FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dwie osoby nade mną
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-12-12, 01:09   

Spellsinger - następne wzmocnienie osobowe i intelektualne. Ledwo się pojawił, a już się objawił z dobrej strony. :-P
Nowa 'fala' forumowiczów wnosi sporo świeżości w skostniały świat 'kiszących się (do niedawna) we własnym sosie ZB-ooków. Bardzo udane transfery. Coś a la Lech Poznań. ;)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-12-12, 07:05   

ASX - spam, to słowo określa jego esencje i duszę, która wyrastała na wschodzie. :P Co można więcej o nim napisać? Donaldson - bo pierwszy tom to tylko wstęp do przecudownej historii. Y - to prawdziwy facet... bo jedyny! A z Eriksonem ma ja ruska dziewica chciałabym, boję się. xD
I dzieci jeśli chcecie być na topie to Tokarczuk wraz z Pielewinem to must to read! xD
Poza tym taki zły nie jest, chociaż sprawia złe pozory. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2008-12-13, 21:34   

MadMill - cóż o nim napisać nowego? Nie wykasował chyba żadnego mojego posta :)

Generalnie to facet z mojej krótkiej listy nieznajomych osób, z którymi chętnie nawaliłbym się jakimś chmielowym specyfikiem (pozostali to, m.in.: Zbigniew Ziobro i James Ellroy). Ale perspektywa takiego nawalenia się jest odległa z uwagi na mój faszystowski stosunek do pracy... Ale w czasie takiej uczty wykorzystałbym swój urok osobisty, aby przekabacić go na zwolennika uhonorowania spamerskiej pasji ASX-a poprzez przyznanie mu uprawnień moderatora :badgrin: ale byłoby wesoło... Poza tym: to facet, który opieprza się na swoim blogu - a jego blog to "mój pierwszy raz", jeśli chodzi o czytanie blogów i nie ostrzenie siekiery jednocześnie... Studiuje, czy nie? Już zapomniałem...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-12-13, 21:39   

Romulus - primus inter pares - założyciel Rzymu, I Rzymianin IV RP ;) Obok Wulfilli nasz forumowy spec od wykładni skomplikowanych przepisów prawnych. Przedstawiciel polskiego wymiaru sprawiedliwości. Niezłomny krzewiciel jedynego słusznego i obowiązującego prawa. Pogromca wszelkich przejawów jego łamania, co udowadnia piekielnie surowymi wyrokami... Do tego przejawia seksistowskie zachowania, każąc szczytować protokolantkom po zakończonej wokandzie :mrgreen:
Konserwatysta. Wielbiciel "Dr House'a" oraz wielu ambitnych seriali. Ogólnie, jeden z moich ulubionych userów, którego posty cenię bardzo wysoko i zawsze czytam od deski do deski ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
  
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2008-12-13, 21:47   

Martinus Jachus - świeży nabytek ZB złowiony w sieci przez wszędobylskiego Zielonka (gdzie diabeł nie może, tam Toudika pośle). Pamiętam Ostatniego Rzymianina jeszcze z forum poświęconego twórczości S. Kinga (no, chyba że nastąpiła cudowna zbieżność ksywek...), a i na innych się udzielał, jak mi się zdaje. Nosił wtedy skromne "imię" - Jachu.
Od czasu fascynacji Wiecznym Miastem zostało "urzymione" i teraz prezentuje się nader dostojnie. Martinus płodzi sporo... postów. Odnoszę wrażenie, że człek z niego prawy i szlachetny jak na porządnego senatora Republiki przystało. Nawet fakt, że próbował zestrzelić mnie w szałcie ze sztucera, nie zmienia pozytywnej opinii o Drugim (po Ojcu Założycielu Romulusie) i zarazem Ostatnim Rzymianinie ZB. ;)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2008-12-13, 22:37   

ASX - A Spamerus Xantus, czyli człowiek, do którego nie ma zastosowania zwrot "pisać", za to "spamować" pasuje wręcz idealnie. Ma nieznośne maniery zrzędzenia i pomimo faktu, że nikt nie ma ochoty czytać jego miernych wypocin, to i tak zalewa forum całą masą postów ;) Nie na darmo więc ma opinię głównego spamera ZB.
Poza tym, sympatyczny człowiek o sporym poczuciu humoru. Niezłomny czytelnik dziwnej literatury, posiadacz wielkiej biblioteki domowej, której można z zazdrością i z wywieszonym jęzorem zazdrościć. Obecnie wmówił sobie, że jest imperatorem iluzji, ale spostrzegawczy forumowicze bez problemów dostrzegają pod płaszczykiem wątpliwej jakości iluzji nastroszony łeb koguta siedzącego na grzędzie :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2008-12-13, 22:58   

