FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Równouprawnienie kobiet
Autor Wiadomość
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2009-11-04, 13:26   

po mam jeździć tak daleko? Wystarczy wyściubić nosa poza duże miasta w Polsce.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-11-04, 14:02   

moffiss napisał/a:
po mam jeździć tak daleko? Wystarczy wyściubić nosa poza duże miasta w Polsce.

Zatem, masz pole do popisu. Jeśli pojedziesz na wieś nawracać kobiciny na równouprawnienie to, zapewniam cię, nie skończy się to spaleniem pod batutą miejscowego klechy. Skończy się to czymś innym: w najlepszym razie te kobiciny cię oleją, bo one już się wyemancypowały. To one trzesą na wsiach budżetem domowym, to one krótko trzymają swoich chłopów, aby nie przepijali wszystkich pieniędzy, itd. Oczywiście, nie wszystkie. Ale, podejrzewam, że nie potrzebują twoich gadek o chrześciajństwie jako sprawcy ich zła tylko pomocy psychologicznej z powodu maltretowania. Przejedź sie po parafiach (ja mam ogląd tylko z dwóch wiejskich) i sprawdź jaki udział mają kobiety w radach parafialnych :) I tak dalej. A te gadki o chrześcijańskiej opresji zostaw doktor Środzie i mieszczuchom z salonów, którzy g.... wiedzą i powtarzają tylko banały z miodopłynnych ust nie znających realiów.

W najgorszym razie czeka cię to, co spotkało paniusię przedstawioną w filmie "Kogel mogel 2": http://www.youtube.com/wa...feature=related
Polecam od minuty 5.40 ;)

Na pewno nie czeka cię stos, biczowanie różańcem itp. Raczej biczowanie śmiechem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
moffiss 


Posty: 280
Wysłany: 2009-11-04, 14:23   

Skoro jesteś tak głęboko przekonany o swoich racjach, nie będę się spierał.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-25, 17:56   

Wracając do tego jakże ciekawego pomysłu... stwierdzam, że parytet 50% jest dyskryminujący dla kobiet... bo z tego co gdzieś przeczytałem, to kobiet w stosunku do mężczyzn w Polsce jest 52% do 48%. Co oznacza, że parytet nie odwzorowuje tej zależności ;-)

Aha, moim zdaniem jeden parytet nie wystarczy. Powinno się dorzucić parytet religii, miejsca zamieszkania (ileś tam % ludu musi być ze wsi, ileś tam % z miast), leworęczności, krótkowzroczności, daltonizmu, edukacji (ileś tam % to by musieli być prawnicy)... i ogólnie bym po prostu zamiast dać "wybór" ludziom... cóż, zrobił listy obsadzane wg kryteriów demograficznych (czy jak by się to miało zwać). Ciekawe czy wtedy byśmy mieli demokrację przedstawicielską? :mrgreen:
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-04-25, 18:12   

Wulf zapomniałeś o parytecie dla łysych i przede wszystkim długowłosych. Uważam, że my długowłosi jesteśmy w parlamencie w ogóle nie reprezentowani. (mężczyźni długowłosi oczywiście)
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-25, 18:19   

Pytanie najważniejsze - czy parytety miałyby się "łączyć" czy powinny być "wyłączne". Tzn. czy można by być np. łysą, leworęczną kobietą ze wsi, z wykształceniem w dziedzinie górnictwa złota :-D
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-04-25, 18:25   

Jako leworęczny długowłosy prawnik głosuję za rozłącznością, miałbym większe szanse na wybór spełniając tyle kryteriów.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-04-25, 18:36   

Wulf napisał/a:
Ciekawe czy wtedy byśmy mieli demokrację przedstawicielską? :mrgreen:

Ja chcę parytet dla osób z płaskostopiem. A łysych jest więcej w narodzie niż norm... znaczy tych co im włosy nie wypadają i z tego powodów kompleksów nie mają. Ale dla posiadających włosy po 30stce też powinien być parytet. To nie ich wina, że włosy im rosną. A ktoś kto ma nazwisko jak dzień tygodnia powinien mieć ograniczenie parytetu w stosunku 1 do 7 z uwagi na resztę dni tygodnia.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-25, 18:39   

Dla osób z nazwiskiem 5 literowym też winien być parytet - w stosunku do tych co mają dłuższe i krótsze nazwiska :-) No i powinien być parytet Kowalskich, Nowaków i innych tego typu ludków :D
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-04-25, 18:40   

Wulf napisał/a:
Dla osób z nazwiskiem 5 literowym też winien być parytet

popieram, bom też 5literowy :badgrin: włączając wyżej wymienione cechu moja szansa na wybranie wzrasta
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-04-25, 18:41   

Oczywiście, że powinien być. I powinien być parytet jedzenia obliczony na podstawie wagi i wielkości żołądka. A parytet seksu powinien być oparty na podstawie libido - jak ktoś o obliczy to pewnie dostanie Nobla z literatury.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2010-04-25, 19:33   

To ja chcę też parytet dla nazwisk 10-literowych! 2x5
Dla osób o wzroście powyżej przeciętnej też. I dla posiadaczy kota.

edit:
Zakaz parytetów dla abstynentów!
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-04-25, 23:14   

toto napisał/a:
edit:
Zakaz parytetów dla abstynentów!

