FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-01-23, 14:37   

A propos nienawisci... https://www.rp.pl/article/20190122/KRAJ/190129838

Cytat:
Zwolennicy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia wobec zwolenników PiS niż na odwrót. W większym stopniu ich dehumanizują i mają do nich mniejsze zaufanie, przy czym sami są błędnie przekonani, że są bardziej dehumanizowani przez swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej – wynika z analizy Centrum Badań nad Uprzedzeniami Uniwersytetu Warszawskiego (...)

Postawy zwolenników partii opozycyjnych wobec zwolenników PiS są bardziej negatywne niż postawy zwolenników PiS wobec zwolenników opozycji – wyborcy partii opozycyjnych żywią bardziej negatywne uczucia, w większym stopniu dehumanizują i mają mniejsze zaufanie do swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej (...)

Zwolennicy partii opozycyjnych uważają, że są bardziej nielubiani przez swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej;

Zwolennicy partii opozycyjnych uważają, że są bardziej dehumanizowani przez swoich oponentów politycznych niż zwolennicy partii rządzącej (...)

Zwolennicy PiS mają częstszy kontakt ze zwolennikami opozycji niż zwolennicy opozycji ze zwolennikami PiS;

W grupie zwolenników PiS kontakt ze zwolennikami opozycji wiąże się z pozytywnymi postawami wobec nich – im częstsze są interakcje z wyborcami partii opozycyjnych, tym cieplejsze są uczucia żywione wobec tej grupy, większe zaufanie wobec jej członków oraz mniejsza dehumanizacja;

Efekty kontaktu z oponentami politycznymi są znacznie słabsze w grupie zwolenników opozycji; kontakt ze zwolennikami PiS-u wiązał się z większym zaufaniem wobec tej grupy, ale tylko u tych wyborców partii opozycyjnych, którzy nie postrzegali swoich postaw w kategoriach moralnych. U osób, które swój stosunek do oponentów widziały jako kwestię moralności, kontakt ze zwolennikami PiS-u wiązał się z mniejszym zaufaniem wobec tej grupy.

Nie wklejam tego dla ogolnej symetrii, sam uwazam ze w mediach to oboz rzadzacy przekroczyl wczesniejsze granice. Wklejam to jednak dla symetrii w samym spoleczenstwie.

Byc moze warto zreflektowac wlasny stosunek do zwolennikow innych opcji politycznych, a nie arbitralnie zakladac, ze "mnie ten problem nie dotyczy, tylko ich" albo uznawac, ze "usprawiedliwia mnie wyzszosc intelektualna i racja moralna".
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-01-23, 21:50   

Wyszło na jaw, jakiej partii i jakiego modelu ustrojowego zwolennikiem jest Stefan Wilmont, który zamordował Adamowicza.
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-pawel-adamowicz-nie-zyje/aktualnosci/news-tvn24-sluzby-wiedzialy-o-pogladach-politycznych-stefana-w,nId,2798465
Cytat:
"W dniu 03.12.2018 r. skazany wezwany na rozmowę stwierdził, że wyjeżdża z województwa pomorskiego bo tutaj rządzi 'Platforma'. Po opuszczeniu zakładu karnego zamierza udać się na lotnisko, a gdyby nie udało mu się kupić biletu na samolot, to uda się na dworzec PKP i wyjedzie do innego województwa, gdzie rządzi PiS, bo jest zwolennikiem PiS-u, cyt. słowa skarżonego 'chciałbym, by Jarosław Kaczyński został dyktatorem'. Zamierza być bezdomnym, mieszkać po ośrodkach dla bezdomnych i jeździć pociągami po kraju. Do województwa pomorskiego nie będzie przyjeżdżać, bo to 'siedlisko Platformy'" - czytamy w notatce dyrektora więzienia

O co zakład, że w TVPiS to przemilczą?
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-01-23, 21:59   

Przemilczą i bardzo słusznie, bo to brzmi jak jakiś, zresztą bardzo typowy dla tej stacji, wyjęty z dupy "news". Treść tej rzekomej notatki brzmi tak absurdalnie, że tylko dziennikarze TVN mogli to zaserwować z pełną powagą. Pewnie zaraz się okaże, że zlecenie na Adamowicza przekazał sam Jarosław, ucztujac jednocześnie z nazistami przy wafelkach, a potem wszyscy razem poszli polować na dziki.

