FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kim jesteśmy czyli teściki itp.
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-03-21, 00:15   

Wzruszyłem się wyszedł mi ambasador G'Kar




Ceaselessly struggling for a well-deserved redemption, you carefully arrange your alliances and energies.
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-21, 02:25   

Kosh



A reclusive seer shrouded in riddles, you reveal very little and only what is deemed congruent with your plans.

Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.


W życiu o tym gościu nie słyszałam. O Babylon 5 też nie. xD
_________________
goodreads .
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-03-21, 07:42   

Raistlin Majere... wtf o_O ?
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-21, 15:23   

_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2009-03-21, 15:49   

A mi wyszedł...
_________________

 
 
salat 


Posty: 29
Skąd: z ogródka
Wysłany: 2009-03-22, 09:00   



A strong presence who organizes efforts yet shuns consensus, you strive to educate others for the benefit of your causes.

Don't center on your anxiety, Obi-Wan. Keep your concentration on the here and now where it belongs.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-06-16, 09:02   

Na stronie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych znajduje się ciekawy teścik dotyczący oceny sposobu picia alkoholu. Trudno mu zarzucać nadmierny rygoryzm, choć mnie wynik trochę zaskoczył. Do tej pory myślałem, że jestem raczej pijącym zdrowo. "Film" mi się nie urwał ani razu od czasów studenckich, piję jakieś ustalone dawki alkoholu, aby nie przeszarżować (walka z kacem jest ciężka), nigdy nie używam "klinów"... A wyszło mi, że piję ryzykownie... :-|
Warto, przed przejściem do testu, przeczytać instrukcję, aby mieć świadomość, co jest rozumiane przez porcję standardową alkoholu. A potem wcisnąć "wypełnij test" i przekonać się samemu:
http://www.wyhamujwpore.pl/Survey

Brr...... Temat do przemyśleń...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-06-16, 09:09   

Poniżej 8 punktów :P
W zasadzie tylko na pierwsze trzy pytania zmieniłam odpowiedź o_O
No cóż, to jest pełna kultura :))
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-16, 09:18   

Tanit napisał/a:
W zasadzie tylko na pierwsze trzy pytania zmieniłam odpowiedź

To tak jak ja.

Wychodzi, że jeśli pije się niewiele (czyli np. 1-2 piwa, albo pół butelki wina) , to nawet duża częstotliwość nie szkodzi. Dziwne trochę. ; )
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-06-16, 09:47   

8-15 punktów. Piję ryzykownie. Nic nowego 8)

Jako "znawca tematu" uważam, że ten test jest do dupy. Nie bierze pod uwagę takich czynników jak: "dlaczego pijemy, w jakich sytuacjach", "czy lubimy pić", "czy mieszamy alkohole", "jakość alkoholu" (nie ważne czy mamy pieniądze czy nie, mimo że aż tak kasiasty nie jestem wolę droższe trunki, podłego alkoholu nie tknę) i jeszcze kilka innych zmiennych bym znalazł. Wiem, że to wkracza w kulturę picia ale chyba każdy zgodzi się, że taka kultura picia to całkiem istotny czynnik przy stwierdzaniu problemów alkoholowych. Np. ja piję dużo, ale względnie rzadko. Tak by mocno się zanietrzeźwić to tylko w wybranym towarzystwie, które mogę policzyć na palcach jednej ręki. Kto pił ze mną w Krakowie ten wie, że nie mieszam i mimo że piję dużo, nie widać tego po mnie aż tak bardzo ;)

Edit: z poprzedniego testu wyszło, że jestem Obi-Wanem XD
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-06-16, 10:04   

TWÓJ WYNIK: 8 - 15 PUNKTÓW

Pijesz ryzykownie. Nawet jeśli nie odczuwasz jeszcze negatywnych skutków picia - bądź pewien, że pojawią się one jeśli nie zmienisz ilości i częstości spożywania alkoholu.

o_O
Ale beznadziejny ten test biorąc pod uwagę, że w tym roku to może 2-3 razy byłem podcięty, nie pijany, nie zalany...

