FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Powergraph
Autor Wiadomość
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2011-10-13, 13:35   

Podejrzewam, że będzie raczej przeciętna. Obym się mylił...
 
 
Ard


Posty: 190
Wysłany: 2011-10-13, 13:54   

Na pewno cieszy objętość - 832 strony, z czego pewnie ze 300 Dukaja.
_________________
Teraz rozchodzi się po wszystkich salach, przeganiając zastałą woń dymu, alkoholu i potu, delikatny, mdławy aromat Śniadania: kwiatowy, przenikliwy, zaskakujący bardziej niż barwa zimowego słońca, przejmuje przestrzeń we władanie nie tyle za sprawą swej zwierzęcej ostrości czy natężenia, ile wskutek nader zawiłego wiazania molekuł, współuczestnicząc w sekretnej magii, dzięki której - co nieczęsto się zdarza - Śmierci tak wyraźnie daje się do zrozumienia, żeby się odpierdoliła - T. Pynchon
 
 
CezarIXen 


Posty: 49
Wysłany: 2011-10-13, 14:22   

Jeśli reszta opowiadań nie wypali, to zawsze pozostanie tekst Dukaja, a ten podobno ma być lwią częścią książki... A przecież to jest najgorszy scenariusz, bo przecież nie tylko Dukaj pisze dobrze, a autorzy nie są wzięci pierwsi z brzegu...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2011-10-13, 14:28   

I nawet jeśli dworkinowe czarnowidztwo się spełni (tfu, tfu, ty szatanie :) ) to i tak w najgorszym razie otrzymamy wgląd w kondycję polskiej science fiction. Cudów się nie spodziewam również, ale wyczekuję z utęsknieniem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-10-13, 18:05   

Fajne nazwiska. Powinno być dobrze. Jak znamy Jacka Dukaja to on sam podwyższy poziom tej antologii. Będzie działać zasada "im więcej stron Dukaja tym całość lepsza" :badgrin:

Ard napisał/a:
Na pewno cieszy objętość - 832 strony, z czego pewnie ze 300 Dukaja.

Będzie numer jak z 500 będzie Dukaja.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-10-13, 19:50   

Nie każdy pisze opowiadania o objętości takiej jak z Króla Bólu, inni mogą napisać kilkanaście dobrych stron i też będzie dobrze (wciąż czekam na "polskich Śmiercionautów...).
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-13, 19:53   

Mag_Droon napisał/a:
"polskich Śmiercionautów...

Toś wysoko poprzeczkę zawiesił... oj, wysoko
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-10-13, 19:58   

rybieudka napisał/a:
Mag_Droon napisał/a:
"polskich Śmiercionautów...

Toś wysoko poprzeczkę zawiesił... oj, wysoko
Wiem, chodzi mi o kilkanaście stron które wgniecie mnie w ziemię, zaorze i posypie resztki popiołem radioaktywnym. Ale należę do niepoprawnych optymistów i uważam, że się doczekam. Dukaj, Twardoch, Huberath czy Lem w końcu nie zostali zrzuceni przez imperialistów ze stonką.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-10-13, 20:05   

Mag_Droon napisał/a:
wciąż czekam na "polskich Śmiercionautów...).
A już nie było w Nowe idzie? Mam na myśli tekst Miszczaka. Chyba że zupełnie coś pokręciłem.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-13, 23:12   

Cytat za profilem wydawnictwa na fejsie: "Dukaj to 20% objętości." Uff.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2011-10-20, 08:48   

Tak się zastanawiam: Głos Lema "wyskoczył" dosyć nagle (tak jak to widzę będąc takim "letnim" poszukiwaczem nowości), choć przygotowania trwały pewnie dosyć długo.
Czy to świadome działanie, by informować o antologii kiedy jest już "gotowa" a nie kiedy powstaje plan wydania, jak to było z antologią SF czy mitycznym już WDC?
Jeżeli tak to zmiana jest IMO "na plus".
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-10-20, 12:08   

Mam wrażenie że Powergraph ma problem z wydawaniem tytułów zagranicznych. Nie wiem czy to coś z oszczędzaniem na tłumaczach czy jak. To jak z F&SF. Widać tłumaczenia trwają latami. Najgorsze będzie rozczarowanie jeśli wydane kiedyś (może po 12.12.2012 czy kiedy to ma być the end) okaże się przeciętne a nie wybitne. W miarę czekania apetyt wszak rośnie.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-10-20, 12:16   

Za "WDC" i "F&SF" odpowiada ta sama osoba, więc to raczej nie Powergraph ma problem... a raczej ma problem, ale z niektórymi współpracownikami :P Oczywiście problem jest z tłumaczeniami, ale to nie o oszczędność chodzi (a przynajmniej nie bezpośrednio). Niektórzy po prostu wszystko chcą robić sami, a potem nie mają czasu na wszystkie projekty.
Z apetytami jest różnie - najpierw faktycznie się zaostrzają, ale z czasem przemijają. Np. czekanie pięć lat na Martina zdecydowanie osłabiło zapał u mnie.

