FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ebook w telefonie
Autor Wiadomość
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2009-07-15, 20:02   ebook w telefonie

Co polecacie, co uzywacie...

Temat zakładam bo zmieniłem telefon, teraz to Nokia 5800 na Symbianie S60v5 w pełni dotykowa :) .

Na poprzedniej Nokii 6151 miałem fajny sofcik ReadManiac. Sofcik w javie potrafiący czytać pliki tekstowe kodowane w win1250 albo ISO, spokojnie poruszający się po telefonie i karcie pamięci, nie musiałem zamieniać ebooków w jakieś dziwaczne paczki javy, wystarczyło wgrać txt na kartę.

Na 5800 znalazłem kilka programów ale żaden nie spełnia moich wymagań, najczęściej nie pokazują pl znaków, jak pokazują (np. systemowa funkcja czytania plików txt), to nie mają zakładek, podziału na strony itd, a ReadManiac nie obsługuje dotyku i nie jest wygodny w użyciu na tym telefonie... generalnie kicha xD.

Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie :) .
 
 
salat 


Posty: 29
Skąd: z ogródka
Wysłany: 2009-07-15, 20:33   

tez uzywam/lem ReadManiaca i to jest moim zdaniem najlepszy tego typu soft na Jave a i na innych systemach sie sprawdza. Aktualnie dziala u mnie pod kontrola Win Mobile, tzn. emulator Javy w systemie i smiga ;) co do Symbiana to mialem kilka roznych programow, ale juz nie tak fajne jak ReadManiac. Tyle ze ja Symbiana mialem w tej najstarszej wersji, wiec chyba niezbyt moglbym poradzic cokolwiek.

Chociaz... moze MobiPocket Reader obsluguje dotykowy ekran? to dosc popularny program jest, wiec mozna latwo znalezc, a i chyba calkiem darmowy :)
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-07-15, 20:40   

Powiem tak, że chwilami żałuję, że nie mam którejś n-series na symbiana trójkę. Myślałem, że z wejściem n-97 pojawi się więcej softu do 5800 a tu bida aż piszczy. Na razie jestem zawiedziony tą funkcjonalnością.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2009-07-15, 21:59   

salat napisał/a:
MobiPocket Reader
jest darmowy, mam to zainstalowane, fajny, tylko za cholere nie potrafię wsadzić mu moich książek :P P, potrafi tylko ssać je za kasę z sieci, no chyba, ze niewidzę jakiś opcji... uzywacie tego ?
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2009-07-16, 10:36   

żeby zrobić zestawienie to mam zainstalowane na telefonie takie:

QReader v1.96 w wersji dla S60v3 - fajniutki, pełnoekranowy, ustawialne kolorki, wielkość czcionki, kodowania, pl czcionki są, tylko za cholerę nie da się przewijać (przypisali do tego klawisz jakiś którego nie uświadczysz w 5800 :/ ) - jak wyjdzie wersja na S60v5 - to będzie mój ideał :)

ReadManiac v2.06 w wersji dla javy - fajny ale nie pełnoekranowy, tylko w połowie, połowę zajmują wirtualne klawisze do nawigacji :/ / - a mnie irytuje jak na wyświetlaczu 360x640 mam maleńki kwadracik z tekstem :/ /

Mobipocket Reader v5.03 - ma wydawałoby się wszystko ;p tylko nie potrafi znaleźć moich plików na fonie ;p - za to doskonale potrafi ściągać ebooki płatne z sieci :/ /

YongReader v1.74 - pełnoekranowy maleńki - ale bez PL znaków :/ /

iSilo v5.07 - bardziej rozbudowany też fajny ale również bez PL znaków :/ /

X-Plore v1.33 - generalnie menadżer plików zasadniczo - ale ma czytnik tekstów, nie ma zakładek ale ma PL znaki :)) , jest pełnoekranowy i dosyć rozbudowany. Zamiast zakładek można w zasadzie nie wyłączać aplikacji - i narazie w oczekiwaniu na coś innego ten zostanie w użyciu :)
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2009-07-16, 20:13   

wred napisał/a:

QReader v1.96 w wersji dla S60v3 - fajniutki, pełnoekranowy, ustawialne kolorki, wielkość czcionki, kodowania, pl czcionki są, tylko za cholerę nie da się przewijać (przypisali do tego klawisz jakiś którego nie uświadczysz w 5800 :/ ) - jak wyjdzie wersja na S60v5 - to będzie mój ideał :)


U mnie przewijac dac się na dwa sposoby. :P Rekomenduje.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2009-08-10, 04:13   

Znalazłem w końcu :))

sofcik nazywa się ZXReader ma wszystko co powinien, działa na S60v5 w pełnym ekranie i dotykowo, ma PL znaki, kolorki, wielkość czcionek itd :)) - czyta pliki txt i jakiś inny format ale ja używam tylko txt. No i jest darmowy :D

EDIT Zmieniłem linka bo stary coś nie działa
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2009-08-24, 07:15   

Na początku studiów, kiedy to nieopatrznie zaopatrzyłem się w telefon Siemens SL45, po raz pierwszy natknąłem się na e-booki czytane na telefonie. Pamiętam, że w internecie na jakimś forum poświęconym Siemensom były linki do programu odczytującego e-booki i do kilkunastu pozycji z różnych gatunków literackich zapisanych w formacie tego programu. Oczywiście ściągnąłem program i zainstalowałem na telefonie, aby odczytać i sprawdzić jak to działa i z czym to się je :) Jednakże dłużej z tego nie korzystałem, głównie dlatego że ten model Siemensa był bardzo wadliwy i często się psuł, więc wymieniłem go na jakiś model Nokii, która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Poza tym, czytanie e-booka na wykładach było strasznie nudne i niewygodne. Pamiętam, że czytałem "Chudszego" Stephena Kinga, ale bodajże nie udało mi się go skończyć. Po jakimś czasie wypożyczyłem z biblioteki papierową wersję tej pozycji i doczytałem. Od tamtego czasu nie ciągnie mnie jakoś do czytania książek na ekranie telefonu ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2009-09-30, 12:05   

A wie ktoś, co by mogło czytać ebooki (najlepiej pdf.) na Nokii 5130? //ari
 
 
ene 


Posty: 3
Wysłany: 2009-10-12, 15:09   

hmmm ja mam MobiPocketReader i nie mam problemu z wsadzaniem wlasnych plików.

należy podłączyć telefon kabelkiem, odpalic program na kompie (instaluje sie na kompie i telefonie naraz) wybrac ebooki (import), skonwertowac i wyslac (send) na telefon. Wsio :>

daje rade z plikami txt, doc, pdf.

poza tym pozwala ustawic kolorystykę wiec mam czarne tło i szare litery - oczka sie tak nie męczą :)
_________________
ene
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-04-13, 12:04   

Czy zna ktoś może jakiś soft do czytania książek chodzący pod Windows Mobile 6.5?
A jeśli jest to paskudztwo czytające ePUBy to jeszcze coś co mi stworzy plik ów z naszymi kochanymi znaczkami.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12