FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej - Austria 2010
Autor Wiadomość
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2010-01-19, 12:43   Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej - Austria 2010

Już dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej.
Jak oceniacie szanse Polaków na turnieju w Austrii? Osobiście liczę na medal. :-)
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-01-19, 15:20   

Na pewno będzie dużo ciężej niż na Mistrzostwach Świata, gdzie zajęliśmy 3 miejsce. Podobno obecna drużyna jest w lepszej formie niż ta z MŚ. Czy to prawda? Odpowiedź da dzisiejsza konfrontacja z Niemcami, którzy pomimo braku kilku podstawowych zawodników zawsze są groźni. Choć jesteśmy w grupie śmierci, wierzę ze z niej wyjdziemy na pierwszym miejscu. Niemców powinniśmy pokonać gorzej będzie ze Szwedami.
Nie mam nic przeciwko powtórce z MŚ 2007 kiedy to w pierwszym meczu pokonaliśmy właśnie Niemców i doszliśmy do finału.
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-01-19, 20:21   

gelaZz napisał/a:
Nie mam nic przeciwko powtórce z MŚ 2007 kiedy to w pierwszym meczu pokonaliśmy właśnie Niemców i doszliśmy do finału.


Wykrakałem :) , nie dość że znowu pokonaliśmy Niemców na inauguracje turnieju to jeszcze w takim samym stosunku jak na MŚ 2007 27:25. Przypadek? :P to teraz jeszcze niech spełnia drugą część i awansują do finału



Sorki za post pod postem i cytowanie samego siebie ;)
_________________
Rządzić znaczy służyć. Ci, którzy sprawują władzę, są jej niewolnikami. Tylko wygnaniec jest wolny. (…) Jesteśmy silni, chociaż rządzimy bez użycia siły.

Brian W. Aldis
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-01-19, 20:28   

W sumie każdy wynik oprócz Mistrzostwa Europy to będzie pewne zawiedzenie. Nasi są na takim poziomie, że chociaż tego nie mówią zadowala ich jedynie pierwsze miejsce, w każdym turnieju.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-01-19, 21:47   

ME w piłce ręcznej mają lepszą obsadę od MŚ zatem o medal będzie bardzo trudno. Nas dzisiaj uratowały 3 bramki Bieleckiego z końcówki pierwszej połowy. Dzięki niej nasi szczypiorniści wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą dociągnęli do końca meczu. Niestety widać było sporo mankamentów w grze w ataku - chyba tylko jedna bramka padła po akcji ze skrzydła, a i kontrataków (zakończonych bramką) było jak na lekarstwo.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2010-01-19, 23:54   

Porażka Szwecji ze Słowenią 25:27 bardzo ułatwia naszą sytuację w grupie. ;)
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-20, 08:23   

Czy ja wiem? Teraz Szwedzi i Niemcy się zmobilizują i nagle może okazać się, ze wszyscy mają po jednym zwycięstwie po dwóch meczach.
_________________
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-01-20, 12:08   

Shadowmage napisał/a:
Teraz Szwedzi i Niemcy się zmobilizują i nagle może okazać się, ze wszyscy mają po jednym zwycięstwie po dwóch meczach.
Na ZDF wczoraj niemiecki komentator często powtarzał "ajajaj". I z podziwem mówił o Polakach, gdy nasi odjechali Niemcom na 6 bramek. Ale jak tylko Niemcy zaczęli grać lepiej i doszli naszych na 2 bramki, wtedy to Niemcy byli super.

A największą niespodzianką był chyba remis Francji.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2010-01-20, 18:54   

Oglądałem Polska-Niemcy.. Mecz naprawdę bardzo emocjonujący. Zdziwiła mnie porażka Szwedów, oraz remis Francji... Przez te dwa mecze cholera odpadł mi kupon :( ...
Dzisiaj kolejne emocje;)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-01-20, 22:22   

Kolejna wygrana. Było ciężko, ale od czego jest Szmal. Bardzo dobrze gra też obrona - jest skuteczna, ale nie ląduje na ławce kar. Szkoda tylko, ze od czasu do czasu zdarzają nam się przestoje.

No i kto by się spodziewał, ze to ze Słowenia zagramy o pierwsze miejsce w grupie.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-21, 09:06   

Ładnie :) Nie mogę się co prawda oprzeć wrażeniu, że gramy dosyć prostą piłkę, ale za to skuteczną. Co prawda gdyby nie Szmal, to by było kiepsko. Trochę mnie martwi rozegranie - bo Jaszka we wczorajszym meczu powtarzał te same błędy, co w MŚ. Dobrze, że był Rosiński.
_________________
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2010-01-21, 10:10   

Panowie! Liczą się efekty. A jakie są efekty, każdy widzi. Nie wybrzydzać.

Od Szwedów byliśmy wyraźnie lepsi, skoro nie mogli sobie z nami poradzić, wciąż posuwając się do faulów.

