FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Katedra i spółka
Autor Wiadomość
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-06-11, 13:00   

Chodzi mi o to, że z reguły nawet największy gniot z innego wydawnictwa może liczyć na bardziej pochlebne (mniej niepochlebne) komentarze, niż jakiś niewyróżniający się "średniak" z FS :P To samo dotyczy okładek. Jeśli do jakiejś fabrycznej faktycznie nie da się nijak przyczepić, to w najlepszym wypadku zostanie zignorowana :mrgreen:
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-06-11, 13:03   

Katedra jako taka pewnie nie ma nic do FS. co najwyżej użytkownicy nie przepadają za produktami z tego wydawnictwa.

Co do tych antologii to obie mnie zaciekawiły i pewnie obie kupię. no i kilka nazwisk jest mi znanych.
Cytat:
ylko Polską literaturę zapominając o zagranicznych ,,bożkach"

Zapewniam cię że na Katedrze nie zapomina się o polakach. Może po prostu większość użytkowników czyta polaków z innych "stajni" FS nie jest jedynym polskim wydawnictwem. A jego profil wydawniczy nie każdemu pasuje widać


Dabliu, Przesadzasz. A może podasz jakieś konkretnie przykłady ? tych gniotów i przeciętniaków ?
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-06-11, 13:10   

Brzuzka napisał/a:
Jak by mieli jej za złe że promuje np. tylko Polską literaturę zapominając o zagranicznych ,,bożkach" czy coś w tym stylu,

Jest właśnie tak jak napisałeś. Dodam w sekrecie że kierownictwo Katedry kieruje się tutaj wytycznymi wprost z Tel-Awiwu przekazanych w tajnej instrukcji „O odchyleniu prawicowym i nacjonalistycznym w polskiej fantastyce o sposobach jego przezwyciężania” .

Brzuzka napisał/a:
nie spotkałem się tam chyba z nawet jedną pochlebną recenzją,

Taaa i później FS cytuje fragmenty tych niepochlebnych recenzji na swojej stronie. Myśle że to robota hakerów z katedry.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-06-11, 13:13   

Ł napisał/a:
Taaa i później FS cytuje fragmenty tych niepochlebnych recenzji na swojej stronie. Myśle że to robota hakerów z katedry.

Mosad ...

Brzuzka napisał/a:
a komentarzy już nawet nie przytoczę bo szkoda gadać...

Oddziel poproszę redakcję katedry od użytkowników serwisu.

A wejdź na NF tam to się czasem dostaje FS < mówi 3 razy do lustra mały czołg >
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-06-11, 13:15   

Dabliu napisał/a:
Chodzi mi o to, że z reguły nawet największy gniot z innego wydawnictwa może liczyć na bardziej pochlebne (mniej niepochlebne) komentarze, niż jakiś niewyróżniający się "średniak" z FS :P To samo dotyczy okładek. Jeśli do jakiejś fabrycznej faktycznie nie da się nijak przyczepić, to w najlepszym wypadku zostanie zignorowana :mrgreen:

"Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, okładka (świetne wykonanie, winszuje grafikowi) zręcznie podpina się pod stylistykę rodem z „Blade Runnera”." za http://katedra.nast.pl/ar...-strona-swiata/ ;) Myśle że to nie odosbniony przykłąd ale nie chce mi się teraz skakać po wszystkim i wyszukiwać. :mrgreen:
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-06-11, 13:17   

Przecież okładka z FS wygrała tam plebiscyt ... podobnie jak wydawnictwo... pewnie redakcja się w ten sposób maskuje XD a tak naprawdę mają lalki Voo Doo pisarzy z FS i wbijają w nie szpile
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-06-11, 13:20   

Toudisław napisał/a:
pewnie redakcja się w ten sposób maskuje

Tak jak komuniści w polsce w latach 1945-1948 - BIERUT CHODZIŁ NA PROCESJE BOŻEGO CIAŁA!
 
