FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Żałoba narodowa
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-20, 19:25   

toto napisał/a:
Policja jest od tego, żeby nie dopuścić do takich ekscesów. Tylko czy władze nie będą bały się użyć siły? Niedawno chyba policja interweniowała przy okazji zabawy stoczniowców. Czyli jednak można. Nieco odwagi tylko potrzeba w egzekwowaniu prawa. Nic więcej.

W pełni się z Tobą zgadzam. Tylko jestem ciekaw czy armatki wodne i gumowe kule by wystarczyły. I czy nie byłoby powtórki z łódzkich juwenaliów. Ale z tym ostatnim, to już chyba problem agresorów.

toto napisał/a:
Kiedyś widziałem listę Żydów podających się za Polaków. Ktoś wspominał, że chciał sprawdzić jak trudno jest znaleźć się na tej liście. W tym celu wysłał donos na samego siebie na podany adres. Napisał w liście tym, że osobnik A. B. (czyli autor donosu) w rzeczywistości jest Żydem, który w rzeczywistości nazywa się jakoś podobnie do Mosze Cośtam (nazwisko żydowskie, ale niestety nie pamiętam już jakie) i jest wielkim polakożercą. Po kilku dniach odnalazł swoje nazwisko na liście wrogów narodu polskiego.

Dużo starszy znajomy opowiadał mi kiedyś takie zdarzenie. Szwendał się w Krakowie wieczorem i zobaczył jak jakiś gościu pisał farbą na ścianie "Juden rauss". Znajomy interweniował (a w tamtych latach był ponoć solidnej postury). "Artysta" zapytał tylko: "A ty co kurwa, Żydem jesteś czy Polakiem?", - "Żydem" odpowiedział znajomy. Gościa zatkało, bąknął tylko "A to przepraszam", zabrał farbę i szybko sobie poszedł :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4469
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-09-20, 20:00   

toto napisał/a:
MadMill napisał/a:
Nie oglądam przecież. No dobra sport oglądam... ciekawe czy finał ME w kosza odwołają? //mysli
A żałoba nie od poniedziałku?

Brat mi się skarżył że nową Godzille na TVP w sobotę mu odwołali. Ciekawe który zarząd to zrobił - koalicyjnu PO-LPR czy SLD-PiS.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-09-20, 20:11   

Ł napisał/a:
Brat mi się skarżył że nową Godzille na TVP w sobotę mu odwołali. Ciekawe który zarząd to zrobił - koalicyjnu PO-LPR czy SLD-PiS.
Dzisiaj dali House'a zamiast kabaretów jakiś. Brat poinformował, to se obejrzałem jakąś powtórkę. To może jednak ta żałoba już trwa? Czy tylko w tvp?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-20, 20:42   

Na wiki stoi, że od jutra doi wtorku ;) Wiki.
Swoją drogą jak się popatrzy na tą tabelę, to za Kaczkensa było więcej ŻN niż za PRLu XD

EDIT:
toto napisał/a:
A za PRLu była jakaś tragedia w kopalni? :mrgreen:

XD XD XD
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-09-20, 21:04   

Spellsinger napisał/a:
Swoją drogą jak się popatrzy na tą tabelę, to za Kaczkensa było więcej ŻN niż za PRLu XD
A za PRLu była jakaś tragedia w kopalni? :mrgreen:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-22, 12:01   

Żałoba Narodowa, jako, że jest podwójnym kłamstwem (bo nie jest ani żałobą, ani narodową)... cóż, mnie głównie irytuje. Jednak dzięki temu, że mamy Polskę taką jaką mamy... to jej w zasadzie za bardzo nie odczuwam. Bo z polskiej telewizji za dużo nie korzystam, w necie żałoba nie obowiązuje (poza czarnymi layoutami stron). Globalizacja zabiła żałobę chciałoby się powiedzieć.

Choć wolałbym jednak, żeby żałoba była zastrzeżona dla naprawdę istotnych wydarzeń. A nie dla wypadków, szczególnie takich w których winne są czy to wadliwe hamulce, czy zła dyscyplina pracy.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-22, 12:09   

Wulf napisał/a:
Choć wolałbym jednak, żeby żałoba była zastrzeżona dla naprawdę istotnych wydarzeń. A nie dla wypadków, szczególnie takich w których winne są czy to wadliwe hamulce, czy zła dyscyplina pracy.

No, jak w takim Pakistanie od trzęsienia ziemi ginie ~70k ludzi to ja rozumiem taką żałobę. Albo chociażby takie WTC czy inny, naprawdę krwawy zamach. Czy też śmierć znanej i szanowanej postaci.

