FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Granice wolnosci (poprawnosci, tolerancji) granicami absurdu
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2013-04-16, 06:02   

Wolność tylko dla "swoich":
http://www.rp.pl/artykul/...LLwbZc.facebook
W sumie, to obrzydliwe. I bolszewickie :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-04-16, 08:46   

Aż mi się przypomniało, gdy w czasach liceum jakaś koleżanka, świętojebliwa (i jak widać - bolszewicka!) pizda zadzwoniła do mojej matki z pytaniem czy wie, że jestem "ateistą" (no bo jak nie chodzę do kościoła i otwarcie mówię dlaczego, to jestem ateistą!) //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2013-04-16, 08:56   

Faktycznie świętojebliwa...
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2013-05-15, 08:42   

Cytat:
Szwedzcy posłowie z regionu Sodermanland uznali, że kobiety są dyskryminowane w toalecie, gdyż mężczyźni mogą z niej korzystać również na stojąco. Postanowili złożyć projekt nakazujący korzystanie z toalety jedynie na siedząco.

Pomysł ten pojawił się w Szwecji już kilka lat temu, jednakże wtedy nie znalazł większej aprobaty. Dziś postępowcy starają się do niego wrócić. Pomysłodawcą tej idei jest szwedzki poseł Viggo Hansen z partii lewicowej. Głównym powodem wprowadzenia nowego prawa jest chęć zmniejszenia różnic pomiędzy płciami. Hansen uważa, że nowa ustawa pozwoli na zaprzestanie dyskryminowania kobiet.

Zwolennicy nowego pomysłu uważają również, że oddawanie moczu na siedząco korzystnie wpłynie na zdrowie mężczyzn. Powołują się na „badania naukowe”, które sugerują, iż pozycja siedząca pozwoli zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty. Hansen twierdzi również, że da to możliwość utrzymania toalet w większej czystości oraz zmniejszy ilość rodzinnych kłótni.

Krytycy najnowszego pomysłu lewicowej partii wyśmiewają nowy projekt, pytając retorycznie: "Czy w toaletach powinny znaleźć się kamery, które będą miały na celu pilnowanie, aby mężczyźni korzystali z toalet na siedząco?"

Dr Jean Francois Bouvet twierdzi, że "zmienianie naturalnych różnic pomiędzy kobietą, a mężczyzną prowadzi do sztucznych sytuacji". Wyśmiewając propozycję Hansena sugeruje, aby odwrócić sytuację i nakazać kobietom korzystanie z toalety na stojąco.

To kolejny postępowy pomysł dotyczący toalet. Kilka miesięcy temu w Bringhton w Wielkiej Brytanii wprowadzono toalety neutralne płciowo. Na podobny krok zdecydował się również parlament berlińskiej Fredrichshain – Kreuzberg.

Brzmi jak żart? To nie żart. To postęp.


_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-05-15, 09:53   

Cóż, niwelowanie różnic na siłę zawszę powoduje, że jeszcze bardziej wypiętrzają się himalaje absurdu.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2013-05-15, 10:07   

Rzetelna informacja. Tyle, że nie. Szwecjalizm upupiony.

Cytat:
Men who work for the Sörmland County Council in central Sweden should sit down rather than stand up when urinating in office toilets, according to a motion put forward by the local Left Party chapter.

The Left Party in Sörmland is taking a stand to ensure men take a seat when emptying their bladders in the county council's own toilets.

According to the party, there are two very important reasons for the proposal encouraging men to sit instead of stand when they urinate.

One reason has to do with hygiene and a desire to ensure that no one who uses the toilets at the county council's offices will be required to walk through puddles or residue left by stray urine which happens to splash out of the bowl and onto the floor when male employees pee standing up.

The Left Party also cites medical research it claims shows that men empty their bladders more efficiently when they are seated.

The improved bladder evacuation not only reduces the risk for prostate problems, according to the party, but also helps men who sit rather than stand achieve a longer and healthier sex life, the local Folket newspaper reported.

As a first step in its quest to get men to take a seat, the Left Party proposes labeling toilets which are designated for men who absolutely want to remain standing when they pee.

The Left Party's Viggo Hansen, a substitute member of the county council and the man responsible for the proposal, wants the office toilets to be genderless and as a result, is pushing for the "sit-down only" requirement.

He insisted, however, that the move doesn't represent political meddling in people's bathroom habits.

"That's not what we're doing. We want to give men the option of going into a clean toilet," he told Sveriges Television (SVT).


