FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Faceci w czerwonych rajtuzach
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-25, 12:12   Faceci w czerwonych rajtuzach

Pomysł na stworzenie tego tematu podsunął mi artykuł na "Stopklatce'. Generalnie zgadzam sie z jego wynikami, chociaż akurat "Spidermana" (oprócz 2 części) nie oceniam za wysoko. Zdecydowanie bardziej podoba mi się "Batman" a'la Burton, "300" czy "Sin City". Z europejskiego poletka poleciłbym "Asterixa i Obelixa. Misja Kleopatra". Niestety tych naprawdę dobrych ekranizacji jest mało, a rynek zalewają produkcje przeciętne ("Fantastyczna 4") lub kiepskie ("Elektra" - bez urazy ;) ) Najgorzej jak te ostatnie zarabiają sporo kasy i producent idzie za ciosem tworząc kolejne coraz głupsze opowiastki.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-12-27, 00:43   

Większość filmów o superbohaterach jest kiczowata i przeważnie górują tam efekty specjalne, ale ja lubię takie filmy :)) I takich osób jak ja musi być więcej, bo jak już napisał Tigana, filmy takie się sprzedają. U nas nie zarabiają takich kokosów, jak w USA, ale u nas nie ma takiego... kultu komiksu, co przekłada się na mniejszą widownię w kinie.

Z bohaterów ekranowych najbardziej denerwuje mnie Parker //mlotek
Taki wymoczkowaty im wyszedł... nie oglądałam ostatniej części, ale słyszałam, że jest taka sobie, więc odpuściłam.
Z ulubionych... oczywiście Batman i Joker. Jestem ciekawa, ajk wyjdzie kolejna część wznowionego Batmana. Mam nadzieję, iż będzie trzymać poziom pierwszej części :))
_________________

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-27, 14:21   

Zła napisał/a:
Większość filmów o superbohaterach jest kiczowata i przeważnie górują tam efekty specjalne, ale ja lubię takie filmy :)) I takich osób jak ja musi być więcej, bo jak już napisał Tigana, filmy takie się sprzedają.

Szkoda, ze efektach specjalnych się kończy, a scenarzysta poszedł pić. Jeszcze gorzej, jak nawet efektów specjalnych nie ma a film jest fatalny - "Punisher" Zresztą tego ostatniego filmu nie mogę przboleć - mieć taki temat i tak go sknocić. A wystarczyło wziąć do ręki komiks "Year One"o początkach Punishera i wyszedł by film marzenie
Zła napisał/a:
U nas nie zarabiają takich kokosów, jak w USA, ale u nas nie ma takiego... kultu komiksu, co przekłada się na mniejszą widownię w kinie.

Z filmów-komiksów w Polsce najlepiej sprzedali się bodajże "Asterix i Obelix", "300" i chyba właśnie "Spiderman 3"
Zła napisał/a:
Z bohaterów ekranowych najbardziej denerwuje mnie Parker //mlotek
Taki wymoczkowaty im wyszedł... nie oglądałam ostatniej części, ale słyszałam, że jest taka sobie, więc odpuściłam.

W S3 jak ma czarny kostium to mamy Parkera- Pakera. Obłędny fryz, krok macho i w ogóle. Koszmar do sześcianu --_-
Zła napisał/a:
Z ulubionych... oczywiście Batman i Joker. Jestem ciekawa, ajk wyjdzie kolejna część wznowionego Batmana. Mam nadzieję, iż będzie trzymać poziom pierwszej części :))

Trailer wygląda bosko. Nowy Joker ma trudne zadanie musi sprostać kreacji Nicholsona. Zapowiada sie fascynujący pojedynek.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Zła 
Lód


Posty: 463
Skąd: Wrocław - Łódź
Wysłany: 2007-12-28, 11:28   

Tigana napisał/a:
Z filmów-komiksów w Polsce najlepiej sprzedali się bodajże "Asterix i Obelix", "300" i chyba właśnie "Spiderman 3"