A jutro zetrą się Słowiany!
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-01-21, 10:27   

Z tymi faulami to była ich tajna broń, bo grając w osłabieniu jakoś skuteczniej rzucali. Tłok im przeszkadzał chyba.
Miejmy nadzieję, że się chłopaki nie rozprężą zbytnio podczas meczu ze Słowenią. Ale nie będę ukrywał, że remis byłby nam najbardziej na rękę. Niemiaszki za burtą, brzmiałoby to smakowicie.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-01-21, 10:39   

Szmal bronił kapitalnie, z takim bramkarzem mamy szanse odnieść wielki sukces :-) . Dobra zmianę za Jaszkę dał Rosiński, kapitalnie rzucał z dystansu o ile się nie mylę to miał skuteczność 100% choć rozgrywał piłkę na bardzo dużym ryzyku, zdarzało mu się podawać do Szwedów.
Dla mnie wielkim zaskoczeniem jest postawa Słoweńców, których przed turniejem prawie każdy skazywał na porażkę a tu proszę zwycięstwo ze Szwedami i remis z Niemcami. Myślę, że jeżeli poprawimy skuteczność w ataku to nie powinni nam zrobić większej krzywdy.
Niemcy ze Szwedami powalczą o ostatnie premiowane awansem miejsce, kto by pomyślał?
Chyba tylko sami Słoweńcy, których trener przed turniejem mówił, że najsłabsza w tej grupie jest Szwecja i to ona właśnie odpadnie.
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-22, 15:47   

Dziś mecz o pierwsze miejsce w grupie i ważne punkty do kolejnej fazy. Nie powiem, ale obawiam się tego meczu dużo bardziej niż konfrontacji z blondasami. Słoweńcy grają dość brutalnie i nasi zawodnicy będą musieli uważać co by nie zakończyć swojej przygody z mistrzostwami w tym meczu i z poważnym urazem.
Co do innych zespołów jestem zawiedziony postawą Francuzów. Dla mnie to był jeden z kandydatów do medalu a tutaj na razie kiepsko - remis z Węgrami i wygrana jedną bramką z Czechami - do przerwy prowadzili 16-10 by po kilku minutach drugiej połowy roztrwonić przewagę, dać wyrównać Czechom na 17-17 i wymęczyć zwycięstwo 21-20. Dziś grają z Hiszpanią - kolejnym z faworytów. Myślę że jednak trójkolorowi się obudzą.
Chorwacja - jeśli nie awansują do finału będę naprawdę zdziwiony. Jak na razie planowo - dwa zwycięstwa lecz teraz trudny mecz z Rosjanami. Mimo to mają łatwiejszą drogę do półfinałów bo w kolejnej fazie trafią na co prawda silnych Duńczyków i pewnie Islandczyków to jednak nie powinni mieć z tymi drużynami kłopotów.
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-01-22, 20:01   

Mogget napisał/a:
Myślę że jednak trójkolorowi się obudzą


Dzisiaj Francuzi zremisowali z Hiszpanią 24:24. Oby tylko nie obudzili się w meczu z nami w następnej rundzie.
W naszej grupie pozostała już tylko jedna niewiadoma kto zajmie pierwsze miejsce?
W meczu ostatniej szansy Niemcy lepsi od Szwedów o jedną bramkę wygrali 30:29.
Jeżeli pokonamy Słoweńców awansujemy do następnej fazy z 4 punktami i będziemy liderami grupy przynajmniej do następnego meczu ;p
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-23, 08:55   

Ciężko było, gra Słoweńców wyraźnie nam nie pasowała, ale w końcu, rzutem na taśmę, udało się mecz zremisować i wyjść z pierwszego miejsca w grupie - droga do półfinałów otwarta, ale lepiej, żeby nam się takie przestoje, jak ze Słoweńcami, nie zdarzały.
_________________
 
 
Zielony Paw 
Człowiek z Dywanem


Posty: 37
Skąd: Dworzec Wschodni
Wysłany: 2010-01-23, 16:42   

Sytuacja po nowym podziale na grupy nie jest komfortowa, ale do półfinałów powinniśmy jednak wejść. Czekają nas bardzo trudne mecze z Hiszpanami i Francuzami (zakładając, że Czechów ogramy bez problemu) to właśnie te spotkania zadecydują o wszystkim. Zwycięstwo nad tymi drużynami wydaje się bardzo ciężkie, a licząc na potknięcia innych (co bardzo by nam pomogło) możemy zbyt dużo stracić. Po prostu teraz trzeba wygrywać każdy mecz, a remis ze Słowenią powinien być jedyną wpadką na drodze po Złoto. ;)
_________________
"Kocham książkę dlatego, że wprowadza mnie w mój własny świat, że odkrywa we mnie bogactwa, których nie przeczuwałem."
 
