]

Tylko IE7, dlatego, że nie muszę dodatkowo niczego mu dorzucać, dziesiątek addinów dokręcać i zastanawiać sięczy otworzy filmik w youtubie czy nie?
Poza tym żona się do niego przyzwyczaiła i nie chcę mieszać.
 
 
BitterSweet
Slave Driver


Posted:     [ !!! ]

[quote="Mag_Droon"]Poza tym żona się do niego przyzwyczaiła i nie chcę mieszać[/quote]
Ach te kobiety! Blokują postęp techniczny... ;P

[quote="wred"]można sobie zrobić porządkowanie wg daty, witryn, liczby wizyt, ostatniej wizyty ;p[/quote]Tylko że nie jest to w osobnych okienkach, tylko taki spęd ogromny i żeby do konkretnej daty przejść, trzeba przerolować historię wzdłuż i wszerz. :P W najnowszej wersji liska jest obiektywnie mniej wygodna niż w poprzednich. oo
 
 
Dhuaine
Catty


Posted:     [ !!! ]

[quote="Sunshine"]Na szczęście u mnie w robocie są normalni informatycy - zainstalowali wszystkim odgórnie liska. Nie mnie oceniać, czy takie narzucenie jest słuszne. [/quote]
Wszelkie narzucanie przeglądarek jest niesłuszne, a wręcz chamskie --_- To takie podejście "moje jest najlepsze i basta". Uczelnie, kafejki i biblioteki mają IE razem z windą i korzystają z tego, bo to zawsze jeden program mniej do instalki po formacie. IE7 nie różni się aż tak znacząco od innych przeglądarek, żeby nie dało się go używać, zwłaszcza jak jest to tylko kilkanaście, kilkadziesiąt minut na kompie w publicznej lokacji.

Aktualnie używam jednocześnie liska i ie na xp oraz opery na viście. :P Zastanawiam się, czy nie przejść zupełnie na operę - jak dla mnie ma zalety zarówno avanta, jak i liska. Brakuje tylko wybierania kart do otworzenia na starcie... ale to ma chyba tylko avant. --_- Nigdzie indziej nie widziałam.
 
 
wred


Posted:     [ !!! ]

Jak dla mnie lisek ma mega-kosmiczną przewagę nad resztą - w postaci AdBlocka - jeżeli na jakiejś innej przeglądarce będzie można tag genialnie i prosto blokować niechciane treści ze stron - to rozważę sprawdzenie - do tej pory szkoda czasu na wszystkie Opery, klony IE czy o zgrozo samo IE :p
 
 
Ł
dziura w niebycie


Posted:     [ !!! ]

Wred, a czym adblock FF różni się od ad-bloka opera w sensie na czym polega ta przewaga? Ja ogólnie sam adblocka prawie nie stosuje, czasem przyda sie przy reklamach na jakiś biednych stronkach.

[quote="Sunshine"]
A w planach mam przetestowanie Opery, ale raczej nie przewiduję przestawiania się na nią - kiedyś zdarzyło mi się z niej kilkukrotnie korzystać, jest strasznie ociężała i jak dla mnie ma niezrozumiałą obsługę i interfejs.[/quote]
Że gdzie opera jest niezrozumiała? Czego nie mogłaś znaleść?
 
 
wred


Posted:     [ !!! ]

[quote="Ł"]Wred, a czym adblock FF różni się od ad-bloka opera w sensie na czym polega ta przewaga? Ja ogólnie sam adblocka prawie nie stosuje, czasem przyda sie przy reklamach na jakiś biednych stronkach. [/quote]Hmm, a Opera ma taką funkcjonalność / plugin ? bo nie doszukałem się ;p - inna sprawa, że zbyt gorliwie nie szukałem :P
 
 
Ł
dziura w niebycie


Posted:     [ !!! ]

[quote="wred"]Hmm, a Opera ma taką funkcjonalność / plugin ? b[/quote]
Od którejś wersji ma w bazowym zestawie opcji. Sam pluginów właściwie nie stosuje, oprócz skórki która czyni mój pasek przycisków wąski niczym w stringach.
 
 
Maeg
Trójkoświr


Posted:     [ !!! ]

[quote]Od którejś wersji ma w bazowym zestawie opcji. [/quote]
Dokładnie od 9 wersji ale system zaproponowany przez Opere uważam za dalece niedoskonały. Pozwala na blokowanie reklam, ale będąc dokładniejszym blokuje zawartość przez co w stronie zostają nieładne dziury. Poza tym blokuje on całą rodzinę adresu, nie wiem czy zostało to poprawione od tego czasu ale można sobie zablokować o wiele więcej niż byśmy chcieli. AdBlock w Firefoxie pozwala na blokowanie konkretnego pliku także, nie zostawia przykrych niespodzianek.