Martinus Jachus -> Znany również jako Jachu i "Pan Jerzyna ze Szczecina - szef wszystkich szefów". Dziwny człowiek. Ciekawy człowiek. Inspirujący człowiek. Wkurzający człowiek. Nie lubi mnie tylko dlatego że jestem czerwony, co wskazywałoby na polityczno-ideologiczny rasizm. Pamiętam jak swego czasu odchodził na stałe, po czym wracał (zero komentarzy proszę)i dalej trwał w wierze. Ma absolutną manię ziewanie w shoucie, co utożsamia z przywarą ludzi inteligentnych. Ale mimo wszystko wydaje się że jest całkiem inteligentny, chociaż zdaje mi się że jakąś mentalną mega-katiuszę trzyma gdzieś w odwodzie żeby zaatakować w razie konieczności. Pasjonat starożytnego Rzymu (tak, spójrz w avek), chociaż pasjonat to może być zbyt... Łagodne określenie... Anyway, zapluty karzeł reakcji i tyle.
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-17, 13:53   

Prev. Z tego co zdążyłem zauważyć jest to facet, który lubi rozwlekle i całkiem rzeczowo bronić swoich poglądów. Chętnie zabrałby bogatym i oddał biednym. Zwolennik podatku progresywnego ;) Twierdzi, że nie zwraca uwagi na przechodzący obok ładny tyłeczek, ponieważ liczy się tylko "wnętrze". A tak to nie znam go na tyle by mieć wyrobione własne zdanie na jego temat. Popycham spam do przodu XD
_________________
Instagram
Twitter
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2008-12-17, 15:00   

Spellsinger. Jeszcze dziś rano napisałabym że miłe stworzenie, ale wyjechał mi z rasizmem, a poza tym jego opis gadulcowy obraża moje miasto. Ale może ma zły dzień.
Można z nim pogadać o ciuchach i kolorach ;) Podoba mi się sposób w jaki prowadzi dyskusje - rzeczowo, sensownie argumentując, i bez zbędnych emocji.
Koneser rudych ;)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2008-12-18, 12:38   

Martva. Przemiła, przesympatyczna, przefajna, przeruda :mrgreen: Mimo, że jestem lekkim rasistą i nie cierpię miasta w którym mieszka (zazwyczaj, czasem jest tu znośnie), nie dyskwalifikuje mnie jako znajomego XD Bardzo miło się z nią dyskutuje, aczkolwiek ma tendencję to łapania za słowa ;) Zawsze nieomylna, zawsze ma rację lub przynajmniej zawsze tak twierdzi. Chce zostać papieżem bo ładnie jej w bieli. Ale jak mawiam, ładnej we wszystkim ładnie, więc papieżem może zostać mimo wszystko ;) Bezwzględnie, bestialsko morduje ziemniaki i robi z nich placki. Nie je mięsa. No i jest ruda ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2008-12-18, 13:23   

Spellsinger, jak powiedzial na poczatku, bedzie wpadal na chwile bo ma malo czasu. Az strach sie bac co by bylo, gdyby mial troche wiecej wolnego.
Bardzo fajny gosc (latwo mi to mowic, bo czasto sie zgadzamy :mrgreen: ). Mam wrazenie, ze to ksiazkowy przyklad sybaryty, licza sie dla niego aby zycie mialo smak i leniwy (Jego) rytm. Wartoby udac sie do grodu Kraka celem rekreacji alkoholowej ze Spellem. Jemu nie trzeba mowic "zeby sie rozpial". Slucha tez niebanalnej muzy (Waits oraz Krolowe Ery Kamiennej :mrgreen: )
Oby wiecej takich (tu tez).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-01-11, 20:48   

Mag_Droon - zdecydowany przeciwnik bicia dzieci i jednocześnie zwolennik chorej (moim zdaniem) ustawy zakazującej klapsy. Ponadto człowiek o wyważonych myślach, spokojnych wypowiedziach i umiarkowaniu w poglądach. Udziela się w wielu tematach, interesuje się wieloma zagadnieniami i wszędzie stara się wcisnąć swoje trzy grosze ;) Moim zdaniem, obok Wulfa jest drugim forumowiczem, który najskuteczniej wyszukuje w wypowiedziach swych dyskutantów nieścisłości i najcelniej je punktuje, co jest równoznaczne z uderzeniem w najsłabszy punkt przeciwnika. Elita forum ZB.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-03-22, 15:02   