źródło: http://www.thelocal.se/
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
  
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-15, 10:37   

Parafrazując Obelixa - ci Szwedzi są jacyś dziwni :D
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-05-15, 10:54   

Dlaczego ludzie wierzą we wszystko co jest w internecie? Poraża mnie to coraz bardziej.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-05-15, 11:41   

Lenistwo - komu by się chciało źródła sprawdzać? I zaufanie do "mediów" (a za takie traktowane są portale) - że to one sprawdzą i podadzą wiadomość rzetelnie.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2013-07-03, 06:58   

http://www.examiner.com/a...acon-sandwiches

Cytat:
A British man recently hired to his "dream job" ended up losing it before his first day worked for making an alleged "racist" remark concerning purchasing bacon sandwiches, which are standard English breakfast fare (...)

But upon sealing the deal with a handshake exchanged between he and the employment firm's recruiter, Sharika Sacranie, Hunt's off-the-cuff comment torpedoed his job before he even worked one day. Without giving a second thought if Sacranie may be Muslim, he offered to purchase bacon sandwiches after she offered to meet with all the new hires and take them all out to breakfast. That's when Hunt said the words he now regrets ever uttering, "I will buy the bacon sandwiches."

Unbeknown to Hunt, Sharika is Arabic for "child of God" as well as being a popular name for Muslim girls, while Sacranie is a surname common primarily to Muslims of Pakistani origin. And possibly Sacranie was unaware that bacon, sausage, etc, are an integral part of a traditional English breakfast, commonly known as "Full English" or sometimes as a "Full English Fry-Up."

(...)

As Hunt was driving home from the interview and subsequent hiring, he received a phone call from Sacranie's boss who wanted to know about "the racist remark I had made." "When the manager called me, I was driving and I got increasingly exasperated as he kept telling me I should admit to my wrongdoing for referring to bacon sandwiches."

Przypomina mi to sytuację, kiedyś gościliśmy ortodoksyjnych Żydów. Choć byli głodni, odmówili nawet parówek drobiowych i jajek na twardo, ponieważ byłyby gotowane w garnku, gdzie gotowaliśmy też wieprzowinę. Na szczęście mieliśmy jeden jeszcze nie rozpakowany, co po namowach zaakceptowali. I nie oskarżyli nas o rasizm!
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-07-03, 07:06   

Nie ma na świecie głupszej rzeczy niż religia.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-07-03, 07:19   

myślę, że głupota ludzka Cie jeszcze zaskoczy Fidel
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2013-07-03, 07:29   

pal sześć jednostkowe fajerwerki, to jest głupota nad którą uparcie pracują miliardy
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2013-08-01, 20:31   

Wolność do paplania głupot :badgrin:

http://wiadomosci.onet.pl...chrystusa/ybf2f
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2013-08-01, 20:45   

Cytat:
Dowody są zapisane w Biblii. Nie można jej dyskredytować
//mur
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-08-01, 20:56   



Ja tam bym chciał, żeby doszło do takiego procesu //mysli
Byłoby o nim głośno i skończyłoby się zdyskredytowaniem Biblii.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2013-08-01, 20:58   

Skończyłoby się raczej wrzaskiem "chrześcijanie są prześladowani".
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2013-08-01, 21:01   

Jedno drugiego nie wyklucza. Jedno drugie implikuje :mrgreen:
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2013-08-02, 09:23   

Promocja, promocja. Człowiek, który bronił Jezusa. Może brać przynajmniej dziesięć razy więcej :badgrin:
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-11-13, 11:24   

W sumie nie znalazłem tematu, który najbardziej by pasował do tego co chcę napisać. A ten wydaje się równie dobry jak inne.

ZBoki, jak definiujecie lewackość? Co to według Was znaczy?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-11-13, 11:40   

Słowo-pałka znajdujące się w słowniku każdego prawicowca, skierowane przeciwko swoim ideologicznym oponentom, zwykle niewiele znaczące (choć czasem jest to nazywane chorobą psychiczną i/lub ma na celu odhumanizowanie oponenta).
Pejoratywne określenie na skrajną lewicę.
Jak będziesz miał definicję to daj mi znać, przyda mi się do pracy. ;)
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-11-13, 12:15   

Lewak może odnosić się do takich cech jak brak szacunku dla państwa i prawa przy jednoczesnym nie byciu narodowcem.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-11-13, 12:34   

Jander napisał/a:
Jak będziesz miał definicję to daj mi znać, przyda mi się do pracy.