 
Brzuzka 


Posty: 237
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-11, 13:32   

zaczynacie wklejać tu jakieś linki które dowodzą że katedra jest ta dobra , a chodzi w dużej mierze o atmosfera, którą bądź co bądź tworzą redaktorzy. Oczywiści użytkownicy też sypia solą i trudno im tego zabronić.
Co do recek na stronie FS, są bardzo rzadko, nie podpierając sie linkami na 20 książek jest to jakieś 5 recek w tym 4 niepochlebne. Są dodawane pewnie dlatego, że czytelnicy bardzo ufają katedrze jeśli chodzi o recenzje, sam tak mam. Gdy widzę recenzje Tigan'y która ma przynajmniej 6/10 wiem że książkę da się przeczytać i być zadowolonym z zakupu:)
_________________
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-06-11, 13:36   

Tigana jako zawodnik posiadający umiejetnosci polowania na grubego zwierza ma wyodrebnioną sekcje specjalną "prześladowanie Przewodasa" i rzadko zagląda do sekcji głównej gdzie reszta redakcji siedzi i myśli jak tu zgnoić FS dzisaj.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-06-11, 13:50   

Dabilu napisał/a:
Chodzi mi o to, że z reguły nawet największy gniot z innego wydawnictwa może liczyć na bardziej pochlebne (mniej niepochlebne) komentarze, niż jakiś niewyróżniający się "średniak" z FS :P To samo dotyczy okładek. Jeśli do jakiejś fabrycznej faktycznie nie da się nijak przyczepić, to w najlepszym wypadku zostanie zignorowana :mrgreen:
Do końca nie wiem jak to jest. Jeśli chodzi o książki FS, zazwyczaj ograniczam się do skomentowania okładki lub notki (bo praktycznie nie czytam tego co wydają). A faktem jest, że większość ich okładek mało mi się podoba i wtedy zazwyczaj skrytykuję. Kiedy okładka jest obojętna, wtedy milczę.

Brzuzka napisał/a:
a propos ,,wyżyjmy się na FS"
da się to zauważyć na każdym kroku, w sumie nie wiem dlaczego katedra tak nie lubi FS...
Jak by mieli jej za złe że promuje np. tylko Polską literaturę zapominając o zagranicznych ,,bożkach" czy coś w tym stylu, nie spotkałem się tam chyba z nawet jedną pochlebną recenzją, a komentarzy już nawet nie przytoczę bo szkoda gadać...
No jasne. Nic, tylko jadą FS, gnoją na każdym kroku, a takiego Maga i Solaris, to wychwalają zawsze pod niebiosa. Jakaś fobia/nerwica? A propos. Ostatnio FS wydaje dość sporo fantastyki zagranicznej.

Brzuzka napisał/a:
zaczynacie wklejać tu jakieś linki które dowodzą że katedra jest ta dobra , a chodzi w dużej mierze o atmosfera, którą bądź co bądź tworzą redaktorzy. Oczywiści użytkownicy też sypia solą i trudno im tego zabronić.
Zaczynają wklejać jakieś linki, żeby pokazać, że i katedra pozytywnie ocenia niektóre książki wydane przez FS. To dlatego, bo stwierdziłeś:
Brzuzka napisał/a:
da się to zauważyć na każdym kroku, w sumie nie wiem dlaczego katedra tak nie lubi FS...
[...]
nie spotkałem się tam chyba z nawet jedną pochlebną recenzją, a komentarzy już nawet nie przytoczę bo szkoda gadać...

To po prostu było przedstawienie faktów, przeciwko twoim oskarżeniom.

edit: cytaty i ich kolejność
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
  
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-06-11, 13:59   

Ł napisał/a:
Dabliu napisał/a:
Chodzi mi o to, że z reguły nawet największy gniot z innego wydawnictwa może liczyć na bardziej pochlebne (mniej niepochlebne) komentarze, niż jakiś niewyróżniający się "średniak" z FS :P To samo dotyczy okładek. Jeśli do jakiejś fabrycznej faktycznie nie da się nijak przyczepić, to w najlepszym wypadku zostanie zignorowana :mrgreen:

"Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, okładka (świetne wykonanie, winszuje grafikowi) zręcznie podpina się pod stylistykę rodem z „Blade Runnera”." za http://katedra.nast.pl/ar...-strona-swiata/ ;) Myśle że to nie odosbniony przykłąd ale nie chce mi się teraz skakać po wszystkim i wyszukiwać. :mrgreen:


Ale pod tym linkiem nie ma ani jednego komentarza, a mnie się o komentarze rozchodzi, nie o oficjalne stanowisko recenzentów i redakcji :P

Edit:
Toudisław napisał/a:
Dabliu, Przesadzasz. A może podasz jakieś konkretnie przykłady ? tych gniotów i przeciętniaków ?


