FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Robert M. Wegner
Autor Wiadomość
il 


Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-11-12, 17:56   

u mnie czeka już w kolejce :-)
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-11-12, 19:44   

Bo to właśnie tak trzeba.. Powoli a dobrze:) Przygoda z krwawymi szóstkami dobiega końca, zostało mi jeszcze 6 kartek, a potem biorę się za południe. Jeśli chodzi o północ opowiadania są bardzo dobre, szczególnie podobał mi się kult byka i obrzędy religijne. Musze też pochwalić za bardzo dobry papier, dość wytrzymałą okładkę i przystępną cenę :) .
Jak dla mnie Robert może już nie długo zaliczać się do najlepszych polskich fantastów, i miejmy nadzieję, że następny tom będzie jeszcze bardziej ciekawszy. Pozostaje nam tylko czekać, i myśleć tylko o tym. Żeby nic by tu panowie nie spieprzyli :)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Rafal Kosik 


Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-03, 15:41   

Jeśli jesteście z okolic Krakowa, to dziś o godzinie 22:40 będziecie mogli wysłuchać rozmowy z Robertem w Radiu Kraków, w audycji „Tam i z powrotem” http://www.radiokrakow.pl...e_tamizpowrotem 101.6 FM (w innych miastach Małopolski inne częstotliwości). Jeśli mieszkacie daleko od Krakowa, możecie jej wysłuchać tu http://www.radiokrakow.pl/www/home.nsf/ID/real . Audycja będzie potem dostępna również w postaci pliku MP3.
_________________
http://rafalkosik.com
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-12-03, 18:58   

A czy ta stacja nadaje we Wrocławiu?
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-12-03, 19:20   

Poczekaj trochę, to pewnie będzie do ściągnięcia ze strony. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś również mozna było sluchać audycji przez net.
_________________
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-03, 23:26   

MarcinusRomanus napisał/a:
A czy ta stacja nadaje we Wrocławiu?

Za kilka Dni odsłuchasz ze strony normalnie. Audycja Fajna tylko krótka niestety więcej bym posłuchał
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-12-04, 10:47   

Jeśli była by taka możliwość... To bardzo bym prosił o zapodanie linka choćby tu w temacie bądź na moją pocztę. Z góry dzięki
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-04, 11:37   

MarcinusRomanus, Na stronie Audycji masz podane jak na dłoni archiwalne nagrania. Za kilka dni max do tygodnia powinno się pojawić na stronie. Wystarczy obserwować.

Czekam z niecierpliwością na następne opowieści z Imperium.
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-12-04, 12:00   

Widziałem zapowiedzi Powergraphu na 2010 i... Widnieje drugi tom;). Co do strony? To czego konkretnie??? pytam się bo za bardzo nie jestem obeznany z tym słuchowiskiem. Więc prosiłbym o przesłanie linka do owego wątku ;)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-12-04, 12:04   

MarcinusRomanus, Jaja se za mnie robisz ? Rafał Kosik dal ci link. Weź czytaj temat używaj Google i nie zachowuj się jak dziecko Neo.

Sory za OT
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2009-12-04, 12:05   

Sorry już to znalazłem. Po prostu źle wstałem dziś.
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2010-01-05, 19:52   

Mniammm... Po trzech tekstach z "Opowieści...", szczególnie po "Szkarłat na płaszczu" mój apetyt gwałtownie wzrósł. Ten tekst daje nadzieję na to, że w końcu ktoś (może Robert Wegner?) "walnie" w końcu jakąś sążnistą (ale nie za długą) sagę fantasy według najlepszych polskich (Sapkowski, Brzezińska, może Kres) i zachodnich (Erikson, Martin, Jordan z połowy "Koła Czasu") wzorów/standardów? Bo po tym tekście czuję potencjał, coś jak wzięcie głębszego oddechu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2010-01-05, 21:20   

Szkarłat... to oprócz Gdybym miała brata najlepszy tekst w zbiorze.
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-01-05, 21:31   

Romulus napisał/a:
Bo po tym tekście czuję potencjał, coś jak wzięcie głębszego oddechu.

No nie? Za autora trzymam kciuki. I pokładam w nim spore nadzieje //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-01-05, 22:03   

tylko, że te historie Roberta takie nieskomplikowane są, świat owszem bogaty, ale historie proste, trochę obawiam się tej sagi choć przyznam, po cichu mam nadzieję i na nią liczę
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-01-05, 22:12   

Jeśli saga powstanie to opowiadanka są przedsmakiem, zapoznaniem z klimatem świata, wprowadzeniem bohaterów. Odczucia mam podobne do Romkowych. Niby niewiele narazie, ale za to w jakim stylu napisane.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-01-05, 22:55   

Cytat:
ale historie proste,


Nie zawsze. Czu uważasz ze " Gdybym miał brata " czy " najdłuższa historia ... " to balane opowiastki bez drugiego dna/ fabuły/ przekazu/odwołań ?

