FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Neil Gaiman i jego twórczość
Autor Wiadomość
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-13, 21:28   

Tigano a nie Dom Lalki? Nadzieja w Piekle jest w Preludiach i Noktrunach. o_O Ja będą wznawiać tak, to właśnie w tym momencie zawiesiłem zakup Domu Lalki. xD

JUż 26 listopada 2007 roku - jak widać w moim podpisie - będziemy mogli zapoznać się z InterWordl - polski tytuł kole mnie w oczy. x.x
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-13, 21:44   

MadMill napisał/a:
Tigano a nie Dom Lalki? Nadzieja w Piekle jest w Preludiach i Noktrunach. o_O Ja będą wznawiać tak, to właśnie w tym momencie zawiesiłem zakup Domu Lalki. xD

Tak chodzi o "Dom lalek" - nie mam tego HC więc dokładnie nie wiem co zawiera.

Tomasz Kołodziejczak napisał/a:

3. Kiedy wreszcie doczekamy się wznowienia kolejnych części "Sandmana" w HC (jeśli nie jesteście pewni czy warto to zrobić już teraz, można przecież wysondować rynek... Myślę, że chętnych nie powinno zabraknąć)?

Rynek sondujemy non stop – obserwując sprzedaż 1. tomu. Sądzę, że 2. tom może ukazać się w roku 2008. ale to na razie tylko plan, a nie zobowiązanie.


Najlepiej zerknij tutaj i poczytaj o wszystkich zapowiedziach
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-13, 21:51   

Ja wiedziałam, że tak będzie :P Mam już (prawie) całego Sandmana to Egmont zacznie wydawać powoli wszystkie części w HC. Ale nie wiem czy kupię, owszem to takie małe arcydzieło, ale z drugiej strony szkoda tej kasy, którą możnaby wydać na coś innego. Wychodzi, że nie jestem jakimś strasznie zajadłym fanem :P
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-11-13, 21:57   

A ja sobie poczekam na HC //kas
Mam tylko Preludia i nokturny oraz Dom lalki.
Teraz pozostaje cierpliwie czekać, z czym nie mam problemu, bo większość przeczytałam u Metz :))
_________________

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-22, 23:39   

BTW trochę spóźnione ale zawsze. Na Katedrze jest fragment powieści InterŚwiat, która ukaże się w poniedziałek w księgarniach. Taki niepozorny trochę kawałem chociaż nawet ciekawie się zapowiada.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-01, 23:42   

MadMill napisał/a:
Taki niepozorny trochę kawałem chociaż nawet ciekawie się zapowiada.

Miałem nie kupować , kupiłem i raczej żałuje. "Interświat" to zdecydowanie najsłabsza pozycja Gaimana na naszym rynku. Płaska, dziecinna, z mocno wyeksploatowanym wątkiem cudownego chłopca, który pomimo przeciwieństw losu okazuje się bohaterem. Z tym, że pisze to wszystko osobnik już prawie 30letni - dla młodocianych miłośników HP czy innego Eragona ta książka może okazać się rewelacją.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2007-12-02, 00:56   

Tigana napisał/a:
MadMill napisał/a:
Taki niepozorny trochę kawałem chociaż nawet ciekawie się zapowiada.

Miałem nie kupować , kupiłem i raczej żałuje. "Interświat" to zdecydowanie najsłabsza pozycja Gaimana na naszym rynku. Płaska, dziecinna, z mocno wyeksploatowanym wątkiem cudownego chłopca, który pomimo przeciwieństw losu okazuje się bohaterem. Z tym, że pisze to wszystko osobnik już prawie 30letni - dla młodocianych miłośników HP czy innego Eragona ta książka może okazać się rewelacją.


Tigano, Interświat został napisany przez Gaimana i Reavesa ponad 11 lat temu. Nigdy nie miał być książką, a jedynie scenariuszem (bądź też zarysem scenariusza) serii filmów dla młodzieży. Niestety, Reaves poważnie zachorował (miał operację mózgu) i potrzebuje kasy, a Gaiman zgodził się mu pomóc...