[url=http://maeg.pl/firefox.jpg]Tak wygląda strona po zastosowaniu adblocka w FF[/url]
[url=http://maeg.pl/Opera.jpg]A tak wygląda strona po zablokowaniu reklam w Operze. [/url]
 
 
Ł
dziura w niebycie


Posted:     [ !!! ]

W oprze blokując jeden obraz np z http://www.zaginiona-biblioteka.pl/templates/ przeglądarka [b]sugeruje[/b] zablokowanie wszystkich z tego adresu (jest to o tyle praktyczne że często blokuje wszystkie reklamy w seriwsie naraznaraz) - ale [b]nie jest to przymus[/b] ponieważ jeden klik wystarczy żeby wybrać preferowaną przez usera opcje (konkretny obrazek albo "wszystkie prócz..."). Można też w szczegółach blokowac konkretne foldery wedle woli.

wygląda to tak (trzymając się przykładu Magielka): http://img243.imageshack.us/my.php?image=adblockoperabe4.jpg

Ps - zjawisko "białych plan" tez nie jest mi znane. Ale jak pisałem wyżej - może to dlatego że adblocka w sumie nie nadużywam.
 
 
Elektra


Posted:     [ !!! ]

Gdzie w Firefoksie zapisują się zakładki? Wiem, że to pytanie powinnam zadać przed formatem kompa, ale trudno. Jeszcze się łudzę, że skopiowałam dobry katalog...
 
 
Olisiątko


Posted:     [ !!! ]

C:\Documents and Settings\Nazwa Usera\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\nazwa profilu

plik bookmarks i folder bookmarkbackups
 
 
dream92
The Bohemian

Posted:     [ !!! ]

Korzystam z Mozilli Firefox, rzadziej z Opery. Explorer, choć trochę niepraktyczny, ma wiele ciekawych funkcji /z których nigdy nie korzystałem, bo nie były mi potrzebne/. No tak, chyba właśnie dlatego jest taki niepraktyczny... ;) Ale Firefox czasem strasznie mnie wkurza. Okno zawsze długa się otwiera, w przypadku Opery czy Explorera ten czas jest ok. 2 razy krótszy. Skórka jest za to IMO bardzo przejrzysta.
 
 
Romulus
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posted:     [ !!! ]

Wczoraj sobie zainstalowałem Firefoxa 3.5. Jeszcze nie zdążyłem sprawdzić, czym się różni od wersji 3.0.2, którą miałem wcześniej. Ale przy okazji znalazłem fajny dodatek DownloadHelper, który szybko pozwala ściągać i konwertować treści z sieci, głównie z YouTube, ale jest i od groma innych serwisów, które też obsługuje. Do tej pory używałem oddzielnego programu Video Download Studio, ale teraz przerzucę się na ten dodatek do Liska. Bo dosyć dużo frajdy mi sprawia zabawa nim.
 
 
Ł
dziura w niebycie


Posted:     [ !!! ]

Opera 10 to demon prędkości. Poprzednie aktualizacje spowolniały znacznie opere, ale się przywyczaiłem, dzisaj z rana instaluje 10tkę i bach Chewbacca włącza nadświetlną.
 
 
gelaZz


Posted:     [ !!! ]

Ja używam Google Chrome i bardzo ją sobie chwalę :P
 
 
Toudisław
Ropuszek

Posted:     [ !!! ]

Mozila Firefox - jestem zadowolony.
Tylko nie mogę sobie teraz ustawić tej tabelki gdzie pokazywał mi PR strony
 
 
Jander
Nonholik


Posted:     [ !!! ]

Przed chwilą zmieniłem FireFoxa na Chrome'a, z okazji wydania nowej wersji Chrome 4. FF wkurzał mnie swoją prędkością uruchamiania i zawaleniem systemu (dlatego nie mógł być ciągle włączony), poza tym miewał swoje zwisy i czasem po minucie uruchamiania od razu się wyłączał. A tutaj póki co szybko, lajtowo pod względem zużycia systemu i jakoś wygodniej. Jeszcze tylko dorwać jakiegoś noscripta i będę szczęśliwy.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group