Niektóre opka wiedźmińskie tez można spłaszczyć do " gania facet z mieczem "
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2010-01-06, 00:59   

Toudisław,
Toudisław napisał/a:
" najdłuższa historia ... "
nie znam/nie mogę sobie skojarzyć
Toudisław, proste nie znaczy banalne tylko proste
i masz rację niekoniecznie zawsze
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-01-23, 15:57   

Z Opowieściami... zetknąłem się w Empiku podczas jednego z wypadów. Brzmiało ciekawie, ale musiałem się upewnić. Opinia Toudiego brzmiała mniej więcej tak :"młody gościu, debiut a pisze już na poziomie Sapkowskiego, brać w ciemno". I jak po takiej rekomendacji nie wziąć? Wziąłem.
Porównanie do Sapkowskiego znacznie zwiększają oczekiwania wobec książki i zastanawiałem się, czy tym razem Toudi nie przesadził. Sprawdziłem i...
Jestem fanem fantasy. Owszem, zaczynałem od science fiction, ale to fantasy mnie urzekło, zwłaszcza czyste - osobny świat w stylu high czy dark. Z wielkim więc zadowoleniem przyjąłem, że Opowieści z meekhańskiego pogranicza to właśnie fantasy bezdomieszkowe.
Konwencja opowiadań ma swoich zwolenników i przeciwników; jest jednak głoszona opinia, że najpierw pisarz powinien dopracować swój warsztat w krótkich formach, aby móc zmierzyć się z dłuższymi. Tak jest też w przypadku Wegnera - dostajemy 8 opowiadań podzielonych po cztery między Północ a Południe, terenów różniące się klimatem i kulturą, co przekłada się na nacisk narracyjny - w drugiej części jest bardziej o tym jak bohater się czuje, niż co zrobił.
Wracając do lektury - pierwsze opowiadanie rozpoczęło się całkiem przyjemnie, niebezpieczną wyprawą straży górskiej przeciwko zgrai dzikich. Uważnie śledziłem fabułę w poszukiwaniu wszelkich informacji o świecie w którym toczy się akcja, gdy następuje pewne zdarzanie fabularne. Było minęło, a mi włączyło się światełko Mistrza Gry, które mówiło "gdybym prowadził fabułę graczą, zrobiłbym tak, lecz potem okazało by się że... - i było by ciekawiej". Ot zapisałem sobie taki motyw w pamięci i wracam do lektury, gdzie po kilkunastu stronach okazuje się, że... i jest ciekawie.
Dalsze opowiadania pochłonąłem już bez światełka MG, smakując przedstawianych historii i zbierając wiedzę o świecie - polityczną, historyczną, religijną i socjalną.
Wraz z drugą częścią przyszłą zapowiedziana zmiana klimatu i przez moment tęskniłem do ludzi z północy, ale Yatech, mistrz miecza (czy też kling) szybko dał się polubić, pomimo jego sercowych perypetii.
Dwa opowiadania które najbardziej przypadły mi do gustu to polityczne przepychanki na północy - Szkarłat na płaszczu oraz wzruszająca historia Gdybym miała brata.
Na jedną rzecz muszę jednak ponarzekać - ogólną szlachetność bohaterów. Jak u Kresa można było śmiało zakładać, że każda postać jest szują i tylko czeka by zdradzić bohatera, tak tu pełno jest patetycznych obrońców odstawiających Termopile w skali makro (wszyscy jesteśmy Meekhańczykami) i mikro (Zabij moje wspomnienia) - i o ile w trakcie czytania na to się nie zwracało uwagi, to później przyszła właśnie taka refleksja.
Podsumowując - książkę sprawdziłem i jestem nad wyraz zadowolony; Opowieści z mekkhańskiego pogranicza to dla mnie polska książka roku 2009.
Jak dla mnie 9/10 z silną tendencją zwyżkową i ostateczną szansą na 10 oczek.