A z głupia frant zapytam. Po którym z obecnie żyjących Polaków ogłosilibyście Żałobę Narodową? :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-22, 12:11   

Spellsinger napisał/a:
No, jak w takim Pakistanie od trzęsienia ziemi ginie ~70k ludzi to ja rozumiem taką żałobę. Albo chociażby takie WTC czy inny, naprawdę krwawy zamach. Czy też śmierć znanej i szanowanej postaci.
A ja nawet po tsunami czy czymś takim nie rozumiem. Bo to są wypadki losowe - mówiąc krótko shit happens. Co innego faktycznie zamachy terrorystyczne...
Spellsinger napisał/a:
Po którym z obecnie żyjących Polaków ogłosilibyście Żałobę Narodową?
Po mnie :mrgreen:
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-22, 12:14   

Wulf napisał/a:
A ja nawet po tsunami czy czymś takim nie rozumiem. Bo to są wypadki losowe - mówiąc krótko shit happens.

Wiesz co, jak znika miasto wielkości 70k (trzęsienie ziemi) - 200k (tsunami), to chyba dany naród ma jakiś tam powód do smutku, zgodzisz się? :) Shit happens, ale wyjątkowo podłe i niefartowne to gówno :)

Wulf napisał/a:
Po mnie :mrgreen:

Ale jakbyś był martwy, to byś nie mógł ogłosić :P

EDIT:
Wulf napisał/a:
A o testamencie to Ty nie słyszałeś? ;-)

Hy? :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-09-22, 12:18   

Spellsinger napisał/a:
A z głupia frant zapytam. Po którym z obecnie żyjących Polaków ogłosilibyście Żałobę Narodową? :mrgreen:

Po żadnym - tak na szybko.
Po Wałęsie - może (bo lubię tego cienkiego "Bolka").
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-22, 12:20   

Spellsinger napisał/a:
Wiesz co, jak znika miasto wielkości 70k (trzęsienie ziemi) - 200k (tsunami), to chyba dany naród ma jakiś tam powód do smutku, zgodzisz się? :) Shit happens, ale wyjątkowo podłe i niefartowne to gówno :)
Znaczy jak sobie Afgańczycy czy ktoś życzą - to na zdrowie. Natomiast nie uważam za sensowne by to Polska ogłaszała po nich żałobę. Za przeproszeniem - co Polaków obchodzi 70k10 + 10 ofiar...
Spellsinger napisał/a:
Ale jakbyś był martwy, to byś nie mógł ogłosić :P
A o testamencie to Ty nie słyszałeś? ;-)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-22, 14:39   

Romulus napisał/a:
Po Wałęsie - może (bo lubię tego cienkiego "Bolka").

Zgodzę się, że po Wałęsie, bo to postać ważna dla polskiej historii. I już widzę jak bracia K., którzy by ogłaszali żałobę po każdym karambolu, wypadku autokaru i pożarze w hotelu socjalnym, wtedy by protestowali że to żadna okazja, bo po agentach nie można itd.

A tak w ogóle to nasz prezio walnął jakąś gafę z żałobą, jakieś tańce dożynkowe czy cuś. Ktoś jest zorientowany? Będę wdzięczny.

A co do samej żałoby to powinno się ograniczać do miasta/regionu/województwa. Żałoba w Rudzie Śląskiej, ogłoszona od razu, jak najbardziej na miejscu. Na Śląsku, z racji że tu górnictwo ma swoją symbolikę również. I tyle.
Żałobę narodową to można by ogłosić np. jakby nam jacyś terroryści Wawel wysadzili. Albo klasztor na Jasnej Górze. O to by był powód. Bo klęski żywiołowej czy zamachu z tyloma ofiarami żeby to usprawiedliwiło żałobę narodową jakoś sobie w Polsce nie wyobrażam.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2009-09-22, 14:43   

Powódź z 1997 r.? 55 ofiar w Polsce, wg wiki.

Nie mam ściśle określonego zdania względem tej czy poprzedniej żałoby narodowej, może dlatego, że mnie nie dotykają - TV nie mam, na imprezy nie chadzam, nie miałem też bliskich/znajomych w katastrofach.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-22, 14:43   

Tomasz napisał/a:


A tak w ogóle to nasz prezio walnął jakąś gafę z żałobą, jakieś tańce dożynkowe czy cuś. Ktoś jest zorientowany? Będę wdzięczny.
żadnej gafy nie walnął. Zachowywał się jak Polak - czyli żałobę olewał :mrgreen:
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-22, 14:45   

Tomasz napisał/a:
Bo klęski żywiołowej czy zamachu z tyloma ofiarami żeby to usprawiedliwiło żałobę narodową jakoś sobie w Polsce nie wyobrażam.

Atomówka spuszczona na Warszawę. Miękkie serce mam. Odżałowałbym goroli :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-22, 14:47   

Spellsinger napisał/a:
Atomówka spuszczona na Warszawę
Ani to katastrofa, ani powód do żalu...
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-09-22, 14:54   

Cytat:
Ani to katastrofa, ani powód do żalu...
:badgrin:
I można zrobić referendum gdzie przenieść stolicę po takim zdarzeniu.


