FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
statystyki/opinie/polityka
Autor Wiadomość
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2010-04-23, 08:27   statystyki/opinie/polityka

http://polskie-partie-pol...ties-statistics

ciekawe, bo PIS ma ponad 60% poparcia, zas PO ok 13%

macie jeszcze inne źródła?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-04-23, 08:42   

moffiss napisał/a:
ciekawe, bo PIS ma ponad 60% poparcia, zas PO ok 13%
Hahaha. Takie rzeczy tylko w internecie, gdzie i UPR wchodzi do sejmu...
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2010-04-23, 08:47   

toto napisał/a:
moffiss napisał/a:
ciekawe, bo PIS ma ponad 60% poparcia, zas PO ok 13%
Hahaha. Takie rzeczy tylko w internecie, gdzie i UPR wchodzi do sejmu...


to są statystyki wykonane przez Google Polska :mrgreen:
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-04-23, 08:55   

moffiss napisał/a:
to są statystyki wykonane przez Google Polska :mrgreen:
Ja poczekam na te z PKW :mrgreen:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-04-23, 09:12   Re: statystyki/opinie/polityka

moffiss napisał/a:
http://polskie-partie-polityczne.appspot.com/parties-statistics

ciekawe, bo PIS ma ponad 60% poparcia, zas PO ok 13%

macie jeszcze inne źródła?
//mur
//saikareaction

moffiss, zadanie bojowe. Podaj różnice pomiędzy tymi "statystykami" a rzetelnym badaniem opinii publicznej. To tak na wstępie. Reszta dyskusji po tej przerwie na salwy śmiechu.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-04-23, 09:24   

Mag, toto. Nie rozumiecie, że dane z PKW są zmanipulowane? XD

Btw.
Tak głośno brechtaliście, że aż przy kosiarce do trawy słyszałem i musiałem tu przybiec :P
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2010-04-23, 09:26   Re: statystyki/opinie/polityka

Mag_Droon napisał/a:
moffiss, zadanie bojowe. Podaj różnice pomiędzy tymi "statystykami" a rzetelnym badaniem opinii publicznej. To tak na wstępie. Reszta dyskusji po tej przerwie na salwy śmiechu.


Odpowiedź godna wypowiedziom respondentów Google. //kas

Coraz częściej się łapie na refleksji: nie nadążam za niektórymi wypowiedziami forumowych intelektualistów. Czy ty aby na pewno jesteś tutaj moderatorem?
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-04-23, 09:33   

Tak, ale z łapanki, bo pięćdziesięciu innych kandydatów nie chciało sprzątać takich wątków jak ten który właśnie założyłeś.

Cały temat można dołączyć do topicu ZUO w potrawce, co zrobię wieczorem.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2010-04-23, 09:37   

Mag_Droon napisał/a:
Tak, ale z łapanki, bo pięćdziesięciu innych kandydatów nie chciało sprzątać takich wątków jak ten który właśnie założyłeś.

Cały temat można dołączyć do topicu ZUO w potrawce, co zrobię wieczorem.


może powinienes zrobić indeks topiców wraz z ich ch-ką oraz instrukcją, gdzie, kto może pisać.
Przyznam szczerze, ze tym razem juz kompletnie sie pogubiłem, co ma ZUOw potrawce do statystyk politycznych? To jakaś intelektualna hiperbola? :badgrin:
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-04-23, 09:40   

moffiss napisał/a:
toto napisał/a:
moffiss napisał/a:
ciekawe, bo PIS ma ponad 60% poparcia, zas PO ok 13%
Hahaha. Takie rzeczy tylko w internecie, gdzie i UPR wchodzi do sejmu...


to są statystyki wykonane przez Google Polska :mrgreen:

No i?

Jakbyś miał minimum wiedzy o metodologii badań to byś wiedział że to nie jest statystyka i że w takich leżących sobie w necie "badaniach" najczęściej biorą udział osoby ostro zaangażowane politycznie a nie zwykli wyborcy. Co więcej używając sieci powiązań i szybkości przekazywania informacji jaką daje net, taki jeden zaangazowany najczęsciej wysyła linka do ankiety 10 zaangazowanym znajomym, Ci nastepnym itp. Pamiętam, była taka mini-aferka, jak admin strony programu Tomasza Lisa, zdjoł ankiete z strony, bo głosowali w niej sami UPR-owcy i wyszło że Polska jest za wystąpieniem z UE.



A teraz obserwujcie jak te informacje rozbijają się o zasieki i pola minowe odgradzające nieskażoną jaźń moffisa od rzeczywistości.
 
 
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2010-04-23, 09:44   

a co to ma do rzeczy? To jest statystyka. Czy rzetelna? Jest rozpowszechniana przez najpopularniejszą przeglądarke w Polsce, stad warta uwagi, bo byc może ktoś bedzie ją traktowął smiertelnie pwoaznie

Zapytałem również o inne źródła. Zamiast egzaltowac sie poprawnościa lub nie, wystarczy podac inne, chocby te z OBOP...
 