Piszę to tylko dlatego, żeby zrechabilitować Neala w twoich oczach. Interświat to nie spadek formy, a jedynie książka, która nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie choroba Reavsa.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-02, 02:00   

AM napisał/a:
Piszę to tylko dlatego, żeby zrechabilitować Neala w twoich oczach. Interświat to nie spadek formy, a jedynie książka, która nie ujrzałaby światła dziennego, gdyby nie choroba Reavsa.

Gaiman nie jest cudotwórcą, aby g..no pod jego dotykiem stawało się złotem i ma prawo do popełnienia słabych utworów. Za takie niewypały uznaje chociażby komiks "Ostatnie kuszenie" czy nawet niektóre "Sandmany".
Dzięki Andrzeju, że to piszesz - postaram sie złagodzić ton recenzji.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-12-14, 23:12   

Przeczytałem już Amerykańskich Bogów. Dobra książka, choć zabrakło mi czegoś aby uznać ją za genialną, poza tym takie może mało konkretne odczucie ale zbyt amerykańska się zrobiła od pewnego momentu. Udało się Gaimanowi mnie zaskoczyć, niektórymi elementami fabuły, co można zaliczyć na plus. Po przebrnięciu przez pierwsze 40, 50 stron czytało się dobrze, wciągnęła choć początkowo zapowiadało się na długą, powolną lekturę.

A teraz czytam Gwiezdny Pył, trzeba tylko przyzwyczaić się do baśniowego klimatu opowieści. Jedyny minus zauważalny na początku, to czemu to takie krótkie. Więcej jak refleksji jak już skończę.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Astarael 


Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-15, 14:56   

To ja się przyznam bez bicia, że z Gaimana czytałam tylko powieści i opowiadania. Jakoś nie jestem "komiksowa" i po Sandmana nie mam ochoty sięgać. Na razie przynajmniej.

Co to powieści... może powiem tylko, że na podstawie "Nigdziebądź" i "Gwiezdnego pyłu" piszę magisterkę o światach równoległych :mrgreen: Więc moje widzenie tych pozycji jest nieco spaczone, co nie oznacza, że bezkrytyczne. Ale powiem, że bardzo dużo można szczególnie z Nigdziebądź wyciągnąć, gdy się przyjrzy tej książce krytycznie i przez pryzmat książek do fizyki pana Michio Kaku. :mrgreen:

Co do "Amerykańskich bogów" to moim zdaniem sam koncept jest dobry, a jak się zna mitologie, do których się autor odwołuje to czyta się to bardzo smacznie. :)

Jeszcze baaardzo lubię "Wilki w ścianach", powieść graficzną. :)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-15, 15:37   

Astarael napisał/a:

Co to powieści... może powiem tylko, że na podstawie "Nigdziebądź" i "Gwiezdnego pyłu" piszę magisterkę o światach równoległych

To spróbuj jeszcze wziąć się jeszcze za "InterŚwiat" - tam też jest mnóstwo światów równoległych.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Astarael 


Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-16, 22:53   

Tigana napisał/a:
To spróbuj jeszcze wziąć się jeszcze za "InterŚwiat" - tam też jest mnóstwo światów równoległych.


Mam przyobiecane pod choinkę :) Więc po świętach będzie przeczytane. A teraz właśnie dostałam od znajomego "Gniazdo światów" Marka S. Huberatha. Będziem testować :mrgreen:
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-17, 20:58   

Astarael napisał/a:
A teraz właśnie dostałam od znajomego "Gniazdo światów" Marka S. Huberatha. Będziem testować :mrgreen:


:offtop:
Z takich "równoległych" książek polecam też twórczość G.G. Kaya , który często wykorzystuje ten wątek. Najmocniej i najprościej w "Fionovarskim gobelinie", później bardziej subtelnie - kolejne światy (Tigana, Sarancjum) stanowią jakby swoje dalekie echa. No i oczywiście "Amber" Zelaznego.
Sporo tytułów wymienia też Sapkowski w swoim "Rękopisie", ale pewnie już od dawna o tym wiesz.

