FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Grey's Anatomy
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2009-08-17, 21:04   

ASX - ja naprawdę lubię Grey's Anatomy. Ale tylko lubię. Oglądam z przyjemnością i dystansem. Jednak do ulubionych seriali nie zaliczę.

Ostry Dyżur - w latach największej świetności oglądałem z wypiekami. Z powodu akcji, realizmu i braku sztampy w postaci obowiązkowego morału, który musi zostać widzowi wyłożony na tacy, aby się nie pomylił, o co chodzi. Ten serial ustawił mi póxniejsze ocenianie nowych seriali medycznych. Do czasu House M.D., ale on do ER porównać się nie da. Tak samo jak THE WIRE ustawił mi teraz oglądanie seriali sensacyjnych (gdybym wcześniej go oglądał, dziś darowałbym sobie CSI, w którym realizm jest ostatnią z cech (we wszystkich 3 odsłonach, po 1 sezonie). Seriale wojenne zawsze będe oceniał przez pryzmat Kompanii Braci a kolejne produkcje sci-fi przez pryzmat BSG. Komediowe (sitcomy) - przez pryzmat FRIENDS. I tak dalej.

Zatem GA ma wszystkie cechy, które zapewniły mu zasłużoną popularność: dobry, dowcipny scenariusz (ale nie zachwycający, z powodu morałów - między innymi), ładnych bohaterów, kórych losy chce się śledzić - głównie dlatego, że są ładni, a nie dlatego, że są interesujący, zdarza się niezła piosenka w podkładzie, odpowiednia nuta dramatyzmu (szpital i leczenie pacjentów oraz konsekwencje z tego płynące). Wszystko jest wyważone w doskonałych proporcjach (poza nadmiernym melodramatem) i ładnie opakowane i podane. Ale po obejrzeniu, jak po przeczytaniu poprawnej powieści, nie będę do niego wracał.

EDIT: własnie zauważyłem przwdziwy rarytas w empikowej ofercie. Serial BBC DUMA I UPRZEDZENIE. W rolach głównych Jennifer Ehle i Colin Firth. Jedna z najsłynniejszych i, moim zdaniem, najlepszych adaptacji Jane Austen w ogóle. Mam jakieś stareńkie wydanie vcd z dodatku do jakiejś kobiecej gazety. Teraz czas się go pozbyć dla tej piknej, nowej edycji: http://www.empik.com/duma...,prod12700017,p
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2009-08-17, 23:43   

->Liv
Analizujemy cały cytat: "Powiem nawet więcej- wole Grey's Anatomy od Deadwood O.o Co dziwniejsze, oglądanie teraz Herosów również mi nie sprawia tyle przyjemności co chirurdzy..."

wole Grey's Anatomy od Deadwood ->>> Grey's Anatomy > Deadwood
użycie zwrotu:Co dziwniejsze....... ->>> Herosi > Deadwood

Znak > wprowadzam jako "lepsze"

Ps. Przepraszam nie wiedziałem, że to twoja wypowiedź. :->

-> ASX
Archiwum X oglądałem w całości "z sieci" jakieś 2 lata temu. Ale przecież to nie tylko moja opinia. Serial był nie kwestionowanym liderem w swojej kategorii i protoplastą całej gamy innych seriali kopiujących z niego pomysły.
Zgadzam się jednak z Liv, że dzisiaj, po lekturze wymienianych przez nią tytułów możemy mieć już inne wymagania i nie błyszczy już on tak jak kiedyś. W tematyce " paranormal" nie nakręcono jednak do dziś nic lepszego.

PS1
Co do zakupów seriali w wydaniach DVD, jeżeli mogę coś zasugerować (oczywiście jeżeli jeszcze tego nie posiadasz) to bardzo polecam zakup: Sopranos, The Complete Collection (30 DVD). Jednorazowy wydatek spory ale warto. Jak dodam ceny pojedynczych wydań DVD to zapłaciłem drożej. :( Polska wersja językowa jest OK, sprawdziłem.

PS2
A kupujecie/posiadacie polskie seriale na DVD?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14