 
jewgienij 

Posty: 754
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-01-23, 17:56   

Jest pewien problem z naszą mentalnością w grach o najwyższe stawki.
Finał MŚ z Niemcami "puściliśmy", półfinał z Chorwacją też. Przypomina mi się też siatkarski finał z Brazylią i półfinał piłkarski z Włochami na MŚ 82. Jakby na zasadzie: i tak już zrobiliśmy więcej, niż oczekiwano. Ale gdyby wychodzić z prostego założenia, że interesuje nas tylko złoto, byłby psychiczny podkład pod sukces. Wydaje mi się, że oni nawet jeśli tak mówią, to być może tego nie czują, bo "iść na całość" i zgarniać całą pulę to nie jest typowe polskie myślenie. Dlatego trzymam kciuki za Nich, żeby zaczęli to zmieniać.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-01-23, 18:21   

Wątpię. Szczypiorniści jak i teraz siatkarze mają inną mentalność niż większość z naszych sportowców. Nikt o tym głośno nie mówi, ale oni pojechali do Austrii po złoto, tak samo jak nasi siatkarze jechali z takim nastawieniem do Turcji. Oczywiście brakowało paru gwiazd, ale chodziło o sportową ambicje i granie o każdą piłkę. Pełno stresu, ale to nasze zawsze było na końcu na wierzchu. Podobnie ma się rzecz z piłkarzami ręcznymi, przecież nikt z nas kibiców nie wierzył, że z ostatniego meczu może jeszcze coś być 4 minuty przed końcem spotkania. Tak samo było na ostatnich MŚ z Norwegią. Nasi mają taką specyfikę, że za łatwo być nie może. Siatkarze też grali 5 setowe pojedynki, a jakby się mniej stresowali przez całe ME nie straciliby seta przecież.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-24, 11:20   

Grupa łatwa nie jest ze względu na to że każda drużyna (oprócz Czechów) ma szansę na wyjście z grupy. Myślę że dziś zwycięstwa zaliczą Słoweńcy i Niemcy. Wynik naszego meczu to kompletna zagadka chociaż jeśli Hiszpanie będą mieli takie przestoje jak na początku drugiej połowy z Francją to jest szansa ;)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-01-24, 11:32   

Z tymi Czechami to też trzeba uważać z sądami - na MŚ udowodniliśmy, że da się.
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-01-24, 11:32   

Przypominam, że zmienił się harmonogram meczy naszej drużyny .
Grupa trudna - liczę na dobrą grę naszych zawodników i po cichu na Słowenię i Niemcy, ze nieco popsują humor Hiszpanom i Francuzom. Będzie ciężko, ale jeli dzisiaj wygramy awans wydaje się być na wyciągnięcie ręki.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-01-24, 18:19   

Obudziłem się na drugą połowę meczy Francja-Niemcy. Było prawie pozamiatane - 18:12 dla trójkolorowych. Ale patrzę, około 10 minut. Niemcy jeszcze mają jakąś szansę, przynajmniej zremisować. I zaczęli grać. Oj, ładnie bronił ich bramkarz, zaczęli trafiać z dystansu (Kaufman i Glandorf) i doszli już Francuzów na 2 bramki. Wtedy zepsuli karnego i maszyna się przycięła. A Francuzi dowieźli zwycięstwo do końca. Szkoda, dla nas remis byłby na pewno korzystniejszy niż zwycięstwo Francuzów.
Teraz należy życzyć im zwycięstwa ze Słowenią i żeby w meczu z Polską mieli awans w kieszeni. Wtedy nam będzie łatwiej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2010-01-24, 20:03   

Wygraliśmy z Hiszpanią :-) bardzo dobry mecz Naszej drużyny, praktycznie przez cały mecz prowadziliśmy. Cieszy dobra postawa w ataku. IMO najlepszy mecz Polski na tych mistrzostwach. We wtorek z Czechami.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-01-24, 20:27   

gelaZz napisał/a:
IMO najlepszy mecz Polski na tych mistrzostwach.
Najlepszy ma być finał. ;)
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2010-01-24, 20:35   

Kolejne zwycięstwo naszej narodowej drużyny :) Bardzo się cieszę, że Polacy wymiatają... Czekam na kolejne zwycięstwa :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-01-24, 20:39   

Dzisiaj wszystko funkcjonowało tak jak trzeba - gra skrzydłami (ach ten "Józek"), szybki atak, gra pozycyjna. Martwi tylko przytrafiający się od czasu do czasu przestój. W meczu ze Słowenią było to prawie 10 minut bez gola, teraz z 5.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2010-01-24, 20:56   

We wtorek Grunwald

W środę Jasna Góra

Dzisiaj... Samosierra

Hiszpanie grali naprawdę dobrze, ale my graliśmy jak natchnieni. Echo tego triumfu dotarło już do Francuzów. Przekaz jest prosty... Idziemy po was
  
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-01-24, 20:56   

A teraz Czesi leją Słowenię i prowadzą nawet 9 bramkami. Oj ten mecz we wtorek to nie będzie spacerek. I dobrze! Będzie widowisko ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13