Ale co tam, najważniejsze, że spirala się kręci i rycie ludziom mózgów przed wyborami trwa w najlepsze. Żona Adamowicza też stwierdziła, że Wilmont był faszerowany TVPisowską propagandą, chociaż rzecznik więziennictwa oficjalnie zdementował, jakoby w zakładzie karnym była nadawana reżimówka. Ech. :)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-23, 22:51   

Żona juz kręci interesy. Umarł król, niech żyje król.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-01-24, 07:33   

Crozier napisał/a:
Żona Adamowicza też stwierdziła, że Wilmont był faszerowany TVPisowską propagandą, chociaż rzecznik więziennictwa oficjalnie zdementował, jakoby w zakładzie karnym była nadawana reżimówka. Ech. :)

Byłbym zdziwiony, gdyb w państwowym więzieniu nie była nadawana reżimowa tuba propagandowa.
Przecież po zmianie władzy Ministerstwo (nie)Sprawiedliwości okroiło tytuły, które mogą być prenumerowane w sądach i prokuraturach. I wstawiło nowe, takie prawnicze gazety jak "Sieci", "Gazeta Polska" i "Nasz Dziennik".

I teraz mam uwierzyć, że w więzieniach nie było TVP? Byłby to ewenement. Odważny ten dyrektor, że nie pozwolił więźniom oglądać przekazów z głowy Jarosława.

W wywiadzie żona Adamowicza powiedziała o czymś więcej niż nagonki ze strony antysemickiej TVP. Powiedziała o nękaniu przez różne służby, o prześwietlaniu majątków nie tylko ich, ale i najbliższej rodziny, o strachu przed wtargnięciem do domu o 6 rano zamaskowanych policjantów. O tym, że zgodziła się na kandydowanie męża pod warunkiem, że córka wyjedzie z kraju.

Dla was może brzmi to absurdalnie, ale w tym kraju taka jest rzeczywistość każdego, kto podpadnie tej władzy.

Ale bawmy się, jest najlepsza Polska po 1989 r. Nic złego się nie dzieje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-01-24, 08:35   

Romulus napisał/a:
Powiedziała o nękaniu przez różne służby, o prześwietlaniu majątków nie tylko ich, ale i najbliższej rodziny


Nie żeby coś ale prześwietlanie majątków polityków i ich najbliższej rodziny to akurat dobre działanie wpisujące się w walkę z korupcją, tzn fajnie by było żeby jeszcze rządzących ktoś sprawdzał, ale to chyba akurat zadanie dzisiejszej opozycji na przyszłość.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-24, 09:55   

ale ja nic złego nie widzę w tym że działania antykorupcyjne prześwietlają takich ludzi jak Adamowicz. Z własnego podwórka wiem że najlepsze wały kręci się w dużych miastach.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-01-24, 10:49   

Crozier napisał/a:
to brzmi jak jakiś, zresztą bardzo typowy dla tej stacji, wyjęty z dupy "news".

Twierdzisz, że to fake news?
To TVN24 już przedtem podawał podobne fake newsy?
Romulus napisał/a:
teraz mam uwierzyć, że w więzieniach nie było TVP? Byłby to ewenement. Odważny ten dyrektor, że nie pozwolił więźniom oglądać przekazów z głowy Jarosława.

Tym bardziej że np. dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb w 2016 wydał polecenie: "Polecam, aby podstawowym źródłem informacji pozyskiwanych z mediów w codziennej działalności służbowej były programy telewizji publicznej, w szczególności TVP Info."
Całkiem prawdopodobne, że inne służby dostały podobne wytyczne.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-24, 11:18   

ogólnie to TVN to oczywiście mniej fejkowa TV niż chyba TVP - ale ogólnie wpisuje się w nasz pejzaż społeczno-polityczny


zabójstwo Adamowicza, owszem tragiczna sprawa, ale... trafiło na gościa mającego sporo za uszami. Nie żeby to było jakaś okoliczność... ale jakoś zawsze mniej mię żal gdy trafia na polityka
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-01-24, 11:37   

W Polsce w ogóle wystarczy umrzeć żeby mieć wszystkie grzechy publicznie odpuszczone, skoro nil nisi bene. Pisało się hagiografie Kaczyńskiemu, pisze Adamowiczowi, a jak kto nieśmiało bąknie że świętej pamięci zmarły nie był taki świętej pamięci to na pewno jest gorszym sortem/Sorosowym najmitą/lewakiem/prawakiem/ruskim trollem i wodą na młyn odwetowców z Bonn. Przez wzgląd na rodzinę warto uszanować żałobę, ale kręcenie bajeczek o wujku Pawle albo Lechu, prezydencie Tysiąclecia to zasadniczo jest średni pomysł.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-01-24, 12:31   