Martinus Jachus, Ostatni Rzymianin z Forum Romanum. Jestem obok Ari jednym z niewielu którzy tego pana na oczy wiedzieli. Nawet z nim piwo piłem. Tylko nie wie o której otwierają ulubioną przez niego knajpę i musieliśmy troszkę poczekać aż nam otworzą.
Mamy zbliżone poglądy polityczne. Co dobrze o nim świadczy. Z literaturą bywa już różnie i nie mogę zrozumieć jego zachwytu nad Trylogią Williamsa.
Chyba dla nikogo nie jest tajemnica jaka epoka interesuje go najbardziej. Jak by nie było nic ciekawszego
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-03-26, 10:34   

Toudisław napisał/a:
Chyba dla nikogo nie jest tajemnica jaka epoka interesuje go najbardziej. Jak by nie było nic ciekawszego
Bo nie było :-PP

Maciej, czyli Toudi aka Toudisław, zwany również jako "czarna kaczka forum". Pochodzący z Drekmore forumowicz, oddany sługa Księcia Iktorna :P Zwolennik filozofii polityki opartej na liberalizmie gospodarczym, wolności i swobodach obywatelskich. Wyborca popierający Unię Polityki Realnej. Prywatnie bardzo sympatyczny gość, który jak przy piwie się rozgada, to nie pozwala się wypowiedzieć, tylko wali mega-monolog... Normalnie przemówienia Fidela Castro to pikuś :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-29, 20:18   

Martinus Jachus, Szczecinianin, którego nie udało się poznać przy jedynej ogólnoforumowej wizycie w jego mieście. Wielki fan Tada Williamsa, ostatnio odpuścił namawianie do jego czytania (i nawet już nie podaje linka do strony o tym pisarzu). Kiedyś prowadziliśmy dłuuugie rozmowy w szałcie na tematy różne, obecnie pojawia się rzadko, a pisze jeszcze rzadziej. Jego ziewanie na powitanie świadczy chyba o tym, że wizytę na ZB traktuje jako nudne przyzwyczajenie. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-06-29, 20:28   

Elektra, Znam ją od samego początku mojej obecności w sieci. Nasz pierwszy kontakt to była kłótnia o ortografię. Poszło ostro ... Później Chyba poprawiłem swoje nędzne notowania. Gdyby wtedy ktoś napisał że będziemy moderować to samo forum to bym mu chyba poszukał psychiatry. Gusta mamy nawet podobne. No tak w 80 %. Najczęściej lubimy tych samych Autorów ale inne ich pozycję. El ma u mnie niesamowity i niezachwiany Autorytet. Teraz niestety ,mniej się udziela ale to przez takiego jednego ... //grozi

Nadal jestem jednym z głównych jej dostawców książek. Nawet w czasie kryzysu
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-06-30, 00:11   

Toudisław, Jak wcześniej mogłem tylko napisać, że Toudiego chyba pogryzł słownik tak teraz mogę uzupełnić informacje na podstawie doświadczenia empirycznego. W realu dusza człowiek i do rany przyłóż. Świetnie się z nim dyskutuje po kilku piwach, gdzie okazuje się że świat jest mały i mamy wspólnego znajomego :mrgreen: W działalności forumowej... cóż, tutaj odrobinę zgrywa urażoną pannę, której wytknięto brak cnoty. GTW to, GTW tamto, wygląda jakby szukał dziury w całym. Ale to taka moja postronna obserwacja, zdecydowanie wolę Toudiego live ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-06-30, 22:43   

Spell mój (huhu)

Edit: Spell to człowiek wysokich standardów i jedyne co mu lepiej wychodzi od czynienia wysokich standardów to ukrywanie wysokich standardów. Jest w tym tak biegły żem żadnego wysokiego standardu u niego nie spostrzegł a przecież bystrym niczym kos. Dlatego większośc ludzi postrzega go jako bękarta rumcajsa (tak po prawdzwie to ten odgapił od niego image ale to długa historia i mnóstwo fizyki, opowiem innym razem) - w istocie jakgdybykolwiek nie spojrzeć na jego aparycje mogłoby się to wydac wielce prawdopodobne. Spell jest koneserem wielu rzeczy zaczynając od jasnego, na ciemnym piwie kończąc. Widząc Spella na kacu Picasso wymyślił kubizm.

