FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Game news
Autor Wiadomość
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-12-02, 00:10   

Masz teraz dobrą okazję zagrać w Baldura. Kilka dni temu pojawiła się odświeżona i rozszerzona edycja - Baldur's Gate: Enhanced Edition.

Jeżeli nigdy nie grałeś to się nie zastanawiaj, jednak dla tych co już grali - strata kasy.
Ten sam efekt (jak nie lepszy) można uzyskać wgrywając darmowe mody...
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2012-12-02, 00:20   

Chętnie, żeby tylko jeszcze dało się ją kupić u nas.
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2012-12-02, 00:24   

Pamiętam jak kiedyś musiałem usuwac prawie cala zawartość dysku żeby zmieścić Baldura.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
Luinloth 
mała wiedźma


Posty: 508
Skąd: Tichau
Wysłany: 2012-12-02, 01:49   

Ja kiedyś usuwałam praktycznie wszystko, żeby zmieścić Diablo 2. Nie zmieściło się...
_________________
spiral out, keep going.

lovage.soup.io
https://www.facebook.com/kotekkwasotek - Rękodzieło z krainy psychodelii
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-12-02, 09:49   

Jander napisał/a:
Pamiętam jak kiedyś musiałem usuwac prawie cala zawartość dysku żeby zmieścić Baldura.


Dokładnie :mrgreen:

Pamiętam jeszcze to wielkie tekturowe pudełko, a w środku gra plus różne gadżety (chyba podkładka pod myszkę i coś jeszcze). Z kolei Tron Bhaala miał brelok metalowy.
Teraz taka edycja nazywałaby się 'kolekcjonerską' i kosztowała 300 złotych...
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-12-22, 14:49   

http://www.cdaction.pl/ar...-zapowiedz.html

Szykuje się bomba! //spell
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-01-11, 09:47   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=P99qJGrPNLs[/youtube]

Jaram się //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-01-11, 10:09   

U u u u u u u u u u.

Zaczynam odkładać kasę na nowy komputer :shock:
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-11, 12:42   

I tak to spierniczą, to w końcu polacy :/ W najlepszym wypadku będzie średnia zrzynka z Deus Exa, a szkoda bo jestem wielkim fanem Cyberpunku.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-01-11, 13:34   

Tak spierniczą jak Wiedźminy? --_- Poproszę.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2013-01-11, 13:40   

Olisiątko napisał/a:
I tak to spierniczą, to w końcu polacy :/ W najlepszym wypadku będzie średnia zrzynka z Deus Exa, a szkoda bo jestem wielkim fanem Cyberpunku.

[Tu pada mnóstwo niecenzuralnych słów, od których mógłbym dostać dożywotniego bana.]
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-11, 16:32   

adamo0 napisał/a:
Tak spierniczą jak Wiedźminy? --_- Poproszę.


Dokładnie jak wiedźmaka który, jak dla mnie, był grą co najwyżej przeciętną, a i to tylko dlatego, że miał kilka ciekawych questów.
Także z góry oczekuję najgorszego w wypadku CP2077. Jedyne co z tego dobrego wyjdzie to fakt, że zabiorą wtedy CDprojektowi prawa do Cyberpunka i przekażą komuś kompetentnemu.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2013-01-11, 16:42   

A mnie to jakoś specjalnie nie jara. Dopóki nie pojawią się konkretne informacje (jak choćby orientacyjna data premiery, czy gameplaye), to nawet nie zamierzam się tym interesować. W ogóle nic mnie tak nie drażni jak reklamowanie gry, która jest w stadium "końca nie widać, ale kiedyś ją skończymy". To może mieć sens w przypadku kontynuacji serii, ale nie nowej marki.

Bez gameplaya nie ma rozmowy xD.
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2013-01-11, 16:58   

Ari, ale tu chodzi o Cyberpunka. Mój pierwszy RPG --_-

Oli, akurat nie zgadzam się z Tobą i Wiedźminy uważam za gry bardzo dobre. Jeżeli tak samo "spieprzą" Cyberpunka, to będę bardzo zadowolony. Ale ja tam się nie znam.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2013-01-11, 22:27   

Na pewno uproszczą mechanikę, bo taka moda ostatnio, no i poza tym, skoro "Wiedźmin" nie miał jakiejś super skomplikowanej mechaniki i dobrze się sprzedał, to po co kombinować jak koń pod górę? Pewnie postawią na świat. I w sumie dobrze.
Oli, naprawdę uważaj na dobór słów, bo stwierdzenia takie jak "I tak to spierniczą, to w końcu polacy :/ W najlepszym wypadku będzie średnia zrzynka z Deus Exa", "zabiorą wtedy CDprojektowi prawa do Cyberpunka i przekażą komuś kompetentnemu.", że niedaleko nam do małp, a pracownicy CDP to absolwenci jakiejś Politechniki Wąchockiej, którym ledwie się udało skończyć studia. Po prostu tak chrzanisz, że oczy bolą :P .
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-11, 22:29   

