FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Logo ZB
Autor Wiadomość
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2009-04-29, 22:17   

Toudi, znowu siejesz ferment.

Ari i Bóbr co zna 1000 bitów mnie natchnęli.
Dołączam koncept, który nabazgrałem w kilka minut, bo bez niego nikt nie wiedziałby o co kaman, proszę nie krytykować moich zdolności twórczych, gdyż sama praca jesst już ich krytyką. Chodzi o to że zamiast zębów miałby książki tak właśnie fajnie poukładane, szczegółami mógłby się zająć grafik. Z daleka wyglądałoby jak emota, a z bliska jak pożeracz książek z Z()aB(ójczym) wzrokiem. Wpadło mi do głowy kiedy po raz kolejny spojrzałem na emotkę w gg xD
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-29, 22:24   

Metzli napisał/a:
Papirus przechodzący w mikrofilm, to chyba zbyt skomplikowane o.o

Nie jest skomplikowane dla kogoś kto ma choć minimalne zdolności plastyczne. Ja takowych nie posiadam - więc proszę to traktować jako nieudolne przedstawienie graficznie pomysłu na logo, a nie gotowy projekt takowego. Dodatkowo górny napis mógłby być napisany ozdobnymi literami, a dolny pismem technicznym. Co sądzicie o tym pomyśle?

EDIT:
Koncept Preva podoba się mi o wiele bardziej od tej kupy pożerającej książkę.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
  
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-04-29, 22:25   

Zaginione Archiwum Filmów Telewizji Polskiej? o.o
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-29, 22:42   

Toudisław napisał/a:
Logo nie było mojim pomysłem tylko waszym. przez 1,5 bez niego żyliśmy.

Tylko jeśli w końcu dobrze zrozumiałem ideę naszej współpracy z wydawnictwem MAG, to w zamian za reklamę jego książek nasze logo ma się pojawić na ich okładkach. Czyli teraz jest nam niezbędne.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-29, 22:45   

Dokładnie tak. W innej sytuacji sprawa z logiem w ogóle by nie wypłynęła. Tak że bierzcie przy swoich pomysłach pod uwagę, że będzie to małe, wśród innych znaczków. Ma być charakterystyczne.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-29, 22:48   

Małe, proste w wykonaniu (tak jak dotychczasowe projekty i pomysły na nie) oraz kojarzące się jednoznacznie z naszym forum.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-04-29, 23:01   

Tylko nie kolejnego dinozaura proszę.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-29, 23:27   

W pomniejszeniu graficzne przedstawienie mego pomysłu nawet nie wygląda tak tragicznie, jak spodziewałem się że będzie wyglądać. Co prawda i tak wymaga poprawek osoby obdarzonej zdolnościami plastycznymi, by stać się projektem loga. Szkoda że jak na razie tylko Maeg skomentował moje bohomazy.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2009-04-29, 23:39   

Asu, no ja cię błagam, nie mogę chwalić wyrobów konkurencji xD

Żartuję oczywiście. Ale Magiel ma rację, z daleka wygląda jak logo portalu o filmach. Bo papirus wcale się tak nie kojarzy z biblioteką. A taśma filmowa z filmem jak najbardziej. I tu się tworzy ten problem że ludzie będą zmieszani, bo nie bardzo będą wiedzieli o co kaman. Biblioteka i rolka filmowa, ale osochozi? Czujesz ten flow, czujesz?
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-04-30, 06:47   

Podoba mi się pomysł Preva - emota z gębusią wypełnioną do granic. :)
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-04-30, 06:53   

Beata napisał/a:
Podoba mi się pomysł Preva


Mi także :)
Jeżeli jednak chodzi o gębusię emota to chyba lepiej by wyglądało, gdyby książki były ustawione grzbietami okładek.
No bo w momencie, w którym grafik ukaże nam rozłożyste książki jedna obok drugiej to chyba zaczną się zlewać?
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2009-04-30, 07:04   

