FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Paranormal romance
Autor Wiadomość
ola0995 
ola0995

Posty: 2
Wysłany: 2009-07-13, 20:04   Paranormal romance

Poprawiłam trochę tytuł wątku - Elektra

Czy znacie jakieś książki podobne do trylogi "dary anioła" takie żeby występowała w nich miłość , bardzo podobają mie się takie książki tylko nie znam tytułów i niewiem jaką teraz czytać... prosze o pomoc :->
_________________
ola0995
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-07-13, 23:52   

w kwestii formalnej przenieś posta do tematu poszukiwawczego, bądź do "warto przeczytać" wątki łatwo znajdziesz a porządek zachowasz.
A co do Twego pytania to czy znasz jakieś książki w których nie występuje miłość (nie liczymy instrukcji obsługi młotka)?
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-07-14, 06:10   

Mag_Droon napisał/a:
A co do Twego pytania to czy znasz jakieś książki w których nie występuje miłość?

K. Marks, F. Engels, Manifest komunistyczny
_________________
Instagram
Twitter
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-07-14, 10:09   

Spellsinger napisał/a:
Mag_Droon napisał/a:
A co do Twego pytania to czy znasz jakieś książki w których nie występuje miłość?

K. Marks, F. Engels, Manifest komunistyczny
ech, nie dodałem poradników.
Ale czy miłości do idei nie da się z tego wpływowego dzieła wyczytać. Mam wrażenie, że wielu wyczytało.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
ola0995 
ola0995

Posty: 2
Wysłany: 2009-07-14, 19:45   

Mag_Droon napisał/a:
nie liczymy instrukcji obsługi młotka
jest jeszcze książka telefoniczna jeżeli już wnikasz :p
_________________
ola0995
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-07-14, 19:48   

No nie mogli się powstrzymać... ;P Przecież widać, że dziewczyna szuka czegoś jeszcze spod znaku paranormal romance.

Przyjrzyj się ofercie wydawnictwa MAG, np. 29.07. będzie miała premierę książka Martwy aż do zmroku Charlaine Harris. Bo Meyer to raczej znana ;)
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-15, 09:54   

Fabryka Słów też trochę tego wydała. I Harris, i Briggs.
_________________
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-07-15, 12:28   

Metzli napisał/a:
Przecież widać, że dziewczyna szuka czegoś jeszcze spod znaku paranormal romance.

No to Marks pasuje jak ulał :mrgreen: Jeżeli jednak dziewczyna szuka czegoś 'lotniejszego' to wieki temu z nudów zakupiłem książkę pt. Królewski Bukanier, Raymonda E. Feista. Jest to klasyczne fantasy z podwójnym wątkiem romansowym. Masz tam porwaną księżniczkę, księcia który spieszy jej na ratunek, pomagającego mu giermka oraz żeńskiego rodzaju wrednego obdartusa, który okazuje się niezłą... e... no... kobietą ładną nie tylko z twarzy :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Shadowmage 


Posty: 3212
Skąd: Wawa
Wysłany: 2009-07-15, 12:38   

Feistem to swego czasu się zaczytywałem i nadal mam do niego sentyment. A te dwie osobne powieści po "Riftwar" były niezłe, później porównywalny poziom osiągał jedynie w porywach. Choć początek tego cyklu, co go ISA wydawała też był niezły.
_________________
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2009-07-16, 22:55   

ola0995 napisał/a:
Czy znacie jakieś książki podobne do trylogi "dary anioła" takie żeby występowała w nich miłość , bardzo podobają mie się takie książki tylko nie znam tytułów i niewiem jaką teraz czytać... prosze o pomoc

A tak ogólnie dziewczyno to sprecyzuj. Chodzi Ci o to by były tam anioły, wampiry i miłość? Czy zadowolisz się dowolną konwencją fantasy tudzież sf? Bo szczerze mówiąc poza twórczością MJ Kossakowskiej nic nie przychodzi mi do głowy (anioły), a książek natury beletrystycznej o wampirach znam może dwie, trzy (w tym Anne Rice). A z tego co się doczytałem to paranormal romance to takie harlequiny w płaszczyku fantasy, a nie jestem pewien czy dokładnie o to Ci chodziło - w sensie cztery orgazmy na stronę :)
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2009-07-17, 08:08   