W sumie ostatnio piwo pijam z sokiem... xDDD

Ostatnie pytanie jest głupie, mama zawsze mi powtarza, żebym nie pił, nawet jak amol z cukrem wezmę o.O
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
KreoL 

Posty: 430
Wysłany: 2009-06-16, 11:01   

MadMill napisał/a:
W sumie ostatnio piwo pijam z sokiem... xDDD


Miętka faja ;)

Ostatnie pytanie to głupie bo Matka i siostra co chwile marudzą i jeśli je dwie nie uwzględnić to poniżej 8 a jak przyjąc to 8-15. :mrgreen:
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-06-16, 12:29   

8-15, ale zdobyłem wszystkie punkty na początkowych pytaniach o ilość i częstotliwość, bo w drugiej części już nic mnie nie dotyczyło. Może poza ostatnim, ale narzekają tylko znajomi abstynenci.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-06-16, 12:53   

MadMill napisał/a:
W sumie ostatnio piwo pijam z sokiem... xDDD

O fuj, wstyd i hańba! Ty się zgłoś do lekarza specjalisty. ;P

Też mi wyszło :mrgreen: :
Cytat:
Wyhamuj w porę:
TWÓJ WYNIK: 8 - 15 PUNKTÓW


Pijesz ryzykownie. Nawet jeśli nie odczuwasz jeszcze negatywnych skutków picia - bądź pewien, że pojawią się one jeśli nie zmienisz ilości i częstości spożywania alkoholu.
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-06-16, 13:19   

Maeg napisał/a:
O fuj, wstyd i hańba! Ty się zgłoś do lekarza specjalisty. ;P

A mnie z tym dobrze, a Was opinia mnie nie interesuje. :P I ostatnio wolę wino półwytrawne lub wytrawne. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-06-16, 13:42   

MadMill napisał/a:
A mnie z tym dobrze, a Was opinia mnie nie interesuje.

Piwo z sokiem pijają kobiety i mężczyźni podejrzewani o homoseksualizm ;) Dlatego naszą opinią wypadałoby się zainteresować. Chyba, że chcesz nam coś powiedzieć :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-06-16, 13:43   

Spellsinger napisał/a:
Piwo z sokiem pijają kobiety i mężczyźni podejrzewani o homoseksualizm ;) Dlatego naszą opinią wypadałoby się zainteresować. Chyba, że chcesz nam coś powiedzieć :mrgreen:

Jestem gejem, ulżyło Wam? :mrgreen:
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-06-16, 13:44   

MadMill napisał/a:
Jestem gejem, ulżyło Wam?

A to pijaj sobie piwo z sokiem na zdrowie XD

O, by uczcić Twoją odwagę chórem zaśpiewamy pieśń na melodię Kuby Sienkiewicza :mrgreen:

MadMill jest pedałem,
właśnie się dowiedziałem,
że duszą i ciaaaaałem,
MadMill jest pedałem!
:mrgreen:

Co sok w piwie robi z człowieka XD
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-06-16, 13:45   

Spell napisał/a:
A to pijaj sobie piwo z sokiem na zdrowie XD

O dzięki Spellu! Gdybym wiedział, że tak można każdą dyskusję załatwić wcześniej... XD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-06-16, 14:01   

Tylko, że ten sok, który Mad do piwa wlewa to jest pewnie 50% cytrynówa :P Wiem, widziałem. Stad taki wynik w teście XD U mnie skromniutko, poniżej 8 ;)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-06-16, 14:02   

batou napisał/a:
Tylko, że ten sok, który Mad do piwa wlewa to jest pewnie 50% cytrynówa

No to nie jest gejem tylko wariatem XD
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-06-16, 14:25   

Cieszy mnie w tym "nieszczęściu", że nie ja jeden zmierzam w kierunku przepaści pijąc "ryzykownie"... :mrgreen: Alkoholizm jednak, pamiętajmy, to choroba, która charakteryzuje się hipokryzją, zakłamaniem: "ja mało piję", "nie upijam się przecież", "co to jest piwo do kolacji", "w każdej chwili mogę przestać". Samooszukiwanie się. Ale jak tu nie wypić piwka lub winka w piątkowy wieczór, do seansu ulubionego serialu? A piję go niedużo przecież. Ale: czy już się samoooszukuję? Głupi ten test :evil:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2009-06-16, 14:43   

U mnie też poniżej ośmiu, ale ja mam słabą główkę więc nawet gdybym chciała pić dużo to bym nie mogła...
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
BitterSweet 
Slave Driver