Pewnie, że przesadzam, bo bez przesadzania nie ma skutecznego podjudzania :mrgreen: Ale jak znajdę chwilę, to poszukam.

toto napisał/a:
Cytat:
zaczynacie wklejać tu jakieś linki które dowodzą że katedra jest ta dobra , a chodzi w dużej mierze o atmosfera, którą bądź co bądź tworzą redaktorzy. Oczywiści użytkownicy też sypia solą i trudno im tego zabronić.
Zaczynają wklejać jakieś linki, żeby pokazać, że i katedra pozytywnie ocenia niektóre książki wydane przez FS. To dlatego, bo stwierdziłeś:
Cytat:
da się to zauważyć na każdym kroku, w sumie nie wiem dlaczego katedra tak nie lubi FS...
[...]
nie spotkałem się tam chyba z nawet jedną pochlebną recenzją, a komentarzy już nawet nie przytoczę bo szkoda gadać...

To po prostu było przedstawienie faktów, przeciwko twoim oskarżeniom.


Toto, zaznacz jakoś te cytaty, bo tak jakoś głupio wyszło, jakby były mojego autorstwa (pod moim cytatem są), a przecież należą do Brzuzki :-)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-06-11, 14:04   

Dabliu napisał/a:
Toto, zaznacz jakoś te cytaty, bo tak jakoś głupio wyszło, jakby były mojego autorstwa (pod moim cytatem są), a przecież należą do Brzuzki :-)
Proszę o wybaczenie, już naprawiam błąd.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2009-08-07, 15:14   

Katedra zaprasza do lektury relacji na żywo z Worldconu 2009 (Montreal, 6-10 sierpnia 2009 r.).
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-18, 06:17   

Ciekawa inicjatywa Zapowiada się interesująco. Inna kwestia, że to przed katedrą spore wyzwanie i odpowiedzialność.ale jeżeli się uda to Katedra może mieć wpływ na to co się w Polsce wydaje. Powodzenia !
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-18, 07:08   

No no no. Nieźle. Fajny ruch. Trzymam kciuki. Ten wpływ na to co jest wydawane może niekoniecznie będzie. Ale Katedra w moich oczach wiele zyska. Pewnie też zyska nowych czytelników. To się nazywa rozwój. Ale wiele zależeć będzie od poziomu tłumaczeń.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-18, 07:16   

No, z tym wpływem na rynek bym nie przesadzał, choć może ktoś się zainteresuje jakimś autorem, który się u nas pojawi. Zdaje się, że kilku będzie miało w ten sposób polski debiut.
Co do tłumaczeń - robić je będą zarówno tłumacze na dorobku, jak i uznane nazwiska, które można znaleźć na wielu książkach fantastycznych (i nie tylko). Mam nadzieję, że wyjdzie dobrze, choć też trochę się obawiam, bo jeszcze nie mamy doświadczenia w czymś takim.
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-18, 07:42   

Tomasz napisał/a:
Ten wpływ na to co jest wydawane może niekoniecznie będzie.
Shadowmage napisał/a:
No, z tym wpływem na rynek bym nie przesadzał, choć może ktoś się zainteresuje jakimś autorem, który się u nas pojaw

Właśnie o taką szeptankę mi chodzi. Zaprezentowanie czytelnikom nieznanych u nas Autorów może spowodować że i wydawnictwa się nimi zainteresują. Nie od razu Rzym zbudowano ;)
Cytat:
Ale wiele zależeć będzie od poziomu tłumaczeń.

