FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Logo ZB
Autor Wiadomość
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2009-04-29, 10:26   

Skoro zdania są aż tak podzielone, to znaczy, że czas na trzeci projekt... :)
Wydaje mi się, że logo - poza tym, że ma być charakterystyczne i rozpoznawalne - powinno budzić dobre, korzystne dla ZB skojarzenia. Być może jestem przeczulona, ale nie bardzo widzę jakie dobre skojarzenia może wywołać obrazek tej... no... niszczarki książek.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2009-04-29, 10:40   

ASX76 napisał/a:
Wred(na), w takim układzie nie możecie poszukać czegoś innego? Przecież nie jesteście skazani na: albo jedno albo drugie.
narysuj cos zatem i zaproponuj :)
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2009-04-29, 11:32   

Glutoplazma powinna być niebieska, książka czerwona. Ładny kontrast by był.
A pomysł z niszczarką jest cooool. Tylko jeszcze ten pomysł zrealizować xD
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-04-29, 11:36   

Tylko pomyślcie że na druk z kolorem to nie ten teges, bo to będzie zapaćkane jak będzie małe i jak będziemy chcieli coś więcej z logo robić zbankrutujemy na starcie. :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2009-04-29, 20:23   

Chciałam jeszcze zauważyć, że kiki zostaje, bo wylądował na pisance i został poświęcony w kościółku xDDDD
A poza tym ja mówię, że kiki jest śliczny i nie mam pojęcia jak mógłby się źle kojarzyć o.O
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2009-04-29, 20:50   

Glutoplazma niebieska? Uuuuuch.......
Logo Rudusa kojarzy ZB jako gromadę siedzących w fotelu, pykających fajkę, -ą i -ę, nobliwych czytaczy książek. Skojarzenie niezłe. Logo też. Ale czy trafne? Albo: czy tak chcemy się kojarzyć?

Glutoplazma kojarzy ZB jako swobodną gromadę nieokrzesanych barbarzyńców, którzy miłując :mrgreen: czytanie nie robią z niego religii; niby "zmacdonaldyzowanych" barbarzyńców, ale jednak nie żrących big maców tylko spożywających strawę głębszą w smaku, pożywniejszą, zdrowszą; barbarzyńców pop-kulturowo niepoprawnych; nieszablonowych; nieprzewidywalnych.

AWESOME!!! Ciekawe, czy nadawałbym się na komiwojażera?
Glutoplazma wymiata.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2009-04-29, 21:19   

Romulus napisał/a:
niby "zmacdonaldyzowanych" barbarzyńców,


A ja myslałem że to tylko mnie kiki kojarzy się właśnie z czyms podobnym.

Niestety przez to skojarzenie nie potrafie patrzeć na to logo z sympatią :->
Z pewnością jest bardzo oryginalne i wyróżniające się , ale osobiście nie podoba mi się.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23141
Wysłany: 2009-04-29, 21:36   

To może lepiej zadać pytanie, z czym powinna kojarzyć się ZB?
Z dwojga zaproponowanych przeze mnie, wybieram to drugie. Ale fajnie byłoby poczytać inne skojarzenia.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2009-04-29, 22:25   

Romulus napisał/a:
To może lepiej zadać pytanie, z czym powinna kojarzyć się ZB?

Dla mnie ZB to miejsce dla ludzi (absolutnie nie barbarzyńców :P ), idących pod prąd, nie akceptujących postawy: "łatwo, szybko, bez wysiłku - dawaj ten bryk, po co tracić czas na czytanie oryginału", gotowych się zatrzymać, zadumać, traktujących lekturę jak przyjemność, a nie jak przykry obowiązek. Jednym słowem - Forumowicze ZB to nonkonformiści, lansujący to, co już dziś niemodne. Ludzie, dla których książki są ważne.

Sorry, ale pierwszy projekt loga nijak takich skojarzeń we mnie nie wywołuje. Nic na to nie poradzę. :oops:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Gand 
Smart Guy


Posty: 680
Wysłany: 2009-04-29, 22:26   

Jaskier napisał/a:
Z pewnością jest bardzo oryginalne i wyróżniające się , ale osobiście nie podoba mi się.