Wulf napisał/a:
żadnej gafy nie walnął. Zachowywał się jak Polak - czyli żałobę olewał :mrgreen:
No ba, ale sam ją zapodał. Choć to bardzo w jego stylu. Nie wie wieczorem co robił rano. Z Borubarem tańcował czy z Irasiad?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2009-09-22, 14:59   

Tomasz napisał/a:
I można zrobić referendum gdzie przenieść stolicę po takim zdarzeniu.

Żeby górnicy przyjeżdżali bajzel robić? To ja jestem za Krakowem. XD
A prezydent tańczył z żoną, wg. tłumaczeń Szczygły "krócej, niż minutę ciszy". Kiepskie czasy, kiedyś prezydent chodził nachlany, a teraz nawet tańcować nie wolno.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2009-09-22, 15:03   

Wulf napisał/a:
Spellsinger napisał/a:
Atomówka spuszczona na Warszawę
Ani to katastrofa, ani powód do żalu...
Jeśli atomówka walnie w Warszawę, to nie będzie komu ogłosić żałoby naro... PIIIIIIIIIIIIIIIIII <zanik sygnału, możliwa przyczyna: impuls elektromagnetyczny i radioaktywność>
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-09-22, 15:14   

Wulf napisał/a:
żadnej gafy nie walnął. Zachowywał się jak Polak - czyli żałobę olewał :mrgreen:

Żałoba od poniedziałku byłą a on tańczył w niedziele. Czyli niby wszystko ok
Spellsinger napisał/a:
Atomówka spuszczona na Warszawę

Święto narodowe ?
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-09-22, 15:15   

Toudisław napisał/a:
Święto narodowe ?

tak //kas
tylko kto by ogłosił //panda
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-22, 15:20   

Tanit napisał/a:
tylko kto by ogłosił //panda
Przez aklamację ludową by poszło :P
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-09-22, 15:22   

Wulf napisał/a:
Tanit napisał/a:
tylko kto by ogłosił //panda
Przez aklamację ludową by poszło :P

No tak właśnie myślałam xD
Wulfi wrócił, trzeba to oblać! Póki żałoba jest! //kas
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-23, 10:50   

Wulf napisał/a:
Ani to katastrofa, ani powód do żalu...

Pisałem, że mam miękkie serce XD

Tomasz napisał/a:
I można zrobić referendum gdzie przenieść stolicę po takim zdarzeniu.

Jander napisał/a:
Żeby górnicy przyjeżdżali bajzel robić? To ja jestem za Krakowem.

Kraków już był. Ja bym sugerował Wrocław lub Gdańsk. Zresztą górnicy by wymarli gdyby Warszawa zniknęła pod grzybem. Z radości pozapijaliby się na śmierć :mrgreen:

Toudisław napisał/a:
Święto narodowe?

W sumie już jedno rozwalenie Warszawy się świętuje //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
nosiwoda 


Posty: 522
Wysłany: 2009-09-23, 11:41   

Nie "świętuje", tylko "obchodzi". Jest różnica.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-23, 11:43   

Jaka? I tu i tu głąby przemawiają, i tu i tu prawdziwy obraz wydarzeń jest najmniej ważny... i w obu przypadkach robiony jest straszny gewałt wokół całej imprezy...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-09-23, 12:08   

Wulf napisał/a:
Jaka? I tu i tu głąby przemawiają, i tu i tu prawdziwy obraz wydarzeń jest najmniej ważny... i w obu przypadkach robiony jest straszny gewałt wokół całej imprezy...

A gdzie nie jest robiony? To zawsze jest dobry sposób na propagandę wszelką.

Hmmm...., poza Wałęsą nie widzę innych postaci "kwalifikujących się" na ogłoszenie po nich żałoby narodowej. To dobrze, czy źle?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-09-23, 12:09   

Romulus napisał/a:
To dobrze, czy źle?
Dobrze, bo nie masz "żałobo narodowego" pierdolca :-D
Romulus napisał/a:
A gdzie nie jest robiony? To zawsze jest dobry sposób na propagandę wszelką.
No więc właśnie. Czy się świętuje, czy się obchodzi, czy się celebruje czy odprawia - wychodzi na to samo :-D
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-09-23, 12:27   

Ciekawe czy by ogłosili żałobę gdyby Rydzyk kojtnął //panda

nosiwoda napisał/a:
Nie "świętuje", tylko "obchodzi". Jest różnica.

Zwróć uwagę, że podkreśliłem wyraz ;)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2009-09-23, 12:47   

Spellsinger napisał/a:
Zwróć uwagę, że podkreśliłem wyraz ;)
Trzeba było w cudzysłów wziąć. Przez podkreślenie można było pomyśleć, że chcesz nadać temu słowu wielkiej wagi (koniecznie zwróćcie uwagę na te słowo).

edit:
Przeżyłem więcej żałób narodowych niż moja zmarła przed kilkoma laty prababcia. Ja uzbierałem ich 12, ona tylko dziesięć. Strach pomyśleć co będzie, gdy dożyję choćby połowy jej wieku?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13