Młodzik napisał/a:
Oli, naprawdę uważaj na dobór słów, bo stwierdzenia takie jak "I tak to spierniczą, to w końcu polacy :/ W najlepszym wypadku będzie średnia zrzynka z Deus Exa", "zabiorą wtedy CDprojektowi prawa do Cyberpunka i przekażą komuś kompetentnemu.", że niedaleko nam do małp, a pracownicy CDP to absolwenci jakiejś Politechniki Wąchockiej, którym ledwie się udało skończyć studia.


Uwierz mi, dokładnie to chciałem powiedzieć.
I jest to tylko i wyłącznie moja opinia i jako taka jest najmojsza.

Jander napisał/a:
To Polska, tu się marudzi.


To też.
Co nie zmienia faktu, że jak dla mnie CDPRed powinni zamknąć bo przynoszą wstyd branży.
Ale jak wyżej, moja opinia.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
  
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-01-11, 22:29   

To Polska, tu się marudzi.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-01-11, 23:26   

Czemu powinni zamknąć Redów? Nie za bardzo radykalne stanowisko?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-11, 23:53   

Pomijając fakt, że to jeden chodzący szwindel i skupiając się wyłącznie na aspekcie tworzonych przez nich gier komputerowych?
Wiedźmin 1 i 2. Jeśli ktoś jest fanem, ok. W ciemnogrodzie sprzedało się dobrze dzięki tematyce, na świecie sprzedało się w miarę dzięki kampanii reklamowej, ale firma np. zarobiła grosze na 2 cześć która się nie sprzedała za dobrze (miała tylko jakieś 200k sprzedanych kopi), zwłaszcza w porównaniu do innych produkcji. To było bodajże 3m (złotych!) zysku. Gry zebrały dobre oceny (czemu? do dziś nie wiem), ale pamiętane są tylko przez fanów i poza czasami wzmianką w serwisach, jakoś cicho o tym. Zwąłszcza, ze gra nie jest dalej rozwijana (co śmieszy biorać pod uwagę ilość dodatków do gier np Bethesdy).

Rozumiem, że komuś się może gra podobać, sam lubię kilka gier które ogólnie nie są lubiane, ale dla mnie witchery to po prostu porażka. Nie każdego da się zadowolić.

Właśnie dlatego do CP 2077 podchodzę bardzo sceptycznie. Zwłaszcza, że CP darzę szacunkiem a twórczości Sapkowskiego nie.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2013-01-12, 00:38   

Olisiątko napisał/a:
Pomijając fakt, że to jeden chodzący szwindel

Rozumiem, że możesz nie lubić Redów, ale nie rozumiem skąd aż takie oskarżenia.
Olisiątko napisał/a:
(miała tylko jakieś 200k sprzedanych kopi)

Może miesiąc po premierze, dane sprzed niemal roku mówią o 1,7 mln egzemplarzy. Skąd ty te informacje bierzesz?
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-12, 01:24   

Młodzik napisał/a:

Rozumiem, że możesz nie lubić Redów, ale nie rozumiem skąd aż takie oskarżenia.


Jakbyś nie wiedział to CDPRed to stary Optimus. A o tej firmie było głośno w branży, oj głośno. Prezes aresztowany za szwindle to tylko czubek góry lodowej ;)

Młodzik napisał/a:

Może miesiąc po premierze, dane sprzed niemal roku mówią o 1,7 mln egzemplarzy. Skąd ty te informacje bierzesz?


Dane STEAMa.
Wiki twierdzi, że gra się sprzedała w 4 milinach kopii na wszystkich platformach, co tylko świadczy o tym, że 4m ludzi mają za dużo kasy i za mało rozumu :p
Wynik zaiste kiepski w porównaniu do 25milionów średniego Skyrima.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2013-01-12, 10:05   

Olisiątko napisał/a:
Młodzik napisał/a:

Rozumiem, że możesz nie lubić Redów, ale nie rozumiem skąd aż takie oskarżenia.