Czy przypadkiem dwa pogrubione (przeze mnie) słowa nie powinny być głównym kryterium kierującym nami przy wyborze loga?
_________________
We care a lot about the army navy air force and marines
We care a lot about the SF, NY and LAPD
We care a lot about you people, about your guns
about the wars you're fighting gee that looks like fun

We care a lot about the Garbage Pail Kids, they never lie
We care a lot about Transformers cause there's more than meets the eye

We care a lot about the little things, the bigger things we top
We care a lot about you people yeah you bet we care a lot.
 
 
Prev 
Wina Korwina


Posty: 751
Skąd: Z Twojego ekranu
Wysłany: 2009-04-29, 22:33   

Beata napisał/a:
Dla mnie ZB to miejsce dla ludzi (absolutnie nie barbarzyńców :P ), idących pod prąd, nie akceptujących postawy: "łatwo, szybko, bez wysiłku - dawaj ten bryk, po co tracić czas na czytanie oryginału", gotowych się zatrzymać, zadumać, traktujących lekturę jak przyjemność, a nie jak przykry obowiązek. Jednym słowem - Forumowicze ZB to nonkonformiści, lansujący to, co już dziś niemodne. Ludzie, dla których książki są ważne.

To może dajmy Mickiewicza w dresie z e-bookiem.

No ludzie, przecież nie może być drętwo. Sam się zastanawiałem na taką książką składającą się z metalu, trybów, procesorów... Ale zaraz potem pomyślałem że za bardzo będzie się kojarzyć z Fabryką Słów. Logo nie może pokazywać że jesteśmy jakimiś próchnami z zeszłej epoki. Glut ma to do siebie że jest bardzo nonkonformistyczny, a jednocześnie pożera książki jak leci. Ponadto glutek jest polimorficzny, czyli może być każdym z nas :P
_________________
Zapraszam na bloga - http://wirtokracja.blogspot.com/
I zawsze tak wypadnie, że ten, kto ci nie jest przyjacielem, żądać będzie od ciebie neutralności, a ten kto ci jest przyjacielem, żądać będzie otwartego wystąpienia z bronią. - N. Machiavelli
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-04-29, 22:33   

Beato a nie podchodzisz do tego zbyt optymistycznie o.o?
Może nie do końca jesteśmy barbarzyńcami ale nazwa ZBooki sugeruje wiele i dokładnie nas opisuje xD Zlepek kulturowo-poglądowy o skrajnych zbooczeniach w wiele stron, a co nas łączy to pożeranie książek i zamiłowanie doń, ewentualnie (a propos nieczytaczy) do innych użyszkodników :P

kiki pięknie to opisuje :P
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-29, 22:34   

Zdecydowanie bardziej podoba się mi drugi projekt od pierwszego. Pierwszy zdecydowanie sprawia na mnie wrażenie zrobionego "na odwal się" i budzi skojarzenia jedynie z jakąś kupą, tak samo jak ASX-owi.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-29, 22:40   

Projekt Kiki nie został zrobiony na "odwal się", proszę nie poddawać w wątpliwość wartości czyjeś pracy ;P

Powiem tak, otwarta książka, z rozrzuconymi stronicami to dość oklepany wzór. Ja rozumiem, że jak człowiek myśli biblioteka to pierwsze skojarzenie to książki. Ale dawanie książki jako loga w żaden sposób nas nie wyróżni, nie przyczyni się do tego, że taki znaczek będzie rozpoznawalny i bezpośrednio z ZB kojarzony. Zresztą powtarzam co już zostało powiedziane wcześniej ;P Z dwojga tych projektów o wiele lepiej sprawdzi się kiki.