MARTWY AŻ DO ZMROKU Charlaine Harris. Możesz być jednak zawiedziona :badgrin: Jeśli zwracasz uwagę na styl i jakość narracji. A jeśli jest to tobie obojętne - to możesz odczuć zawód z powodu tego, iż powieść ta to nie typowy paranormal smęt i brakuje tu słodkich wdechów i wydechów paranormal Belli

Tu masz małą próbkę: http://katedra.nast.pl/ar...y-az-do-zmroku/
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2009-07-17, 18:11   

Ostatni jednorożec. Nie wiem czy jest podobna do Darów anioła bo pierwszy raz w życiu o tej trylogii słyszę, ale miłość występuje i książka jest ładna.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
salamandra
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-12, 11:08   

Mnóstwo jest takich książek. teraz panuje na nie moda. Cała saga "Zmierzch" przecież jest romansem paranormalnym
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2010-11-12, 11:54   

Według mnie książki Kim Harrison (są już 3 tomy wydane, pierwszy to "Przynieście mi głowę wiedźmy") - Romans i wampiry są a do tego imo literatura całkiem przyjemna :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
salamandra
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-16, 22:57   

Dokładnie, "Zmierzch" jest najlepszym przykładem. Ale znam tez takie, które bardziej łączą w sobie te dwa gatunki, czyli i dużo w nich z książek paranormalnych ( więcej niż w książkach Mayer) a więc i napięcie oraz groza są większe, i równie wielką rolę gra miłość. Np. świetnym przykładem jest "Dziedzictwo mroku" Bree Despain- książka o chłopcu-wilkołaku, który chce zdusić w sobie swoją zwierzęcą, złą naturę, a pomóc w tym mu może tylko osoba, która go naprawdę kocha.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-11-16, 23:07   

Napięcie? Groza? Może dla czytelników, dla których jest to inicjacja w literaturę grozy :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-11-17, 10:08   

Obawiam się, Romulusie, że skoro nigdy nie byłeś nastolatką, to tego nie zrozumiesz :lol:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2010-11-17, 10:50   

Moja śfagerka czyta takie książki - bo ją, nieumyślnie, zaraziłem. Lauren Kate uwielbia :)
A i moja połowica lubi sobie poczytać kolejne przygody Sookie Stackhouse. Choć się tym wcale nie ekscytuje - dla zabicia czasu czyta.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2010-11-17, 17:50   

Ale to nie to samo XD . Kiedy patrzę, jak dziewuszki na przerwach pożerają te wszystkie "Zmierzchy", to im nieomal zazdroszczę. Kiedyż ja miałam w rękach książkę, którą czytałam bez zastanawiania się nad konstrukcją świata przedstawionego, stylem i ogólnie walorami artystycznymi? Mając dwanaście - piętnaście lat traktowałam na równi i Karola Maya, i Michaela Moorcocka, i Josepha Conrada :lol: Pewnie i paranormale by mnie wtedy radowały - pożerałabym przygody Sookie Stackhouse, uważając to za "literaturę grozy" i wzdychając do Billa Comptona ;)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2010-11-17, 18:17   

U mnie jak uczennice są na głodzie to nawet Magdę Parus czytają. W sumie te książki to dobry punkt wyjścia na lekcjach wychowania do życia w rodzinie. Szczególnie przy tematach o pierwszej miłości :P
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Caesar 
Batman


Posty: 119
Wysłany: 2011-01-17, 18:42   

Mag_Droon napisał/a:
Ale czy miłości do idei nie da się z tego wpływowego dzieła wyczytać. Mam wrażenie, że wielu wyczytało.
Nie, bo jak wiadomo materializm dialektyczny Marksa stał w opozycji do heglowskiej idei. ;)
A książki Anny Rice się w tym nie mieszczą? Co prawda nie udało mi się żadnej w całości przeczytać, ale zawsze była miłość mniej lub bardziej spełniona itd. Albo np. te książki, na podstawie których powstał "True Blood".
_________________
"Nieszczęścia innych są nam obojętne, chyba że sprawiają nam przyjemność" Jules Renard
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15