FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Robert M. Wegner
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-07-28, 20:47   

Mag_Droon napisał/a:
Zresztą całe to zdanie (moje) w sumie jest banalne, bo od nastania postmodernizmu demitologizacja mitów, przepisywanie ich na nowo, w nowych scenografiach, obrazoburczo jest na porządku dziennym.

No ba.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Axel 
Original Prankster


Posty: 71
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-07-28, 22:21   

Wow, znalazłem ten temat podczas szperania w necie informacji na temat ewentualnych kontynuacji "Opowieści..." i jestem bardzo (bardzo bardzo) pozytywnie zaskoczony. Jestem wielkim fanem Północy - Południa (mógłbym przytoczyć swoją recenzję książki, ale nie chcę sypać linkami w pierwszym poście na nowym forum ; ) i pomimo tego, że od dawien dawna nie kupiłem żadnej książki okołofantastycznej, to jeżeli tej mi nikt nie podaruje, będzie trzeba to zmienić.

Edit: Dla chętnych, mogę wysłać pw z moją opinią o książce.
  
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-07-28, 23:33   

Daj, chętnie poczytam coś przyjemnego na temat Północy Południa :)
Romulus napisał/a:
Najlepsza polska fantasy od czasów cyklu Brzezińskiej i Sapkowskiego.

Będę cytował ;)
Metzli napisał/a:
Tak się składa, że dopiero niedawno przeczytałam Północ - Południe, klasyczna fantasy, ale jaka dobra

Nie wiem, może mi się wydaje, ale to "klasyczne fantasy" odczytałem jako niejaki negatyw :>
Mag_Droon napisał/a:
Teraz, po lekturze Księgi Wszystkich Godzin Duncana widzę cień podobieństwa między opkiem z Nowe Idzie a KWG (oraz, po chwili namysłu, z wykorzystywaniem podań i mitów u Sapkowskiego w sadze wiedźmińskiej). Zamierzone czy nie? Nieważne, mi to opowiadanie bardzo przypadło do gustu.

Duncana nie czytałem, więc dla mnie to z NW było pod wybitnym wpływem Sapka. Co nie jest niczym złym ;)
martva napisał/a:
A z Fionavarskim Gobelinem nie? :-)

Pierwotnie chciałem się zapytać - gdzie, ale prawdopodobnie chodzi o tkanie historii?
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2010-07-28, 23:49   

Tixon napisał/a:
Nie wiem, może mi się wydaje, ale to "klasyczne fantasy" odczytałem jako niejaki negatyw

Ale "Opowieści..." to klasyczne fantsay więc jak ten fakt może być negatywem?
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-07-29, 17:31   

Zapewne chodziło o sposób konstrukcji zdania - zaskoczenie, że klasyczna fantasy może być dobra.
_________________
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-07-29, 20:42   

Może niezbyt fortunna, ale faktem jest, że przez ostatnie parę lat nastąpiła mała zmiana preferencji czytelniczych.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-07-29, 20:52   

Starzejesz się :P
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2010-07-29, 21:04   

A ja się bardzo cieszę, że lekturę pierwszego tomu mam jeszcze przed sobą. Zakupiony jakiś czas temu czeka cierpliwie na półce, ale już trafił na "krótką listę". Postaram się zdążyć przed tomem drugim. I nie mam nic przeciwko starej dobrej fantasy, choć obecnie zachwycam się l "Hyperionem" czyli czymś zupełnie z innej beczki.
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-07-29, 21:56   

Nie zawiedziesz się Urshana, nie ma szans
No, może nie nastawiaj się tylko na jednolity tekst.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Urshana 


Posty: 745
Skąd: Silesia
Wysłany: 2010-07-29, 22:42   

Ależ ja wiem, że to będzie zbiór opowiadań, z dwóch kręgów i ufam waszej opinii, że są one dobre. Nie ma szans na zawód.
_________________
Między książkami - próby blogowe
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-07-30, 12:51   