"Głos Lema" faktycznie wyskoczył dosyć szybko, chociaż informacje (no, przecieki) pojawiały się od dobrych kilku miesięcy.
_________________
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-10-20, 12:18   

Powergraph odpowiada za to z kim współpracuje i kogo zatrudnia. Z niektórymi osobami jak widać warto się pożegnać, bo nie potrafią poważnie do niczego podejść.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-10-20, 12:21   

Tja, gorzej się pożegnać, jak ta osoba ma prawa do tytułu :P Ale fakt, od początku było wiadomo, że to przedsięwzięcie wysokiego ryzyka.
_________________
 
 
Kasia Kosik 

Posty: 29
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-20, 12:38   

Już wyjaśniam tak nagłe zaistnienie Głosu Lema. Pomysł Michała Cetnarowskiego eksplodował rzeczywiście stosunkowo niedawno, a ponieważ nie zamawiamy tekstów w ciemno, tylko umawiamy się z autorami, że zaakceptujemy opowiadanie po przeczytaniu go, nie byliśmy więc pewni, czy pojawi się wystarczająco dużo opowiadań, aby wydać antologię. Stąd milczenie. Na szczęście obawy okazały się płonne, powstały fajne teksty, co już od jutra wszyscy będą mogli zweryfikować :) .

Z antologią hardesefową sytuacja była inna, od dawna wiedzieliśmy, że mamy teksty, trwała zaś akcja pt. "Molestowanie Dukaja" - na szczęście uwieńczona sukcesem :) .

Przypadek WDC jest jeszcze inny, pozostaje mi tylko nadzieja, że również zaowocuje fajną książką.
_________________
www.powergraph.pl
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-10-20, 12:41   

Tymi dwoma antologiami u mnie całkowicie zamazaliście złe zdanie po odpływającym w czasie WDC. Może się nawet w ogóle nie ukazać.
O poziom tych dwóch jakoś jestem spokojny, bo już "Nowe idzie" było strzałem w dziesiątkę, a tu nazwiska duuuużo lepsze.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-20, 12:59   

Tomasz napisał/a:
Tymi dwoma antologiami u mnie całkowicie zamazaliście złe zdanie po odpływającym w czasie WDC. Może się nawet w ogóle nie ukazać.


O nie! Co to, to nie! //pacnij
Wolałbym dokładnie odwrotną sytuację. :-P
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-10-20, 13:44   

Na szczęście jesteś w mniejszości ;p
_________________
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-20, 14:41   

Cytat:
Na szczęście jesteś w mniejszości ;p

True
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-20, 15:10   

Shadowmage napisał/a:
Na szczęście jesteś w mniejszości ;p


Pocieszam się myślą, że większość nieraz nie ma racji. :-P
 
 
mrtobi 

Posty: 182
Skąd: Snukraina
Wysłany: 2011-10-20, 15:19   

Ja też tak jak ASX czekam bardziej na WDC niż te antologie SF ;)
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-20, 15:20   

A ja czekam na wszystko. Nie jestem ani w większości ani w mniejszości? Jestem... hipsterem! :O
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-10-20, 15:25   

Hipsterem? //mysli


A sam nie wiem na co czekam. I tak nie przeczytam przed grudniem albo i lutym.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-10-20, 16:12   

toto napisał/a:
A sam nie wiem na co czekam. I tak nie przeczytam przed grudniem albo i lutym.
A czy ktoś tu mówił o czytaniu? :P
_________________
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-10-20, 16:27   

Shadowmage napisał/a:
toto napisał/a:
A sam nie wiem na co czekam. I tak nie przeczytam przed grudniem albo i lutym.
A czy ktoś tu mówił o czytaniu? :P


Toto napisał o czytaniu. :-P
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2011-10-20, 16:40   

Się skłamało się. Opowiadanie Dukaja przeczyta się najszybciej jak to będzie możliwe. Reszta, no cóż, w wolnej chwili się zapozna się.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2011-10-29, 11:54   

Wiadomo już co z zapowiedziami do końca roku? Jakieś konkrety? Co z nowym Wegnerem, co z wcześniej zapowiadanym "Alkaloidem" Aleksandra Głowackiego? I z antologią o bohaterze heroicznym?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2011-10-29, 12:18   

Wydawało mi się, że już informacje o tym były podawane - z tego co pamiętam, to w tym roku jeszcze tylko antologia SF i zbiór opowiadań Kosika + FNiN.
_________________
 
 
gelaZz 


Posty: 167
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-10-30, 16:12   

Shadowmage napisał/a:
Wydawało mi się, że już informacje o tym były podawane - z tego co pamiętam, to w tym roku jeszcze tylko antologia SF i zbiór opowiadań Kosika + FNiN.



A Wielkie Dzieło Czasu zaginęło w czasie i przestrzeni? ta książka już od dwóch lat wychodzi i w dalszym ciągu ani widu ani słychu :-?
_________________
Rządzić znaczy służyć. Ci, którzy sprawują władzę, są jej niewolnikami. Tylko wygnaniec jest wolny. (…) Jesteśmy silni, chociaż rządzimy bez użycia siły.

Brian W. Aldis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 14