FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ale kanał!
Autor Wiadomość
Nabu Nezzar 
Gildyjczyk


Posty: 619
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-13, 01:05   Ale kanał!

A konkretnie kanał telewizyjny zwany tudzież programem:)
Jak wiadomo od dobrych kilku lat, dzięki telewizjom kablowym, satelitarnym i tym podobnym wynalazkom, raczeni jesteśmy coraz to nowymi kanałami telewizyjnymi. Mało tego, że powstają nowe, to jeszcze i te stare, dobrze nam znane, rozwijają się, ewoluują.
Obecnie mamy więc liczbę programów telewizyjnych idącą w dziesiątki czy nawet setki. Oczywiście mam na myśli jedynie te dostępnie w sieciach kablowych i satelitarnych, czy też po prostu dzięki zwykłym naziemnym nadajnikom. Mamy kanały ogólne i tematyczne. Jest miejsce na film, kulturę, wiadomości, muzykę, sport czy historię. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.
Dlatego też, chciałbym abyście podzielili się z forumowiczami tym, jakie są Wasze ulubione kanały, co najczęściej oglądacie, no i oczywiście dlaczego właśnie na ten kanał/kanały padł/pada Wasz wybór.
_________________
Peace is a lie, there is only passion.
Through passion, I gain strength.
Through strength, I gain power.
Through power, I gain victory.
Through victory, my chains are broken.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2082
Wysłany: 2007-11-13, 11:46   

Nie mam ulubionego kanału, bo różne dobre filmy lecą na wielu różnych kanałach. Ale najczęściej oglądam TVP 1, Polsat, TVN, TVN SIEDEM i TV 4, nieco rzadziej TVP KULTURA. Z czytanych przeze mnie gazet telewizyjnych wynika, że bardzo dobre filmy są często na HBo i HBO 2, na różnych "odłamach" CANAL + oraz na ALE KINO, ale tych nie mam w telewizorze.

Czasami, ale tylko okazyjnie, oglądam programy popularnonaukowe i przyrodnicze na Animal Planet, National Geographic czy Discovery.

Nie oglądam kanałów sportowych, bo sportem się nie interesuję. To jest chyba ostatnia kategoria, jaką bym wybrał (obok kanałów muzycznych, bo nie lubię muzyki w telewizji).
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Nevi 
Enigmajczyk


Posty: 383
Skąd: Ascendentowo
Wysłany: 2007-11-13, 20:10   

Oglądam tylko Canal+, Canal+ Żółty, HBO, HBO2, HBO Comedy, Ale Kino i TVN24, przy którym nader często zasypiam.
Aha, czasami włączam MTV, obojętnie jakie i stosuję terapię odmóżdżania się. Patrzenie na amerykańskie nastolatki jest zajęciem samym w sobie fascynującym.
_________________
"O cieniach minionych enigmajskiej kultury łkają miliony tych śmiałków, którzy zasmakowali jej w pierwotnej rozkoszy. By wkrótce zwymiotować. Bo czyż można wyobrazić sobie syntezę większych przeciwieństw niż eklektyczny Wieloświat Filarów, gdzie sprzeczność stanowi fundament bytu? To tutaj, w różnorodności Enigmaium odnajdziesz to czego nie chcesz rozumieć: radość pośród cierpiącego świata."
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-13, 20:23   

Głównie C+ i HBO - sporo nowych filmów i ograniczenie reklam - to ich największe atuty. Do tego od czsu do czasu coś z TVP2, TVN czy Polsatu. Ogólnie ostatnio oglądam mało tv - za dużo w niej przemocy //wred - szczególnie w trakcie relacji z sejmu lub konferencji partyjnych. Wolę "Różową landrynkę" :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Raziel 


Posty: 54
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2007-11-13, 20:32   

Telewizje rzadko oglądam ale jak już to ograniczam się do 4 programów - Discovery Channel, National Geographic, Viasat History oraz AXN, czasem też oglądam jakiś film na TVN, Polsacie czy TVP ale to już rzadko. Znienawidzonego kanału nie mam, zbyt rzadko oglądam telewizje żeby taki wyznaczyć.
_________________
Per mortis ad gloria! - Warhammerowy blog, codzienne aktualizacje od dwóch lat :)
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2007-11-13, 21:51   

Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Civilization, Discovery Travel & Living, National Geographic - to najczęściej.
W ogóle nie oglądam MTV, TV Polonia, TVP 2, czy kanałów z kreskówkami.
Czasem oglądam Polsat, lub TVN, ale to wieczorami, jak lecą jakieś dobre filmy
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-13, 21:58   

Nie rozumiem tych, którzy kwitną przed telewizorem. Jeśli siedzenie przed kompem szkodzi, to leżenie przed tv zabija - przy pececie przynajmniej ćwiczę dłonie! xD
Jak już się zdarzy to głównie HBO - mają niezłe filmy O.o
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2007-11-14, 00:49   