Cholera, dzięki...
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2010-04-25, 23:16   

Zawsze możesz to zmienić XD
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-04-26, 06:54   

Parytet dla alkoholików, dla brzuchomówców, dla narkomanów, dla dziewczyn sponsorowanych, oraz dla ich sponsorów. Z wyżej przez was wymienionych dostałbym tylko za leworęczność. Ale opitolę włosy, skrócę nazwisko, zmienię płeć...

A tak poważnie, może wrócimy do głównego wątku dyskusji? Bo zrobił się nam bardzo sympatyczny offtop, który (jak znam życie) zaraz poleci :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-04-26, 09:43   

Po huk komu parytety. Niech każdy będzie posłem, wtedy uzyskamy 100 reprezentacji narodu we władzy ustawodawczej!

A tak na serio to jeśli miałyby już być to postawiłbym na parytety na listach wyborczych i każdy wybierałby sobie kobietę lub mężczyznę według uznania.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-04-26, 09:47   

Mag_Droon napisał/a:
A tak na serio to jeśli miałyby już być to postawiłbym na parytety na listach wyborczych i każdy wybierałby sobie kobietę lub mężczyznę według uznania.

Czyli co. Na jedynce (lub każdej pozycji) jednocześnie facet i kobieta? o_O Pure nonsens.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-04-26, 09:54   

Niee tam, wprowadziłbym przy tym okręgi jednomandatowe i ju. Numerki nie grałyby wtedy roli.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-04-26, 10:30   

Cytat:
Niee tam, wprowadziłbym przy tym okręgi jednomandatowe i ju. Numerki nie grałyby wtedy roli.

Jak wprowadzimy JOW to żadne parytety nie będą potrzebne. Nie będzie po prostu list w dzisiejszym rozumienie tego słowa. Zresztą takie rozwiązanie popieram gorąco i z całego serca. Parytety przy ordynacji jaka teraz obowiązuje to ustawienie wyborów
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-04-26, 14:07   

Toudisław napisał/a:
to żadne parytety nie będą potrzebne
A właśnie złośliwym bym był i nakazał każdej partii, nawet Partii Kobiet wystawić do JOW "parkę kandydatów.
Parytet Ponad Wszystko.
Niech 20 czerwca odbędą się Wybory Pana Prezydenta i Pani Prezydent!
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-04-26, 15:35   

Cytat:
Niech 20 czerwca odbędą się Wybory Pana Prezydenta i Pani Prezydent!


Jeśli wygra wybory J.Kaczyński to teoretycznie można zrobić wybory Pierwszej Damy, bo takowej nie będzie. :badgrin:

Offtop się zrobił, bo po prostu w miarę normalna zbiorowość, jak nasza, nie widzi sensu w nich i ukazuje ich bezsens. Ale mi kaszana wyszła.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2010-04-26, 18:44   

Ja chcę parytetów w wymiarze sprawiedliwości. Wśród sędziów co najmniej połowa powinna być rodzaju męskiego. Wtedy będzie mniej opóźnień i zaległości. Mniej kobiet będzie udawać się na zwolnienia "ciążowe" spowodowane chęcią unikania - oczywistego i bezdyskusyjnego - stresu zawodowego mogacego negatywnie wpłynąć na ciążę. Znam jeden wydział :) który do czasu mojego pojawienia się w nim był sparaliżowany własnie czymś takim. I teraz mam sprawy, w których akt oskarżenia wpłynął do sądu w 2008 r. Po prostu jestem cały podjarany perspektywą laurów, które spłyną na nas, kiedy go wyciągniemy z tej opresji. Niestety "my" jesteśmy tylko dwaj. Cztery kobiety: dwie na "ciążowych" (a potem na macierzyńskich) a pozostałe dwie już planują kolejne pociechy. Fucki'n awesome.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-04-26, 18:50   

A tam - narzekasz na kobiety w sądach z uwagi na ciążowe... ja narzekam, bo mam wrażenie, że przynajmniej raz w miesiącu niektóre panie sędzie... za przeproszeniem, ale byłby najchętniej ale pełnomocnika strony wzięły i rozszarpały... niezależnie od merytorycznego przygotowania :mrgreen:
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-04-26, 20:01   

Wulf napisał/a:
ja narzekam, bo mam wrażenie, że przynajmniej raz w miesiącu niektóre panie sędzie... za przeproszeniem, ale byłby najchętniej ale pełnomocnika strony wzięły i rozszarpały... niezależnie od merytorycznego przygotowania :mrgreen:


He he he, nasza dola pełnomocnika taka że kobiety nam mogą wygrażać i opieprzać z pozycji autorytetu na sali rozpraw. Choć ja tam jakoś specjalnie na to nie narzekam, bo mnie jakoś lubią najczęściej :roll:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2010-04-26, 20:10   

Romulus napisał/a:
. Po prostu jestem cały podjarany perspektywą laurów, które spłyną na nas, kiedy go wyciągniemy z tej opresji.