To chyba najsłabszy punkt projektu i najłatwiej się do tego przyczepić. Wierzę, że Katedra sobie poradzi.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-09-18, 08:40   

No, jest jeszcze redakcja, korekta... wiele sposobów, żeby się wyłożyć :D
_________________
 
 
Palarani 


Posty: 105
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-09-18, 20:59   

Toudisław napisał/a:
Właśnie o taką szeptankę mi chodzi. Zaprezentowanie czytelnikom nieznanych u nas Autorów może spowodować że i wydawnictwa się nimi zainteresują. Nie od razu Rzym zbudowano ;)

Popyt generuje podaż. Moim zdaniem bardzo sprytne (i dobre) posunięcie :)
Shadowmage napisał/a:
Mam nadzieję, że wyjdzie dobrze, choć też trochę się obawiam, bo jeszcze nie mamy doświadczenia w czymś takim.

Trzymam kciuki ;)
Cieszy mnie ta inicjatywa bowiem dobra krótka forma jest na wagę złota :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2009-09-18, 21:49   

Brawa dla Panów z Katedry za świetny pomysł! Gdyby tak jeszcze poszło to w parze z dobrą realizacją... Good luck!! :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-10-17, 15:33   

ZB zdobywa Katedrę tylnim wejściem dla personelu. A ja mam już 2 swojego redaktora katedry na koncie. Tzn nagoniłem 2 Ahmedowi do upolowania :P
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-10-17, 18:39   

Obawiam się, że niekoniecznie jest to zasługa Twoich polecanek: wyobraź sobie, że my też mamy oczy :D
A czy ZB zdobywa? No cóż, można na to i tak patrzeć, chociaż gdyby doszło do proponowanego kiedyś połączenia, można by było mówić o przyjaznym przejęciu :P Teraz, kiedy ZB sama ma trochę działań portalowych, można wręcz uznać, że podkupujemy konkurencję :D
_________________
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-10-17, 19:02   

Wredna konkurencja włazi i ludzi podbiera, ot co! ;P

Może dopisać do zasad i rozdzielać osty? :freak:
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-10-17, 19:25   

Ha, będę szykanowany, będę banowym męczennikiem :P
_________________
  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-10-17, 19:40   

Przyznaj się, że zawsze chciałeś być w tym szacownym gronie :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-10-17, 22:50   

Shadowmage napisał/a:
Obawiam się, że niekoniecznie jest to zasługa Twoich polecanek: wyobraź sobie, że my też mamy oczy :D

Ale to ja tu ich ściognołem :P tzn przed wasze oczy :P Bo nie uwierzę że czytałeś posty Beaty na Naszej Klasie w temacie o Grifinie :P albo że Sharina upatrzyłeś na GMF :P ja tu ściągam ludzi a wy tylko czekacie na efekty. eh
Shadowmage napisał/a:
kiedyś połączenia, można by było mówić o przyjaznym przejęciu :P

Kogo prze kogo :freak: Zaginiona katedra :P Albo Biblioteka Katedralna :P


Wielka Inkwizytorka Metzli, ! Wypleń heretyków //buu
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-11-20, 12:16   

Magiel zrobił fajną rzecz na facebooku ale chyba wstydzi się pokazać :P - profil KAtedry na Facebooku : http://www.facebook.com/pages/Katedra/174654706663
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-11-20, 14:38   

Odkąd zacząłem czytać fantastykę to się niejako od niej uzależniłem. Nie ma dnia, żebym nie zaglądał na strony poświęcone fantastycznej literaturze. moje ulubione to: polter, katedra no i to forum oczywiście 8) Od czasu do czasu odwiedzam też strony wydawnictw ;)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-04, 12:02   

Shadowmage, Co z tymi tekstami zagranicznymi ? Będą ? Daliście Info a teraz Cisza :P

A kiedy Katedra będzie działać ? Cały dzień nie mogę się dostać na stronę
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-04, 13:35   

Będą jak postawimy stronę na nogi... konkretne pytania do Żerania, bo to on monituruje projekt obcej prozy.
A Katedra będzie działać... kiedyś, na razie popularność nas prztytłacza. Przepraszamy wszystkich, cały czas walczymy, zeby Katedra nie miała takich padów - na razie będziemy zmieniać serwer na wydajniejszy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,68 sekundy. Zapytań do SQL: 13