Ja na razie obstaję przy Glutoplazmie. Ma po prostu charakter. Z czymś się kojarzy, wywołuje emocje i ciekawość. I - co najważniejsze - jest charakterystyczne. A przy tworzeniu marki to podstawa 8) Oczywiście, skojarzenie potwora zjadającego książki z Zaginioną Biblioteką wymaga fantazji, ale przecież nie chodzi nam o ciekawość ludzi fantazji pozbawionych?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2009-04-30, 08:40   

jeśli mam wybierać między tą kupą... glutoplazmą znaczysie, a gębusią Preva, którą na razie traktujemy ino jako pomysł a nie gotowe logo, to ja się za gębusią opowiadam.
Pomysłu Asu nie mogę skomentować albwiem wyświetla misie, że nie mam uprawnień żeby oglądać tę stronę
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-04-30, 09:18   

Kupiasty potwór pożerający książki to profanacja!! Identyfikujecie się z nim? Z jego zachowaniem i wyglądem? Hańba!! :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-04-30, 09:42   

A co powiecie na logo, które przedstawiałoby wieniec laurowy? Kiedyś nagradzano pisarzy takowym wieńcem. Stąd termin - laureat. A że jest to forum o profilu książkowym, gdzie często oceniamy pozytywnie bądź negatywnie twórczość różnych pisarzy, to symbol ten wydaje się całkiem adekwatny. No chyba, że już jakieś forum podpierdzieliło ten pomysł XD
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2009-04-30, 09:45   

Ja bym proponował ukraść tego pisklaka z awatara Asika :P

Będzie na logo jak znalazł.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2009-04-30, 09:48   

Jaskier napisał/a:
Ja bym proponował ukraść tego pisklaka z awatara Asika

Będzie na logo jak znalazł.

że niby co? tacy jeszcze nieopierzeni jesteśmy? a może już czas zacząć w piórka obrastać :mrgreen:
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2009-04-30, 09:57   

Przejrzałem sobie loga (dobrze odmieniam?) innych podmiotów występujących jako patroni na przeróżnych okładkach. Musimy być charakterystyczni, bo zginiemy pod farbą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-05-01, 12:44   

Romulus napisał/a:
Musimy być charakterystyczni, bo zginiemy pod farbą.


Jacy my? Aż do tego stopnia zidentyfikowałeś się z GTW? ;)

Charakterystyczni w myśl zasady: "cel uświęca środki", czyli "musimy" nawet za cenę kojarzenia się z kupą??? No way!!

Jeśli nie pasuje Wam mój śliczny kurczaczek, to weźcie białego Kogucika z grzędy i połączcie z książką. Żadne forum nie ma czegoś takiego. To byłoby lepsze i (przy okazji) bardziej charakterystyczne, niż całkowicie pozbawiona poczucia estetyki i zmysłu dobrego smaku - kupa. :-P

P.S. Umiem rysować tylko tradycyjną metodą tzn. trzymając kredkę/ołówek/długopis w dłoni, więc na nic nie przydam się w fazie projektowania.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-05-01, 17:15   

Problemem przy wymyślaniu jakiekolwiek znaku rozpoznawczego nieważne czy będzie to nazwa/logo czy jingel jest to że jego jednogłośne przyjęcie jest niemożliwe. A zwykle po przyjęciu wszyscy przywyczają się w krótkim czasie o to o co kiedyś mogli by szaty rwać.

Romek słusznie zauważył że trzeba być charakterystycznym - jak ja np patrze na logo gildii, katedry i fantasy to czuje się jak w jakimś jurassic parku. Na dobrą sprawe chyba najlepsze logo odpowiednio skorelowane z maksymą ma Polter.

Dla mnie glut jest wporzo, to że go wybieram świadczy o nie o tym że się z nim identyfikuje a raczej o tym że mam dystans do siebie i forum. Propozycja Asu jest trywialna, natomiast Preva infantylna.