Od jakichs 10 lat nie posiadam TV, zatem sila rzeczy nie ogladam zadnego kanalu. Czasami wynikaja z tego zabawne sytuacje bo ludzie zakladaja, ze ja napewno wiem o co chodzi gdy mowia np. 'o swistaku co siedzi i zawija w sreberka' a ja zly i niedobry wymagam korepetycji : )
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2007-11-14, 16:30   

CARTOON NETWORK i Jetix :mrgreen: mam schiza lekkiego, wiem, ale lubię oglądać np Dextera, Krowę i Kurczaka czy jakies anime (na HYPERZE lecą najlepsze jednak). Bardzo się ciesze, że puszczają tez starsze bajki (Struś Pędziwiatr, Królik Bugs itd :DD ).
Ogólnie nie oglądam TV, strata czasu, na kompie mogę mieć wszystko. Jednak czasem pooglądam KuchniaTV ( :mrgreen: ) albo włącze na TVN na Fakty... i w sumie tyle. W TV nic nie ma interesującego zwykle.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Nefren 
Nawiedzona Biolożka


Posty: 33
Skąd: Białystok/Hajnówka
Wysłany: 2007-11-15, 17:21   

TV obecnie nie posiadam (na stancji), ale nawet jak jestem w domu nie spędzam przed nim zbyt wiele czasu. Na wakacjach jedynie oglądałam kilka seriali (Herosi, Chirurdzy). Czas, który mogę przeznaczyć na multimedia spedzam przed kompem i to mi w zupełności wystarczy. Gdy dwa lata temu miałam telewizor, a nie komputer to oglądałam głównie Cartoon Network. Ze współlokatorką toczyłyśmy batalie, czy będziemy oglądać X-men'a i Transformersów, czy może jakiś mecz na Polsat Sport. Najbardziej chyba nie lubie Polsatu za te ich powtórki.
_________________
Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, obrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach tam nie ma nic. Jestem tylko ja.
Litania Przeciw Strachowi Bene Gesserit
 
 
dream92 
The Bohemian

Posty: 127
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2009-06-29, 20:24   

Telewizji nie oglądam praktycznie w ogóle od jakichś 4 lat :mrgreen: wszyscy koledzy dziwnie się na mnie patrzą gdy się o tym dowiadują, jakby to było jakieś przestępstwo...
Ja z kolei czuję się jak przestępca, gdy włączam telewizor. Filmy uwielbiam oglądać, jasna sprawa, ale w kinie bądź na kompie. Nienawidzę wcinających się, poj***nych reklam, "dowCIPKOwatych" prezenterów i dziennikarzy, nudnych programów itp.
Moja rodzina też specjalnie telewizji nie ogląda, więc mamy tylko 5 kanałów i to już jest o 2 za dużo, bo TVP3 i TV4 nikt nie ogląda w ogóle.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2009-06-29, 23:40   

Ja lubię telewizję. Uwielbiam.

Mam kilka stałych fragmentów gry:
HBO (HBO 2, HBO Comedy) - wiadomo: filmy i seriale; szkoda, że polskie (europejskie) jest trochę w tyle za amerykańskim.

TVN 24 - zaczynam z nim dzień i popołudnie po powrocie z pracy. Ostatnio rzadziej, bo mam mniej czasu, ale w miarę regularnie (Skaner polityczny, Magazyn 24 godziny, Lożę prasową - nie ma to, jak się pozżymać na pismaków :) )

FoxLife - seriale, w miarę świeże, najnowsze sezony, niektóre emitowane tylko z 2 tygodniowym opóźnieniem w stosunku do USA.

Tak samo z AXN oraz AXN Crime i AXN Sci - Fi, choć te dwa ostatnie to raczej 4 sort serialowy. W samym AXN regularnie oglądałem The Shield, a teraz The Amazing Race i Survivor (właśnie skończyły się Wyspy Cooka).

VH1 - muzyka, ale to głównie w weekendy późną nocą, podobnie jak MTV - niektóre koncerty, jak niedawno Coldplay z Japonii, emitowane około 1 - 2 w nocy, są niesamowite.

Na koniec BBC Entertaiment i BBC Knowledge. Pierwszy za angielskie seriale komediowe, drugi za filmy dokumentalne.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-06-30, 01:20   

Romulus napisał/a:
Mam kilka stałych fragmentów gry:
HBO (HBO 2, HBO Comedy) - wiadomo: filmy i seriale; szkoda, że polskie (europejskie) jest trochę w tyle za amerykańskim.