Uścisk reki prezesa i dyplom :P
Tomasz napisał/a:
Choć ja tam jakoś specjalnie na to nie narzekam, bo mnie jakoś lubią najczęściej :roll:

Lizus :P Pantofel :P
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2010-04-26, 20:23   

Toudisław napisał/a:
Lizus :P Pantofel :P


No co ty, po prostu urok osobisty :mrgreen:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ats 
old fat bat


Posty: 1491
Skąd: stamtąd
Wysłany: 2010-11-08, 11:42   

panowie, zalecam praktyki w dziale "Kobiety", nie sprawiacie wrażenia, żebyście się szczególnie dobrze znali na kobietach. ale nie ma sprawy - ja nie znam się za dobrze na mężczyznach :mrgreen:
Natomiast wydaje mi się, że za bardzo generalizujecie. Są wredne i drażliwe kobiety oraz wredni i drażliwi mężczyźni.
Kobiety nigdy nie będą sprawować wyłącznej władzy, choćby dlatego, że mają do niej mniejszy pociąg niż faceci. A pociągu nie mają dlatego, że wiąże się on z pewną dysfunkcją w mózgu, która mają prawie wyłącznie panowie (żart! żart!!!)

mówiąc serio - kobiety i mężczyźni są rożni, ale powinni być równi. dopóki tak nie jest - jest niesprawiedliwość, na którą nie można się zgadzać.

Żniwiarzu - gdyby jakaś kobieta stała tak wysoko na szczeblach drabiny władzy, że miałaby możliwość wywołania wojny nuklearnej... naprawdę uważasz, że można by ją łatwo sprowokować do gniewu...?

pozdrówka!
_________________
jakbym z planety była innej
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-11-08, 12:42   

ats napisał/a:
panowie, zalecam praktyki w dziale "Kobiety", nie sprawiacie wrażenia, żebyście się szczególnie dobrze znali na kobietach. ale nie ma sprawy - ja nie znam się za dobrze na mężczyznach :mrgreen:
To najdroższe studia w kraju ... :mrgreen:
Ale studiuję już ponad pół życia.
ats napisał/a:
Kobiety nigdy nie będą sprawować wyłącznej władzy, choćby dlatego, że mają do niej mniejszy pociąg niż faceci. A pociągu nie mają dlatego, że wiąże się on z pewną dysfunkcją w mózgu, która mają prawie wyłącznie panowie (żart! żart!!!)
Tylko, czy to znaczy, że jest nierównowaga sił uwarunkowana ewolucyjnie i zawsze będzie istnieć?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-11-08, 12:53   

ats napisał/a:
Kobiety nigdy nie będą sprawować wyłącznej władzy, choćby dlatego, że mają do niej mniejszy pociąg niż faceci. A pociągu nie mają dlatego, że wiąże się on z pewną dysfunkcją w mózgu, która mają prawie wyłącznie panowie (żart! żart!!!)

Mag_Droon napisał/a:
Tylko, czy to znaczy, że jest nierównowaga sił uwarunkowana ewolucyjnie i zawsze będzie istnieć?

U Celtów kobiety często sprawowały władzę na równi z mężczyznami. W niektórych plemionach istniał wręcz matriarchat. Kobieta mogła być wojownikiem i gdy była dobra, to często trenowała inne kobiety lub też mężczyzn. Taka Boudikka nie miała oporów przed wyrżnięciem w pień kilku prorzymskich miast. Zresztą prawdopodobnie mogłaby, to być jedna z pierwszych historycznie udokumentowanych inspiracji do scenariusza filmu z rodzaju rape and revenge ;) Historia nie raz pokazała, że kobiety potrafiły być tak okrutne jak mężczyźni i nie mniej łase, a wręcz chore na władzę, przerost ambicji.
ats napisał/a:
Żniwiarzu - gdyby jakaś kobieta stała tak wysoko na szczeblach drabiny władzy, że miałaby możliwość wywołania wojny nuklearnej... naprawdę uważasz, że można by ją łatwo sprowokować do gniewu...

Zależy od kobiety.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-11-08, 13:09   

MrSpellu napisał/a:
W niektórych plemionach istniał wręcz matriarchat
Matriarchat wśród ludzi był praktykowany już bardzo dawno prze Celtami. I z czasem okazał się być niewydolnym. Podobnie jak później niewydolnymi okazały się: patriarchat, feudalizm, faszyzm, komunizm i produkty Apple'a.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14