Aha, Spellowi udało się coś NIEMOŻLIWEGO - położył mnie w dyskusji. Tak, tak to możliwe! Dosłownie. Ciągle kupywał mi piwo.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-07-01, 00:47   

Łaku jest oswojonym stworem chaosu o chodzie wdzięcznym niczym sarenka. Wdzięczniej porusza się tylko Martva. Umysł brzytwa, dlatego w dyskusji trzeba ją przytępić kilkoma kufelkami piwa. Tylko nie należy przesadzać z taką argumentacją bo można w ten sposób uzyskać pokaz uczuć patriotycznych, przy których moje nieczułe, hanyskie serce zaczyna się wstydzić z braku takowych. Gdyby Stanisław Ignacy Witkiewicz żył, to z Łakiem ćpałby kokainę, a ten by mu wytykał dziury w Teorii Czystej Formy :P (Witkacy pewnie jemu zacząłby dziury zatykać jak Bronkowi Malinowskiemu :badgrin: ) No i może skacowany Picasso inspirował się moim fizysem, a Rumcajs podpatrzył mój image ale Ci dwaj razem wzięci nie wymościli by Ci takiej jajecznicy :P

No i Charles-Maurice de Talleyrand-Périgord także powłóczył :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2009-07-07, 14:20   

Spellsinger - do niedawna znany jako wyeprz niemyty :mrgreen: Od niedawna dołączył do bandy magistrów i niedługo pewnie przekona się (jeśli już nie wie), że 3 literki przed nazwiskiem imponują głównie ciociom, wujkom, babciom i dziadkom oraz rodzicom łożącym na utrzymanie studenciny :mrgreen: O jego postach nie będę się wypowiadał, napiszę krótko, że pisze kompetentnie i ciekawie. I bez wątpienia dobrze się z nim dyskutuje. Imponuje mi i wpędza czasami w kompleksy opisem swoich pomysłów i dokonań kulinarnych. Reasumując: następny z userów tego forum, (obok Jamesa Ellroya i Zbigniewa Ziobro spoza forum), z kórym chętnie osuszyłbym co nieco :) i pogadał (byle nie o sporcie, bo wówczas piję szybciej i więcej, aby jak najprędzej paść pod stół :mrgreen: )
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-07-07, 16:47   

Romulus - Pierwszy Rzymianin - Założyciel Rzymu - jeden z forumowych prawników, obecnie dla wielu userów podstawowe źródło przepisów prawnych... światełko w ciemnym tunelu pełnym kruczków prawnych... wręcz latarnia w gąszczu setek ustaw i kodeksów :) Osobnik oczytany i obznajomiony z wieloma zagadnieniami, a jednocześnie otwarty na nowe doznania :) Bardzo dużo udziela się na forum, ale nie nabija licznika tak jak co niektórzy :P Nieustępliwy i twardy gracz, jeżeli wejdzie się z nim w dyskusje - można wyjść nieco poobijanym :) Jeden z moich ulubionych forumowiczów, jego wypowiedzi czytam zawsze z ogromną przyjemnością, gdyż nie cechuje ich duża doza zaangażowania emocjonalnego dzięki czemu można uznać Romulusa za obiektywnego obserwatora rzeczywistości polityczno-społecznej :)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2009-07-09, 11:34   

Martinus Jachus, Ostatni Rzymianin, gdzie indziej znany jako Jachu. I stamtąd zapamiętalam czyjąć (ale już nie zapamiętałam czyją) sygnaturkę: Jachu - mistrz obciachu. I sama nie wiem, czy to ino złośliwa potwarz była, czy też od tego czasu ucywilizował się, ale wszelkie jego wypowiedzi czytam z przyjemnościa i zdają się one być zaprzeczeniem cytowanej sygnaturki. Niekwestionowany znawca i miłośnik starożytnego Rzymu - potrafi wskazać dobrą literaturę z tego zakresu a odradzić złą.
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-04-02, 21:44   

Carmilla, to stworzenie miłe, ceniące sobie czas odpoczynku ale nie gardzące dobrą książką. Posty pisze treściwe i na temat. Lubi Dalego, za co ma plusa. Kolejnego ma za słabość do kawy plus czegoś słodkiego do tej kawy, bo to czyni Ją człowiekiem. Tyle w sumie ode mnie, głupiej, tak dla rozruszania martwego (o zgrozo!) wątku. Ciekawe, z jakim skutkiem?
_________________

 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-04-02, 23:14   

Saika - studentka filozofii, lubiąca na forum ostre dysputy na tematy częściowo zbieżne z jej kierunkiem studiów. Osoba posiadająca określoną wiedzę, która niekoniecznie zdaje się wypływać z treści pośpiesznie pisanych przez nią postów, przez co inni zacni forumowicze niekoniecznie traktują ją na 100% serio. Jest to użyszkodniczka lubiąca rzucić chwytliwe hasło, lecz nie zawsze podająca argument za nim przemawiający. Dzięki niej powstał zwrot używany często przez Toudisława "saikujesz na maxa" :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-04-03, 12:45   

Martinus Jachus
Jeden z mieszkańców Wiecznego Miasta.
Ma spory dystans do siebie (to moje subiektywne wrażenie, ale cóż, ja tu mam krótki staż) i jest podobno znawcą historii swej ojczyzny. Skłonności spamerskich brak.