Btt

Kupił i czytał ktoś może komiks "Drastyczne przypadki "
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Brilchan

Posty: 2
Wysłany: 2007-12-17, 21:18   

Z książek Mistrza Gaimana czytałem tylko 2 (ale zamierzam nadrobić ten błąd :-) ) "Amerykańskich Bogów " i "chłopaki Ananasiego " obie są świetne i choć zbliżone tematycznie całkowite różnią się tematyką . Osobiście wolę pierwszą mroczna admosfera, sarkazm Cienia i wspaniała zaskakująca intryga taaak to lubię:))) Gaiman to prawdziwy król współczesnej fantastyki IMHO
_________________
Ostatni samuraj epoki Edo
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-22, 13:38   

A tutaj można obejrzeć pierwszy fragment ekranizacji "Koraliny"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-28, 14:12   

Dla fanów Neila Gaimana rok 2008 zapowiada się bardzo intrygująco. Na FantasticFiction można znaleźć zapowiedzi dwóch pozycji z cyklu graphic nowel ( "Koralina", "The Dangerous Alphabet ") , dwóch nowych powieści ("Odd and the Frost Giants", "The Graveyard Book"), a także zbioru opowiadań "Stories" - ale to już luty 2009 rok.
Ciekawe ile z tych pozycji ukaże się w Polsce :roll:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-12-28, 14:38   

Tigana napisał/a:
Odd and the Frost Giants

Ta pozycja najprawdopodobniej się nie pojawi po polsku. Z tego co wyczytałem na blogu Neila jakiś czas temu, to on sam nie wie czy w ogóle pojawi sie gdziekolwiek oprócz Wielkiej Brytanii, była napisana na ich Dni Książki, kosztowała 1 funta i tylko w czasie tej imprezy(czy jak to nazwać) była sprzedawana.

Mnie bardziej interesuje Melinda... ale jakoś ani widu ani słuchu.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-28, 15:13   

MadMill napisał/a:
Tigana napisał/a:
Odd and the Frost Giants

Ta pozycja najprawdopodobniej się nie pojawi po polsku.


A ja na to cytuje

Andrzej Miszkurka na forum MAGa napisał/a:
Na pewno Graveyard Book i Odd and the Frost Giants.

I tak trzymać
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-12-28, 15:18   

Gaiman znowu nieświadomy. :P Tak odpowiedział na maila chyba jakiejś Kanadyjki. No nic, fajnie, ale ja chcę Melindę, ale nie wiem czy to nie pytanie jednak do Egmontu... czyli mogę pomarzyć. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2007-12-28, 15:20   

Odd and the Frost Giants to tak naprawdę opowiadanko, które wyjdzie w formie książkowej. Z innymi planami Gaimana nie jest różowo. Wiadomo, że w następnym roku ukaże się The Graveyard Book (u nas w drugiej połowie roku). I to wszystko. Następny zbiór opowiadań pewnie jest możliwy, ale co miałoby się tam znaleźć, skoro do Dymu, Rzeczy M jak Magia trafiło większość tekstów Gaimana (nie wierzę, że będzie miał czas na napisanie nowych, tym bardziej, że coraz bardziej angażuje go kino; rozmawiałem z nim na temat planów w czasie wizyty i w paździeniku z jego agentką na targach we Frankfurcie i nie wyglądało to różowo).

Co wobec tego dalej. Właściwie jedyną pewną rzeczą (poza jakimiś krótkimi formami) jest jego kolejna powieść dla dorosłych. Gaiman mówił mi, że będzie ambitniejsza i poważniejsza od Amerykańskich Bogów (nie mogę się już doczekać), ale tak naprawdę gorzej było z podaniem jakiegoś terminu. Obawiam się, tym bardziej, że jego agentka była bardzo ostrożna (i jest realistką), że otrzymamy ją najwcześniej w 2009 roku, ale tak naprawdę może się to udać dopiero w 2010.