Już kilka razy, od różnych osób, słyszałem teorię że sprawa musiała dotyczyć bardziej biznesu niż polityki (aczkolwiek why not both?), a morderca był płatnym cynglem. Brzmi jak kolejna teoria spiskowa, ale to trochę jak z Kulczykiem. Trudno uwierzyć w najprostszą wersje wydarzeń.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-01-24, 13:24   

Ze w tym kraju nawet Kulczyk nie dozywa emerytury? Albo ze jednak trzeba bylo mu isc na NFZ?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-01-24, 13:41   

Że Kulczyk przedostał się na tamten świat z czyjąś pomocą, z czyjejś woli. Serio, zaskakująco wielu znajomych wierzy, że coś jest na rzeczy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2019-01-24, 13:45   

Wiem, wiem, ja pisalem o tych najprostszych wyjasnieniach. Faktycznie to tak nieprawdopodobne, ze az groteskowe, ze grubo oplaceni topowi specjalisci ze swietnej prywatnej kliniki cos zjebali albo nie ogarneli malej komplikacji w prostym zabiegu. A w radomskim szpitalu na NFZ by mu dobrze zrobili.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-01-24, 13:47   

Z drugiej strony zacytuję moją ciotkę: "No i chuj, zdarza się".
Ano zdarza się.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-01-24, 14:15   

MrSpellu napisał/a:
Że Kulczyk przedostał się na tamten świat z czyjąś pomocą, z czyjejś woli. Serio, zaskakująco wielu znajomych wierzy, że coś jest na rzeczy.



bliżej mi do teorii że tak po prawdzie to on tam machnął operację plastyczną i sfingował swoją śmierć (toczące się postępowania)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-01-24, 15:07   

MrSpellu napisał/a:
Że Kulczyk przedostał się na tamten świat z czyjąś pomocą, z czyjejś woli. Serio, zaskakująco wielu znajomych wierzy, że coś jest na rzeczy.

Żyjemy w dzikim kraju, który tylko z wierzchu udawał liberalną, zachodnią demokrację. Jesteśmy Rosjanami. Zatem ta wiara to typowo polska rosyjskość.

Trojan napisał/a:
ale ja nic złego nie widzę w tym że działania antykorupcyjne prześwietlają takich ludzi jak Adamowicz. Z własnego podwórka wiem że najlepsze wały kręci się w dużych miastach

Bo i niczego złego w tym nie ma. W normalnym kraju, gdzie władza i służby są kontrolowane. W Polsce nie ma żadnych hamulców i kontroli. I dlatego bez żadnego powodu prześwietla się majątki, robi kipisze o 6 rano itp. Jak pisałem - jesteśmy Rosjanami i przestańmy udawać. ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-01-24, 17:42   

Akurat Adamowicza nie prześwietlano bez powodu, a zaczęto już, zdaje się, za kadencji PO. :)

Poza tym, gadki tej kobiety o tym, że mąż uczył ją i dzeci, jak mają się zachowywać w przypadku najazdu CBA o 6 rano, są tak zabawne, że nawet mi jej trochę szkoda. Uczciwi ludzie nie muszą się przejmować czymś takim.

Tymczasem Onet nieco podkopał newsa TVN-owi, bo w wywiadzie, który przeprowadził ze wspólwiężniem Stefana W., ten stwierdził, że W. najczęściej czytał Angorę i Wyborczą, a wiadomości najchętniej oglądał na Polsacie i TVN właśnie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-01-24, 17:58   

Crozier napisał/a:
Poza tym, gadki tej kobiety o tym, że mąż uczył ją i dzeci, jak mają się zachowywać w przypadku najazdu CBA o 6 rano, są tak zabawne, że nawet mi jej trochę szkoda. Uczciwi ludzie nie muszą się przejmować czymś takim.

Znowu chyba nie wiesz, w jakim kraju żyjesz. Uczciwi ludzie nie mają się czego obawiać? A w szczególności wizyty CBA o 6 rano?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-01-24, 18:15   

Na pewno nie na tyle, żeby instruować własną żonę i dzieci, co robić w przypadku takiej wizyty. Ale pewnie, lepiej udawać, że Adamowicz był cool, bo taki postępowy i nowoczesny, a teraz to już w ogóle święty.

No chyba, że ty żyjesz w jakimś irracjonalnym strachu cały czas, że Kaczyński się na ciebie uweżmie, bo zdaje się że to dość popularny objaw paranoi wśród zwolenników opozycji.