Właśnie wracam z Empiku gdzie nabyłem sobie "Północ - Południe".
Zapowiada się wspaniałe czytadło (test otwieram i czytam wypadł na 5+)
Cała zasługa wam przypada bo jeszcze miesiąc temu nie wiedziałem nawet że ktos taki jak Wegner istnieje a co dopiero że tak fajnie pisze. Dzięki :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-04, 23:15   

Coraz bliżej, wiadomo już jak będzie wyglądać okładka, jak również znana jest data premiery :))

http://www.powergraph.pl/...wschod-zachod-2
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Axel 
Original Prankster


Posty: 71
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2010-08-05, 01:22   

Skromna, ale fajna grafika jak poprzednio, aczkolwiek wolałem cieplejszą kolorystykę; )

Edit @Poniżej: Trzymam się zasady, że jeżeli piszę to na wyłączność jakiegoś serwisu/osoby.
  
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2010-08-05, 08:45   

Axel napisał/a:
(mógłbym przytoczyć swoją recenzję książki, ale nie chcę sypać linkami w pierwszym poście na nowym forum ; )

Zawsze możesz wkleić tutaj całą recenzję zamiast linka. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Zamorano 
The Dark Knight ;-)


Posty: 12
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-08-13, 18:18   

Cytat:
Metzli napisał/a:
Aha, i zdecydowanie wolę Północ.
Po pewnym czasie sympatie między północą a południem rozłożyły się po równo (czytaj remis w zmaganiach północ vs. ostatni tekst z południa), wzrósł natomiast apetyt na to co jest "pomiędzy".


Północ ma taki "kresowy" klimat. Jest bardzo okay. Zwłaszcza jak ktoś się wychował niedaleko jakiś gór;-) Ale Południe to niesamowite story, z dużym potencjałem na jeszcze. Konflikty, bohaterowie. Issaram, Venysa, "Gdybyś miała brata dokąd odszedł by po złamaniu własnych mieczy?". Arghhh, czytelnicy chcą jeszcze;-)
Fajnie, że drugi tom prawie w księgarniach.
_________________
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów „ty”, choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.

Strona domowa Stelli i Kamila - recenzje książek
 
 
Sosnechristo 


Posty: 68
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-08-14, 10:51   

No ba, i grubszy będzie od pierwszego :)
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-08-20, 09:13   

Pierwszy fragment "Wschodu" :]
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-08-25, 10:52   

Drugi fragment "Wschodu".
 
 
quart

Posty: 1
Wysłany: 2010-09-01, 07:53   

Panie Robercie, w związku z tym że zagląda Pan tutaj - Gratuluję PIERWSZEGO ZAJDLA zdobytego w Cieszynie .
Teraz chyba nie tylko ja czekam na drugiego w kategorii powieść ;)
 
 
mc 

Posty: 124
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2010-09-01, 14:44   

"Zachód", pierwszy fragment :].
 
 
Robert MW

Posty: 10
Wysłany: 2010-09-02, 10:13   

Dzięki quart :-) , ale za tego Pana masz przechlapane. Serio, całkowicie i na poważnie. A potem najwyżej //piwo .
Pozdrawiam
RMW
 
 
Sosnechristo 


Posty: 68
Skąd: Białystok
Wysłany: 2010-09-02, 15:17   

Zdecyduj się. Przechlapane czy przechlane? ;)
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-02, 20:55   

Swoimi wrażeniami z pierwszego tomu podzieliła się Urshana. Recenzja z drugiego niebawem, bo i premiera niedługo.

