FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[UW] Jeff VanderMeer
Autor Wiadomość
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-03, 19:31   

Po lekturze Fincha dochodzę do wniosku, że wolę wcześniejsze odsłony Ambergris. Kiedy Szare Kapelusze były owiane tajemnicą i mimo upływu czasu niewiele było o nich wiadomo. Niewiedza tylko potęgowała niepokój i poczucie zagrożenia. A teraz kiedy wiele rzeczy zostało wyjaśnionych... straciło to swój urok. Miasto zostało pozbawione swojego specyficznego klimatu, który był zbudowany przez dwie poprzednie książki.

I jeszcze wiadomość, że VanderMeer pomysł z Ambergris chce ciągnąć dalej, ileż można? ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-04-03, 19:37   

A czytałaś nad czym chce się skupić? Mnie się wydaje, że temat ciekawy wybrał.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-03, 19:47   

Dokładnie doczytałam dopiero teraz, ale i tak nie zmienia to mojego nastawienia. Wolałabym coś zupełnie nowego i innego od Ambergris.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-04-03, 19:50   

Wcześniej będą jeszcze jakieś dwa większe projekty, pewnie kilka antologii, jakieś opowiadania. Myślę, że przez te kilka lat bardzo dużo może się zmienić i z pierwotnego planu niewiele może zostać. Howgh.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-04-03, 20:18   

Dzisiaj mi mówił dlaczego zdecydował się na wyjaśnienie wielu rzeczy w "Finchu". Za kilka dni będzie wywiad na Katedrze, więc będzie można o tym przeczytać. A nowa powieść (graficzna) za jakieś 4-5 lat ma się ukazać.
_________________
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-08, 20:55   

Sharin podzielił się wrażeniami z lektury Fincha :)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
raya 


Posty: 2
Wysłany: 2011-04-14, 18:36   

Jak na razie przeczytałam tylko "Podziemia Veniss", jeszcze nie miałam okazji zabrać się za "Fincha", ale już wkrótce...może. "Podziemia Veniss" bardzo mnie oczarowały. Te emocje podczas czytania, wyobrażenie świata. Po skończeniu książki, nie miałam pojęcia co się właściwie stało, po prostu byłam w takim szoku. Niesamowita książka i niesamowity pisarz. :)
_________________
http://radosnastronazycia.blogspot.com/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2011-04-14, 19:19   

Najpierw przeczytaj "Miasto szaleńców i świętych" a potem "Shriek: Posłowie". Mimo że "Finch" nie jest ich prostą kontynuacją, to bez ich znajomości, nie ma co wcześniej zaczynać lektury tej powieści.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-04-14, 19:52   

A tu wywiad z Jeffem VanderMeerem.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2011-04-14, 20:41   

Cytat:
Najpierw przeczytaj "Miasto szaleńców i świętych" a potem "Shriek: Posłowie". Mimo że "Finch" nie jest ich prostą kontynuacją, to bez ich znajomości, nie ma co wcześniej zaczynać lektury tej powieści.

A ja mimo wszystko zacząłem, jedynie z pobieżną znajomością "Miasta" (a przynajmniej wczesnej historii Ambergis, więcej jakoś nie mogłem się zmóc) i Finch bardzo mi się podobał. :)
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-04-14, 20:54   

Można, ale potem tracisz wiele ze "Shrieka", nie ma już takiej frajdy podczas lektury tej książki.
_________________
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-05-17, 04:54   

Ostatnio zafundowałam sobie podwójne spotkanie z VanderMeerem. Weszłam w świat Ambergis, zaczynając chronologicznie, czyli od "Miasta szaleńców i świętych", a następnie z dużą przyjemnością pozwoliłam się uwieść Janice Shriek w "Shriek: Posłowiu". Pierwsza książka, mimo że cały czas we mnie gdzieś drga i powraca, podczas czytania mnie umęczyła. Może nie byłam przygotowana na jej wielostopniową, ale też poszatkowaną formę. Dlatego moja ocena tej pozycji jest niższa niż bardziej tradycyjnej opowieści o rodzeństwie Shrieków. Choć, gdy zabiorę się za recenzję, co planuję w ciągu tygodnia, góra dwóch to zapewne wyjdzie mi o wiele bardziej pochlebna w opisie niż ocenie.
Uważam spotkanie z autorem za wielce udane, kolejny raz potwierdziła się też jakość Uczty Wyobraźni. Jak trochę ochłonę od świata Szarych Kapeluszy, a słowo grzyb przestanie mnie przerażać, to zabiorę się za "Fincha".
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-05-17, 07:32   