Jakbyś nie wiedział to CDPRed to stary Optimus. A o tej firmie było głośno w branży, oj głośno. Prezes aresztowany za szwindle to tylko czubek góry lodowej ;)

Z tym że CDPR został wykupiony przez Optimusa ledwie dwa lata temu, już dawno po tych szwindlach pieniężnych w tym drugim, więc nadal nie rozumiem twojego czepialstwa.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-01-12, 10:09   

Olisiątko napisał/a:
Jakbyś nie wiedział to CDPRed to stary Optimus. A o tej firmie było głośno w branży, oj głośno. Prezes aresztowany za szwindle to tylko czubek góry lodowej

A to już teraz jest zupełnie inna firma de facto więc argument nietrafiony :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2013-01-12, 10:47   

Oli napisał/a:
Wynik zaiste kiepski w porównaniu do 25milionów średniego Skyrima.

BREAKING NEWS obecnie wszystkie gry są średnie, liczy się reklama i hype.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-01-12, 11:23   

Olisiątko napisał/a:
Wiki twierdzi, że gra się sprzedała w 4 milinach kopii na wszystkich platformach, co tylko świadczy o tym, że 4m ludzi mają za dużo kasy i za mało rozumu :p
Wynik zaiste kiepski w porównaniu do 25milionów średniego Skyrima.


Teraz to ty pokazujesz, że masz 'za mało rozumu', bo porównujesz Bethesda Softworks do CDProjektRED. Chyba zdajesz sobie sprawę, że ta pierwsza jest gigantem na rynku (za którym stoi jeszcze większa potęga ZeniMax Media), a REDdzi to średniej wielkości studio z Europy? Ta pierwsza pewnie wydaje tryliardy na reklamy w czasopismach, portalach, spoty w telewizji, pokazy, a ci drudzy tyle hajsu na to nie mają, a jak wiadomo to reklama napędza sprzedaż.

Gry mogły Ci się nie podobać, ale to nie znaczy że musisz wypisywać takie idiotyczne rzeczy --_- :roll:
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13178
Wysłany: 2013-01-12, 11:26   

Olisiątko napisał/a:
Jakbyś nie wiedział to CDPRed to stary Optimus. A o tej firmie było głośno w branży, oj głośno. Prezes aresztowany za szwindle to tylko czubek góry lodowej
Może by tak nie rozprzestrzeniać durnych memów? Prezes był aresztowany nie za szwindle a z powodu debilnego stanu polskiej administracji państwowej.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-12, 13:32   

MadMill napisał/a:

A to już teraz jest zupełnie inna firma de facto więc argument nietrafiony :P
Młodzik napisał/a:

Z tym że CDPR został wykupiony przez Optimusa ledwie dwa lata temu, już dawno po tych szwindlach pieniężnych w tym drugim, więc nadal nie rozumiem twojego czepialstwa.
Fidel-F2 napisał/a:

Może by tak nie rozprzestrzeniać durnych memów? Prezes był aresztowany nie za szwindle a z powodu debilnego stanu polskiej administracji państwowej.


Skoro tak twierdzicie... :P Jakbyście nie wiedzieli to to jest polska firma więc tylko czekam, aż znowu coś wywiną. Ot, taka natura krajan.

adamo0 napisał/a:

Gry mogły Ci się nie podobać, ale to nie znaczy że musisz wypisywać takie idiotyczne rzeczy --_- :roll:


Najwyraźniej trafiłem na zlot fanatyków wiedźmaka, oh, jakże mi przykro, że moja opinia jest inna od Waszej i, że mam czelność ją wyrazić. Mimo faktu, że już dużo wcześniej pisałem, że to tylko moja opinia.
Te gry ssą. Straszliwie. Amen.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2013-01-12, 13:50   

Olisiątko napisał/a:
Skoro tak twierdzicie... Jakbyście nie wiedzieli to to jest polska firma więc tylko czekam, aż znowu coś wywiną. Ot, taka natura krajan.

A to insza inszość, ale nie skazuj nikogo przed przestępstwem. To nie Dick :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2013-01-12, 14:25   

Nie jestem fanatykiem "Wiedźmina" (choć bardzo mi się podobał). Po prostu nie rozumiem, jak można nienawidzić jakiejś produkcji tak bardzo, żeby twórców wyzywać od przestępców, a naród od ciemnogrodu. Hejterstwo do sześcianu.
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2013-01-12, 14:28   

Młodzik napisał/a:
Po prostu nie rozumiem, jak można nienawidzić jakiejś produkcji tak bardzo, żeby twórców wyzywać od przestępców, a naród od ciemnogrodu. Hejterstwo do sześcianu.


Ależ nie, ja wszystkich polaków uważam za przestępców, cały naród to ciemnogród i ogólnie dawno powinien być wytępiony. Nie ogranicza się to tylko do twórców wiedźmaka, spoko. Ale to nie temat na to :P
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15