Beata napisał/a:
Sorry, ale pierwszy projekt loga nijak takich skojarzeń we mnie nie wywołuje. Nic na to nie poradzę. :oops:


A jaki by wywoływał, jednocześnie spełniając podane powyżej warunki?
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-04-29, 22:46   

Metzli napisał/a:
Projekt Kiki nie został zrobiony na "odwal się", proszę nie poddawać w wątpliwość wartości czyjeś pracy ;P

Asu piszę że tak wygląda a nie że tak jest. Zresztą podzielam jego odczucia

Mnie się nie podoba bo jest po prostu brzydki. W żaden sposób nie kojarzy mi się z ZB a już z katedra i hasłem o pożeraniu książek. No i podzielam skojarzenia z kupą

Dróg projekt nie jest dopracowany ale mnie podoba się bardziej.
Nie wiem czy odchody to dobry sposób by się wyróżniać.

No i jak widzę jak na całe forum to nie zbyt wile osób poparło jakikolwiek projekt
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-29, 22:46   

Metzli :arrow: Nie mówię że został tak zrobiony, tylko że takie odnoszę wrażenie patrząc na niego. Po prostu się mi nie podoba, wręcz odpycha swym wyglądem. A co sądzisz o czymś takim - papirus przechodzący w mikrofilm ze słowami "Zaginiona Biblioteka" :?:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Tanit 
Czarnoskrzydła


Posty: 1459
Wysłany: 2009-04-29, 22:51   

a może w ogóle okienko z wypisanym małym druczkiem 'zaginiona biblioteka' o.o? W końcu ma być zaginiona...

Jak dla mnie projekt z jakąkolwiek książką jest do dupy i gorszy od kupy choćby nie wiem jaki byłby ładny i estetyczny. ale NIE JEST ORYGINALNY a my jesteśmy cholernie oryginalni!

Asu ten papirus... ale jak to zrobić?
_________________
***Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone***
Kiedy człowiek umiera, dusza jego przez trzy dni siedzi u wezgłowia śmiertelnego łoża i stara się zwracać plecami do ognia.
Po trzech dniach pojawiają się aniołowie i prowadzą duszę nad most Czinwat...

TanBlog
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-29, 22:54   

Sęk w tym, że logo musi być proste - łatwiej wtedy jest zapamiętywane. Tak jak Katedra ma smoka, Polter ma płód - jedne z najbardziej rozpoznawalnych dzisiaj znaków. I to portali książkowych ;) Zbyt dużo elementów może rozmazać przekaz. Papirus przechodzący w mikrofilm, to chyba zbyt skomplikowane o.o
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2009-04-29, 22:56   

Może i jestem nadmierną optymistką, ale uważam, że na ZB jest miejsce i dla pożeraczy, którzy jak leci, i dla drętwych wielbicieli Mickiewicza, i dla fanów RASa też. Dla wszystkich. Chciałabym mieć takie poczucie, że logo w jakiś sposób odzwierciedla również moje spojrzenie na książki, na czytanie. I dlatego pisałam o trzecim projekcie - po prostu nie czuję, że ta niszczarka jest moja...
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Bruja 
Bucka


Posty: 471
Wysłany: 2009-04-29, 22:57   

To nie niszczarka, tylko metafora taka...
_________________
W moim świecie wszyscy są kucykami, jedzą tęczę i kupkają motylkami.
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-04-29, 22:57   

Beata napisał/a:
I dlatego pisałam o trzecim projekcie - po prostu nie czuję, że ta niszczarka jest moja...


Co by tym było? Bo z samego stwierdzenia "nie podoba mi się" nie przybędzie nam innych pomysłów ;P
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2009-04-29, 22:59   

A ja myślę, że zaczęliśmy szukać symbolu religijnego właśnie, a nie logo... ja bym mu zrobił stygmaty o.o
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Lady_Aribeth 
Concerned Citizen