Urshana napisał/a:
Jak trochę ochłonę od świata Szarych Kapeluszy, a słowo grzyb przestanie mnie przerażać, to zabiorę się za "Fincha"
A nie lepiej mieć cały horror za sobą na raz, po co fobię rozpalać od nowa za jakiś czas?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-07-04, 21:26   

Długo się do napisania kilku słów zabierałam, ostatnio tak mi jakoś wychodzi z opóźnieniem. Oto mój krótki komentarz do Shriek: Posłowia .
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2011-08-18, 13:28   

Vandermeer się rozkręca. W listopadzie publikuje bardzo ciekawą antologię pt. "Weird".

Jak czytamy w wywiadzie dla Zaginionego Almanachu: "Kończymy prace nad liczącym siedemset pięćdziesiąt tysięcy słów, tysiąc pięćset stron, sto dwadzieścia opowiadań i mającym stuletnią retrospektywę zbiorem “Niesamowite”, który wydawnictwo Atlanctic opublikuje w listopadzie tego roku. Zawiera on wszystkich: od Lovecrafta do Mieville’a. Od Shirley Jackson po Stefana Grabińskiego, od Kelly Link do Brunona Schulza, po Bena Okri do Neila Gaimana, I jeszcze więcej".
(Link do wywiadu: http://zaginionyalmanach....ego-tamta.html)

Link do bloga Jeffa ze spisem większości opowiadań: http://www.jeffvandermeer...sons/#more-9368
Strona wydawcy: http://www.atlantic-books...=1&edition=2849

Antologia potężna i olbrzymia, opowiadania świetne. W ogóle sam pomysł na taki przekrój jest niesamowity. Pod względem tematu chyba też nic podobnego na rynku się nie ukazało.
Z chęcią przeczytam to jak wyjdzie, a może jakiś wydawca skusi się też na wydanie tego u nas?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-08-18, 13:31   

//slina
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-18, 13:35   

Bardzo wątpliwe, żeby którykolwiek z polskich wydawców na poważnie zainteresował się tą antologią.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2011-08-18, 13:44   

Niestety tak. Chociaż jeżeli wydano Steampunk, to może ktoś wyda i to? Uważam, że akurat ta antologia Weird miałaby szersze grono odbiorców niż Steampunk i byłaby większym "wydarzeniem czytelniczym: :-P
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-18, 14:53   

Ależ ja się z Panem zgadzam, natomiast... głównym problemem jest duża objętość i to niezależnie od tego, czy kniga zostałaby podzielona na części. Angażowanie się danego wydawcy w taki projekt wiąże się z większym ryzykiem i chyba kosztami, a skoro ma pod ręką powieści/cykle powieściowe...
Poza tym: kto? MAG ma zawalony/napięty plan/szkic wydawniczy i przesuwa terminy wydań jakby częściej niż poprzednio, Solaris ma swoje "Kroki w nieznane" i inne zbiory opowiadań, Ars Machina dopiero delikatnie się rozkręca... Szczerze pisząc, nie widzę potencjalnych chętnych na inwestycję. ;)
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2011-08-18, 15:02   

Racja racja, może w przyszłości. Przecież do tej pory nie doczekaliśmy się nawet wydania antologii The New Weird, nie mówiąc o tej. Liczę, że może jakiś wydawca za kilka lat przeczyta mój post i wtedy się skusi ;) :-P
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
CezarIXen 


Posty: 49
Wysłany: 2011-08-18, 15:54   

Bynajmniej jakby już wydali to w jednym tomie, to cena może wtedy delikatnie mówiąc, nie zachęcać... Choć i tak lepiej to niż kilka tomów i każdy po 40 zł...
I Choć się na tym nie znam to według mnie ,,rakietowe szlaki" to podobny zabieg tylko na mniejszą skale i okres obejmujący, więc może jakieś wydawnictwo będzie chciało spróbować sprzedać taką antologie, żeby konkurować z Solarisem...
Ja sam bym takiemu wydawnictwu kibicował...i oczywiście zakupił
Choć i tak mimo wszystko musielibyśmy trochę poczekać..
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2011-08-19, 11:22   

CezarIXen napisał/a:
Bynajmniej jakby już wydali to w jednym tomie, to cena może wtedy delikatnie mówiąc, nie zachęcać... Choć i tak lepiej to niż kilka tomów i każdy po 40 zł...
I Choć się na tym nie znam to według mnie ,,rakietowe szlaki" to podobny zabieg tylko na mniejszą skale i okres obejmujący, więc może jakieś wydawnictwo będzie chciało spróbować sprzedać taką antologie, żeby konkurować z Solarisem...
Ja sam bym takiemu wydawnictwu kibicował...i oczywiście zakupił
Choć i tak mimo wszystko musielibyśmy trochę poczekać..