A to stopniowe podsyłanie fragmentów przez Michała Cetnarowskiego to wygląda jak jakaś wyrafinowana tortura... Nie mogę się już doczekać tej książki :))
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2010-09-02, 21:05   

MC to wcale nie inicjały tylko skrót od mistrza ceremonii? :P
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-09-02, 21:14   

Coś w tym jest.... //mysli
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15610
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2010-09-02, 21:28   

A z Waszej strony na pewno spam.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-09-02, 21:45   

A ja książkę czytałem i się podobała. Może nie tak dobra, jak pierwszy tom, ale na pewno trzyma poziom i czyta się rewelacyjnie. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że Wegner formę utrzyma, a następne jego teksty pojawią się szybko.
_________________
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-09-02, 21:53   

Podpisuje się pod Shadowem - czyta się doskonale, ale pozostaje pewien niedosyt. Więcej w recenzji.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2010-09-02, 22:02   

Shadowmage napisał/a:
A ja książkę czytałem i się podobała. Może nie tak dobra, jak pierwszy tom

Jestem przeciwnego zdania. Uważam, że jest lepsza.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Robert MW

Posty: 10
Wysłany: 2010-09-02, 22:40   

ShadowmageTigana i MrSpellu dzięki za wstępne opinie :-) Ale ja już siadając do pisania II tomu doskonale zdawałem sobie sprawę z tego, że dla jednych czytelników będzie on lepszy a dla innych gorszy od I. Właściwie wsztystko sprowadza się do tego, czy z opowiadanymi historiami trafiłem w oczekiwania i wyobrażenia odbiorcy, czy nie. Tak naprawdę dla mnie najważniejsze jest, żeby nie zawieść ich całkowicie, nie walnąć pustosłowia, tekstu na "odczep się" będącego tylko wypełniaczem, nabijaczem objętości itp. Mam nadzieję, że udało mi się każde z opowiadań napisać tak, by nawet jeśli miałby ukazać się jako samodzielny tekst, to nie przyniosłoby mi wstydu, a oprócz głównej historii przekazywało także jakiś fragment wiedzy o świecie, jego zwyczajach, religiach, historii itp. Taki był jeden z celów obu ksiażek ;)
Co do niedosytu... Wiem. Stary ze mnie koń więc wiem, ale się nie kajam :mrgreen:
Jakiś czas temu, a dokładniej pona trzy lata temu 16 sierpnia 2007 o 14:51 na forum SFFiH napisałem coś takiego:
Cytat:
Z opowiadaniami meekhańskimi będzie różnie. Mam dość dokładnie przemyślane samo imperium i okolicę. Politykę, intrygi, oddziaływanie religii, rolę bogów, magię, itd. Ale wszystko będzie zależć od opowiadanej historii, np. w następnym opowiadaniu czary właściwie nie występują, bo nie są potrzebne. Wiem dość dokłądnie jakie są zalety i wady czarów aspektowanych, dlaczego imperium je preferuje, skąd się właściwie wzięły różne aspekty Mocy, kim, lub czym byli Niechciani i jakie były prawdziwe przyczyny i przebieg starcia nazywanego oficjalnie Wojnami Bogów. Dlaczego Pomiotnicy ulegają bardzo podobnej przemianie, dlaczego jedne stworzenia z Uroczysk giną poza ich terenem, a inne się adaptują, czym są same Uroczyska, skąd się wzięli Dwukształtni i jeszcze wiele innych rzeczy, których ilość lekko mnie przeraża. I, żeby nie zdradzać zbyt wiele, sytuacja nie jest tak jasna i klarowna jak twierdzą oficjalne religie i historia. Natomiast w opowiadaniach podaję tylko te informacje, które znają, lub do którym zdołają dotrzeć moi bohaterowie.

Jak więc widzicie, dopiero się rozkręcam, ale nie mozna powiedzieć, że kłamię, oszukuję albo jestem niekonsekwentny. Uczciwie ostrzegałem :mrgreen: a jak ktoś nie doczytał...
A kończąc żarty, wiem gdzie jestem, wiem dokąd zmierzam, i wiem, ile drogi przede mną.
Jak macie litość w sercach, to mi współczujcie 8)
Pzdr
RMW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 13