Posty: 593
Wysłany: 2009-04-29, 22:59   

A co powiecie na takie wielkie kreskówkowe oczy, w których zamiast... no... "kropek patrzących" (xD), będą książki? o,o I hasło "pożeramy wzrokiem" xD.
_________________
"Nie tak to trudno zostać filozofem, jak waszmość pan rozumiesz: chwal tylko, co drudzy ganią, myśl jak chcesz, byleby osobliwie,
kiedy niekiedy z religii zażartuj, decyduj śmiele a gadaj głośno; przyrzekam, iż ujdziesz wkrótce za wiellkiego filozofa..."
"Mikołaja Doświadczyńskiego przypadki" Ignacy Krasicki
 
 
Jaskier 


Posty: 651
Wysłany: 2009-04-29, 22:59   

Metzli napisał/a:
Papirus przechodzący w mikrofilm, to chyba zbyt skomplikowane o.o


To może częściowo rozwinięty papirus z twarzą? Taki trochę upersonifikowany.
Przedstawiający jakąś zapraszającą mimikę.
  
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-29, 23:00   

Przysiądę w ten długi weekend i spróbuję przedstawić tutaj wizualnie swój pomysł papirusofilmu, choć grafikiem nie jestem - więc jeśli się spodoba to będzie wymagał bardziej lub mniej profesjonalnych poprawek.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2009-04-29, 23:01   

Metzli napisał/a:
Co by tym było? Bo z samego stwierdzenia "nie podoba mi się" nie przybędzie nam innych pomysłów ;P
Właśnie :P - najlepiej uruchomcie swoje talenta i narysujcie coś - co uważacie za "TO" co oddaje ducha ZB i nadaje się na logo :)
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-04-29, 23:01   

Tanit napisał/a:
ale NIE JEST ORYGINALNY a my jesteśmy cholernie oryginalni!

Pozostaje jeszcze Estetyka. No i ta kupa kojarzy się tylko z Kupą
Gand napisał/a:
Czy przypadkiem dwa pogrubione (przeze mnie) słowa nie powinny być głównym kryterium kierującym nami przy wyborze loga?

Nie nie są bo To powinno się kojarzyć z ZB i powinno był ładne. Nie jest
Metzli napisał/a:
Co by tym było? Bo z samego stwierdzenia "nie podoba mi się" nie przybędzie nam innych pomysłów ;P

I dlatego mamy akceptować kupę bo nie macie innych pomysłów ?
 
 
wred 


Posty: 3610
Wysłany: 2009-04-29, 23:05   

Toudisław napisał/a:
I dlatego mamy akceptować kupę bo nie macie innych pomysłów ?
patrz wyżej, masz pomysł - narysuj, zdajesz sobie sprawę ile płaci się za oryginalne i chwytliwe logo ? bo krytykować łatwo :)
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-04-29, 23:07   

Ani jedno ani drugie logo jakoś do mnie nie przemawia :/

No może to "coś" zjadające książkę jest bardziej wyraziste jeżeli weźmiemy pod uwagę powód, dla którego większość z nas znalazła się na niniejszym forum. Bo czy nie "zjadamy" książki za książką?
Przynajmniej większość z nas. Z drugiej strony sama "książka" jest za słabo wyeksponowana.
Może gdyby wokół tego "czegoś" walały się czekające na pożarcie, kolejne pozycje literackie?
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2009-04-29, 23:10   

wred napisał/a:
Właśnie :P - najlepiej uruchomcie swoje talenta i narysujcie coś - co uważacie za "TO" co oddaje ducha ZB i nadaje się na logo :)

Rozumiem że od teraz Nie Metz ani Wred nie skrytykują żadnej książki do czasu aż sami nie napiszą czegoś ?

Ni i to logo nie jest oryginalne jak odwzorowuje hasło z katedry
wred napisał/a:
bo krytykować łatwo :)

No wcale nie łatwo. Ale proszę sobie darować taki argument. Logo nie było mojim pomysłem tylko waszym. przez 1,5 bez niego żyliśmy. I jak się innym nie podoba to nie zabijajcie opozycji tekstem " zrób lepiej" Bo sama Metz pisała że o grafików trudno. A nie podoba mi się podejście że jak nie ma nic dobrego weźmy coś kiepskiego byle było.

Mnie się podoba drugi projekt
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 13