FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Thorgal
Autor Wiadomość
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-01-08, 16:13   

1. Cholera ich wie tak naprawdę, nie jest powiedziane gdyby van Hamme'owi wychodziło i się chciało, to by współpracy dalej nie ciągnęli. a Rosiński zmieniał technikę tworzenia kilka razy w ciągu serii, więc akurat to powodem raczej być nie mogło.
2. Toz to napisałem.
3. Nie zrezygnować, a odsunąć go na zasłużoną emeryturę. Mógł się pojawiać czasem, ale oni znowu ciągają go na misję po świecie. Zupełnie, jakby nie potrafili wykreować silnej postaci Jolana i musieli cały czas odwoływać się do legendy.
4. Kreska dla mnie to ogólne określenie - coś jak język w przypadku literatury.
5. No jest lepsza.
6. Szczerze powiedziawszy, to z tego komiksu pamiętam tyle... że go czytałem. Złe wyparłem?
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2009-01-08, 16:35   

Shadowmage napisał/a:
1. Cholera ich wie tak naprawdę, nie jest powiedziane gdyby van Hamme'owi wychodziło i się chciało, to by współpracy dalej nie ciągnęli. a Rosiński zmieniał technikę tworzenia kilka razy w ciągu serii, więc akurat to powodem raczej być nie mogło.

Ponoć van Hamme skończył z pisaniem scenariuszy do większości tworzonych przez siebie serii - jedyny wyjątek to "Largo Wiche". Chociaż nie wiem czy w tym wypadku nie chodzi o książki.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Death


Posty: 3
Wysłany: 2009-01-08, 18:46   

Rosiński mówił w Łodzi, że Van Hamme skończył pisać scenariusze do 3 starych serii bo chciał mieć więcej czasu dla siebie (czyt. chciał odpocząć) ale nie wyszło gdyż podjął się pisania scenariuszy do 4 nowych serii + jakieś inne projekty (filmowe?) i ma teraz więcej pracy niż wcześniej ;)
_________________

 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-29, 06:59   

Przeczytałam w końcu Tarczę Thora i nie żałuję, że tak późno. Wrażenia: długo sobie Thorgal nie poodpoczywał oraz przed nami kolejne 10 albo więcej tomów. >.< No i czemu Ariccia tak zbrzydła?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2009-06-29, 07:02   

Elektra napisał/a:
No i czemu Ariccia tak zbrzydła?

"Uroki" macierzyństwa :mrgreen: Szczególnie z taką bandą dzikusów z Przeznaczeniem :-) i mężem, który, jak mesjasz, musi ratować wszystko, co się rusza i ma kłopoty.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2009-06-29, 07:11   

Romulus napisał/a:
"Uroki" macierzyństwa

Ale do tej pory się trzymała bardzo dobrze, do kilku ostatnich tomów. Mimo przejść. A po wieku Louve można wnioskować, że ostatnio aż tak wiele lat nie minęło. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-01-15, 21:46   

:shock: Aż strach się bać http://www.stopklatka.pl/...ie.asp?wi=62351
Mam nadzieję, ze na dobrych chęciach sie skończy, bo nie widzę tej ekranizacji.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2010-01-15, 21:52   

Tak jak ktoś napisał w komentarzach: "pitbull to jeden z lepszych polskich seriali". Zgadzam się bo zarówno film jak i serial były całkiem znośne.
Natomiast jak widzę reklamę "Ciacha" przed seansem w kinie to mnie krew zalewa, moja żona dostaje mdłości a koleżanka obok mdleje O.o

Thorgal? Oby nie.
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-02-01, 13:24   

A tutaj taka ciekawa informacja.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
MORT
in emergency brea...


Posty: 1905
Wysłany: 2010-02-01, 13:53   

O! Uniwersum się rozrasta. Ciekaw jestem jak jego rysunki będą się wtapiały w klimat dotychczasowej serii.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-02-01, 16:23   

Ciekawe jak z kreską :) - ja tam jednak jestem do Rosińskiego przyzwyczajony... ale myślę, że jako nałogowiec komiksowy i tak łyknę całość Kriss ; )
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-02-01, 16:42   

Kolejny tom serii ma się nazywać "Bitwa o Asgard" i ma się ukazać w czerwcu, ale to nic pewnego. Słyszałem też o listopadzie. Na zachętę pierwsze plansze http://www.lematin.ch/files/imce/thor.jpg
Sporo wiadomości o świecie Thorgala
A komiks o Kriss pewnie kupie, tak jak kolekcjonuje poboczne albumy "XIII".

ZA WRAK-iem

# Jean van Hamme przygotowuje książkę poświęconą mitologii "Thorgala" – coś na podobieństwo "The XIII Mystery. Dochodzenie". Rysunki do albumu wykonało wielu uznanych autorów, co było pewnym zaskoczeniem dla Rosińskiego, który był przekonany, że innych twórców nie interesuje Thorgal i nie będą chcieli brać udziału w tym projekcie.
# Co się zaś tyczy odpryskowych tytułów do serii o Gwiezdnym Dziecku, prace trwają, ale nastąpiły pewne opóźnienia. Jedno jest pewne: Rosiński, na którego van Hamme scedował opiekę nad całym projektem, będzie chciał kontynuować tworzenie przygód Thorgala, zaś pozostali bohaterowie – jak np. mała Louve w roli "pani lasu" – będą rysowani przez innych artystów.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-02-01, 18:22   

wred napisał/a:
Ciekawe jak z kreską :) - ja tam jednak jestem do Rosińskiego przyzwyczajony... ale myślę, że jako nałogowiec komiksowy i tak łyknę całość Kriss ; )