Nie sądzę, że to akurat z powodu czytania komiksów na podstawie których zostały nakręcone filmy. Chociaż ja przeczytałam chyba wszystkie dostępne Asterixy :))
Jak dla mnie po prostu te filmy miały świetną reklamę, co przy takich produkcjach u nas jest bardzo ważne.
_________________

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-28, 11:34   

Zła napisał/a:
Nie sądzę, że to akurat z powodu czytania komiksów na podstawie których zostały nakręcone filmy. Chociaż ja przeczytałam chyba wszystkie dostępne Asterixy :))

Na pewno, kiedy Polacy już idą do kina to nie dlatego, ze dany film jest ekranizacją komiksu. W wypadku A&O zaważyła na pewno reklama i fakt, ze jest to film dla dzieci, na którym i dorosły nie będzie się nudził. S3 to już tylko reklama. "300" - w tym wypadku zaważyła IMO tematyka i potraktowanie filmu jako kolejnego widowiska historycznego w stylu "Gladiatora" czy "Troi". Podejrzewam, że większość widzów nie miała pojęcia, ze ogląda ekranizacje komiksu. Chyba jedynie przeniesienie na ekrany "Kajka i Kokosza" lub (ewentualnie) "Thorgala" spowodowałoby, że do kin poszliby ludzie świadomi tego, że obejrzą komiks na szklanym ekranie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-05, 22:09   

Gildia.pl napisał/a:
Legenda komiksu - Alan Moore - wycofał swoje nazwisko z, realizowanego właśnie, obrazu Watchmen - Strażnicy, który reżyseruje twórca 300 - Zack Snyder. W wywiadzie dla Wizard Entertainment artysta poinformował, iż kompletnie nie jest zainteresowany filmową wersją dzieła, a producentów obrazu zobligował do przekazania swojej części wynagrodzenia oraz załatwiania wszelkich kwestii formalnych ze współautorem serii - Davem Gibbonsem.

Kurcze mam nadzieję, ze to nie było spowodowane jakością scenariusza. Mam olbrzymie nadzieje związane z tym filmem i nie chciałbym się sparzyć.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-24, 17:42   

Już nie mogę się doczekać, chociaż chodzą plotki o znacznym zubożeniu filmu w stosunku do komiksu. Oby tylko twórcy całkiem nie poszli na łatwiznę.

_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-09-13, 12:23   

Czyżby w USA zabrakło komiksów do sfilmowania?. Jakby nie było dla mnie mega niespodzianka Jasne, ze niezależny producent nie gwarantuje zbyt wysokiej jakości i nie wiadomo czy efekt finalny będzie w czymkolwiek przypominał komiks, niemniej będe z ciekawością czekał na ten projekt.

A tutaj ciekaw tekst o przyszłych ekranizacjach komiksów na ESENSJI
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
dream92 
The Bohemian

Posty: 127
Skąd: Chojnów
Wysłany: 2009-06-29, 20:55   

"Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" nie jest zły. Francuskie poczucie humoru jest dość specyficzne ale mi najzupełniej odpowiada. Dowcipny klimat komiksu wydał mi się dobrze zachowany. Efekty specjalne trochę gorsze, dubbing czasami niezrozumiały /ale to już nie wina twórców/.
 
 
MoniaKociara


Posty: 89
Wysłany: 2009-10-25, 21:48   

Z ekranizacji komiksów widziałam Spidermana, pierwsza część w miarę ok, kolejne nie przypadły mi do gustu. Iron Man, jak dla mnie ok, tylko troche za malo akcji bylo (bijatyki, strzelaniny...). 300 - genialne, ach te męskie torsy (szkoda tylko, ze wszytskie były wygolone ;) ). bardzo mi sie podobał Ghost Rider, idealny film na piątkowy wieczór, aby się odstresować po całym weekendzie spędzonym w pracy. Transformersy, dla mnie ok. Pierwsza część lepsza od drugiej. Widziałam jeszcze Hulka, o ile dobrze pamietam to 2-gą część, rownież przypadła mi do gustu.
Podejrzewam, że te ekranizacje podobaja się mi dlatego, że nie znam komiksów ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13