Przypomnijcie mi, żebym zabiła naszego Łogra. :mrgreen:
_________________

 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2010-04-04, 18:39   

Saika, udziela się głównie w tematach o rasizmie i islamie, sprowadzając te tematy głównie do dysput o tolerancji i akceptacji, szermująca hasłami o poszanowaniu różnych kultur i ich przedstawicieli bez oglądania się na to, czy owi przedstawiciele szanują nas i naszą kulturę. Sprawia wrażenie, jakby próbowała zrzucić na Europejczyków i białych ludzi odpowiedzialność za całe zło świata, w szczególności za zbrodnie, rasizm, nietolerancję, wywyższanie się, brak kultury, prostactwo, bezwartościową popkulturę itd., przeciwstawiając im "lepsze" kultury pozaeuropejskie. Skłonna do częstego powtarzania się i upierania przy swoim zdaniu, nawet gdy ktoś nie zaprzecza jej stwierdzeniom, a tylko przedstawia drugą stronę medalu, zarzucając jej stronniczość (zresztą najczęściej słusznie). Często, polemizując z innymi użytkownikami, sprzeciwia się stwierdzeniom, których oni nie wyrazili, sprawiając wrażenie, jakby im je przypisywała mimo wszystko. Na ogół sprawia wrażenie, że nie chce przyjąć innego punktu widzenia niż przedstawia na początku, że nic do niej nie dociera i że jest odporna na argumenty, czym doprowadza niektórych do szewskiej pasji.

Boleję nad jej stronniczością i ideologizmem, ale mimo to odczuwam do niej pewną sympatię, której sam nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-04-04, 18:45   

_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-04-04, 18:49   

Elektra to dla mnie przede wszystkim osoba, która jak już coś powie...
Podobnie jak Beata, pisze krótko i treściwie. Konkretna babka po prostu, co się chwali.

Szkoda, tak na marginesie, że BG, pisząc o drugiej stronie medalu zapomina, że ja właśnie tą drugą stronę naszej kultury pokazuję, co utożsamia z zarzucaniem Europie zła wszelkiego oraz wywyższaniem np. kultur państw arabskich. :)
_________________

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-04-04, 18:59   

Saika, czyli adeptka fanzolofii stosowanej oraz saikizmu. Jej pozycja na forum z dnia na dzień staje się coraz mniej podważalna. Głównie przez to, że siłą wydarła nam dział społeczeństwo i już nawet na poziomie języka utarło się, że ten dział należy tylko li do niej. Następnie szturmem zdobyła shouta. Nic tylko czekać awansu na moda. Niewiasta owa słynie też dzięki Toudiemu, który wymościł zwrot: "pleciesz saikizmy na maksa" :mrgreen: Dziewczyna ma tendencje do rzucania sloganami, aczkolwiek z dnia na dzień widzę, że stara się poprawić. Nic, oby tak dalej ;) No i ma chcicę na Romulusa :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Saika 
Czarna katana


Posty: 2969
Skąd: Z Pierwotnego Chaosu
Wysłany: 2010-04-04, 19:06   

Szczerze mówiąc, spodziewałam się takich kwiatków.
I zgodziłam sie na to tylko dlatego, by móc podobną "przyjemność" zafundować Wam.

A co do Spella.
Jeden z moich ulubionych userów.
Nazwa AS doprowadza go do szału, choć wypowiada się nie tak często, jakbym sobie tego życzyła. Sądzi, że budowa meczetu w Wawie to pierwszy krok do przyznania islamowi statusu religii państwowej w Polsce. ;)
Ma częściowo zasadne obawy co do zbytniej pobłażliwości w traktowaniu muzułmanów, ale poza tym jest po prostu sympatycznym kolesiem, z którym pewnie dogadałabym się w mniej zapalnych kwestiach. Zwolennik potworka zwanego rasizmem kulturowym.

Oj Spell nie chcesz mnie na moda, nie chcesz... :devil:
Choćby ze względu na nadwrażliwość na objawy dyskryminacji.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13