Co do Melindy, miała być drukowana w Polsce i nawet znalazł się odpowiedni drukarz, którego teraz poszukują (ulotnił się jak kamfora z kasą).
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-28, 18:38   

AM napisał/a:
Odd and the Frost Giants to tak naprawdę opowiadanko, które wyjdzie w formie książkowej.

Tak sobie właśnie pomyślałem, że to nie będzie powieść tylko jakaś miniaturka.
AM napisał/a:
Wiadomo, że w następnym roku ukaże się The Graveyard Book (u nas w drugiej połowie roku).

Czy to będzie pozycja dla młodszych czy starszych czytelników?
AM napisał/a:
Obawiam się, tym bardziej, że jego agentka była bardzo ostrożna (i jest realistką), że otrzymamy ją najwcześniej w 2009 roku, ale tak naprawdę może się to udać dopiero w 2010.

My poczekamy - gorzej dla wydawnictwa.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-12-29, 11:17   

AM napisał/a:
Odd and the Frost Giants to tak naprawdę opowiadanko, które wyjdzie w formie książkowej.

Tzn? Jak cienkie? Mam nadzieje, że jakaś strasznie cienka broszurka to to nie będzie. I że cena tez nie będzie powalać.
AM napisał/a:
M jak Magia jest bardzo dobrym zbiorem, problem, że większość opowiadań ukazała się całkiem niedawno w innych książkach. Na zachodzie, jednak, przygotowano ją specjalnie dla szkolnych bibliotek, dla młodszego odbiorcy. Tutaj to się zatarło, ale to zupełnie inna historia...

M jak Magia to dobry zbiorek, ale powalać nie powala. Ja czytałem go przed Dymem i Rzeczami, więc nie traktowałem go jak odgrzewany kotlet. Chyba wolę jednak jego powieści niż opowiadania. Choć nie wychodzą one źle.
AM napisał/a:
rozmawiałem z nim na temat planów w czasie wizyty i w paździeniku z jego agentką na targach we Frankfurcie i nie wyglądało to różowo).


Oj. Niefajnie. Szkoda, że kino go aż tak absorbuje. Czekałbym na kolejne powieści. Mam nadzieję, że może jednak to się zmieni.
AM napisał/a:
Co wobec tego dalej. Właściwie jedyną pewną rzeczą (poza jakimiś krótkimi formami) jest jego kolejna powieść dla dorosłych.

Chętnie na to poczekam. Tylko coś czuje że długo.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-29, 11:31   

Toudisław napisał/a:
Tzn ? Jak cienkie? Mam nadzieje, że jakaś strasznie cienka broszurka to to nie będzie. I że cena tez nie będzie powalać.

Biorąc pod uwagę cenę "M jak magia" czy "InterŚwiata" raczej nie należy się spodziewać jakiejś drożyzny.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2007-12-29, 15:39   

Tigana napisał/a:
My poczekamy - gorzej dla wydawnictwa.


Na szczęście mamy Christophera Paoliniego ;)

Toudisław napisał/a:
M jak Magia to dobry zbiorek, ale powalać nie powala. Ja czytałem go przed Dymem i Rzeczami, więc nie traktowałem go jak odgrzewany kotlet. Chyba wolę jednak jego powieści niż opowiadania. Choć nie wychodzą one źle.


Najfajniejsze w Gaimanie jest to, że niemal każdy z jego fanów lubi co innego w jego twórczości. Niektórzy preferują Nigdziebądź inni Amerykańskich, a jeszcze inni Chłopaki. Ogromna grupa woli opowiadania od powieści i vice versa. To świadczy tylko o jego ogromnej wszechstronności i, że nadaje na bardzo szerokim spektrum ludzkich smaków, uczuć itd (u każdego różnymi utworami porusza różne struny). Za to właśnie najbardziej go cenię.