TVN 24 - zaczynam z nim dzień i popołudnie po powrocie z pracy. Ostatnio rzadziej, bo mam mniej czasu, ale w miarę regularnie (Skaner polityczny, Magazyn 24 godziny, Lożę prasową - nie ma to, jak się pozżymać na pismaków :) )

FoxLife - seriale, w miarę świeże, najnowsze sezony, niektóre emitowane tylko z 2 tygodniowym opóźnieniem w stosunku do USA.

Tak samo z AXN oraz AXN Crime i AXN Sci - Fi, choć te dwa ostatnie to raczej 4 sort serialowy. W samym AXN regularnie oglądałem The Shield, a teraz The Amazing Race i Survivor (właśnie skończyły się Wyspy Cooka).

VH1 - muzyka, ale to głównie w weekendy późną nocą, podobnie jak MTV - niektóre koncerty, jak niedawno Coldplay z Japonii, emitowane około 1 - 2 w nocy, są niesamowite.

Na koniec BBC Entertaiment i BBC Knowledge. Pierwszy za angielskie seriale komediowe, drugi za filmy dokumentalne.


Dobrze, że wyżej wymienionych nie mam bo bym wsiąkł. Miałem okazję pomieszkać w domu z kablówką. Bardzo... absorbujące :mrgreen: Do tego jeszcze Animal Planet i Discovery... i mnie nie ma XD
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2009-06-30, 08:09   

Spellsinger napisał/a:
Animal Planet i Discovery...
na dłuższą mete nużące, programy powtarzają sie wielokrotnie, poza tym ile razy można oglądać filmy o życiu sloni na ten przykład, raz, dwa, ięć, potem przestaje Cie to interesować
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-06-30, 10:24   

VH1 - bo jest Misja Moda xD i Król Stylu
TVN Style - Czary mary Goka, i wszelkie programy z urządzaniem mieszkania :P
TVN24 - kiedyś było częściej i systematycznie przed wyjściem do szkoły: poranek, prasa, pogoda.
czasami AXN - jak po raz n-ty leci House :P

Na programach tvp1 i 2, tvn i Polsat - rzadko kiedy coś leci i musi to być naprawwdęęę fajne i ciekawe żebym obejrzała. Na przykłąd po raz n-ty LotR albo ostatnio 'Szkołę Stewardess' xP

A tak w ogóle to nie oglądam tv odkąd zabrali mi Fashion TV T___T
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2009-06-30, 10:54   

Tanit napisał/a:
VH1 - bo jest Misja Moda xD i Król Stylu

:) Tego akurat nie oglądam, ale za to: Girls of the Playboy Mansion :) (także na kanale E!) oraz (na spółkę z MTV) takie hardcory, jak Zakochaj się w Ricky i Vicky. Ja pier....niczęęęęęęę!!!!!! To jest po prostu odlot. Nie śledzę regularnie, bo wypłynąłby mi mózg, ale za każdym razem z otwartą szeroko buzią.

Szkoda, że z posiadłości Playboya wyprowadziła się Kendra :( Ale ma za to swój własny program. I wzięła ślub. Może nie jest taka głupia, na jaką wygląda. Ale w trójkę Kendra, Bridget i Holly wytyczały razem nowe granice głupoty i były źródłem nowych inspiracji do żartów o blondynkach). Nie pamiętam już, czy na VH1, czy na E!. Kanał E! jest fajny z uwagi na Doktora 90210. Obserwowanie chirurgów plastycznych z Beverly Hills, a w szczególności tego, ile zarabiają na operacjach, jakie mają domy i majątki... wpędza mnie w czarną rozpacz :)

Generalnie, te wszystkie niby reality dokumenty są dla mnie źródłem przyjemnej rozrywki. Szczególnie, kiedy siedzę nad pracą późnym wieczorem/nocą. Wtedy nie zasnę na pewno w ich towarzystwie.

Ale nie można przesadzać z ich "zażywaniem". Mnie wystarcza godzinka tygodniowo.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Kennedy 
Sepulka


Posty: 601
Skąd: Chasm City
Wysłany: 2009-06-30, 17:28   

Jedyny kanał jaki jako tako trawię to Discovery, jak jem obiad to czasem włacze żeby zerknąc jednym okiem jak robią pastę do zebów, czy baki do samochodów (zawsze trafiam na program "jak to jest zrobione", czy jakoś tak - i zawsze mnie zastanawia jak się robi maszyny do produkcji np. tej pasty do zębów, w fabrykach jakichś? i czym? maszynami do produkcji maszyn do produkcji czegoś jeszcze innego? :-? ), ale to w zasadzie cały mój kontakt z telewizją i nie tylko, bo filmów też nie oglądam.
_________________
Znalazłem swoją religię, nic ponad książkę nie wydawało mi się ważniejsze. Bibliotekę poczytywałem za świątynię.
J-P.S.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13