Jak widać na przykładowych planszach do których link zapodał nieoceniony Tiguś, jest bardzo dobrze z "kreską". :-)

P.S. Ja tam zamiast łykać Kriss, wolałbym ją lizać. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2010-02-01, 19:13   

Cholercia... ciągle myślę nad tym Thorgalem i apetyt rośnie;) ale nie wiem które wydanie... bardziej by mi pasowało to pierwsze... W sumie nie ważne jakie, ważne że w ogóle zacznę zbierać ;)
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-02-01, 19:28   

MarcinusRomanus napisał/a:
Cholercia... ciągle myślę nad tym Thorgalem i apetyt rośnie;) ale nie wiem które wydanie... bardziej by mi pasowało to pierwsze... W sumie nie ważne jakie, ważne że w ogóle zacznę zbierać ;)


Pierwsze? Zatem wolisz stare i wyblakłe kolory? :shock: Weź se może porównaj/przekonaj się na własne oczy jak wyglądają wydania: pierwsze i ostatnie... Nawet ślepy zauważy, że nowe prezentuje się o wiele lepiej. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-02-01, 19:57   

Najlepsze graficznie (dla mnie) były dla mnie tak od "Łuczników" do "Wilczycy". Fabularnie zresztą też...
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-02-01, 21:35   

Shadowmage napisał/a:
Najlepsze graficznie (dla mnie) były dla mnie tak od "Łuczników" do "Wilczycy". Fabularnie zresztą też...

Nie zapominaj o trylogii "Brek Zarith" - kawał dobrego komiksu. Te zwierciadła Archimedesa... A "Wilczyca" to faktycznie ostatni dobry "Thorgal' - póxniej to już tylko odcinanie kuponów.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-02-02, 08:33   

W sumie zgadza się, te trzy też były bardzo fajne, ale czytałem je nieco później, więc słabiej zapadły mi w pamięć.
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-02-02, 10:50   

Shadowmage napisał/a:
W sumie zgadza się, te trzy też były bardzo fajne, ale czytałem je nieco później, więc słabiej zapadły mi w pamięć.


Zdawać by się mogło, że jak się czyta później, to w pamięci powinny być świeższe wspomnienia niż w przypadku pozycji wcześniejszych. Dziwne... ;)

Chyba najwyższa pora sobie lepiej przypomnieć i powstrzymać choć na chwilę postęp(y) sklerozy. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-02-02, 13:01   

Chodzi o to aesiksiku, że bądąc starszym być może nie wywarły na mnie tak wielkiego wrażenia, jak by to zrobiły, gdybym czytał je będąc młodszym - czyli wtedy, kiedy czytałem Łuczników itp.
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-02-02, 17:45   

ASX76 napisał/a:
Zdawać by się mogło, że jak się czyta później, to w pamięci powinny być świeższe wspomnienia niż w przypadku pozycji wcześniejszych. Dziwne... ;)

Nie zapominajmy, ze te trzy tomy na Polskim rynku pokazały się dopiero po wydaniu "Wilczycy". Ot taki żarcik "Orbity" :mrgreen:
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2010-02-02, 18:56   

Szanowny panie ASX76... U mnie to jest tak, że za jednym razem wolę kupić kilka egzemplarzy ( w starym wydaniu ), a nowe to może, może kiedyś... Za taką stóweczkę i starczy mi na trochę więcej niż na jeden czy dwa dni ;) ... Ale zobaczę jak to będzie i zdecyduję się na nowsze ;) ...

P.S-Po krótkim zastanowieniu, i ponownym zerknięciu na plansze ( w internecie ) stwierdzam, że jednak zakupie w twardej oprawie ;) Sam jestem w szoku.
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-02-02, 19:33   

MarcinusRomanus napisał/a:


P.S-Po krótkim zastanowieniu, i ponownym zerknięciu na plansze ( w internecie ) stwierdzam, że jednak zakupie w twardej oprawie ;) Sam jestem w szoku.


O, widzisz... ;) Jako fan komiksu dysponujący dobrym gustem nie polecałbym Ci złego rozwiązania. Jedyny słuszny wybór to nowe wydanko w twardej oprawie. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MarcinusRomanus 
Centurion


Posty: 407
Skąd: Wielki Rzym
Wysłany: 2010-02-03, 17:16   

Zakupię ten komiks z miłą chęcią ;) Lecz wiem, że srogo mnie to wyniesie... Nawet jeśli będę kupować dalsze numery co jakiś czas ;) Po za tym nie wykluczam również innych komiksów z gatunku fantastyki...
_________________
" Ciemne sprawy najlepiej załatwiać po ciemku " - "Hobbit" J.R.R. Tolkien
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-07-30, 11:14   

W XI w Polsce ukaże się nowy Thorgal/Jolan, a także pierwszy tom cyklu o Kriss
http://komiks.nast.pl/kom...minam-niczego-/
http://komiks.nast.pl/kom...Bitwa-o-Asgard/
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-07-30, 11:29   

Komiks o Kriss może być fajny, natomiast kolejnym odcinkiem o Jolanie nawet sobie głowy zawracać nie będę.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-09-18, 22:30   

Polska okładka albumu "Thorgal: Kris de Valnor":
http://www.komiks.gildia....alnor/1,okladka

Ładna. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-10-25, 18:34   

A tutaj 4 plansze już przetłumaczone - http://www.swiatkomiksu.p...m-o-niczym.html

Byle do 29. listopada :))
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2010-10-25, 20:54   

nie plansze tylko mini obrazeczki ;ppp

nie moge sie juz doczekac :D
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-10-25, 20:58   

Plansze to plansze. W sumie nie wiadomo jakiej wielkości będę te Twoje "mini obrazeczki". :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13