Toudisław napisał/a:
Oj. Niefajnie. Szkoda, że kino go aż tak absorbuje. Czekałbym na kolejne powieści. Mam nadzieję, że może jednak to się zmieni.


Na gorsze. Gaiman będzie również sam reżyserował filmy. Już się do tego przygotowuje. Jeśli mu się uda (mam nadzieję, że tak) na jednym się nie skończy.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-01, 13:30   

AM napisał/a:
Na szczęście mamy Christophera Paoliniego ;)

I co najmniej 2 książki.
AM napisał/a:
Najfajniejsze w Gaimanie jest to, że niemal każdy z jego fanów lubi co innego w jego twórczości.

W sumie nie ma co sie dziwić - każda jego książka to coś innego. No i jeszcze są niesamowite komiksy - często lepsze od książek
AM napisał/a:
Gaiman będzie również sam reżyserował filmy. Już się do tego przygotowuje. Jeśli mu się uda (mam nadzieję, że tak) na jednym się nie skończy.

No to może życzyć mu żeby mu się nie udało i wrócił do pisania ;) Czy on się ma zabrać za ekranizację "Śmierci" czy coś innego ?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-05, 22:20   

Złe wieści dla fanów Gaimana - Neil znów kreci. A przynajmniej zamierza.
Stopklatka napisał/a:
Niemal dwa lata temu pojawiła się informacja, że Roger Avary i Neil Gaiman mają zamiar napisać razem scenariusz filmu, który będzie ekranizacją jednego z najsłynniejszych komiksów ostatnich lat - "Black Hole" Charlesa Burnsa. Twórcy poświęcili się jednak fabule "Beowulfa", a "Black Hole" trafił do szuflady.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami rozmowy o ekranizacji "Black Hole" zostały niedawno wznowione, a Avary i Gaiman są nadal zainteresowani napisaniem jego scenariusza. Na razie nie są znane jeszcze żadne inne szczegóły dotyczące realizacji filmu. Nie wiadomo też, czy Alexandre Aja, autor "Bladego strachu" i nowej wersji "Wzgórza mają oczy", który miał "Black Hole" wyreżyserować, jest nadal związany z tym projektem.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2008-01-06, 00:35   

Tigana napisał/a:
Czy on się ma zabrać za ekranizację "Śmierci" czy coś innego ?


Ma się zająć Śmiercią właśnie. Z tego powodu sporo podróżówał; był między innymi na planie Hellboya 2 i podpatrywał tajniki warsztatu Guillermo del Toro.
 
 
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2008-01-06, 00:59   

Hmmm, zastanawiam sie, czy 'Smierc' nie jest przymiarka do ekranizacji 'Sandmana' - bal bym sie chyba bardziej niz o 'Straznikow'
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-06, 18:34   

grubshy napisał/a:
Hmmm, zastanawiam sie, czy 'Smierc' nie jest przymiarka do ekranizacji 'Sandmana' - bal bym sie chyba bardziej niz o 'Straznikow'

W jednym z wywiadów Gaiman faktycznie sugerował, że po "Śmierci" przyjdzie czas na "Sandmana". Z tym, że Neil twierdził, ze on sam się za to raczej nie weźmie i wspominał o jakiś innych reżyserach. W wywiadzie padło nazwisko Burtona, ale nie wiem czy to nie była sugestia dziennikarza.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-02-26, 11:29   

Dobra wiadomość dla fanów Gaiman, autor skończył pisać The Graveyard Book. Teraz pozostaje czekać aż książka zawędruje w końcu do Polski. Zainteresowanych odsyłam na bloga autora. Wersja angielska | wersja polska. Proponuje też prześledzić poprzednie wpisy, można trochę więcej informacji na temat The Graveyard Book zdobyć.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13