I nasraj więcej tych emotek, na pewno wtedy wydasz mi się bardziej przekonujący.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2019-01-24, 18:40   

W kraju, w którym władza robi spektakl z zatrzymania ku uciesze gawiedzi trudno udawać, że ludzie uczciwi nie mają się czego obawiać. Oczywiście, że mają.

A nawet jeśli są nieuczciwi, to władza nie ma prawa ich traktować jak zabawek. Zatrzymano kiedyś Dodę - czegokolwiek by nie zrobiła, nic nie stało na przeszkodzie, aby wysłać jej wezwanie do stawiennictwa. Zatrzymano w świetle fleszy partyjnych mediów jakiegoś wiceministra podejrzewanego o rzekome przekręty na VAT-cie. Można było wysłać wezwanie.

Ale nie w Polsce. W Polsce, jak w Rosji, obywatel jest przedmiotem, a nie podmiotem.

Zatem spoko, uważaj się za uczciwego człowieka i żyj w przekonaniu, że nic ci w związku z tym nie zrobią. Grunt to dobre samopoczucie.

Z Konstytucji trzeba wywalić prawo do prywatności. Uczciwy człowiek przecież nie ma się czego bać.

W zasadzie, trzymając się twoich poglądów, w ogóle nie są potrzebne żadne kontrolne mechanizmy wobec władzy. Uczciwym ludziom nic przecież nie grozi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-01-24, 18:58   

Crozier napisał/a:
Poza tym, gadki tej kobiety o tym, że mąż uczył ją i dzeci, jak mają się zachowywać w przypadku najazdu CBA o 6 rano, są tak zabawne (...)

Gratuluję poczucia humoru.

A poza tym: wiesz, że Twój wpis jest seksistowski?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-01-24, 19:58   

@Romulus, nie histeryzuj.

@Beata, a dziękuję. I nie, nie wiem, ale pewnie zaraz mi zaserwujesz wykład, który jeszcze bardziej poprawi mi humor.

:)
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2019-01-24, 20:08   

Romulus napisał/a:

Ale nie w Polsce. W Polsce, jak w Rosji, obywatel jest przedmiotem, a nie podmiotem.


A to tylko tak na dzikim wschodzie czy i na zachodzie np w USA lubią sobie przyaresztować prokuratorzy ludzi w blasku fleszy (ofc jeśli im to może pomóc w reelekcji).

Lepiej żeby o 6 rano do domu wchodzili niż pozwalali takim jak Chrzanowski jeszcze do pracy wrócić i "uporządkować" gabinecik ;)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-01-24, 20:16   

Crozier napisał/a:
ale pewnie zaraz mi zaserwujesz wykład

To nie jest forum wykładowe.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-01-24, 20:33   

W sumie to lepiej, może dzięki temu nie zadławię się kolacją ze śmiechu.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-01-24, 20:39   

Crozier napisał/a:
Uczciwi ludzie nie muszą się przejmować czymś takim.

Twierdzisz, że Władysław Frasyniuk jest nieuczciwy? I że ludzie, którzy ubrali pomniki w koszulki z napisem "Konstytucja" też są nieuczciwi? Przecież oni zostali zgarnięci przez służby o 6 nad ranem jak pospolici bandyci.
Paweł Adamowicz był zaciekłym krytykiem pisowskiej "dobrej zmiany", znienawidzonym przez PiS, Młodzież Weszpolską, ONR i przez reżimowe media. W TVPiS wyemitowano około stu materiałów wymierzonych w Adamowicza właśnie.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-01-24, 20:46   

Pisano także multum artykułów w Gazecie Wyborczej, po tym jak rozstał się z PO. No i?

O Frasyniuku nawet nie zaczynam, bo dla mnie ten człowiek to jest pajac i symbol nieudolności opozycjinistów w kreowaniu się na ofiary reżimu.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2019-01-24, 22:23   

Crozier, po pierwsze, nie odpowiedziałeś na moje pytanie, czy uważasz, że Frasyniuk i ludzie, którzy ubrali pomniki w koszulki z napisem "Konstytucja", są nieuczciwi, a po drugie, odróżnij krytyczne artykuły o Adamowiczu z np. Wyborczej do szczucia na niego w reżimowej telewizji.
PiS to najbardziej mściwy gang w Europie i raczej nikogo by nie zdziwiło, gdyby Adamowicz został zgarnięty z domu o 6 nad ranem tak jak inni głośni przeciwnicy pisowskiej "dobrej zmiany".
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2019-01-24, 22:39   

Tak, Frasyniuk, biedy opozycjonista i uciskany przez reżim bohater, jest nieuczciwy, bo nie stawił się na wezwanie prokuratora, w związku z tym został doprowadzony siłą na przesłuchanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13