Posty: 606
Skąd: Zoznowitz
Wysłany: 2009-06-16, 17:04   

Mnie wyszło, że piję ryzykownie. Chyba tylko dlatego, że dałam na koniec, że moja mama mi robi wyrzuty jak przyjdę po piwie z koleżankami. A ostatnio to tylko 3 razy się zdarzyło od kilku miesięcy! No i nigdy nie upiłam się do nieprzytomności. Aczkolwiek racja, tak to się mówi, a nałóg się zaczyna. Trzeba nad tym pomyśleć więcej. Dobrze, że takie akcje są organizowane.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-06-16, 17:08   

Taaaa, a ja mam większy problem z kawą i czekoladą, a tutaj akcji nikt nie robi. --_- :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-06-16, 17:17   

BitterSweet napisał/a:
Aczkolwiek racja, tak to się mówi, a nałóg się zaczyna. Trzeba nad tym pomyśleć więcej

No przepraszam ale w liceum piłem bez przesady dziesięć razy częściej. Nie liczę nawet regularnych imprez ale zwykłe wyjścia w tygodniu gdy wracałem nastukany jak stonka ziemniaczana. Teraz to ja niemal abstynentem jestem XD
_________________
Instagram
Twitter
 
 
BitterSweet 
Slave Driver


Posty: 606
Skąd: Zoznowitz
Wysłany: 2009-06-16, 17:23   

Tyle się napiłeś za czasów licealnych, że do teraz organizm korzysta z rezerwy. ;)
Ja i tak swoje będę utrzymywać, że muszę przy tym więcej myśleć. : P
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-06-16, 18:15   

test napisał/a:
TWÓJ WYNIK: 16 - 19 PUNKTÓW


Pijesz szkodliwie - Twoje picie staje się powodem twoich problemów ze zdrowiem, z nauką, pracą, z innymi ludźmi.

Musisz ograniczyć picie, zarówno jeśli chodzi o częstotliwość, jak i ilość spożywanego alkoholu.
Umów się z sobą na nieprzekraczalnie limitu picia nie niosącego za sobą ryzyka szkód i staraj się dotrzymać obietnicy.
Pij wolniej. Wydłuż czas spożywania każdej porcji alkoholu.
Spożywaj alkohol z osobami, które piją mało. Unikaj miejsc i sytuacji, w których pijesz nadmiernie.
Gdyby próby ograniczania picia nie przyniosły powodzenia przez kilka tygodni, nie zwlekaj z poszukaniem pomocy u specjalisty.
hmmm, wiem, że ostatnio sobie pozwalam, ale nigdy na za wiele. Może się conieco pohamuję??
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-06-16, 20:23   

Swoją drogą to test stworzony przez WHO (AUDIT), dla Polaków potrzebny byłby test biorący pod uwagę inne kryteria. Toteż poza marskością wątroby nie musimy się jeszcze niczego obawiać. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
dream92 
The Bohemian

Posty: 127
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2009-06-29, 10:26   

TWÓJ WYNIK: PONIŻEJ 8 PUNKTÓW


Jeśli jesteś pewien, że odpowiedziałeś poprawnie i szczerze na wszystkie pytania - możesz być spokojny.

* Twoje picie nie powinno skutkować problemami ani dla ciebie, ani dla innych, zwłaszcza jeśli w pytaniach 4,5 i 6 odpowiedziałeś „nigdy".
* Jeśli pijesz alkohol często - zachowaj co najmniej dwa dni abstynencji w tygodniu, najlepiej dzień po dniu.
* Powstrzymaj się od picia w okresie ciąży, karmienia piersią, przyjmowania leków wchodzących w reakcję z alkoholem, kierowania pojazdami i w innych sytuacjach, gdy picie nawet niewielkich ilości alkoholu pociąga za sobą ryzyko szkód dla ciebie lub innych.
* Nie zwiększaj ilości i częstotliwości picia.
* Nie namawiaj do picia tych, którzy nie piją.

Co do tej ciąży i karmienia piersią, nie będę miał większych problemów, żeby się powstrzymać od alkoholu. :badgrin:

A co do Pokemonów:

146.gif
Plik ściągnięto 5968 raz(y) 5,05 KB

092.gif
Plik ściągnięto 5967 raz(y) 4,05 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 17