Wyszło mi, że gdyby ta książka miała nakład 3000 egzemplarzy, miękką oprawę i kosztowała 150 PLN, po sprzedaniu wszystkiego zarobilibyśmy około 16000 PLN :) . Inwestycja bez praw autorskich (przekład, druk, okładka, redakcja, korekta) wyniosłaby około 140000 PLN. Dla zainteresowanych dodam, że Weird jest ponad dwa razy większe od Cryptonomiconu Stephensona.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-19, 11:31   

Panie Andrzeju, gdybyście np. podzieli tę księgę na trzy lub cztery części i każda z nich kosztowałaby około 40-45 zł, to czy projekt miałby choć mikroskopijną szansę powodzenia/wydania w MAG-u? ;)
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-08-19, 11:45   

AM napisał/a:
Wyszło mi, że gdyby ta książka miała nakład 3000 egzemplarzy, miękką oprawę i kosztowała 150 PLN, po sprzedaniu wszystkiego zarobilibyśmy około 16000 PLN :) . Inwestycja bez praw autorskich (przekład, druk, okładka, redakcja, korekta) wyniosłaby około 140000 PLN. Dla zainteresowanych dodam, że Weird jest ponad dwa razy większe od Cryptonomiconu Stephensona.
Tiaaaa, ja bym kupił, ale nie łudzę się, że znajdzie się jeszcze 2999 takich samych pasjonatów. Pozostaje tylko odkurzyć plany podszlifowania angielskiego i czekać na oryginał...
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2011-08-19, 11:50   

ASX76 napisał/a:
Panie Andrzeju, gdybyście np. podzieli tę księgę na trzy lub cztery części i każda z nich kosztowałaby około 40-45 zł, to czy projekt miałby choć mikroskopijną szansę powodzenia/wydania w MAG-u? ;)


Nie. W mojej poprzedniej wypowiedzi najistotniejsza jest wzmianka o sprzedaniu 3000 egzemplarzy (nie wierzę w lepszy wynik niż 2000, a najbardziej prawdopodobny jest w przedziale 1000-1500 ), ale może w FS byłoby to realne... z Weird spokojnie da się zrobić 8 tomów po 35 PLN ;) .
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-19, 11:53   

AM napisał/a:
z Weird spokojnie da się zrobić 8 tomów po 35 PLN ;) .


Dla mnie pasuje. :-)

Mag_Droon --> Trzeba jeszcze tylko znaleźć 2998 pasjonatów. :-P
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-08-19, 12:09   

AM napisał/a:
Wyszło mi, że gdyby ta książka miała nakład 3000 egzemplarzy, miękką oprawę i kosztowała 150 PLN, po sprzedaniu wszystkiego zarobilibyśmy około 16000 PLN :) . Inwestycja bez praw autorskich (przekład, druk, okładka, redakcja, korekta) wyniosłaby około 140000 PLN.
The Third Bear VanderMeera chyba jest tańszy? A grupy potencjalnych klientów pewnie się pokrywają. Szkoda, że nie wyszło puszczenie tej książki z Finchem.


AM napisał/a:
że Weird jest ponad dwa razy większe od Cryptonomiconu Stephensona.
To nawet bym zrozumiał podzielenie na dwa tomy i cenę Cryptonomiconu przy każdej części. To i tak jest dużo mniej niż 8 x 35zł.


2997
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2011-08-19, 12:11   

toto napisał/a:
The Third Bear VanderMeera


O! Zapomniałem o tym. Kupuję w ciemno jak wyjdzie ;)

2996 :-P
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-08-19, 12:15   

Za 150 zł to ja podziękuję, kupię taniej oryginał jakby co :P
_________________
 
 
CezarIXen 


Posty: 49
Wysłany: 2011-08-19, 12:22   

Ja bym nawet za 200 kupił, choć jestem na Polską wersje skazany, bo angielskiego to ja nie znam... //mur

2995
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13