FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Antologie opowiadań Red Horse
Autor Wiadomość
cedro 

Posty: 16
Wysłany: 2009-05-09, 16:21   Antologie opowiadań Red Horse

Hej, dawno tu nie byłem.
Pomyslałem sobie, że może warto pogadać trochę o dwóch antologiach z których jedna rozpoczęła coś, co można by nazwać świtem horrorowej prozy w Polsce. Mam oczywiście na mysli dwie antologie konkursowych opowiadań grozy.

Czytaliście? Macie swoje ulubione opowiadania. Ja uważam, że poziom nie jest może bardzo wyrównany, ale porównujac do innych tego typu projektów, to wszystkie teksty trzymają się całkiem nieźle.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2009-05-09, 16:36   

Przyznam się, że nie śledzę tego co wydaje Red Horse. Więcej się spytam o jakie antologie chodzi? Pewnie więcej osób by się z chęcią dowiedziały. ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-05-09, 16:39   

"Pokój do wynajęcia" i "Trupojad" jak myślę. To te, co mają duże napisy Grzędowicz albo Orbitowski - bo wstępy napisali :P
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2009-05-09, 18:30   

Shadowmage napisał/a:
"Pokój do wynajęcia" i "Trupojad" jak myślę. To te, co mają duże napisy Grzędowicz albo Orbitowski - bo wstępy napisali :P


Dokładnie. Ja wywnioskowałem z tego, że wstępy są najciekawszą częścią zbiorów i ominąłem je wieeeelkim łukiem. Mam alergie na takie zagrywki wydawców.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Carmilla 
gołąbeczka


Posty: 500
Skąd: z miasta
Wysłany: 2009-05-09, 21:16   

czytałam tylko Pokój do wynajęcia, choć miejskie legendy głoszą, że Trupojad lepszy. Z Trupojada to się tylko z opowiadaniem Małeckiego zapoznałam - jak najbardziej OK. Właściwie, gdyby Przemytnika cudu, chciał zacząć tak, jak Błędy - czyli od paru opowiadań, to Opowieść oszusta mogła by być jednym z tych opowiadań :mrgreen:
Pokój do wynajęcia przeczytałam bez szczególnych zachwytów. Musiałam sięgnąć po książkę, żeby przypomnieć sobie choć tytuły opowiadań, bo żadne nie utkwiło mi w pamięci. Patrząc w spis treści powiedzieć mogę, że chyba najbardziej przypadła mi do gustu Królowa jednego wieczoru Pawła Dałka. Z tym że to, że to opowiadanie mi się spodoba wiedziałam z góry - autor je wcześniej opublikował na HO i już wtedy to było jedno z moich ulubionych.
W sumie tuż po lekturze na jednym forum omówiłam ten zbiór opowiadanie po opowiadaniu, ale czemuś mam awersję do kopiowania własnych postów z jednego forum na drugie, a i do choćby skróconej lektury opowiadań nie chce mi się wracać. Generalnie o całości powiedziałabym: przeczytać można (jak kto lubi horror - to przeczytać warto), ale nie byłabym taka pewna czy kupować też warto. Sama kupiłam, nie żałuję, ale mimo sympatii do kilku autorów, nie namawiałabym usilnie do zakupu. A, dla jasności - to wszystko tylko o Pokoju do wynajęcia, o Trupojadzie się wypowiem jak go kiedyś przeczytam
_________________
Recedite plebes! Gero rem imperialem
 
 
cedro 

Posty: 16
Wysłany: 2009-06-14, 13:30   

Trupojad lepszy. Tzn. Pokój do wynajecia ma kilka światnych opowiadań i kilka naprawde dobrych ale reszta jest już raczej przeciętna, albo po prostu nie przypadła mi do gustu.
Natopias w trupojadzie jest tak, że wiekszość trzyma wysoki poziom (chociaz i tutaj są wyjątki) Bardzo klimatyczne, antologia wyczerpuje większość horrorowych schematów i są one całkiem dobre.
Czy kupować czy bnie to juz inna kwestia, ale i tak myslę, że jak na to co było wczesniej to obie antologie to baaaardzo duży krok na przód.
_________________
http://horrorstory.blox.pl/html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15