Spoko, ze znajomym właśnie debatuję na ten temat i Twoja definicja chyba jest najbliższa prawdy. Tylko pytanie, czy rzeczywiście stwierdzenie to dotyczy tylko skrajnej lewicy.

utrivv napisał/a:
Lewak może odnosić się do takich cech jak brak szacunku dla państwa i prawa przy jednoczesnym nie byciu narodowcem.

Utrivv, rozwiń proszę myśl, bo przy okazaniu odrobiny złej woli, będzie można mnie nazwać przedstawicielem lewactwa :-)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-11-13, 12:42   

To ja przy definicji utrivva odpadam z grona lewactwa, w mieście nie przekraczam 50. Wygląda mi to bardziej na anarchizm(który też może być częścią lewactwa, ale nie musi) bądź buractwo.
MrSpellu napisał/a:
Tylko pytanie, czy rzeczywiście stwierdzenie to dotyczy tylko skrajnej lewicy.

Powinno, ale pewnie sporo osób rozszerza to również na feminizm czy mniej skrajną lewicę. Taki Kaczyński też bywa określany lewakiem, ze względu na jego propaństwowe skłonności.
edyta: zauważ, że nie ma odpowiednika słowa "lewak" w innych językach. Najbliższym słowem jest chyba left-wing.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2013-11-13, 14:19   

[quote="MrSpellu"]
Jander napisał/a:
Jak będziesz miał definicję to daj mi znać, przyda mi się do pracy.

Spoko, ze znajomym właśnie debatuję na ten temat i Twoja definicja chyba jest najbliższa prawdy. Tylko pytanie, czy rzeczywiście stwierdzenie to dotyczy tylko skrajnej lewicy.



Za tzw. moich czasów lewak to była przysłowiowa młodzież w koszulkach z Che Guevarą, a dzisiaj wystarczy np. powiedzieć że związki zawodowe są potrzebne albo że płaca minimalna to nie jest głupia instytucja i dostaniesz łatkę lewaka mimo że nawet nie kumasz za bardzo, kto był wokalistą grupy Baader-Meinhof. Więc wersja Jandera jak najbardziej //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-13, 19:22   

Lewak to jedna z trzech grup ludzi które potrafi rozpoznać "prawdziwy Polak". Według nich jest to każdy nie zgadzający się z ich zdaniem, a nie będący "lemingiem" czy "POpaprańcem" (inna nazwa leminga).
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2013-11-14, 08:47   

Rozwijam moja jakże piękną i mądrą myśl..... JEST!

Jak wiadomo brak szacunku dla prawa może wynikać z trzech powodów:
- jesteś bandytą
- jesteś PATRIOTĄ a ten rząd i jego prawa to na księżyc wysłać, JA RO SŁAW POL SKĘ ZBAW!!!! JA RO SŁAW POL SKĘ ZBAW!!!!
- jesteś lewakiem
ALE
może się zdarzyć (choć nikt tego nie udowodnił) że istnieje jeszcze czwarta grupa - tzw. zwykli ludzie (po francusku grass-roots)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-14, 11:13   

MrSpellu napisał/a:
ZBoki, jak definiujecie lewackość? Co to według Was znaczy?

Wiadomo, ukryta (albo i jawna) opcja komunistyczna, która jednocześnie chce zdeprawować naród jakimiś chorymi i szkodliwymi wolnościowymi ideami, jakimś patologicznym prawem do samostanowienia. I nie ma w takim postrzeganiu żadnej wewnętrznej sprzeczności //spell

Stary Ork napisał/a:
a dzisiaj wystarczy np. powiedzieć że związki zawodowe są potrzebne albo że płaca minimalna to nie jest głupia instytucja i dostaniesz łatkę lewaka

Ja sobie myślę, że w sumie wystarczy jakikolwiek przejaw światopoglądowej liberalności. Na czele oczywiście z nieuznawaniem aborcji za ludobójstwo czy swobodnym podejściem do tematu własnej seksualności. O niebyciu katolikiem nie wspominając (spotkałam się z tym, że w opinii kato-prawicy nawet silnie prawicujący rodzimowiercy nie są godni miana prawdziwych prawaków i pełnoprawnych członków narodu. A co nie z nami, to lewactwo z automatu).
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-11-14, 12:55   

Ale Jezebel, według tego co piszesz, jeżeli na prawo od prawaka jest już tylko ściana, to na lewo samo lewactwo się znajduje. Czyli jakieś 95-97% społeczeństwa.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-14, 13:07   

A nie masz wrażenia, że kato-prawica tak właśnie postrzega świat?
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14