 
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2010-04-23, 09:46   

Ł napisał/a:


A teraz obserwujcie jak te informacje rozbijają się o zasieki i pola minowe odgradzające nieskażoną jaźń moffisa od rzeczywistości.


bez komentarzy. :cry:
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-04-23, 09:51   

moffiss napisał/a:
a co to ma do rzeczy? To jest statystyka. Czy rzetelna?

Masz chyba jakąś oryginalną definicje statystyki. Może podziel się z nią resztą świata w ramach programu przerzucania mostów między kulturami?

To co dałeś to nie jest statystyka tylko podsumowanie wyników internetowej ankiety. Coś co nie uwzględnia metodologii statystyki więc nie jest statystyką. To tak jakbyś napisał że PIES to PTAK i dodał w swoim stylu pytanie "Ale czy to aby rzetelny ptak"?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-04-23, 10:00   

MrSpellu napisał/a:
Tak głośno brechtaliście, że aż przy kosiarce do trawy słyszałem i musiałem tu przybiec :P
Chcesz skosić u mnie trawę?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-04-23, 12:29   

Łaku, nie trudź się. Przy moffissie jesteśmy tak mali, że normalnie mech nas łaskocze po jajach.

Toto, sorry skosiłem swój i dziękuję wszystkim świętym, że nie mam więcej. Za to mam więcej innej roboty, no ale teraz piwo fajrant :)

Btw. Moffiss popełnia ten sam błąd, na który zwracał uwagę Andrew Keen. Uwaga była skierowana do Łaka bo go nękam, by to w końcu przeczytał ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2010-04-23, 13:24   

Muszę, niejako z urzędu, stanąć w obronie moffissa:

Jeśli pod względem matematycznym obliczenia dokonane przez Google są prawidłowe (a pewnie są), to matematycznie rzecz biorąc stanowią statystykę. Mógłbym w tej chwili wybiec na ulicę i zmierzyć wzrost 10-ciu losowo wybranych osób. Dzieląc sumę ich wzrostów przez 10, otrzymam wartość oczekiwaną, czyli średnią wzrostu. Moja analiza będzie co prawda gówno warta, ale jako gówno warta statystyka.

Więc moffiss, owszem, pokazał statystykę.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-04-23, 13:39   

Dworkinie nie masz racji. Samo przeliczenie wyników nie czyni statystyki, czyni to jak zauważyłeś po prostu matematycznie poprawnym wynikiem. Statystyka musi spełniać pewne metodologiczne minimum, czyli np. dążyć do pewnej reprezentatywności, kwestii ustalenia próby statystycznej itp. Działanie na zasadzie rzucenia w internet ankietki nie spełnia wymagań metodologicznych - oczywiście coś tam mówi np. to że któryś z głosujących następnie skopiował link z ankieta na forum młodych PIS w wyniku czego otrzymaliśmy taki a nie inny wynik.

Nierzetelną statystyką moglibyśmy nazwać sytacje gdy ktoś wyjściowo ustanawia standardy metodologiczne a następnie nie przykłąda się do nich - ale nie sytuacje gdy takich standadów w ogóle nie ma.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2010-04-23, 15:19   

Encyklopedia PWN napisał/a:
statystyka [łac.], mat., statyst. funkcja określona na przestrzeni prób (statyst.); służy do oceny wartości wybranego parametru populacji lub jest podstawą kryterium pozwalającego weryfikować hipotezy statystyczne.

Standardy, o których wspomniałeś, nie dotyczą matematycznej strony analiz, lecz pochodzą od nauk społecznych. Matematyk nie zajmuje się np. wskazaniem próbki, ale surowymi obliczeniami. Metodologia wyboru odpowiedniego przekroju społeczeństwa jest zadaniem dla socjologa, jednak niekoniecznie musi być integralnym elementem statystyki.

Gdy zajmowałem się statystyką, nigdy sam nie zbierałem danych. Zawsze otrzymywałem gotową już próbkę. Bo z punktu widzenia matematyki, statystyka polega na analizie danych. Dlatego mówi się statystyka matematyczna.

Trochę się zagubiłem, bo sam już nie wiem, co socjologowie rozumieją pod tym pojęciem. Jestem jednak pewien powyższej wypowiedzi.
  
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2010-04-23, 16:46   

Dworkinie w sumie też się teraz zastanowiłem. Może lepiej gdybym zamiast terminu statystyka (=działania statystyczne) operował terminem badanie statystyczne? Bo rzeczywiście mój zarzut względem nieprzydatności tych danych bardziej odnosi się, nie do metod ich matematycznego opracowania, ale właśnie co do tego na ile odzwierciedlają realne nastroje społeczne na podstawie dobranej próby, czyli do tego na ile są badaniem, a na ile zabawą w badanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 14