Północ :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Zamorano 
The Dark Knight ;-)


Posty: 12
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-01-25, 20:55   

Książkę Wegnera przeczytałem kilka tygodni temu. Bardzo się podobała. Jest potencjał. Zasadniczo jest to klasycznie klasyczna fantasy (howardiańska) ;-), bez żadnych postmodernistycznych sztuczek, bez autoironicznego dystansu do gatunku, bez flirtów z historią etc. Fantasy taka z jakiej lubią się wyśmiewać recenzenci (Conan Bibliotekarz i tak dalej;)). Ale to działa. To jest kawał doskonałej, klasycznej fantasy (dlatego moim zdaniem porównania do Sapkowskiego nie grają;)). Fajny klimat, fajny świat, świetny język i narracja, świetne konflikty, intrygujące postaci. Jak z najlepszych tekstów np. Kresa. Jestem bardzo, bardzo na tak i nie mogę doczekać się drugiego tomu. Jest potencjał na poprowadzenie tych bohaterów dalej i na kilkutomową sagę, która utrzyma poziom. Wegner gra w ekstraklasie fantasy. 9/10.
_________________
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Strona domowa Stelli i Kamila - recenzje książek
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-04-06, 10:53   

Od Zajączka :]

http://katedra.nast.pl/art.php5?id=4788
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-04-09, 16:09   

Gratuluję! :]
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-04-09, 17:54   

I słusznie :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Robert MW

Posty: 10
Wysłany: 2010-07-27, 09:07   

Witam wszystkich :-)
Ja informacyjnie. Książka skończona,
redakcja skończona i ostateczna tytułologia wygląda tak:
1. Wschód
- I będziesz murem
- Najlepsze, jakie można kupić...
- Koło o ośmiu szprychach
- Oto nasza zasługa
2. Zachód
- Światło na klindze miecza
- Sakiewka pełna węży
- Objęcia miasta
- Rzeka wspomnień
Pierwsze opowiadania z obu części przeszły pewną redakcję, więc nie do końca
jestem pewien, czy ma sens przypominanie sobie ich z pisma. Lepiej poczekać na książkę.
Ogólnie Wschód różni się od Zachodu jak Północ od Południa ;) i wydaje mi się, że udało się
pokazać świat pogranicza Imperium z kolejnych dwóch, zupełnie różnych stron.
Mam nadzieję, że będzie smakowało :mrgreen:
Ostateczny kształt okładki już mamy, Rafał szuka jeszcze odpowiedniego tła.
I to by było na razie wszystko.
Pozdrawiam
RMW
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-27, 09:28   

Tylko czekać na premierę. Tak się składa, że dopiero niedawno przeczytałam Północ - Południe, klasyczna fantasy, ale jaka dobra :) Sięgnęłam przede wszystkim przez pojawiające się dobre opinie, bo opowiadanie w Nowe idzie niekoniecznie mnie zachęcało.

Aha, i zdecydowanie wolę Północ.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-07-27, 10:21   

Ech, jak ja lubię dobre nowiny. Czekam cierpliwie.
Metzli napisał/a:
Tylko czekać na premierę. Tak się składa, że dopiero niedawno przeczytałam Północ - Południe, klasyczna fantasy, ale jaka dobra :) Sięgnęłam przede wszystkim przez pojawiające się dobre opinie, bo opowiadanie w Nowe idzie niekoniecznie mnie zachęcało.
Teraz, po lekturze Księgi Wszystkich Godzin Duncana widzę cień podobieństwa między opkiem z Nowe Idzie a KWG (oraz, po chwili namysłu, z wykorzystywaniem podań i mitów u Sapkowskiego w sadze wiedźmińskiej). Zamierzone czy nie? Nieważne, mi to opowiadanie bardzo przypadło do gustu.
Metzli napisał/a:
Aha, i zdecydowanie wolę Północ.
Po pewnym czasie sympatie między północą a południem rozłożyły się po równo (czytaj remis w zmaganiach północ vs. ostatni tekst z południa), wzrósł natomiast apetyt na to co jest "pomiędzy".
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2010-07-27, 15:03   

Najlepsza polska fantasy od czasów cyklu Brzezińskiej i Sapkowskiego. Zdecydowanie - będzie moja w dniu premiery :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-07-27, 22:06   

//kas //impra Wspaniała wiadomość, teraz tylko zostaje czekać na premierę w księgarniach.

Romulus napisał/a:
Zdecydowanie - będzie moja w dniu premiery :)

Jak Ci ostatniego egzemplarza sprzed nosa nie sprzątnę :devil:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2010-07-28, 16:53   

Mag_Droon napisał/a:
Teraz, po lekturze Księgi Wszystkich Godzin Duncana widzę cień podobieństwa między opkiem z Nowe Idzie a KWG (oraz, po chwili namysłu, z wykorzystywaniem podań i mitów u Sapkowskiego w sadze wiedźmińskiej).


A z Fionavarskim Gobelinem nie? :-)
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-07-28, 17:59   

Nie, bo nie czytałem. Zresztą całe to zdanie (moje) w sumie jest banalne, bo od nastania postmodernizmu demitologizacja mitów, przepisywanie ich na nowo, w nowych scenografiach, obrazoburczo jest na porządku dziennym.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13