Dla mnie największym problemem w całej sprawie jest raczej nazwa "zaginiona biblioteka" której długość sprawia że cały adres pod logiem jest nieczytelny, a robić go jakoś na mniejsze elementy tez trudno.

ASX76 napisał/a:

P.S. Umiem rysować tylko tradycyjną metodą tzn. trzymając kredkę/ołówek/długopis w dłoni, więc na nic nie przydam się w fazie projektowania.

Słaba wymówka. Na potrzeby loga to przy dobrym świetle możesz takiemu rysunkowi zrobić cyk nawet komórką a później w jakimkolwiek programie podbić kontrast i znieść szumy.

Spell napisał/a:
A co powiecie na logo, które przedstawiałoby wieniec laurowy? Kiedyś nagradzano pisarzy takowym wieńcem. Stąd termin - laureat. A że jest to forum o profilu książkowym, gdzie często oceniamy pozytywnie bądź negatywnie twórczość różnych pisarzy, to symbol ten wydaje się całkiem adekwatny. No chyba, że już jakieś forum podpierdzieliło ten pomysł

Tak tak Spellu i jeszcze dajmy jakąs maksyme po łacinie, cokolwiek po łacinie np "lubię dżem". Dla mnie zbyt wykształciuchowa opcja. No chyba że chcemy dorobić liśc laurowy glutowi- JESTEM ZA!
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-01, 17:26   

Jedna tylko uwaga, ów propozycja z którą wyszliśmy ma docelowo posiadać jeszcze dodatkowy element w postaci skrótu ZB. Jeśli się zdecydujemy na taką wersję, znajdzie się on po prawej Kiki w podobnym obramowaniu. Wtedy adres (długi, to fakt) będzie bardziej czytelny.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Rudus

Posty: 31
Wysłany: 2009-05-07, 10:54   

http://img12.imageshack.us/img12/6489/log1o.jpg

Doda sie jeszcze napis - wstepny projekt
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-07, 11:12   

O, to logo Rudusa też o wiele bardziej się mi podoba od "Kiki".
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2009-05-07, 13:45   

Logo Rudusa - Kiki 1:0. Z przykrością stwierdzam ów fakt o.o
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2009-05-07, 14:09   

Daje rade logo ;) Brakuje jeszcze jakiegoś fajnie wystylizowanego napisu i bedzie idelane.
_________________
''Imagination will often carry us to worlds that never were. But without it we go nowhere''
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2009-05-07, 14:22   

Ja chcę Glutoplazmę !
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-05-07, 15:16   

Ł napisał/a:
Tak tak Spellu i jeszcze dajmy jakąs maksyme po łacinie, cokolwiek po łacinie np "lubię dżem"
Proponuję nieśmiertelne "que penis aqua turbat?" :P
Ł napisał/a:
No chyba że chcemy dorobić liśc laurowy glutowi- JESTEM ZA!

Kreatywne myślenie! Jeszcze z powyższą sentencją i już zupełny git XD
Ł napisał/a:
Dla mnie zbyt wykształciuchowa opcja

No ale zawsze mogę powiedzieć, że coś zaproponowałem. Zawsze ktoś z tego konceptu może nabrać jakiejś inspiracji. Ty tylko ferment siejesz :P

Co do gluta. Glut nie jest zły. Jego główną zaletą jest to, że się wyróżnia. Jego główną wadą - źle się kojarzy: "Zaginiona Biblioteka? A, to jest to forum z logiem przedstawiającym gówno" :P

Co do loga autorstwa Rudusa. Ładne. Podoba mi się. Smakowe wręcz.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2009-05-07, 15:18   

W tym logu Rudusa to te książki prawie jak trumny wyglądają ;)
Ale ogólnie całkiem fajne.
_________________
Moja biblionetka
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-05-07, 16:23   

Glut pożarł wszystkie książki, to całą bibliotekę można zaliczyć w poczet zaginionych o.o
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-05-07, 16:32   

W rozmiarze jaki przyjmują loga niewiele bedzie widać, jednak wole Kiki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14